Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
27. aug 2010

@avaka tak ja neviem teda, kebyze ja zobudim juli skor tak aj skor ide spat ale potom dlhsie asi potiahne takze to je stale za jedno...hmmm...ale mozno ju fakt zobud skor, tym padom skor pojde spat a ak bude chciet spinkat dlhsie, tak ju znova zobudis...no, asi drasticke ale ked sa inak neda..a asi lepsie ako keby nemala spat vobec.
my budeme chodit plavat od 16:00 do 17:00, juli spava vacsinou do tej stvrtej, takze tiez ten jeden den to budem musiet posunut, tak ju budem budit skor...ale niekedy ma take dni ze mi napr. spi po 40 minut, a vtedy spi cez den 3x, takze ten treti spanok jej vychadza okolo pol stvrtej...a ked sa toto stane tak enviem co urobim, lebo ona vydrzi byt hore 3 hodiny, ked je hore 4 akoze este vladze ale uz odkvackava ale neviem si predstavit ze mi bude spat do dvanastej na obed a potom az na noc... 😕 to bude des...

avaka
27. aug 2010

@blumka no ved Blumi,u nas podobne a tiez 3 spanky,len ked spi dlhsie,tak dva,ale zatial vynimocne.Ved donedavna spavala aj 4x denne,este aj teraz sa stane,ked skoro vstane a spi len pol hodinovky..Aj dnes bola uz 4 hodiny hore,tak to blbo vyslo,ale to uz bola zaberacka pre nas obe 🙄 A do dvanastej,to si neviem tiez predstavit,ved to ani vacsie deti nevydrzia asi..
Inak som nestihla dopisat predosly prispevok,Ela kricala,nasla som ju napriec postelami na bruchu,dala som papat a pri odchode z izby som zasustala sackom,ona otvorila oci dokoran,prevalila sa na brucho a zacala prdiet a hrat sa... 😀 Uz som to videla na 2 hodky hrania...Mne sa zda,ze sa jej uz horsie zaspava na prse,ked chce cucat a mlieko tecie,tak som zase skusila triast,ale sa odsunula a videla som ako sa snazi sama zaspat.. 😕 Zeby uz na to prisla?A zaspala!Bola rozospata,neviem,ci by sa jej to podarilo aj cez den.To mam casto problem ju skludnit..

blumka
28. aug 2010

@avaka ja som takto uspavala Terezku neskor, ale to uz bolo po roku, dovtedy mi chcela spinkat na rukach...ale potom som si ju dala na brusko, triasla som jej zadkom a ona zaspinkala... 😉 mozno uz malinka chce mat svoj priestor 😉
ja som dnes v noci skusila fintu na Juli...
zobudila sa o 12:45 jasne ze ja som sla spat o pol jedenastej a tak som bola unavena a rozospata..som jej skusala tiez potriast ritusou, ci nezaspi ale aj v tej tme som videla ako ma oci dokoran a rehoce sa spod cumla..tak som ju nechala tak..lezala na mojej posteli, ja na mm a gulala sa tam, davala sa na 4 a hopkala...ale ja som sa cely cas robila ze spim, ani som sa nehla..parkrat si lahla na brusko, zazivala a aj asi pridriemala, lebo bola tisko, ja som tiez podriemala vtedy, no ale potom zasa zacala vystrajat...pamatam si ze som kukla na hodiny 1:21 a potom si pamatam az ked o 5:11 sme sa obe zobudili a ona pila mliecko..neviem kedy zaspala, ci ja som skor alebo ona, ale hlavne ze som ju nemusela nosit po byte hodinu na rukach..
uvidime aka bude dalsia noc...ak to zas bude takto tak nech si robi co chce...hlavne ze ona to vsetko potichu robila, takze nezobudila nikoho..keby zacala plakat alebo jacat ako ona vie ked sa hra, tak to mam po chlebe..

raa2
28. aug 2010

@blumka dobre rano, neuveris, sa tu smejem ale nas matko bol v tych istych casoch (plus minus 5 minut ) hore s tym rozdielom ze ja som mu aj o tej pol 23 musela dat trochu mlieka 🙂 ty kolkoko krat za noc davas mlieko? davas plnu davku? ja ked nedam tak placem a musim dat, davam cca 60 ml, viac mi nevypije i ked niekedy musim ist este dorobit, neviem od coho to zavisi..

blumka
28. aug 2010

@raa2 no aj ja som jej dala o tej pol jedenastej mlieko 😀 a potom sme teda spali do tej 12:45 😉
davam 2x, niekedy ked spi tak len raz...a davam 120ml..este som neskusila dat menej, ci by jej stacilo..mozno ano..ale sa bojim, jej dat menej, ze zacne jacat a pobudim cely dom kym dorobim 😅

avaka
28. aug 2010

dobre ranko 🙂
my zase spime doma,je super sa dostat aj doobedu na net 😎
@blumka ,ja aj tak myslim,ze je to nahoda,ze zaspala,teraz aj cuckala,aj triasla...mysim,ze tak ako Ty,az okolo roka babo vie samo,no ak by skor,bolo by super,lebo ja uz mam chronicke bolesti ruk,viac ako 3 mesiace,mam objednanu ortezu,som sa cosi nauspavala na rukach... 🙄 Najlepsie je,ze sa snazime a im to je vtipne.. 😀
a tiez sa nam to stalo min,tyzden,ze bola v noci 3 hodky hore,ale sa len motala,az sme zaspali...
@raa2 ,ja sice kojim,ale mala v noci papa viac,ako cez den,mozno aj tym,ze sa spusti mlieko,tak taha...a budi sa dost casto..
Inak nam zeleninka moc nechuti,ovocie trosku... 😒

blumka
28. aug 2010

@avaka nam sa tieto nocne budenia akosi premnozili..kazdu druhu noc takto mame..a neviem co v tom je, keby ju nieco bolelo tak nie je kludna, a zas nechapem ze ked jej nic nie je preco sa zobudi...ci ma nejako posunuty rezim, ze v noci nahradza co cez den nema..no neviem, ale ma to trosku znepokojuje, nechcem aby si zvykla ze v noci moze byt hore..ale nevladem ju mat na rukach tak dlho..predsa ma uz skoro 9 kg...

avaka
28. aug 2010

@blumka ,no nezavidim Ti,ja si stale vravim,ze keby som nekojila,tak to uz ani nezvladnem na rukach stale...a to ma Ela asi 6,5 kg,takze ty mas riadny zaber.Ktovie,preco sa budia,nasa sa budila vzdy,ale mali sme teraz par dni,co sa budila aj kazdu hodinu 🤐 ktovie,ci to nemoze byt aj separacna uzkost uz 😕 Ja ju mam preto v posteli a len prehadzujem sa,neviem si predstavit stale vstavat a prekladat ju do postielky (mava lahky spanok),uz 7 mes. v kuse,takto sa aspon vyspim.Teraz sme postielku prirazili k nasej posteli,tak niekedy na nej spim spolovice aj ja,ked sa mala roztahuje.. 😅

raa2
28. aug 2010

@blumka sranda, fakt tie casy sedia 😀 ja som zo zaciatku davala 120, potom 90, ale vzdy som vylievala a ked nahodou viac vypil tak grcal ☹ tak riskujem place velike. a podobne s,e s tym budenim, niekedy raz inokedy 2 🙂

blumka
28. aug 2010

@avaka no Juli spi pri mne skoro stale...a nemyslim ze uz separacna uzkost, lebo jej je jedno ci s nou spi manzel alebo ja alebo tam ostane sama, ani cez den jej az tak velmi nevadi ked nie som pri nej, dokaze byt zatial s hocikym dokonca sa pohra aj sama...
skor si myslim ze zuby, jeden sa jej tlaci von a dnes sa mi zdalo ze aj druhy vidim, ale to si nie som ista...ale zas ona vobec nie je nervna, len sa proste zobudi a chce sa hrat...

ja tie jej kila ani velmi nevnimam, asi som vytrenovana od Terezky, v podstate uz treti rok stale nosim niekoho na rukach, chrbat ma neboli, viac bolel pri Terezke asi som si uz aj zvykla..ale v noci ked mam stepovat hodinu ci dve po byte a hojdat ju tak vtedy mi to vadi...to zataz urcite je...

avaka
28. aug 2010

@blumka este ma napadlo,Juli chce byt normalne hore,ked sa zobudi?Tak to asi nebude separacna... 😕 Nasa niekedy,ale ja na nu len sepkam,tiez sa s nou nehram,aby ju to nahodou nebavilo..

blumka
28. aug 2010

@raa2 sranda 😀 ja som juli davala kedysi 150, teraz 120 a chcem tiez znizit aby si viac zvykla papat cez den a v noci menej, ale este sa bojim, ked ma taky cudny spanok...ked sa bude rysovat nejaky pravidelnejsi rezim v noci tak potom...terezke som tak tiez robila, som jej uberala uberala az kym sme nevypustili jedno krmenie, potom druhe a potom konecne spala celu noc 😉

avaka
28. aug 2010

@blumka my este zuby nemame,musi mat napuchnute dasna,ked pojdu asi,ze?Aled dnes sa mi snivalo,ze jej cely presvital cez dasno 😀

blumka
28. aug 2010

@avaka no ja neviem teda co chce, ale proste sa zobudi, oci dokoran, usmieva sa, tak som dnes nehybne lezala akoze ja spim a ona sa okolo mna gulala, kecala si s cumlom atd...predvcerom sa zobudila o pol jedenastej, ja som ju vzala na ruky ze ju uspim a do dvanastej som ju nosila a ona na mna cumela a usmievala sa..proste sa jej spat velmi nechcelo...potom som uz nevladala dala som ju mm a on ju uspal do polhodiny...
ja sa s nou nehram ani sa s nou nerozpravam, proste sa ju snazim uspat, ale keby sa jej spat chcelo tak nezaspava dve hodiny a teda fakt neviem co jej je...toto mi ani Terezka nerobila tak mame novinku doma 😅

raa2
28. aug 2010

@avaka nam maly od 520 buntosil, som ho dala k nam a furt ma za vlasy tahal, capkal po tvari,vykrikoval a kukal na mna ze kedy uz vstanem takze zo spania uz nic moc nebolo 😒 a o 640 som to vzdala a som vstala.neboj ono zacne chutit vsetko, aj my sme zo zaciatku bojovali, ale potom to preslo a teraz vsetko spapa a vela. my mame 8 kil a 70 cm, ale napriklad nas maly sa vobec nechce plazit, ani na 4 davat, on len kope nohami, dviha ich, do pusy dava a hra sa s nim a chcel by sa stavat, ale to mu moc nedovolujem, kvoli chrbatiku...

blumka
28. aug 2010

@avaka hej mali by byt napuchnute a cervene dasienka, ale napr. juli ma napuchnute a cervene uplne inde ako sa jej tlaci ten zubok 😅 ..a ten uz skoro je vonku, to uz vidno kazdym dnom sa zvacsuje, najprv to bola len taka biela bodocka, vcera vacsia a dnes uz to je cely pasik..este par dnia bude vonku..uvidime potom ci sa zlepsi spanie

blumka
28. aug 2010

@raa2 to neavdi ze sa ti este nechce plazit ani po 4 chodit..este je na to cas...kludne ked zacne az v 8. mesiaci 😉 a mozno pojde rovno na dve nohy

raa2
28. aug 2010

@blumka no ved to sa snazim aj ja,si predstav, ze sme mali 4 noci po sebe take ze vecer okolo 2230 dostal a potom az rano o 630 a prespal, lenze zase sa to vratilo do starych kolaji a cez den mi on dost spapa, aj mliecko pije aj cajik mu davam...tak uvidime kedy prespia celu noc 🙂 a ved to je jedno, hlavne ze im chuti jest 😉

avaka
28. aug 2010

@blumka ,tiez sme to tak mali,akoby mala den a bola bdela medzi spankami...Ale Tebe ju aspon mm uspi 😅 ,u nas uspavam len ja.Dnes som sa robila,ze spim,ale ked mi trha vlasy ,tak sa mi nedari..Vcera sme jej pred kupanim jeden dlhy tahali zo zadku,co zjedla, 😕 ,som to este nevidela...som myslela,ze to by kyselana rozpustila... 😕 😅 .Ale som rada,ze aspon rano sa ustaluje a nemusim vstavat o 4:30 - 5:00,uz spi do 6:30 aj 7:00 niekedy 😎

blumka
28. aug 2010

@raa2 teraz este su malicki na to aby sme od nich chceli uz na stalo prespate noci...pol rok je pre nich velka zmena, preto su tie noci kazda ina...ale ono sa to pomaly zacne ustalovat...a hlavne aj deti budu trosku mudrejsie...
ja ked si tak spomeniem ako som sa pri terezke natrapila s uspavanim a potom v noci ked ju nieco zobudilo a nevedela zaspat, tiez sme ju museli nosit...a tera? zobudi sa aj o polnoci aj o tretej, ked jej napr. treba na zachod, rozsvietime vsade, este mi aj stihne nieco povedat, vycika sa, lahne a v momente spi...keby som tak rozsvietila a podebatovala pir juli tak ta iste nespi do rana...a to je medzi nimi rozdiel len 2 roky...
to predje vsetko..raz na to budeme spominat 😉

olifcek
28. aug 2010

bujakaaaaaaaaaaaaaaa

my sme vcera zaspali az okolo polnociiiii, Oliv sa salila, napapana, takze i grckla sem tam, ale hned usmevy, opat chcela papat a salit sa, chi..rano vstala uz o 6.20, ale o hodku sme si este na hodku lahli, uff 🙂

raa2
28. aug 2010

@avaka vlas ste tahali???ci co ste tahali?

avaka
28. aug 2010

@raa2 ,ani nasa sa este neplazi,ani po 4 😒 ,ale neva,snazi sa na kolena,vytrci zadok a prekoti ju to...

blumka
28. aug 2010

@avaka ja som raz tak vytahovala Terezke bavlnku z rituse 😀 som vysivala a ona papala 😀 😀
jj, mm on je poklad...ked uz velmi nevladzem ze som nevyspata tak on spi pri juli a ja spim pri Terezke a tak sa prestriedame...lahsie sa to takto taha 😉

olifcek
28. aug 2010

@avaka u nas tiez len ja uspim, niezeby mm nechcel, ale nema na tooooooooo, nema prsoooooooooooo 😀 😀

ja ked sa robim, ze hajam, niekedy mi to prejde, inokedy ee, zacne ma kopat a stiiiiipat x;oD

blumka
28. aug 2010

@olifcek cau olif..fu..tak akoze vy mate vecerny rezim...

avaka
28. aug 2010

@raa2 ,ano vlas,ja som nechapala,aj som sa bala normalne,aby jej to nieco neposkodilo,som myslela,ze je len niekde zacviknuty,ale normalne zo zadku jej isiel... 😕
@olifcek ,Olivke staci spat ako dospelej 😉

avaka
28. aug 2010

@blumka ,Ta Tvoja Tete ma vzdy pobavi a zvedne mi naladu 😀

raa2
28. aug 2010

@blumka presne tak, mas uplnu pravdu, este clovek bude na to spominat a smiat sa ako som behala s kocikom po nociach po byte aby som maleho uspala 😀
som rada ze nie sme v nicom pozadu, ked vam uz deticky lozia a su mladsie od matka, on tu ritku zdvihne a tym to skonci. myslim ze pojde rovno na nohy, ked sa mi aj tak zapiera a stava 🙂
ideme dneska do BA, chcem sa dat ostrihat a zafarbit vlasy, lebo mi mama farbila naposledy hlavu a chytilo mi to do ruzova, cistta hruza 😀

olifcek
28. aug 2010

@avaka hej, len p[omedzi v noci papame, nespinka vkuse samozrejme...predoslu noc sme nespali skoro vobec, jak sa chcela hrat a kecat x;oD
@blumka my sme sovy x;o)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre