Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

svetlankat
26. aug 2010

@rivatha gratulujeeem a drzim prsteky nech vam mrkvicka velmi chuti.Nam uz zachutilo, klop klop klop

Inac dobre ranko, my sme mali dost tazku noc, Miska nejako nevedela spinkat. Proste sa jej nedalo. Moje zlaticko. Este sme taku noc nemali

svetlankat
26. aug 2010

@rivatha
@blumka baby ako citam vase noci nebol ten spln tuto noc? No idem kuk do kalendara.

laxity
26. aug 2010

ránko @dorotka2 možno ani neodpíše 😀 a super dovolenku prajem 🙂

laxity
26. aug 2010

@rivatha všetko najlepšie dnešnému oslávencovi 🙂

svetlankat
26. aug 2010

Baby tak som sa dociatala, spln bol 24.8. takze to boli asi dozvuky 😀

blumka
26. aug 2010

@rivatha tak vsetko najlepsie 😉 a nech vam chuti mrkef 😀

svetlankat
26. aug 2010

@dorotka2 ja sa tiez pripajam, peknu dovolenku

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
svetlankat
26. aug 2010

@rivatha neviem ako so zubkami, lebo dasienka nas uz trapia dost dlho, ale to uz asi bude az kym sa neprerezu, no este ani nevykukaju.
U nas su noci v pohode, ked odmyslim to napravanie pomaly kazdu hodinu, ale tato noc bola nieco extra, mam pocit ze Miska bola hore skoro celu noc. ☹ Ale rano bola vysmiata, ako keby splala celu noc

svetlankat
26. aug 2010

@rivatha a ja pridem rada na tortu, daj mi kusok do mraznicky ak sa ti tam zmesti 😉

blumka
26. aug 2010

@svetlankat taka bola presne juli...zobudi sa a akoze dobre rano a my sa akurat chystame spat

blumka
26. aug 2010

@rivatha ved pockaj raz pojdem na mavstevu do povazskej a prepadnem ta 😀

svetlankat
26. aug 2010

aha co som nasla
Počas splnu môžeme pociťovať nepokoj, podráždenosť, mať zlý spánok, bolesti hlavy. Na svet vtedy prichádza viac detí, je viac nehôd. Počas splnu bývajú ľudia „námesační“, rany krvácajú oveľa silnejšie, hojenie rán v týchto dňoch je oveľa problematickejšie. Telo zadŕža vodu, hromadí ju v tkanivách, väzivo mäkne. Liečivé byliny nazbierané v tento deň majú najväčšiu liečivú silu. Tieto sily môžeme pociťovať už 3 dni pred splnom a taktiež ešte 3 dni po splne.

nie ze by som tomu nejako extraverila, ale nieco na tom moze byt

blumka
26. aug 2010

@svetlankat tak mne toto ssedi na terezku...a vysledujem si juli...ja tomu verim, ked moze spln ovplyvnovat priliv a odliv moze aj nas,...ja osobne viem kedy budem mat blbu naladu, kedy som nachylnejsia na depky atd. a tiez to suvisi s 28 mesacnym cyklom 😉

svetlankat
26. aug 2010

@blumka inac to je super, ked to takto clovek vie odhadnut. Moze predist roznym konfliktom.Ja som si na sebe vsimla ze pocas splnu a novu mam blbu noc, ale inac nic extra u mna.

svetlankat
26. aug 2010

baby a videli ste vcera to tornado na morave? Sila nie?

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lolka
26. aug 2010

dobre rano 😉
my sme mali zasa o nicom noc, bola som hore kazdu 1,5 hodku. 😒 Davam malej uz tyzden ryzovu kasu, lebo sa mi zacala castejsie budit, tak aj doki mi vravi, ze jej mliecko uz nestaci , ze mam dat kasu. Tak jej davame kasu Nestle, celkom jej aj chuti, ale vobec nespava lepsie 😒 Neviem ci je pre jej zaludok tazsia, ale aj sa v noci puci, prdi, chuda moje. Kaka kazdy druhy den, prikrmy moc nechutia 😖
Dnes to skusime bez kase.
Baby, ktore davate kasicky, ako deti reaguju, spinkaju lepsie ? a ake znacky pouzivate ? my mame Nestle, ale zarabam to s vodou - tak doki povedala 😕 kedze je kojena, nechcem jej dat UM do kase

jaja32
26. aug 2010

Dobre ranko, tak aj my sa ideme pochvalit 😠 aka bola noc. Vecer som bola pri malej asi 5x, potom som to vzdala a isla spat, samozrejme ona sa uz nezobudila. Nevadi, bola som skor v posteli. O pol druhej v noci sa zobudila a revala ako tur (to sme este v noci nezazili), dala som jej mliecko a zaspinkala. Ona spinkala do 6,30 a ja som driemala do 7,00 hod, Natalka si zatial nieco somrala, len v driemotach som nerozumela 😀 Dnes sme same doma az do vecera, idem rychlo povysavat a poupratovat, lebo zajtra vecer pride na cely vikend navsteva. Varit budem az zajtra.
@rivatha krasny sviatocny dnik a nech strapata mrkvicka chuti
@blumka vobec nezavidim, v noci sme este tak dlho neboli hore. Teda prve dva mesiace a to si viem predstavit, ako ta to vcera a nielen vcera vycerpava. Samozrejme aj ostatne mamicky. Ja som prve dva mesiace odpadavala v noci. Dve hodinky spat, krmit, uspavat.... ved to poznate. Medzi krmeniami som pospala mozno 45 min. No a to Natalka nemala tolko kg.

jaja32
26. aug 2010

@krpata ako som pisala, nechapala som ako mozete uspavat na fit lopte...a je to super, samozrejme velmi neskacem, len tak sa pohojdavam. No, to ti teda poviem.....pomarancovu koru na zadku fit loptou uz neodstranim, ale masaz je to riadna 😀

jaja32
26. aug 2010

..na a zas vsetky narocne deticky zamestnavaju maminy...tak utekam aj ja sa zamestnat 😀

andrea2603
26. aug 2010

ahojte.
pridávam sa k zlej nočnej - 5x hore, našťastie cucla a spala ďalej, Lele mala horúčku, aj má a Liv sa zobudila so zalepeným očkom, tak už repíkom utieram, inak vyzerá byť o.k.

Ja kašu ešte nedávam, lebo viem že zázraky to nerobí, detičky sa budia skôr z iného dôvodu ako hlad.

andrea2603
26. aug 2010

@rivatha všetko naj k krásnemu 1/2rôčku 😵 🙂

olifcek
26. aug 2010

@blumka uff...

@rivatha krasne vymesacninyyyy

@zucana pamatas ako sme museli spavat s babom takmer v sede, oni na nas brudnickom na hrud a tak hajali? jedine tak? ja uz som aj zabudla na vsetko tazke co bolo...tazke pre mna v tom case...zaciatky som vnimala ako moc tazke, ale paq som si zvykla, naucila som sa pocuvat moju malu sefku a zivot bol hned jednoduchsi...podla mna nemam narocne babo, ved kazde babo chce byt s maminkou a ak to mamina dovoli, tak nonstop, ako u nas 😵 😵 je normalne, ze sa chcu s nami hrat, maznat....uz cakam, az oliv zacne lozit a chodit, he he, kedze i podla lekarov to bude sidielko...ale ako si mi @blumka vzdy hovorila, nenechala som olivku nikdy plakat, a to nie len preto, ze kvoli pruhu nesmela, ale nemala som na to srdce...teraz je vesela, usmievava, spolocenska, hrava, komunikativna, uz nema problem ist k niekomu inemu na ruky....sice ju nebavi dlho jedna hra, ci hracka, ale zvladame, bo chceme- x;o)) no kebyze chcem dalsie, istotne az o par rokov, az Oliv bude samostatnejsia x;o))

jaja32
26. aug 2010

tak...mam medziprestavku 🙂 stihla som upratat len spalnu, natalka uz ide buvat, tak potom ostatne.
musime sa pochvalit...uz treti den cmulame palcek na nohe 🙂 teda ja nie 😀 😀 , ale natalka 🙂

blumka
26. aug 2010

@jaja32 no, mne vcera v noci nepomohla ani fitlopta...ja som ju drndala hodinu a pol a nic a potom ju schytil mm a za 20 minut mu spala...kde je tu spravodlivost? 😠 😀 😅

jaja32
26. aug 2010

@blumka veru kde....u nas si to len mm hovori, vacsinou len mne mala zaspinka

jaja32
26. aug 2010

dala som foto

jaja32
26. aug 2010

prave si Natalka urobila na ruke slaby cucflek 😀 😀

garonka
26. aug 2010

@rivatha happy birthdayyyyyyy 😵 😵 😵 😵 krásny pol ročik 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre