Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
23. aug 2010

@cukruska1920 posluuuchni....i ja som lezala 😉

cukruska1920
23. aug 2010

@olifcek no ved ja som aj doteraz viac menej polychovala...ale som rada ze je to ok... pocuj a teraz vlastne len donesiem na socialku ukoncenie PNky a zaroven im dam nastup na matersku a to je vsetko?

olifcek
23. aug 2010

@cukruska1920 ak si zamestnana, das ukoncenie PN i zaciatok MD zamestnavatelovi, ten to nahlasi na socialku x;o)

cukruska1920
23. aug 2010

@olifcek no praveze niesom...takze asi to dam len na socialku ze?

olifcek
23. aug 2010

@cukruska1920 jo 🙂

olifcek
23. aug 2010

@cukruska1920 kedy si koncila v praci a kedy Ti zacala PN? lebo i ked je to PN v ochrannej lehote, riesi to zmestnavatel x;o)

cukruska1920
23. aug 2010

@olifcek no ja som nerobila lebo k 31.12 som dala vypoved a vo februari som otehotnela takze ja som sa uz zamestnat nestihla

olifcek
23. aug 2010

@cukruska1920 skodaaaaaa xo) tak jo, zanes si tie dva doklady do socialky x;o)

olifcek
23. aug 2010

baby, mne uz oliv nedovoli odsat jej nostek....nefunguje ani to ako kedysi, ze papala a ja som jej vtedy vytiahla sopliky, ktore som videla....nie je usoplena, len ma kzde rano take zaschnute v nosteku, neviem jej ale don dat kvapky a ani to vytiahnut...donedavna pekne hlavku drzala a ked nie, dala som prso, vytioahla nosnu dierku ktora bola hore, potom si vymenila strany s oliv a vytiahla z druhej nosnej dierky.....co teraz?

cukruska1920
23. aug 2010

@olifcek no ale platila som si DNP takze bez penazi nezostanem...aj teraz na PN som dostavala celkom slusne

maculik
23. aug 2010

No AHOJTE kocky, 100r som tu nebola {a este nebudem ☹
min.pondelok sme dosli zo Sk, uz sme prestahovani, ale je tam stale plno roboty. Bohuzial stale nemame internet, lebo sme museli zmenit spolocnost, kt.tam ma monopol. Takze len do 2t nam daju pevnu linku a potom do nejakych dalsich 2t az internet.... ja mam uz abstak, pomoooc 😒 😀
Teray som u mm v robote, lebo musim porobit prevody, poistky a pod, no a asspon nakuknem sem a do juloviek 😵

inak sa mame dobre. V piatyok bol P.na poslednom ockovani a poradni, mame 70cm a 7710g, vsetko ok, akurat ma nastvali, lebo nema v poriadku tie nozicky, pritom doteray stale hovorili, ze ok, ale mne sa nezdali, tak som jej povedala, nech sa na to pozrie a bohuzial ich ma stale vykrivene. Vraj staci masaz, ale uz jej neverime, ideme sa obj.k ortopedovi.

Adelka je cez den uz uplne bez plienok a pocitam, ze coskoro uz bude aj cez noc, mava takmer suchu plienku. Uz ma svoju izbu, takze buva tam a my s Petrikom sme sa prestahovali do spalne.
Davame masko, zajtra zacnem kasu.

Kocky, ako ten lepok mam zaviest? mala by som do konca tohto mesiaca,a le neviem co a ako. Poradite? Ale dajte mi to ako odpovedat, nech to tu potom nemusi mm hladat, len hore kukne.
dakujem 😵

a ovocie asi od 1.9. zacneme.

co nove je tu? Dufam, ze vsetky ste ok, aj drobci 😵

poyeram, ze nejake stretko - chata ma byt, nestiham citat, kedy a kde to ma byt?

no nic, musim skoncit, maly place a mm je nervozny, tak hadam bud.tyzden zase nakuknem.
papa

olifcek
23. aug 2010

@maculik lepok daj vo forme ovsenych vlociek alebo bezvajecnych cestovin x;o) ja som dala vlocky olivke do ovocia x;o) ale vy papate zatial len zeleninku, tak asi cestovinky

stretko chata az na jar x;o)

olifcek
23. aug 2010
maculik
23. aug 2010

@olifcek dakujem 🙂
a uz si nepamatam, kedy sa zacina davat ryza a cestoviny ako priloha?

olifcek
23. aug 2010

@maculik aha, tak daleko niesom...ja stale mixujem vsetko dokopy x;o) to @blumka je na take tu pre nas x;oD

olifcek
23. aug 2010

@garonka je asi stale u maminy, ze?

maculik
23. aug 2010

@olifcek ja tiez muxujem, len som myslela, ye kedz mozem zacat.... 🙂

olifcek
23. aug 2010

@maculik to sa potom normalne dava masko a ryza? deticky nemusia delenu stravu?

andrea2603
23. aug 2010

@zucana ja sa veľmi v tej alergii na mlieko nevyznám, ale sestrina dcérka má intoleranciu na laktózu a segra pokým ju kojila, tak nemohla jesť nič čo mlieko obsahovalo, aby sa to nedostalo do materského mlieka, až potom postupne, ak si dobre pamätám,tak jedla probiotické jogurty a keď prestala kojiť, tak kupuje dcérke bezlaktozové mlieko a jogurty len activiu.

teuska
23. aug 2010

caute babenky 🙂
ja som sa dnes dozvedela, ze maly to mal rotavirus. To znamena, ze teraz uz je odolny?

Kedy mozem zacat davat ovocie? Papame uz 3 tyzdne zeleninku, dnes som dala masko a zo dva razy som mu dala na veceru kasu. je to o.k.?

andrea2603
23. aug 2010

@teuska tak to neviem a ovocie už môžeš dať, ja to striedam, ale aj tak mi Liv nič nechce 😒

teuska
23. aug 2010

@andrea2603 a davas zatial len na obed/

teuska
23. aug 2010

@andrea2603 minule som nasla vystrizok z nitrianskych novin, ked sa Petko narodil a je tam aj Livka 😅

andrea2603
23. aug 2010

ja skôr tak poobede, keď je po takom najdlhšom spaní, ale veľmi nešmakuje 😠

zucana
23. aug 2010

@andrea2603 mne noc nepovedala ze ja by som nemohla....a doteraz nic nemala a iba kojim...iba ze jej ked by som rpestala kojit musim speci mlieko.....
inak mame auticko za 60 eur....tak sa tesim bude od babiny na vianoce alebo uvidime ci skor.... podla mna je aj na von ved je dobre stabilne a aj kolesa funkcne 😉

andrea2603
23. aug 2010

@zucana nejak som prehliadla, ale vlastne prečo jej zisťovali alergiu, má ekzém? alebo iné?

zucana
23. aug 2010

v sobotu sa strasne vyhadzala mala take velke opuchnute flaky cervene na krku, brusku a rukach a cervene usi....a jedla polievocku s morkou , zemiacikom mrkvickou cestovinkou a parmezanom

zucana
23. aug 2010

inak mame termin uz na piatok svokra vybavila lebo ze sa nieco uvolniloinak by sme cakali mesiac...teraz je na prechadzke bo je mi na nic jak mam nadchu.....
a kasu robite so svojim mlieckom?

andrea2603
23. aug 2010

sestrina malá celé dni plakávala, bolelo bruško, potom zistilu tú alergiu a keď segra prestala jesť mlieko, tak malá bola o.k.. Moja Lenka má takú miernu alergiu na vaječný bielok, nemusíme ho úplne vylúčiť zo stravy, ale ani jej zbytočne nerobiť praženicu a pod. Dobrá správa je,že ak sa dodržiava diéta, dieťa z toho vyrastie, ale na druhej strane môže prísť alergia na peľ, prach,... . Lenku z tohto dôvodu sleduje alergologička 2x do roka, aby sme včas prípadnú alergiu podchytili.

andrea2603
23. aug 2010

u nás sa mračí 😠 , Livka trošku drieme, keď sa zobudí, chcela som ísť ešte na ihrisko, no neviem, či z toho niečo bude, vyzerá to na dážď.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre