• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Mamičky. Február 2010

30. októbra 2013 
@blumka to je jumper alebo co na tom obrazku? lebo ja mam taky ten jumper a to ste mi vraveli nech tam maleho nedavam, mi to pride dost podobne..ci je to nejake choditko?? :slight_smile:
ci uz ho tam mozem davat ked je taky vacsi?
24. aug 2010 o 13:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak to moje mozem tiez vyhodit
24. aug 2010 o 13:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ano, babky odkial ste zhanali tie puzzle na zem?
Alex, ahoj, ze, ako strasne rychlo to leti...ja som minule pozerala fotky ako sme doslo z porodnice a ani verit sa mi nechce, ze to tak ubehlo.. ach jaj...
Nonja, tak ty predsa repkovy?

Ja som z toho paf....kazdy vravi inak :unamused:
24. aug 2010 o 13:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zucana teraz som nasla toto
skladovanie:

•izbová teplota čerstvo odsaté mliečko = max 4 hodiny
•chladnička < 4 stupne C = 24 hodín
•mraznička pod mínus 18-20 stupňov C = 6 mesiacov, maximálne 12 mesiacov
24. aug 2010 o 13:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@raa2 nie je to jumper ani choditko..take cudo...sice to peruje ale neskace a nechodi v tom babo, len sa toci dookola a hra sa s tymi hrackami...
ja do toho nedavam juli ..az ked sa sama postavi na nozky...len som ukazala babam ze take nieco existuje a @zucana si to asi chce kupit do buducnosti... :wink:
24. aug 2010 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kocky, a strasne som sa rozhodla, ze chcem schudnut !!! (uz ma nebavi nosit moje jedine rifle a tricko, ktore obleciem, pricom skrina plna oblecenia) (akm to takto pojde dalej, tak to mozem rovno cele niekomu o tri cila mensiemu darovat :stuck_out_tongue_closed_eyes:) Neviete ako na to ??? :grinning: :grinning: :grinning:
24. aug 2010 o 13:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janielah ja som kupila v hrackarstve ale baby tusim kupovali aj cez net..www.peknehracky.sk
24. aug 2010 o 13:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janielah mensie porcie, viackrat denne, nejest sladke, vela sa hybat :wink: mne to zabera :wink:
@jaja32 drzi 90 dnovu dietu :wink:
24. aug 2010 o 13:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blumka jaj, lebo ja tam maleho nedavam, musim to uz vratit susede a mi to prislo podobne tomu nasmu jumperu, lebo tam ked som o tom este citala tak pisali ze by sa nemal davat uz potom ked bude sa stavat na nohy. inak matko sa mi rovno dviha na nohy, ked ho chytim za ruky v tu ranu je na nohach a ked si ho chcem na chvilku posadit na mna, tak nohy drzi napnute, stale by chcel len stat, je to v pohode?
24. aug 2010 o 13:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@raa2 mne toto spravila juli pred pediatrickou ke ju ona dvihala do sedu a ma upozornila ze jej to nemam dovolit tak stat lebo si moze pokryvit chrbatik
24. aug 2010 o 13:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blumka ved ani ja ho nenechavam, beriem ho na ruky radsej, ale to robi vzdy, ked ho beriem z postele, z pod hrazdicky...no srandovne su tie deticky,lozit sa mu nechce, to je lenivy, ale stal by aj hodinu, to mu nic nie je, no co ti poviem. do sedu vobec nechce, len do stoja... :slight_smile:
24. aug 2010 o 14:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janielah s tou dieto mne zabera to iste co blumke, som schudla 15 kil od porodu..davam si z casu na cas aj sladke :slight_smile: ja som musela kupit par novych veci...a tiez sa najem niekedy ako drevorubac a na veceru si robim vacsinou salaty alebo maso so zeleninou, ako kedy co pride...
24. aug 2010 o 14:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blumka dakujem Blumi a kolko si zhodila? jaja - tebe pomaha ta 90 dnova?

dievky a viete mi poradit, kde by som mohla zohnat take tie mysticky na zamrazovanie? Kvalitne o velkosti asi 200 ml?
(tie avent sa mi zdaju priserne draheeee :unamused: )
24. aug 2010 o 14:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janielah jani, zalezi odkedy...lebo sice sa snazim schudnut od porodu ale najprv som schudla uz ani neviem ci 4 ci 5 kg potom som ale prestala davat pozor a znova som trosku pribrala ale asi len 1, ci 2 kg a teraz sa snazim pekne postupne...ide to pomaly kilo-dve mesacne dolu ale ja potrebujem zhodit tak aby sa mi to potom nevratilo :wink: po porode som mala tusim 69 kg teraz mam 60 a chcem ist na 55 :wink:
24. aug 2010 o 14:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blumi a toto?
a oplati sa mi to kupit alebonie?ked raa pise ze potom sa uz nema dat do toho....
a tk spravili by ste tu kasu z toho mojho mlieka?
24. aug 2010 o 14:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alex myslím, že aj v obchode ale na nete to bude asi lacnejšie :slight_smile:

24. aug 2010 o 14:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zucana praveze teraz do toho mozes zacat viki davat...teda tak o mesiac, napr. a co ja viem, ja som to vyuzila...ked tam uz vnutri nechcla byt tak chodila okolo toho a bavila sa zvonku...a vnutri byvala tak pravidelnejsie od 10. mesiaca mozno do roku a pol...
24. aug 2010 o 14:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@raa2 normalnej malej disney lopty :grinning:
24. aug 2010 o 14:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blumka a to co som poslala?
24. aug 2010 o 14:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby ucim Misku po obednom prikrme spinkat v postielke a musim poklopat zatial sa nam dari. Cely tyzden mi pospinkala 2,5 az 3 hodinky.
24. aug 2010 o 14:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zucana oni su vsetky na jedno kopyto...zalezi ake hracky dookola ma, ci hraju, svietia, blikaju...mne sa na tom mojom paci to ze tam je aj hrazdicka co z nej mozu deti tahat veci a ked sa natiahne tak hra a vibruje :wink:
24. aug 2010 o 14:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blumka ja som mala po porode tiez cca 69 kil, 9 som schudla velmi rychlo, a to ostatne ide uz pomaly max 1 az 1,5 kila mesacne...ked som kojila tak to islo strasne rychlo, lebo ja som mala malo mlieka a musela som maleho stale prikladat a ked mal rastovy sprint tak som ja behom tyzdna 2 kila schudla :confused: teraz to uz nejde tak rychlo, ale mne to neva, mam 55 a uz ani nechcem viacej chudnut, takto mi je dobre.. :slight_smile:
24. aug 2010 o 14:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@svetlankat sikovna, mne maly spava ale vo velkej posteli :grinning: vecer tam tiez zaspava a potom ho prekladam, prespi tam ako kedy, niekedy do rana a inokedy ho o 4-5 berem k nam..no co uz..aspon ze trosku pospi :grinning:
24. aug 2010 o 14:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blumi dik
a co stym mlekom teda?
24. aug 2010 o 14:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alex Blahozelam aj jaaa! :slight_smile:

@zucana Ktore auticko to bolo? Vidite, na Vianoce o darcek viacej treba zaobstarat. Ktovie, ako to budu deticky vnimat. Stavim sa, ze najlepsia zabava budu baliace papiere a vianocne gule :grinning: Esteze som nakupila minuly rok same nerozbitne :sunglasses:

Moze sa praveze viac ako 3m, nevylievaj. Ja by som spravila z toho kasu v pohode. Ani ty nevylej, @svetlankat Na annaginej stranke sa pise tiez ten dlhsi cas skladovania. A to ti paradne pospinka. My len na prse vzdy. No proste, je narocny, ako to tu baby pisu posledne dni :grinning: Ale mne to nevadiii, uz som si davno zvykla, ze mam dieta :grinning:

@janielah Ano, aj ja som kupila na www.peknehracky.sk. A tiez som trosku obmedzila sladke aspon na par dni v tyzdni, vsetko pekne papam. Mam uz predtehotensku vahu, kilo hore-dole, ale aj tak by som trosku sa rada "doladila" este :sweat_smile:
24. aug 2010 o 14:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blumka Toto je podla tvojej skusenosti dobry postup na servitkovanie? http://danielaburgerova.blog.cz/0911/servitkovanie-postup
Na artmame su skor fotky a forum, nejaky postup, podla ktoreho sa to da vyskusat, som nenasla zatial. A potreby k tomu si si normalne v papiernictve kupila, ci si objednavas aj to speci lepidlo niekde na nete? Laka ma spravit si nejake dozy pekne do kychne, ked ich budem mat dostatocne mnozstvo :slight_smile:
24. aug 2010 o 15:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rivatha a kde to pisu na annag strnke?
a este niekto kto by tu kasu spravil??? :sweat_smile:
24. aug 2010 o 15:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zucana http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/odsavanie-materskeho-mlieka/skladovanie-a-kvalita-materskeho-mlieka/

Je tam taky odstavec:

skladovanie:

* izbová teplota čerstvo odsaté mliečko = max 4 hodiny
* chladnička < 4 stupne C = 24 hodín
* mraznička pod mínus 18-20 stupňov C = 6 mesiacov, maximálne 12 mesiacov
24. aug 2010 o 15:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok