Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

jja
18. aug 2010

od prveho augusta.. 😒

blumka
18. aug 2010

@jja neboj, rozpapa sa 😉 a nie kazde dieta musi jest vela 😉
@jaja32 veru..nema to zmysel tlacit...ja viem ze vecer ked dam menej, tak by sa mi zobudila velmi skoro..takto vydrzi od siedmej do jednej, druhej...a zasa viem ze cez den, jej radsej dam castejsie a po menej alebo ked vela spinka tak je hladnejsia, tak spravim viac ale napr. ked prejdu jej zvycajne 3 hodiny a ona nic, tak to neriesim...ona sa ozve ked je hladna

jja
18. aug 2010

@blumka to dufam...zas na druhej strane nic jej nechyba 🙂 a mliecko chuti nadalej...len som asi cakala ze bude vacsi papkac 😒

suzon78
18. aug 2010

@blumka ďakujem blumka 😉 , tak pekne vaše detičky aj s @jaja32 už papkajú a dlho v noci vydržia, tak by to už malo byť. Možno keby som ja mojej v spánku v noci nedávala, tak by tiež cez deň viac popapkala. My sme do teraz papali takto:

4:00 120ml mlieka
9:00 100 ml mlieka
12:00 100 ml mlieka
15:00 príkrm 50-90ml
18:00 110 ml mlieka
21:00 120 ml mlieka
1:00 50-100ml mlieka
a medzi tým 3 krát cez deň čajík spolu cca 70 ml

Inak ja keby malej v noci nedávam v spánku mliečko, tiež by búvala celú noc...

blumka
18. aug 2010

@jja neboj, aj to bude 😉
@suzon78 tak skus jej nedat v noci...mozno sa ti cez den rozpapa...

suzon78
18. aug 2010

@blumka do poradne som chodila dosť často pre odber krvy, ale ako mám doma analyzátor zrážanlivosti, tak už málo. Ale váhu mám doma pre Timku, kúpili sme, lebo som musela i vážiť pravidelne. Ale presne ako píšeš, nevážim často, i keď teraz priberala dobre a vždy ma gramy navyše potešili... 😉

blumka
18. aug 2010

@suzon78 tak ju odvaz napr. zajtra rano a potom az o mesiac...a vydrz ten mesiac..ale porad sa najpr s lekarkou..ja nie som lekar, neviem ci to tak moze byt..to len taky moj laicky nazor

zucana
18. aug 2010

@blumka Blumka my papame mesiac a pol a Po mesiaci som zacala s ovocim a takto asi tyzden to' je skoro dokelu? Kazdu potravinu som 3 dni a pisali ze Po mesiaci takto tak sa teraz bojim co mam obmedzit?

laxity
18. aug 2010

ahojte

@jaja32 zato ja mám stálo čo 😀

@suzon78 držím palce a veľa síl 🙂 čítam, že ideš na zmenu papania

babule veď ja pozerám ako vy pekne viete, kedy vaše detičky papajú to ja ani netuším...ale viem, že od začiatku týždňa mi pekne zaspáva poobede okolo druhej 😵 ale papanie máme individuálne podľa potreby 😀 a prípadne mrzutosti... 🙂

laxity
18. aug 2010

@zucana vitaj som zabudla 🙂

jaja32
18. aug 2010

@laxity 😀
..tak ja som zahnala absťák a mozem ist s kludnym svedomim spat...dobru noc a zajtra pekny dni...nepiste vela 🙂 , no ale vzdy, ked sa takto vyhrozim... popisete az az 😀

blumka
18. aug 2010

@zucana zuci ano po mesiaci dat ovocie ale nemysli sa tym ze ho das na dva jedla..proste mesiac sa papa len zelenina na obed, potom sa prida ovocie bud na desiatu alebo na olovrant..potom po mesiaci alebo dajme tomu po 2 tyzdnoch sa prida dalsi chod, a potom po dalsom mesiaci sa prida vecera...takto postupne by sa malo...traviaci system babatka je velmi krehky, oni to sice spapaju, ved aj juli dnes sa vrhala na melon a minule mi neplanovane zjedla celu marhulu, ale ja sa bojim aby som jej neprivodila nejaku alergiu tym ze tak naraz bude vsetko jest...

skus mozno vylucit to co si dala teraz posledne a daj spat mliecko..dieta v tomto veku je stale prevazne na mliecku...okolo 800ml by mala vypit..viem ze ty kojis ze sa to neda vyratat, ale podla mna teda naozaj papate privela ineho...

ssstanka
18. aug 2010

cawte,musim sa popchvalit...take pekne budu mat moje dievcatka tricka 🙂

blumka
18. aug 2010

@ssstanka pekne 😵

katina2209
18. aug 2010

@jaja32 dakujem pekne aj mne v lekarni odporucili vincentku 🙂 tak skusime

ssstanka
18. aug 2010

a este taketo pre nasho tatina a premna samozrejme...sak si zasluzim po tom vsetkom 🙂

zucana
18. aug 2010

@blumka tak my sme jedli od 9.jula obed zeleninku...od 23.jula s maskom a od 30.jula som zacala na poobedie resp.veceru ovocie. od 7.augusta som zacala ovocie aj na ranajky a od 15.augusta som zacala aj s druhou vecerou zeleninkou (som si povedala ze miesto kase dam zeleninku s niecim) tak ok prestanem s ovocim alebo s vecerou? lebo ona itak aj pooobede vypije mliecko aj vecer po veceri....teraz sa bojim co som spravila 😔

blumka
18. aug 2010

@zucana ja by som vylucila to ranne ovocie...a dala len mliecko.. 😉 nemas sa kde ponahlat

zucana
18. aug 2010

@blumka oki ale nic sa jej nestane?

zucana
18. aug 2010

ked doteraz tyzden mala?

blumka
18. aug 2010

@zucana ne, nic...ona sa rada vrati k mliecku 😉 ved ovocie jej das potom neskor...podla mna ked jej jedno uberies je lepsie akoby si davala toho vela 😉

svetlankat
18. aug 2010

@zucana vitaj spat.

baby je velka chyba ze nevazim prikrm? Ze kolko spapa? Je to pre mna menej stresejuce. Vzdy urobim viac a kolko spapa tolko spapa. Viem ako som stresovala, ked som odsavala a mala presne mnozstva.

svetlankat
18. aug 2010

@ssstanka krasne tricka, budete vsetci krasny

svetlankat
18. aug 2010

Dobru noc baby

blumka
18. aug 2010

@svetlankat ne, to sa vobec robit nemusi...😉 ja uz tiez nevazim 😉 ale varim stale v jednom hrnci a zhruba viem kolko toho navarim..

ssstanka
18. aug 2010

dobru noc dievcence

katina2209
18. aug 2010

@zucana ahoj zuci my papkame presne tak ako vy len namiesto vecere maska davam kasu, lekarka mi povedala,ze od pol roka dietatu staci davat 2-3 krat mliecko denne no mne pyta este v noci 3 krat mliecko ...
rano o 6,00 mliecko
o 9.00 mliecko
o 11.00 ovocie
o 14.00 masko so zeleninkou alebo zeleninku so zltkom raz tyzdenne
o 18.00 kasa
o 20.00 mliecko
o 24.00 mliecko a pyta este aj o 3.00 ale to si len tak cucne
Tebe uz Viki prespinka celu noc?

katina2209
18. aug 2010

@svetlankat ani ja nevazim ja by som sa tiez stresovala,ale davam si to do tej flasticky od vyzivy,lebo navarim na dva dni a tam asi tak od oka vidim kolko spapal...

svetlankat
18. aug 2010

@blumka dikes potesila si ma

katina2209
18. aug 2010

Dobru noc dievcence a pekne snicky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre