Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
26. aug 2010

@zucana juj chudatko 😔

olifcek
26. aug 2010

@blumka dost veru chi....ale nie vzdy, no u lekarky budeme obe v nepohode

olifcek
26. aug 2010

@zucana fnuk

blumka
26. aug 2010

@olifcek jasne, treba si to ulahcit..
mne juli doma neplace a u lekarky tiez velmi nie ale sa mi vzpiera, lebo chce vsetko vidiet, tak mi to stazuje a ja som potom v strese 😅

zucana
26. aug 2010

uz sa smeje a hra...nespala od 9tej....staci cakat do 3tej?a potom by sme sli

blumka
26. aug 2010

ja bych zabudla, sak ja na piatu idem na gyndu 😅 😕 a bez detiiiii....svokruska postrazi a ja si oddychnem aspon v buse 😀

blumka
26. aug 2010

@zucana nie som lekar ale myslim ze staci..podla mna by si daco videla ze s nou nie je v poriadku...ved ak si nie si ista tak zavolaj na pohotovost...

blumka
26. aug 2010

o tyzden o takomto case budem revat bud ja alebo Terezka 😢 😢 😢

suzon78
26. aug 2010

Ahojte 😉
tak máme za sebou 7 kombinované očkovanie...malá to zvládla dobre, trošku plačkala a prvý deň mala teplotku len 37,5, takže som to neriešila...aj sa celkom rozpapkala, znovu papkáme príkrmy a predvčerom zvládla rekordných 130g, včera len 98g, ale i tak som rada, že opať šmakuje, papkáme keď je hore 3 krát a 4 krát v spánku, zatiaľ sme sa takto doladili, večer papkáme aj ryžovú kašu, tekutú v krabičkách od Nestlé a veľmi šmakuje, len jej to riedim pol na pol s mliečkom, lebo keď vypila 120ml neriedené, nechcela ďaslšiu dávku a doktorka kázala kŕmiť ešte v spánku, aby sme dohnali zameškané, zataľ vážime 6680g, ide to už hore pomalšie, lebo Timka je veľké šidlo 😉 Za týždeň priberáme teraz 120g...
Babky už by reakcia na čokovanie nemala byť, keď očkovanie sme mali tento utorok?

blumka
26. aug 2010

@suzon78 ja neviem vlastne ako dlho by mala ta reakci byt...este asi aj hej...snad ine baby poradia, my sme mali maximalne prvu noc nieco a potom uz pohoda

blumka
26. aug 2010

joooj, a zabudli sme sa vam so svetlankou pochavlit ze budeme chodit spolu plavat od 8.9 😉 teda ak mi mm dnes od jej mm donesie prihlasku a permanentku 😀 (esteze mam ja toho mm, aj od @olifcek mi nosi veci aj od @svetlankat, este @garonka mm musi poslat a uz bude poznat vsetkych 😀 😀 )

lienka2
26. aug 2010

@blumka s detickami? a kam? nam na rehabke odporucala sestricka sacu..

blumka
26. aug 2010

@lienka2 jj..s juli a svetlanka s miskou 😉 do barce, tam je nejaky penzion a tam ze robia detske plavanie..
do sace chodili znami s dvojickami, velmi si pochvalovali, len mne to je daleko...barcu mam za rohom v podstate...a aj tak to tak vychadza od 16:00 do 17:00 akurat ked by som mala ist po Tete do skolky, tak to jeden den s nou nebudem, fnuk, ale zas mam aj druhe dieta..tak musim tak robit aby som co najblizsie bola

lienka2
26. aug 2010

@blumka aha viem prisiel nam domov letacik od nich.. my stale rozmyslame ci ano.. ci nie.. 😅

blumka
26. aug 2010

@lienka2 a preco ja nemam letacik? 😅
a preco rozmyslas? inak ja som pri TT tiez dost rozmyslala, kvoli uskam...aj teraz sa toho trosku bojim, mama ma este vcera prestrasila, lebo mi pripomenula ako som ja mala pri kazdej nadche problem s usami a som chodila na preplachy a strasne ma to bolelo...ale zas co som sa rozpravala s ludmi co chodili plavat tak ani jeden z nich nemal nejake vacsie problemy ako obycajne prechladnutie...a to teda poznam dost ludi co chodia plavat.
V casopise Betynka z jula tusim tam je o tom clanok a pediatri to teda neodporucaju, ale rodicia ano...tak si vyber, no..
tak s juli to riskneme...ja uz len kvoli tomu aby mi nezacalo doma hrabat...ja som v podstate uz 3 ok doma na riti, bez roboty len s detmi, tak preventivne aby mi nesiblo 😀

blumka
26. aug 2010

@lienka2 a ty by si kde chodila? bo do barce ti je asi daleko ne? bo aj @olifcek bude chodit tam na kvp plavat...
ale teda bolo by fajn keby si sa pridala k nam alebo ku nej 😉 hmmm?
a @garonka ako? nejdes plavat so zirafkou? 😉

lienka2
26. aug 2010

@blumka neviem preco nemas.. mozno len na furci roznasali 😕
my sme s malym cvicili, tak nam to rehab. sestricka odporucila.. sa bojim trocha aby nebol potom chory.. aj ked by sme chodili autom.. musim pozriet na nete nieco ci ma saca na svojej stranke nejake info, kolko to stoji a tak.. vy kolko budete platit v barci?
inak ty si doma tri roky.. ja od oktobra a mam pocit, ze mi niekedy sibe uz riadne teda 😀

lienka2
26. aug 2010

@blumka neviem kam by sme chodili.. vraj na kvp je to drahsie o dost ako v saci.. v podstate mne o dialku nejde, kedze by som isla jedine s manzelom autom.. idem mrknut tu sacu, kym sa drobec hra sam .. chvilu.. so vsetkym mlati 😀

lienka2
26. aug 2010

tak na stranke nemocnice saca som nenasla nic.. 😖

blumka
26. aug 2010

@lienka2 my budeme platit 9,90 ale museli sme si kupit permanentku minimalne na 10 vstupov...ale ked budeme chori alebo tak tak nam nic neprepadne...

no ja som akurat dnes mm povedala, ze akoze obcas mi hrabe doma s detmi ale nemenila by som pracovny stres...ja som sa asi nasla v ulohe zienky domacej 😅
som mu hovorila, ze keby som raz alebo dvakrat do tyzdna sla do roboty a potom zas doma, ze to by mi vyhovovalo

blumka
26. aug 2010

@lienka2 mozem sa spytat tych znamych co tam chodili 😉

lienka2
26. aug 2010

@blumka aj mna sa pytali v praci, ci mi to nechyba.. tak reku hej na jeden den v tyzdni by som prisla.. ale viac isto nie.. drobcek by mi chybal.. 🙂
ta cena je za jeden vstup, vsak?

lienka2
26. aug 2010

@blumka to by bolo super.. vdaka 🙂
maly mi tu trenuje na vankusi tie svoje kolisave pohyby 😀 asi ma vela energie, sa dobre napapal na obed 😵

blumka
26. aug 2010

@lienka2 ano ano na jeden 😉 pisem jak hotentot, sorry 😉
ja som ucila na ZS malicke deti, a teda ja nie som typ ucitelky co sa uspokoji s ucebnicami a pracovnymi zositmi, stale som cosi pre deti vymyslala, vyrabala som a tak...proste sme sa ucili hravou formou..ale zas som na to mala prostriedky aj podmienky vytvorene..no ale neviem si predstavit takytmo stylom ucit a mat doma deti...mne nepadla ked skoncila posledna vyucovania hodina, este som doma vyrabala, dorabala, opravovala, zapisovala..no proste fakt 8 a viac hodinova sichta...
bud nepojdem uz do skolstva alebo sa budem krotit 😀

blumka
26. aug 2010

@lienka2 a co ste papali? uz sa rozpapal, super 😵
my sme dnes mrvku s cuketkou a masko...smakovalo..nestihala som naberat a hadzat do pusy 😀

lienka2
26. aug 2010

@blumka robila som masko, mrkvu, trocha zemiaku a brokolice, akoze masova polievka 🙂 a chutilo mu, teda on vzdy papa tak ze zo zaciatku pusu otvara jedna radost a potom sa zacne nudit, tak mu dam do ruky taky isty kelimok z ktoreho ho krmim a a popri tom ako si ho obzera mu davam do pusy.. nekrici, nevypluva.. len sa asi potrebuje zaoberat niecim inym, lebo cakat kym lyzicka dojde do pusy sa mu nechce zjavne.. ale hlavne ze papa.. rozmyslam co dostane na olovrant.. 😅

blumka
26. aug 2010

@lienka2 ja tiez tak niekedy robim..hlavne ked mi okolo skace Terezka tak to potom juli samozrejme ze nebude jest, ked sa chce ist uz jasit z Tete 😀 dnes sa akoze hrali...terezka zakryvala juli oci utierkou 😀 , juli sa rehunala, fajne boli 😀

lienka2
26. aug 2010

@blumka a pritom papala? 🙂
inak najviac mu smakovala mrkva s patizonom.. fajna sladucka bola 🙂
teraz tu cvici pred zrkadlom a sa rehli.. zlaty je 🙂
Blumi, mozem mu spravit trocha kukuricnej kase ze zmiesam s jablkom? ale viac bude jablka.. aby nebolo tazke na brusko..

blumka
26. aug 2010

@lienka2 ne, to bolo potom ako spapala 😀
myslim ze mozes, ved kukurica je ok... 😉

lienka2
26. aug 2010

@blumka oki, tak ak stihnem urobim 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre