Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
18. aug 2010

@jaja32 jooj, ako fajne ze ho mas doma...moj prisiel vcera aj dnes az po siestej ☹ este sme spolu nestihli ani slovo prehodit...a asi ani nestihneme, kym on uspi terezku ja asi pojdem uz aj spat 😒

jaja32
18. aug 2010

@blumka mm este uziva antibiotika, tak aj dnes bol kratsie v praci, aspon pomohol s malou a zajtra bude domka. V piatok urcite bude dlhsie, ako naschval.

suzon78
18. aug 2010

Ahojte 😉
malá hajá tak som nakukla. Moja už 3 deň odmieta príkrm, nechápem tomu a to už pekne 90g dokázala sama papkať, na to, že mliečko papká len v spánku. Tak som sa tak nazlostila, že som si povedala, že už dosť, nechám slečnu, nech sama papká mliečko keď je hore, volala som aj doktorke, či môže i napriek tomu, ak by zjedla len veľmi málo, odobrila mi to nech vyskúšam. Tak dnes to nedopadlo dobre o 4 ráno a o 9 papkala ešte v spánku, ale od obeda som to už začala skúšať. O 12:00 zjedla len 4 lyžičky príkrmu a za tým len 10 ml mliečka, medzitým spinkala a keď sa zobudla, tak som jej ponúkala mliečko, ale odmietala, povolila až o 17:00 a aj to vypila alen 60ml, zaspala a spí až do teraz, tak som jej skúsila v spánku o 19:00 ponúknuť a vypila 110ml ako divá. Ja ju fakt nechápem. Takto mi začne chudnúť a už fakt nevládzem kŕmiť ju len v spánku, veď raz to skončiť musííííí ☹

suzon78
18. aug 2010

normálne sa bojím toho očkavania, mi sme po operáci 2 mesiace nemohli, tak nás to čaká v pondelok, dve očkovania 7 kominácií. bojim bojim , aká bude reakcia

blumka
18. aug 2010

@suzon78 a nejdu jej zubky? alebo nema v puse afty? lebo vtedy deti odmietaju jest

blumka
18. aug 2010

@jaja32 jaj, som zabudla, mm je marod 😉

garonka
18. aug 2010

@olifcek

môže byť take tričko ako je na tom linku čo si nahodila 😵 😵 😵 😵

suzon78
18. aug 2010

@blumka nie nie, kukala som a vlastne my sme už aj pre to jej nepapanie boli hospitalizovaní v BB a aj v BA, skončilo to tým sondovaním, ale potom v BA to zamietli, že nemá dôvod na sondu, že musí papať i keď málo a častejšie, skončilo to 12 kŕmeniami a nič sme nenaspali, bola mrzutá ona i ja. Tak som prišla na to, že v spánku vypije bez problémov a takmer 2 mesiace, to tak praktizujem, ale už nevládzem a veľmi chcem, aby bola ako pred tým, lebo je to fakt pritiahnuté za vlasy, nie je to normálne, takto fungovať. Prečítala som si o takomto nechutenstve dosť aj na nete a jedna dokotorka radila, že treba to nechať na dieťa, ono si samo vypýta. Vieš chyba bola asi aj vo mne, lebo som jej nútila a ona asi teraz trucuje, alebo čo. Tak chcem skúsiť nenútiť a nedať, keď nechce, však si ona rozmyslí, či bude s prázdnym bruškom hladovať. Len je to ťažké vydržať...lebo ona je tvrdá palica a stačí jej málo, čo trošku bruško oklame a ja bojím, aby nechudla...

jaja32
18. aug 2010

@blumka no marod, ktory chodi do prace 😠

jaja32
18. aug 2010

@suzon78 mas to tazke a je to urcite unavne.
Mne Natalka zacala tiez menej papkat, dokonca jej staci niekedy len 40 ml mliecka...od smadu.
@blumka mozem dat malej broskynu, aj ked este nemala masko?

blumka
18. aug 2010

@jaja32 a onedlho bude znova chory, lebo to nevylezi poriadne..poznam 🙄
@suzon78 no mas to trapenie...ale mozno fakt len vydrz par dni, ved snad hladna neostane...

blumka
18. aug 2010

@jaja32 mozes, len v ten den ako jej das broskynu nic nove nedavaj

suzon78
18. aug 2010

@jaja32 a ako často ti papká? Koľko zvládne cca celkom za deň? A príkrmy jej chutia?

blumka
18. aug 2010

juli sa budi, dufam, ze to nebude ako vcera do pol dvanastej na rukach 🙄

jaja32
18. aug 2010

@blumka ved to, on ano
@suzon78 dobre povedala @blumka , mala urcite nebude hladovat.... ja som sa vzdy trapila, ze mala nechce papat po 2 hod., odmietla aj po 3 hod., normalne som ju nutila,a zistila som, ze to nema zmysel...teraz si sama stanovila ako chce papat a kolko...uz viem, ze jej nemozem robit kazdu davku rovnaku a dokonca nam papkanie vyhchadza takmer v rovnaku hodinu

jaja32
18. aug 2010

@suzon78 cca o 5,30 hod. 180 ml
o 9 hod. - max. 90
o 12 hod. - príkrm dnes spapkala 120g + 30 mliecka
o 15,00 h 120 - 150 ml mlieka (a tu aj štrajkuje a vypije niekedy len 40 mm)
o 18,00 h 180 ml
Sama si stanovila takýto režim a trvalo nam to par dni, pokial som si ja zvykla na to, ze ona je pani

suzon78
18. aug 2010

@jaja32 asi je to všekto moja chyba, ja som bola na to jej papkanie, veľmi úzkostlivá, keďže pred operáciou nevládala a musela som si robiť bilanice, zapisovať pre doktora, príjem aj výdaj, to znamená kedy spapká, koľko a aj koľko vykaká a vyciká, nakonci spočítala a doktora pravidelne informovala. Je to taká už moja choroba, bilancie robím stále a to je asi kameň úrazu, som z toho už vystresovaná a zaťažená asi aj moc na to jej papkanie a ona to asi cíti. Asi nebude veľký jedáčik a ja sa s tým musím zmieriť, len aby nechudla ☹

suzon78
18. aug 2010

@jaja32 tak do tých 800 max ti vypije, keď pije dobre, to aj moja tak zhruba od 720-780ml v spánku za celý deň zvládla a krásne mi takto priberala, teraz mi za 5 týždňov pribrala kilo. Lenže, už fakt takto nemôžem fungovať. Tak pekne ti popapká chlavne večer, že 180ml, moja asi nemá výdrž, po 60ml sa začína krútiť a je nepokojná...
Tvoja malá od 18:00 do rána do 5:00 nič nepapká, prespí pekne celú noc?

jaja32
18. aug 2010

@suzon78 neboj, nesmies to tak brat, viem, ze je to tazke a mala je krasna...no jednoducho si ona musi urobit rezim... skus vydrzat, ale samozrejme nie na ukor toho, ze mala zacne chudnut...to nie, ale skusit mozes aj tak ako si dnes zacala... nech si stanovi. Ako som pisala, bola som vystresovana, dokonca som v tom case aj na mm stekala, pretoze on mi povedal to, na co som musela sama prist... Natalka bude papat vtedy, ked ona bude hladna a nie vtedy, ked si akoze ja poviem, ze je cas. Samozrejme, ze u nas je to trosku ina situacia...ale stalo to zato.

zucana
18. aug 2010

caaaaaaaaaaaaaafte baby juj aky abstak som mala ale taky strasny lebo som vs straaasne potrebovala ale o tom napisem do inej temy 😉 PROSIM napiste take zhrnutie co sa stalo lebo ja akoze naozaj nestiham tak nech som v obraze 😔
my sme od piatku noci doma vika nechce spavat od takej jednej v noci v postielke...noci ako predtym ale chce ma citit....teraz jak sme doma sa to uz trochu stabilizuje a mame asi takyto program tak dajte vediet ci je oki:
vstavame cca 9-10 hod. potom papame cca 10.30 ovocie obed cca 13-14 zeleninka s maskom cca 16.00 ovocie vecera cca 19.30 zeleninka plus masko potom o cca 21.00 ideme spat a kojim dokojujem cca 23.00 a potom rano o cca 6tej.....medzi dnim sem tam alebo po jedeni dam mlieko lebo stale nepijeme vodu....spime iba poobede cca 1.2 hodky a potom ked sa postasti cca 17.00 hodku
vcera som dala prvykrat cestovinu a vyhadzala sa okolo ust ako vtedy okolo zemiaka....ale ib okolo ust a za 20 min.jej to preslo...potom som dala vecer bez cestoviny sa vyhadzala zasa ...dnes som dala rano ovocie nevyhadzala sa na obed cestoviny vyhadzala sa....po obede ovocie nevyhadzala sa a vecer zeleninu s measkom a nevyhadzala sa....je to mozme mat takuto alergiu iba na dotyk pokozky s lepkom ?
juj ked bude cas dam fotky...asi na FB 😉
inak sme tu so segrou po obede v centre a nakupujeme este vyporedajove veci teda segra...akurat som kupila viki taku pripevnujucu stolicku na stol lebo zajtra ideme k tete do bolzana na obed tak nech ma kde sediet a zohanam box..tu taky vobec nemaju idem prezistit este ci sa ten od laxity da poslat do IT inak svokra ze da prachy ale tak taky tu stoji jediny co maju 189 eur a to akoze je sila....
no nic idem rychlo napisat do tej temy druhej a ideme kupkat...inak uz davam aj prvyraz hovadzie masko ....moc jej chutilo 😵
juj ako ste mi chybali 😅

jaja32
18. aug 2010

@suzon78 spinka a ked sa nahodou zobudi, tak jej ponuknem vodicku a haja dalej, ked nezaspi urobim mliecko. No vecer sa niekedy jeduje a nevypije, resp. ju musim dat odgrgnut a ponuknut este mliecko, bud vypije, alebo nie. V poslednej dobe spapka, pretoze zaspinka na flaske a mozno si chudatko ani neuvedomuje, ze este papka 🙂

suzon78
18. aug 2010

@jaja32 ďakujem Ti 😉 dala si mi silu...idem do toho! Hádam sa slečne rozpapká sama.

blumka
18. aug 2010

@zucana ahooooj..no konecne.. 😉
si chcela vediet ze ci oki..tak dam svoj nazor..podla mna na to ze ma viki len 7 mesiacov o par dni papate strasne vela ineho ako mlieka 😉 ved len nedavno si zacala...aby si jej neprivodila nejaku alergiu alebo nieco take...

jaja32
18. aug 2010

@suzon78 🙂 ja tu silu tu tiez cerpam

jaja32
18. aug 2010

@zucana ahoj, vitaj

blumka
18. aug 2010

@suzon78 ja myslim z jaja ma pravdu...hlavne sa uz nestresuj ty lebo aj malicka to citi z teba...ona ked hladna bude tak papat bude ked nie tak nie, neviem ako casto chodis na poradne ale ak nie raz za mesiac, dohodni sa s lekarkou ze by si chcela prist dat malu prevazit ale castejsie ako 3 tyzdne to nerob, lebo ta to moze miast...
teraz uz deticky nebudu priberat tak vela, uplne staci 300g za mesiac 😉
juli niekedy vypije za den 800ml mlieka, niekedy len 600, prirm sa nam ustalil na 150g plus 120ml cajik alebo voda...ale to na etapy...niekey len 80...a zasa moja pribera vela aj ked papa menej alebo tak normalne..mne zas lekarka povedala ze jej nemam davat tak vela..no ale co jej endam ked je hladna? a podla mna ani toho vela nezje:

rano okolo 6;00 120ml mliecko
9:00 150ml mliecko
14:00 150g zelenina plus cajik
17:00 90ml mliecko
19:00 180ml mliecko
v noci raz alebo dvakra po 120ml mlieka

jaja32
18. aug 2010

@zucana to sa ani neda zhrnut....prikrmy, svokry, oblecko, zazitky z dovolenky a otazky typu kde si 🙂 aj ty si tu chýbala

jja
18. aug 2010

baby ked citam kolko vase popapaju tak moja nezje nic...pol petrzlenu? stvrt zemiacika? kde to je k vasim davkam ☹

jaja32
18. aug 2010

@blumka veru aj mne mala spapka niekedy len 600 ml. Za posledny mesiac pribrala 400 g, uplne staci. Vidim, ze aj Julinka si stanovila, kolko spapka. Ja som kedysi robila vzdy 150 ml a spapkala, potom som vylievala a povedala som, ze to nema zmysel, teraz papka tak ako som napisala...niekedy menej. Vidim, ze jej nic nechyba, tak nestresujem.

jaja32
18. aug 2010

@jja ako dlho prikrmujes? Ja aj s neuspesnym tyzdnom necele 3 tyzdne...takze necele dva pekne papka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre