Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
13. aug 2010

@garonka ved zato mi to nejde do hlavy, ze mate zvysene hodnoty vapnika a este aj maate viac vigantolu brat...a v pribalovom je tiez pisana len 1 kvapka denne, len u predcasniatok 2
@jaja32 ja bezne robim aj 3 ci 4 kombinacie 😀
o spenate bola debata v teme o prikrmoch, tak baby vraveli ze mrazeny je vraj lepsi ako cerstvy a aj ako pretlakovy..ale osobne si myslim ze to je jedno.. 😉

olifcek
13. aug 2010

@blumka my hlavne nosime i dva mesiace to isteee, takze pohoda x;o))) ved za osem mesiacov sme vymenili len 4 velkosti, vlastne uz ideme na 5 x;o))
@garonka 😖

zuzkat1
13. aug 2010

@garonka este k tym kontraindikaciam..ja som sa jej na to pytala a to je vraj iny pripad a nie nas

blumka
13. aug 2010

@svetlankat aj my ideme zajtra pa...sa tesim..pridu moji dvaja bratranci s rodinami, sesternica s mm, brasko s priatelkou, my ideme a ideme k dalsej sesternici, lebo jej mm oslavuje 30...bude nas 12 dospelych a 7 deti 😀 najstarsie 4 rocne a najmladsia nasa juli 😉

garonka
13. aug 2010

@blumka no ja sa opytam doktorky, že prečo a 3 kv sa mi zdaju veľa

jaja32
13. aug 2010

@blumka moje zlaté papká všetko, ved to na jedno kopyto 😀

blumka
13. aug 2010

@olifcek ale jasne..urcite detom treba kvalitne oblecenie, ved maju dost senzitivnu pokozku, ja sa len smejem, lebo minule si aj nejake addidas topanocky davala a teraz pumy 😀

zoska
13. aug 2010

@garonka aj my ideme zajtra papat 😉 uvidim , ci do tej pusy cosi dostanem, ci vsettjo nevypluje 😅

idem uz spinkat, lebo uz to vidim ze nem dobra noc, uz s pregulala z chbrta na brucho- narazila do tyciek a rev a potom vypadol cumel, tak zas rev...no a to spi len hodinku a par minut 😔

garonka
13. aug 2010

@zuzkat1 a to je ako? že to nevadí ak mame veľa vapnika v moči a ešte aj davku nam zvyšili? to nerozumiem tomu

suzon78
13. aug 2010

@zoska zosi aj ja dávam 2 kvapky denne a potvrdili mi to aj v BA v kardiocentre, pediatri aj kardiológova, no a aj moja doky kázala 2 kvapky denne.
Tu som našla rady pediatričky:

Vigantol
12.05.2008, 23:02

Dobry den pani Doktorka. Chcela by som sa Vas opytat ake dosledky alebo ake v buducnosti moze mat dieta problemy ked neuziva vigantol! Mam dcerku ktora ma 14mesiacov a od malicka som jej davala vigantol ale moja kamaratka ktora ma tak tiez dcerku 13mesacnu jej nedala ani raz vigantol za celych 13mes.!!! Ked jej to vycitam ohradi sa ze jej zname tiez nedavali a deticky su v poriadku. Je to spravne? Za odpoved Vam velmi dakujem.

Odpovedá MUDr. Marta Špániková Nie je to správne a môžem k tomu povedať len to, že oná mamička mala viac šťastia ako rozumu. Je nerozumné vystavovať dieťa vzniku krivice a jej možným ďalekosiahlym následkom, čo oná mamička nepodávaním Vigantolu urobila.
________________________________
Vigantol
06.08.2008, 17:08
Dobrý deň, do akého veku sa užíva Vigantol? Mám pocit, že som čítala(aj že mi to hovorila našas pediatrička) že do 2 rokov, ale dnes nám ho zastupujúca dr. nechcela predpísať, vraj sa užíva len do roka... (Nakoniec nám ho však dala) Ako je to teda???

Odpovedá MUDr. Marta Špániková Užíva sa do 18 mesiacov, podľa potreby sa jeho užívanie môže aj predĺžiť.
_________________________________
vigantol
13.04.2008, 22:53

Dobry den,
mam dvojmesacnu dceru a stava sa mi (nikekedy aj dvakrat za tyzden), ze zabudnem dat vigantol. Je to velmi dolezite nevynechat ani jednu davku, alebo sa nic nestane?
Dakujem.
D.P.

Odpovedá MUDr. Marta Špániková Myslím, že som už odpovedala, ale ak nie ešte raz. Vigantol je potrebné dávať denne dve kvapky. Ak výnmočne zabudnete jeden, dva dni nič sa nedeje, ale dávkovanie treba dodržiavať. Je vhodné dať vigantol k vecičkám na kúpanie, potom by ste nemali zabudnúť.

blumka
13. aug 2010

@jaja32 mne juli tiez zatial zbastila vsetko..ale dnes som jej dala dietu, neviem ci ju v noci bolelo brusko alebo preco tak zle spala ale celkovo ma po tych prikrmoch problem s kakanim...a to jej mozem dat hocico...a uz papa 3 tyzdne 😖 tak dosala dnes jablckovu vyzivku...no aby zas nezabudla jest lyzickou, ked zelenina nebude 😀

selyma
13. aug 2010

@garonka ja idem zajtra tiez 1x mrkvu a tesim sa na reakciu

jaja32
13. aug 2010

ja som konečne našla adidas botasky malej...to sú len také do kočíka....no isto ich dala na nožičku

garonka
13. aug 2010

@selyma koľko tej mrkvičky uvariš, na začiatok?

blumka
13. aug 2010

@suzon78 pani dr. Spanikova tu na koniku nema velku oblubu 😀 ale tentokrat jej davam za pravdu 😅 aj ked v usa vigantol nedavaju 😉

jaja32
13. aug 2010

@blumka my máme taký istý problém, ak zajtra nenaplní viac plienku, tak bude tiež diéta

zoska
13. aug 2010

@suzon78 dakujem 😉
budem si davat lepsi pozor, teraz mam zly pocit zo seba 😒

zuzkat1
13. aug 2010

@garonka ved ani...mojej chce tiez zvysovat podla toho ako vyjdu testy v oktobri... ja som sa pytala avraj to je nieco ine..ved som ti pisala ze ja ani neviem co ten vapnik znamena..ze mi nic nepovedala normalneho☹

garonka
13. aug 2010

mne sa o tom vigantole snivať bude šak tu o ňom su asi 3 strany 😀

jaja32
13. aug 2010

@blumka ozaj a petržlenovú vňať môžeme dať?

olifcek
13. aug 2010

@blumka jj, ale za capacky pytat co oni pytaju, no horor.... 😉

blumka
13. aug 2010

@jaja32 no tak to teraz neviem...ak je petrzlen alergen tak asi aj vnat nie? ci?

blumka
13. aug 2010

@olifcek ta ale addidas 😉

olifcek
13. aug 2010

@jaja32 ja davam petrzlen. vnat...obsahuje veeela vitaminov a zeleza

selyma
13. aug 2010

@garonka len jednu taku strednu, nemam ju odvazenu, ale asi nezje na 1x vela. A ked hej , zapije mlieckom

olifcek
13. aug 2010

@blumka nastastie ma saleny nenechal pozdravit 😵

jaja32
13. aug 2010

@blumka nedám, kamoška mi radila, že mám dať sušenú vňať....ale ona dávala aj do jablka škoricu a vanilku...tak radšej eeeé

suzon78
13. aug 2010

@blumka fakt prečo? vygooglila som náhodou práve ju, ale inak mala pravdu ohľadne toho vigantolu...

jaja32
13. aug 2010

@olifcek aký šalený? dávaš čerstvú...?

zoska
13. aug 2010

jo a este jedna otazka, nemate po porode problem niektora s tym ze sa vam casto robia modriny? asi zrazanlivost zla abo slabe cievy ci co? ja sa kdesi suchnem a hned modrina... mm je z toho nejaky vylakany, ze to nem dobre....abo sa boji ze vyzerm , ze ma bije 😅
ale uz ma to zacina hnevat....dnes som mala suknu a vyzerala som jak futbalista 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre