Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maminnka
22. aug 2010

@rivatha krasne Davidko lozi, pozerala som 🙂 je velmi pohyblivy, sikovnicek!

zucana
22. aug 2010

ja som za to ze nech pridu deti na to same ale na druhej strane sa nebojim dat sem tam viki sediet a sem tam poskakat si na mne ved to robi ked je na rukach to by sme tie deti museli nechat len na chrbatiku lezat a neukazovat im ze sa da byt aj na brusku alebo rukach...preco potom vravia davajte na brusko????to sa nemusi cakat dokial sa same pretoci a nech je az potom na brusku?mne nebude vadit ked bude chodit...tak budem za nou chodit.urcite nerobim veci aby som urychlila vyvoj ale zasa bat sa dat viki sadnut alebo stat kvoli fotke naozaj nebudem 😉

olifcek
22. aug 2010

@rivatha aj ja chcem kuuuuk....daj liiink, bo kym jA TO naaajdem....

olifcek
22. aug 2010

ja si myslim, ze kazda z nas vie, co smie a co nie, a ak to nevedela, tu sa to docitala, alebo v knihaaaach 😉

a ked ma neuro nahneva, i jej knihu prinesiem 😀 😀

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olifcek
22. aug 2010

@rivatha mm, ze wow, brutalista, wow, aky je sikovny...

je uzasne sikovnyyyy, a je jasne, ze toto mu ani netreba zakazovat, ved sam ide, saaaaam, woooow

brutalista som ho nikdy nepocula povedat 😅

olifcek
22. aug 2010

@rivatha mas veeelmi sikovne babo, naozaj, klobuk dolu

mm, ze keby som to nevidel, neverim...

povedALA som mu, ze ma malicky 5mes. a 3 tyzdne, a ze uz aspon tyzden takto ,,chodi,,

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olifcek
22. aug 2010

@olifcek zas ked mi povie nejaky lekar, ze je Oliv sikovna, tak si poviem, ze oki, potesilo, som rada x;o) ale spomeniem si hned na daavidka 😀 😀

ale komunikativna je uzasne, keby som nevidela, neverim 😀 😀

olifcek
22. aug 2010

@rivatha 😵 😵

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zucana
22. aug 2010

inak ta studovana co robi s detmi tiez olivku davala sediet na loptu 😝
a vika teraz papa tatovi nohy 😀

zucana
22. aug 2010

a nas tata zabil 2 komarov juj akosa tesim malinka vikinka mala vela stipancov 🙄

olifcek
22. aug 2010

@zucana jj, kvoli fotke, ale inak s nou cvicila na tej lopte, fajne to bolo a oliv sa velmi paaacilo....no tiez ju ale drzala, aby nesla cela vaha trupu na kostrc 😉
@zucana nepomaha to prirodne proti komarom? 😕

olifcek
22. aug 2010

vcera som tak lutovala, ze olivka nemoze do vody ☹

olifcek
22. aug 2010

@zucana urob fotkuuuuu....nas Oliv tiez objeda

viete co dnes urobila? mm mi ju niesol, a ked mala ist ku mne, odrazu sa zacala salit, a urobila nozickami pohyb k tatovi i trupom, a ruckami ho obchytila, a neskutocny rehot pustila...ona sa rozhodla byt este s tatom, hehehe.

je uzasne ake su uz tie deticky vnimave, pohyblive, komunikativne...x;o)))

maminnka
22. aug 2010

@rivatha kolko po tojm, ako sa Davidko zacal hojdat na kolienkach, sa tak rozliezol? Lebo nasa princezna sa tak hojda uz tyzden.... myslim, ze je z toho aj trocha frustrovana, lebo aj v noci sa postavi na styri, zacne sa hojdat a plakat.

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zucana
22. aug 2010

tak my sa tiez uz tak hojdame dlho anjedne jej dopredu preto sa hneva a reve....
aj som chcela dat video ale trvalo by natahovanie zw 118 min tak to nemusim teda

blumka
22. aug 2010

ahojte..
som rozputala debatu...neviem ale ci sme sa uplne pochopili...@rivatha, ved to je super ze ti David tak lozi a prave tak to ma byt, najprv lezanie, potom pretacanie, potom lozenie a az potom sa sedi..dieta si spravne sadne zo sikmeho sedu a ten dosiahne prave z polohy na 4.
jasne ze su vynimky, ze nelozi po 4 a sadne si ked uz stoji alebo sa deti pritiahnu do sedu same z lahu na chrbte...
ale mne slo o to, ze aby sa zbytocne nepredbiehali fazy vyvoja...to znamena, ze nebudem davat dieta sediet, kym sa same aspon neplazi, nebudem davat dieta na nohy stupat kym nechodi po 4 😉 ja hovorim o tom co rodicia robia dopredu, nie o tom co si dieta same zacne robit
@laxity, no predstav si ze juli naozaj sedela len raz... 😅 ona lezi na chrbte potom sa prevali na brusko a hra sa s hrackami, ked sa uz nudi, bud sa zacne kotulat alebo rotuje na bruchu..nemam pocit zeby jej sedenie chybalo. A je to podla mna o tom, ze ak ju raz dam sedeit a ukazem jej ako sa tak da zabavit ze uz bude chciet len sediet, tak jasne ze mi bude kricat na chrbte alebo na bruchu 😉
jasne ze kazda chceme pre svoje babo len to dobre, uz sa tu dost popisalo o tom co robit, co nerobit, tak snad ma kazda rozum, ne?
@zucana, no ja napr. sa bojim davat juli sediet aj ked len kvoli fotkam, pretoze ju fotim dost, to by sedela stale..a teda ja nechcem dospiet do takeho stadia ze mi v dospoelosti povie ze ma problemy s chrbtom...ale vravim, ja na taketo veci dost prihliadam, aj co sa tyka napr prikrmov aj tohto pohyboveho vyvoja..podla mna to je prilis citliva zalezitost aby som si robila podla seba a nezohladnovala nazory lekarov a fyzioterapeutov atd
a na brusko sa deti davaju..pretoze to je vychodiskova poloha na vsetko...z tejto polohy dieta zvladne vsetky ostatne a to vdaka tomu ze mu silneju svaly na krku, chrbte, rukach a nohach...inu polohu mu ukazovat naozaj netreba.pride na nu samo....
ale vravim, kazdy si robi podla seba..mozno sa juli posadi az ako 10 mesacna ale posadi sa bez toho aby som jej to ukazovala ;)
@olifcek v manduce nosenie nevadi, to je tzv. nosenie do gulky, dieta vahou hlavicky netlaci na stavce pretoze ma zagulateny chrbatik, nozky na siroko..mysli sa take klasicke nosenie na rukach , ked je babo vystrete 😉

olifcek
22. aug 2010

@blumka tak potom je to ok, Oliv je malokedy vystreta...najma teraz, co nema kus pokoja v sebe a stale sa musi hybat 😅 jo, pred par dnami vydrzala na brusku par sekund a hned sa otocila, teraz sa jej uz paci na brusku a opat sa hra a pomalicky sa premiestnuje kam chce, cize sa tesiiim

zucana
22. aug 2010

@blumka jasne ze kazdy si urobi podla seba a super ze to tu vieme napisat a kazda si zoberie z niecoho napr.ja so tiez taka ze na vsetko davam pozor a chcem vsetko 100% dobre a potom zle precitam a pokaslem nieco ale o tom je zivot a ucime sa ....ale povedala som si ze nemozem byt taka lebo itak to nezvladnem na 100% oercent takze skusam aspon na 80% percent a moznoze budeme robit vsetko na 100% a itak pride dieta ked bude velke ze ma problemy s chrbtom kvoli uplne inym veciam a to ze si poviem ze kvoli mne to nema ma urcite neuspokoji 😉

blumka
22. aug 2010

@zucana ja by som zas povedala ze sa musime pri detoch snazit robit vsetko na 100% prave preto ze vieme ze z tych 100 vyjde len 80% 😉 😀

zucana
22. aug 2010

sak tak som to myslela 😀

olifcek
22. aug 2010

@zucana ja napriklad mam problem s chrbntom, ci od mala, netuisim, ale sportovy lekar nikdy nic nepovedal...ale teraz mam ploche nohy a skrateny jeden trapez, dovod? profi sport...neva, pretoze zeny po 30 mavaju ploche nohy z vysokych topanok, alebo kvoli sportu...ja mam zatial len pociatocne stadium 1, nosim preto ortopedicke vlozky, nech to nejde do trojky, co uz nie je pekny pohlad...

takze ako pises...ak bude Viki nosit opatky, bude mat problem s plochymi nohami a chrbticou zakonite, ale az okolo 30 a po nej...x;o)

ale tiez ako vy by som si neodpustila, keby som si mohla tuto bolestku pripisat na svoje triko x;o)

olifcek
22. aug 2010

@blumka Kati, kolko stalo to zakoncenie puzzle? nech si nachystam vsetko x;o)

blumka
22. aug 2010

@olifcek 6,99

maminnka
22. aug 2010

zienky, potrebujem radu. Natalka zasa nic nechce jest. Rano o pol osmej sa nakojila, na desiatu spapala 80 ml jablcka a 2 pohankove chrumky. Odvtedy nejedla nic!!! Ani moje mliecko, ani umele, ani jej oblubenu mkrvu, ani jablcko, nechce nic. Dokonca aj ryzuvu kasu msom skusila. Ani usta neotvori. Podobne to je uz treti den. Viditelne schudla, nema ani take baculate licka, ani faldiky na stehienkach uz nema. Co mam robit???

blumka
22. aug 2010

@maminnka nejdu jej zubky? alebo nebude choda..ale to asi by si uz vedela ked vravis ze treti den...

maminnka
22. aug 2010

@blumka v pusinke nema nic navrete na dasienkach, ani si velmi nedava ruky do pusinky... chora sa mi nezda, akurat na to, ako malo zje, vela kaka. Je to klasicka zlta prazenica ako z mliecka. Nepripada mi to ako hnacka, len je toho akosi vela.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre