Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maminnka
22. aug 2010

Prikrmy uspesne uz davame treti tyzden, velmi jej doteraz chutilo. Jedavala kazde 3 hodiny bud 180 ml mlieka, kojenie alebo 120-150 ml ovocneho alebo zeleninoveho prikrmu. Teraz je toho velmi malinko, ved uz 7 hodin nejedla nic. Aj sa prisaje, 5krat potiahne a otoci sa. Zacala sa mi dnes MS, vtedy ma vraj mliecko inu chut, OK, ale preco ani nic ine nehcce. Flasku s mlieckom (susenym) len prevaluje v puse, vobec z nej nechce tahat. Na tuhu stravu usta ani neotvori. Uz mam o nu strach a som zufala.

zucana
22. aug 2010

juj ja neviem poradit ale nemoze to byt ze lebo ste zacali tuhu stravu?
my inak dost casto kakame posledne dni 3-4 razy a nepribera tiez tak som z toho tiez nejaka mimo...ale sunky este mme 😅

blumka
22. aug 2010

@maminnka mne tiez juli papa podstatne menej ako inokedy...ja som to pripisovala trosku aj horucke, ale napr. dnes uz nema a tiez tomu jedeniu velmi neublizila...a tak isto na to co zje vela kaka a tiez by som to nenazvala hnackou...mozno je nieco vo vzduchu 😕
ak si mysli ze naozaj chudne tak sa chod poradit s lekarkou, mozno ma nieco s hrdielkom, mozno zacinajuca choroba a ona to uz vnima...radsej pre istotu by som sa sla spytat

jaja32
22. aug 2010

@blumka ahojte, mne Natalka v poslednych dnoch odmieta napr. mliecko na desiatu, rano spapka potom az obed. Asi bude lepsie, ked jej na desiatu budem davat ovocie.

jaja32
22. aug 2010

....so mnou sa tu nechcu bavit ☹ 😀

maminnka
22. aug 2010

@jaja32 to aj ja tu obcas trpim takou paranojou... 😀 😀

jaja32
22. aug 2010

@maminnka ja nie obcas, ale casto 😀 😀 tak si tu trosku popisem, popytam sa a dalej len citam 🙂

blumka
22. aug 2010

@jaja32 ked ty tu nabehnes ked vsetci uspavaju 😀

maminnka
22. aug 2010

@jaja32 ja by som ti aj odpovedala, ale nic si sa nepytala 😀 😀

jaja32
22. aug 2010

@blumka no mozem za to, ze mi chodime spinkat so sliepockami 😀 ? mne mm pomaha ohromne, ale v noci vstavam k malej len ja, nevydrzim dlho hore...potom rano docitavam a uz niekedy ani nereagujem...

jaja32
22. aug 2010

@maminnka ja sa stale pytam, aj @blumka som sa pytala na lanovy olej, ale nestihala odpovedat 😀 , tak som dala natalke dnes len lanovy olej...vysledok dalsia plna plienka...v poslednej dobe su to aj 3-4 za den

svetlankat
22. aug 2010

@olifcek prepac az teraz som si precitala, ze si chcela pozivat vajko, co si nezavolala? Ja som mala trosku v piatok fofry a potom sme sli na chalupu. Kludne si mohla zavolat.

Ako ste sa tu mali?

zucana
22. aug 2010

@svetlankat A nac ten olej? Aj my kakame 4krat denne

jaja32
22. aug 2010

@zucana ked je problem so stolicou...lanovy olej pomoze precistit

zucana
22. aug 2010

@jaja32 A to' je problem ze tak casto?
Inak ako davate cerstve jablcko?
A dnes vika dvakrat skocila ako zaba tak sa odrazila keby SME neboli na posteli neviem neviem dokelu

ivka79
22. aug 2010

AHojte,
viac ako 10 dní som tu nebola...tak nejdem čítať späť. Čo je tu nové? Aké sú šikovné detičky?

My sme od 12-ho do 20-ho boli v nemocici. V stredu v noci malý začal vracať, ráno sme šli k pediatričke, teplotku mal iba zvýšenú 37,3. Pichla mu injekciu proti zvracaniu. Doma ale dostal nežiaduci účinok po injekcii - hrozne plakal, hlavičku mu vytáčalo a taktiež aj očká do hora. No bol to horor. Neskutočne som sa o neho bála. Nedal sa vôbec utíšiť, bol stále v kŕči. Tak sme znova utekali k lekárovi, podľa výzoru som videla, že aj mudr. je nejaká naplašená. Poslala nás na neurologiu, kde nám povedali, že sa vyvíja primerane a že to čo robil je asi nežiaduci účinok po injekcii proti zvracaniu. Ale odporučila nás aj tak na detské oddelenie do nemocnice, lebo malý nechcel nič piť, tak aby nebol celkom dehydrovaný.

Tak sme skončili v nemocke, tu nás čakali infúzie, musel byť uviazaný o postieľku ručičkami aby si nevytrhol sondu...hrozne plakal...a ja s nim ☹ .

Porobili nám všetky možné odbery a čakali sme na výsledky. Najskôr bolo podozrenie na nejakú črevnú virózu. Ale potom sa zistil nakoniec zápal v obličke. Aj keď prvotný moč bol negatívny. Pri kultivácii sa hrozne rýchlo namnožili baktérie. Cez vik sme tam dostali aj horúčky. A od pondelka sme brali cez sondu 5 dní antibiotiká. A teraz ich berieme aj doma - sirup a bolo nám povedané, že cca 6 týždňov ich budeme brať.
CRP má byť od 1 do 5, my sme mali až 27. Keď sme odchádzali domov, tak bolo už len 6,7

Ale som rada že sa prišlo na to, čo mu je. Musel mať hrozné bolesti - z nich vlastne aj začal zvracať.
Tento týždeň ideme na kontrolu - krv i moč, tak dúfam že liečba zaberá a nebudeme sa musieť vrátiť do nemocky, lebo tam je to hroznééééé...

No a v nemocke nám vyšiel aj prvý zúbok. Čo sa týka pretáčania, tak sa stálenepretáčame z bruška na chrbátik. Ani na brušku veľmi byť nechce, vždy sa rozplače, tak kašlem na to, hlavne nech už nie je choručky...

njonja
22. aug 2010

@ivka79 viem ta absolutne pochopit. my sme mali to iste - tiez sme lezali so zapalom oblicky v nemocnici☹ Maly mal 2 mesiace a tiez som plakala s nim☹ Neboj sa, vsetko bude dobre, len mu pekne davaj lieciky a bud opatrna pri kazdom infekte, ale aj pri zmene spravania. Treba stale kontrolovat moc. A ozaj, kup mu probiotika na crievka, lebo tie ATB su take silne, z emu znicia crevnu folru a budes znova v nemocnici. My uzivame Bio Gaia a su fakt super! 5 kvapiek denne.
Po tom zapale sme odisli "domov" do nemecka a tu nam predlzili ATB liecbu az do jedneho roka, takze berieme stale..teraz uz len preventivne. Doki povedal ze ak sa zapal nezopakuje, nebudeme musiet robit ziadne ine invazivne vsetrenia a mal by byt maly potom v poriadku.... Duuufam! Takze viem pochopit tvoj strach...veeeeelmi dobre

A s otacanim si nerob hlavu - lekari mi povedali, ze kazda choroba hodi deti vyvojovo znova o par tyzdnov az mesiacov dozadu, lebo vsetko sa spotrebuvava na liecbu. Takze sa neboj, urcite sa pretoci a onedlho aj sadne.-) len sa musi jeho telicko a organizmus spamatat🙂 My sme tiez "pozadu" od toho zapalu, ale hlavne je, aby sa vyvijal a nestagnoval..nie to, ako ychlo sa vyyvija:_)
Tak hlavku hore🙂

matesl
22. aug 2010

@ivka79 to je hrozne co si si zazila ☹ snad uz to najhorsie mate za sebou...

a neboj, aj nas je lenivko, otoci sa z chrbta na brucho ale iba cez lavu rucku, a spat to sa mu asi nechce...proste kedysi to zvladol teraz mrnka, aj ked ja ho to ucim tak, ze mu podlozim rucku a pomozem mu...ale proste to nevie...aj v noci ked sa mu podari sa pretocit, rak sa rozplace bo napsta nevie...
a plazit sa nehrozi, len sa dozadu posuva a jeduje ze nedociahne na hracky potom... 😀

zucana
22. aug 2010

Juj chudatka deticky a ako sa dostane taky zapal? Dufam ze coskoro budu drobci oki
ja zajtra volam kvoli tej alergii a mam nadchu :(

ivka79
22. aug 2010

Diky baby,

probiotiká užívame - biogaiu 🙂 tiež som spokojná, aj Jurko ju užíval.
Ozaj treba dávať veľký pozor, lebo zo dňa na deň sa dokáže všetko zmeniť...ach jo. Ja len dúfam že sa to nezopakuje 😒

matesl
22. aug 2010

@blumka diki blumi...a dnes mi prave mamina povedala, ze novy vyskum zas ukazal, ze spenat nie je vhodny pre deti do 3 rokov...niekde davali, vraj to deti drazdi v hrdielku a kaslu z toho...no tak ja neviem uz co mu davat a co nie 😒

matesl
22. aug 2010

@maminnka svagrina mala problem s malou, ze nechcela poriadne dat flasku do pusky a tiez zle papala a mala zapalene hrdielko a uska nakoniec...tak ju daj kuknut dr. ak sa ti nezda

ivka79
22. aug 2010

My sme pravdepodobne tú potvorku - E.coli, ktorá sa mu rozmnožila v obličke mali už hneď od narodenia. Lebo tohto strašiaka som mala v zelenej plodovej vode a neskôr - pár dní po narodení aj Lukáško v ústach (urobila sa mu "žabka") a pravdepodobne aj v celom tráviacom trakte. Možno keby nám už vtedy boli nasadili nejaké ATB, tak by sme zápal nedostali. Ale to je len teoria... Neviem...fakt netuším

lolka
22. aug 2010

ahojte, tiez som sa dlho neozvala
@ivka79 @njonja juuj, vase deticky si uz riadne vytrpeli a vy s nimi ☹ hlavne, ze sa z toho dostali, je to podchytene liekmi a maminy su s nimi. este dobre, ze su male na to, aby si to pamatali. prajem skore uzdravenie 😉

nam v Chorvatsku vysiel druhy zubok, takze teraz ked uz kusne, tak je to riadna bolest. normalne nam ostavaju znacky na prstoch, ked sa zakvaci 🙂 co sa tyka pohybu, zda sa mi Viki taka pohodova, nikam sa neponahla. prevali sa z bruska na chrbatik a naopak, dociahne si hracku a potom lezi a zuzle co ma po ruke.kolienka uz krci pod seba, ale este moze byt v pohode na posteli, neodplazi sa, ale samozrejme ju nenechavame samu.
minulu nedelu sme zacali s prikrmami, tak 6 dni jej nechutilo (ani varene ani HIPP), po 2 lyzickach odvracala hlavu, ale vcera aj dnes uz celkom pekne papala mrkvicku + zemiak.
v noci sa mi zacala casto budit, kazde 2 hodiny, co sme nepoznali, tak jej davam od piatku ryzovu kasu. prve 2 dni len 50 ml, aby si zvykla a dnes 120 ml, som zvedava ci sa lepsie vyspime 😕 kasa je chuti, pozera na kazdu lyzicku 😵

a asi sme alergicky na Fenistil, lebo uz 2x ju postipal komar na tvri, dala som Fenistil a za 10 min. to mala vacsie a cervensie s bielym flakom. 😖 nerobi jej to dobre........asi tie stipance necham tak.

zucana
22. aug 2010

@lolka A ako bolo v chorvatsku? Od chicco maju na komare take akoby ceruzky skus ;) ak teda zozenies a my zubky este veru nic

lolka
22. aug 2010

@zucana bolo dobre, cestu sme zvladli aj vdaka kojeniu za jazdy. a tam - v noci spala celkom pekne, horucavy jej nevadili, okupali sme jej len nohy, lebo sa mi zdala studena voda pre nu. takze vsetko ok, je to nas smejko 😉 tu ceruzku skusim pozriet v Prenatali v Eurovea

zucana
22. aug 2010

@lolka Daj fotky a supis
tu v prenatali ceruzky maju ;)
a kto odpise ako dava jablcko? A ci je normalne 4krat kakat ? 😀

ivka79
22. aug 2010

Fakt je to hrozné pozerať sa na uviazané dieťa, ktoré sa uprene pozerá na teba a plače a ty mu nemôžeš pomôcť...brrr :( br:(
ale už je to dúfam za nami... a to som si myslela že keď mám už druhé dieťa že budem silnejšia...

njonja
22. aug 2010

@zucana vraj je to bezne u deti☹ doki povedala, ze su rozne dovody na ten zapal - bud je to virus alebo bakteria, ktori normalne napadaju nieco ine, sko hrdielko, plucka, ci len nadcha a tak, ale v tomto pripade sadnu na oblicky. alebo, co je horsie, to moze byt fyziologicke - cize nedobra funkcia obliciek, to sa ale neda zistit hned, musi sa preto take babo pozorovat dlhodobo - pocas prveho roka halvne, lebo to rastu oblicky extemne - zvacsia objem 3 x a su mimoriadne zatazene..plus moze ten zapal poskodit oblicky. To sa tiez zisti az neskor☹ Takze nam zostava len cakat a dufat...
a my sme tiez mali bakterieu - pseudomonas eruginosa, vraj este horsia ako E-coli, ale lekari hovoira, ze to sa z toho nemoze dostat. A ozaj, chlapci amju casto zapaly obliciek kvoli pipikovi - ked maju uzku predkozku a usadzaju sa tam necistoty, popripade, ked sa im moc vracia spat do mocovych ciest...
moj otec je urolog.-), takze ma poucal🙂

njonja
22. aug 2010

@ivka79 Ivik, ked to vidim, je mi zle☹ Moj este nemusel byt uviazany, lebo si to este nemohol dat dole..ale ta obviazana rucicka s infuzkou mi tiez nerobila dobre...a to pichanie bolo najhorsie! Ked mu brali krv z hlavicky, som skoro odpadla..ale inac sa to neda, len tak brutalne, lebo deticky nedrzia, tak ich musia drzat traja az styria a pichnut, kam sa da☹ Vam ale poviem, moj mm skoro zbil dokinu🙂 Este ze sa ovladol.-)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre