Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

suzon78
21. aug 2010

@teuska oh hami je brokolica fajná malej strašne chutí

teuska
21. aug 2010

@suzon78 ja tiez davam, ako kedy, niekedy kupim a niekedy uvarim a stym kombinovanim super napad, lebo nemam vzdy zeleninu doma a bohuzial nasu zahradu pri povodniach vytopilo, takze zelenina sa z nej nehodi a z tohto dovodu sa bojim kupovat na trhu

suzon78
21. aug 2010

@teuska tak aspoň čosi som poradila 😉 no je to bieda tento rok veru, nám zase krupobitie úrodu zničilo, ach jo...starká aspoň pre nás z kapusty narobila čalamádu, lebo bola na cimpr campr, ostatná zelenina sa už zachrániť nedala aj jablká všetky popadali, škoda je to...

suzon78
21. aug 2010

@teuska sa mi vidí, že aj špenát má hami

teuska
21. aug 2010

@suzon78 diky 😉 budem musiet ist spinkat, lebo mi uz o chvilu budeme papat 🙂 mozem teda tu mrkvu a ryzu?

suzon78
21. aug 2010

@teuska aj my o 22:00, ryžu môžeš jasné, tá neobsahuje lepok 😉 ja som síce neskúšala ešte ale mám nakúpené ryžové kaše, tak som zvedavá , či jej budú chutiť, jednu mám aj s babánovou príchuťou, tak uvidíme 😉
Dobrú nôcku 🙂

teuska
21. aug 2010

@suzon78 dobru aj vam, my az o 22.30 😅 a kasu som uz skusala, ale sa mi castejsie budil, tak som dnes vynechala a budem davat asi poobede, nie na vecer, lebo zrejme zatazilo brusko, aj ked bolo na nej pisane, ze dobru noc 😕 a nasmu tiez chuti vsetko okrem cisteho karfiolu

suzon78
21. aug 2010

@teuska dobre vedieť, ďakujem 😉 ja mám aj takú kašu, že mliečko s kašou sa to volá, je to riedke a dá sa aj z fľašky piť a obsahuje veša vitamínov, tak skúsim asi najprv to, obsahuje 100ml - 89kj, je to síce viac ako materské, ktoré má cca 64kj, ale tak hádam nezaťaží až natoľko...utekám, lebo čas papky papa zatim.

selyma
21. aug 2010

Ahojte baby. Asi tu uz nikto nie je 😒

selyma
21. aug 2010

Dnes Klaudika pred obedom chcela hnad len mliecko. Isla som ju nakrmit a ona plac a tisla sa na mliecko. Tak som jej dala. Ked som isla prikrm odlozit do chladnicky, dala som jej ochutnat o co prisla. A ona ham. Prehltla hned. Tak som skusila ju nakrmit a ona zjedla celu misku (asi 130 g)To moze aj tak byt? Ze najprv mlieko a potom prikrm?

maminnka
21. aug 2010

kocky, mame doma problem, posledne tri dni malinka odmieta papat, zo 120-150 ml davky ovocia, ci zeleniny s masom klesla na 50-80 ml. Dnes dokonca mala len mliecko, nic ine nechcela. Co s tym? ☹

blumka
21. aug 2010

@teuska, ak mozes radsej kup nieco z domaceho chovu..kuracie maso z obchodov obsahuje vela hormonov, mna nan upozornila moja pediatricka, ze ak neni ina moznost tak radsej hovadzie...
a masko som nemixovala, len som ho pokrajala, natrepala do tych kociek na lad, a ked varim zeleninu tak masko prihodim pred koncom varenia a potom mixujem vsetko dokopy...

@suzon78 mne sa pri Terezke osvedcilo spievat urcite pesnicky vzdy pri jednom ukone..napr. tu pesnicku jeden, dva, tri, styri pat, spocitam si vsetko hned, som jej od mala spievala ked sa strihali nechty, aj teraz ju spievam Julinke a musim stale Terezke, pred spanim, ked julinku ukladam, a prebalujem tak aby vedela ze uz sa ide spat, jej spievam uspavanku
spi babika, zavri ocka
caka ta uz postelocka
spinka macka, spinka macik
spinka lopta, spinka vlacik
aj slniekco ide spat
nebude sa s nami hrat

spivela som ju aj Terezke a ona uz bola potom tak naucena ze sa uz pri tej pesnicke upokojila...

rano spievam Terezke pesnicku slniecko sa zobudilo....a ked nahodou zabudnem tak si ju pyta...

ja som malej zo sklicka dala len raz jablckovu vyzivu nesladenu ked nemohla kakat..ale mam doma kupenu brokolicu, lebo ta na trhu alebo v obchode sa mi nepaci, take su divne tie zeleniny toho roku...
a aj spenat asi taky kupim..proste to co nemam ako zohnat tak kupim v sklicku...
a uz neviem, ked mi nieco napadne tak napisem 😀

blumka
21. aug 2010

@maminnka vydrzat..ponukat dalej...to je prechodne

my sme uz treti den len na mliecku ale ani tomu juli velmi neublizi..akosi jej nechuti

maminnka
21. aug 2010

spenat v skle obsahuje smotanu, len upozornujem 🙂 ja inak kupujem vselico v skle, takze @suzon78 @teuska , pridavam sa k vam.

@blumka diky za radu, aj som si myslela... vzdy ponuknes a ked nechce, cele to vyhodis? Aj u nas je tak, ani mliecko jej velmi nesmakuje...

blumka
21. aug 2010

@maminnka ked nechce, odlozim do chladnicky na druhy den a ked ani potom tak zjem ja alebo vyhodim...ale zatial sa mi to stale asi len na zaciatku 😅

zucana
21. aug 2010

ja som tiez davala v skle a sem tam dam najma ked sme mimo....
jaj baby dnes sme boli an veceri ale to zajtra do inej temy napisem 😅
@blumka no a ked sa podopiera a tlaci si to nespadne ked silno do toho tlaci? 😅

blumka
21. aug 2010

@zucana zo zaciatku jasne, treba davat pozor ale potom sa s tym nauci...Terezke trvalo asi 2-3 dni kym pochopila ako silno to ma tlacit aby nespadla

blumka
21. aug 2010

no..juli znova nechce spat...uz som bola pri nej ja 4x, teraz tam je mm...sa striedame, teraz ked je taka cudna v noci, jednu noc ja, druhu on...ja som mala vcera dobru, jeho dnes asi caka zla 😒 ale tak snad ju nebude musiet mat na rukach celu noc

suzon78
21. aug 2010

malú som kŕmila, tak som sem odbehla ...PC som mala zapnutý tak mi nedalo, asi tu tak nesko v noci nik nestraší , len ja....huhúúúúú 😉
@blumka i ja tú pesničku Timke spievam, veľmi pekná je 😉 , všetko to mám od Podhradzkej, aj Ty asi, že? Stiahla som si celé CD z netu a všetky som ich Timke, keď bola v brušku spievala a teraz vlasnte tie uspávanky dve, čo som ja písala a čo Ty...No a to je naozaj pravda, že dieťa má veľmi rado zaužívané veci, má tak pocit bezpečia a je dobré npr. ako ty píšeš spievať určité druhy pesničiek pri dákych úkonoch, i ja tak robím, ráno spievam dobré ráno svetlo mojich očí 😉 Ale mamka moja Timke spieva, čo Ty Julinke a Tete- slniečko nám rano vstalo 🙂

laxity
22. aug 2010

ránko

tak ja som ani nemala čas veľmi vypisovať

Ja Natálke spievam tiež často ale nemám zaužívané ráno ani večer, tak to zmením bo sa mi to páči 😵

Naty má dnes krásneho pol roka a kedže je tak krásne tak idem variť a určite niekde vyrazíme rodinka 🙂

blumka
22. aug 2010

vsetko najlepsie natalke 😵 a este niekomu? 😕

no ja som to niekde citala ze je tak dobre spievat, a pri terezke sa mi to osvedcilo hlavne pri strihani nechtov, kym bola malicka tak sa na mna divala ako spievam a ja som mohla strihat, to vlastne presne teraz robi juli, ked bola vacsia tak sa snazila spievat so mnou a teraz ked jej nespievam, tak si sama povie ze mamka pevaj 😀

a my mame vynika nasich teplot...6. choroba 😉 teplota ustupila, Juli je cela vyhadzana, od cela az po dupku 😅 aj som si tak myslela ze to bude ono, lebo take velke teploty sa mi nezdali pri zubkoch a ziadny iny prejav nebol...

blumka
22. aug 2010

@suzon78 ano mam tie pesnicky od Podhradskej, ani neviem kolko CD 🙂 a este mam aj take CD co deticky spievaju ludove piesne take ako kukulineka, malicka som, kohutik jaraby, prsi prsi, jedna druhej riekal...a tie terezka miluje...vela uz aj sama vie zaspievat 😉

suzon78
22. aug 2010

Dobré ránko 🙂
@blumka a to je aká tá 6 choroba? 😕 Takže už našťastie ustupuje, keď teploty zmizli a to vyhádzanie je už zavŕšenie choroby, že? Chudiatko aj sa škrabká?

blumka
22. aug 2010

@suzon78 http://www.choredieta.sk/index.php/caste-proble... uz to mala terezka tak som cakala 3 dni a presne sa objavila vyrazka

suzon78
22. aug 2010

@blumka blumi, to mäso pre Julinku dávaš do plastovej nádoba na ľad? Či ako? Chcela by som si aj ja predpripraviť. Ako to mám urobiť, vieš, že si to už raz spomínala, len nechce sa mi hľadať... 🤐 😉 Kúpim čerstvé mäsko, naporcujem a zmrazím? Varím až po odmrazení?

suzon78
22. aug 2010

@blumka ďakujem za link 😉 do je dáko očíslované, že prvá, druhá, tretia....

laxity
22. aug 2010

@blumka to mám aj ja v aute stále počúvame 😵

myslím, že nás tu je viac s rovnakým dátum matesl a určite ešte niekto 🙂

maminnka
22. aug 2010

@blumka som rada, ze len 6. choroba 🙂 tak uz mate za tym 🙂

blumka
22. aug 2010

@suzon78 ja som najprv uvarila, potom som naporcovala, dala do tej nadobky na lad a zamrazit a teraz ked varim zeleninku, tak len prihodim jednu kocku ked sa uz zeleninka dovara aby sa rozmrazilo a trosku preslo varom spolu s nou a potom mixujem.
neviem ako by sa uvarilo keby som ho varila spolu so zeleninou, lebo kazda aj zelenina ma inu dobu varenia a este k tomu aj maso

blumka
22. aug 2010

@maminnka ano..aj mne odlahlo 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre