Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
31. aug 2010

@lenica81 vazim, tam malo byt 😅

blumka
31. aug 2010

@lenica81 ja po..teda no, uz nevazim, uvarim, miznem a nalejem do avent poharika, ten ma odmerku tak vidim ze kolko spapa 😉
@suzon, krasne fotky..malicka je rozkosna.. 😵

blumka
31. aug 2010

my sme boli s TT u lekarky po potvrdenie pre skolku...uz len dva dni...normalne mam z toho stres ☹

lenica81
31. aug 2010

@olifcek @blumka dakujem, ja davam do tanierika rovno, takze neviem... asi to budem merat podla pohara na mixovanie, ja totiz pucim cesnakovym lisom, bo zmixovane mi to nechcel jest... dnes maso opat po kuskoch, ale uz bol unaveny, tak toho vela nepopapal... musim mu dat skor... len nebolo navarene... 😔 moja chyba... skusim este, ked vstane...
@blumka to ti verim, si ju mala stale pod dohladom a teraz sa to meni... ale ber to tak, ze i ty budes mat viac casu na juli a seba a ona novy kolektiv... len nech je zdravucka...
😉

olifcek
31. aug 2010

@blumka bude vam obom dobre, uvidiiiiiis 😵 😵

olifcek
31. aug 2010

@lenica81 ja neviem, ci mozem ovocie z rana nesko olivke ponuknut

blumka
31. aug 2010

@olifcek sak skus ci je to dobre ak hej, tak daj...ved snad za taky kratky cas to neskyslo abo daco 🙂

jj baby mate pravdu, len no...je mi luto za tym co uz nie je..ze uz je velka a cim dalej tym viac samostatnejsia

suzon78
31. aug 2010

@blumka ďakujem a ja chválim nový profil ste zlatučké obidve a z Tete je aký krááásny motýlik 😉 😵 a nebojaj, Terezka je šikovná a samostatná zvládnete to obidve a nakoniec budeš mať trošku viac času pre seba a Julinku...

olifcek
31. aug 2010

@suzon78 nadherne fotky 😵

lenica81
31. aug 2010

@blumka ja som akurat hovorila s kolegynkou, co sa teraz vracia do prace po RD, a tiez maleho dava do jasli, ale ze si nemyslela, ze to bude tak zle znasat ona... ze maly je uz v poho, trosku ze to bolo placlive, ale za 2 tyzdne uz je kapanek chory... 😅 😕

blumka
31. aug 2010

@lenica81 s tym ratam ,ze bude viac doma ako v skolke ten prvy rok.. 😅

suzon78
31. aug 2010

@olifcek 😒 😵

suzon78
31. aug 2010

@olifcek júúúj nesprávny smejko, malo tam byť: 😉 😵

blumka
31. aug 2010

@olifcek uff..som si precitala...pravda, pravduca... 😉

olifcek
31. aug 2010

@blumka ja moje lepidielko budem chciet ucit na skolku ked bude mat 2.5 roka....za pol roka uz bude odolnejsia voci chorobam....ci? i kojit snad stale budem, ak ee, asi vitaminky budem davat

suzon78
31. aug 2010

@olifcek ako sa má Olivka, pupček poslúcha? Pošli akt. fotoooo 😉

suzon78
31. aug 2010

ja už mliečko pomaly strácam, menej odsávam, neni času, lebo kým odsajem obidva prejde hodina. Sestra má tu novú medelu swing, vraj odsaje za 10min... 😕 máte s ňou niekto skúsenosti, ale je dosť drahá takmer 4000,- Sk

olifcek
31. aug 2010

@suzon78 foto ranky? akt. foto mam inak vo fotoalbume august 😵 😵 Olivka sa ma skveleeeee, sice kusok nepolezi, stale sa pretaca, nacahuje za niecim, ide vpred, vzad, ale ot je perfektneeeeeee, uz i v noci haja na brusku, hehe, a je to lepsie, sa i zda, ze tuto noc sme sa nekojili, ze az o piaej rano, od 23.30, ale niesom si istaaa 😅

@blumka i ja budem plakat az do skolky, ci jasli pojdem, glg...ale ja dam najprv na hodku, ci dve, paq na dlhsie a dlhsie 😵 😵

suzon78
31. aug 2010

@olifcek tak je to huncútik živý, neposedný, ale tak to má byť, Oli je šikovná 😉 myslela som akt. foto maličkej..idem kuk album...

olifcek
31. aug 2010

@suzon78 jj, pediatricka i neurologicka a ich sestricky sa smiali velmi veelmi z toho ako im oliv zdemolovala papierovu podlozku, jak chvilku nepolezala na chrbte, jak sa vecne pretacala, nic jej neuslo...a ja som bola tak hrda na to, ze je tak pohyblivaaaaaaa... 😵 😵

blumka
31. aug 2010

@olifcek no ja myslim ze kojenie a vitaminy velmi nepomozu...pretoze deti su do tych 2-3 rokov v mensom kolektive ako ked zrazu zo dna na den a kazdy den su v skolke medzi inymi ludmi...ak by si ju chcela na to pripravit tak podla mna jedine tak ze by ste chodili do takeho velkeho kolektivu ..a to asi nie je mozne...

olifcek
31. aug 2010

@blumka teraz sa este bojim chodit do velkeho kolektiiivu, ale neskor...staci, ze segru navstivim, hehe... 😀 😀

suzon78
31. aug 2010

@olifcek 😵 radosť Ti robí Olivka, pokladík 😉 fotky sú super, zlatučká ja v HU na lopte tie opalovačky jej moooc seknú a na tej fotke na mamkinej posteli iný bucko 😕 😵 😉 rastie ako z vody, teda skôr z mamičkinko mliečka 😀

olifcek
31. aug 2010

@suzon78 dakujem krasne x;) vo stvrtok sme mali 6095g a 65,5cm 😵 😵

suzon78
31. aug 2010

s malou sme sa stihli vyhrať, len už teraz sa stále pretáča na bruško a neustriehnem to, keď po výdatnej papke sa pretočí, tak grcne občas aj dnes postel už stihla, huncútka. Teraz opäť hajá a ideme o 12:00 zase papkať.
Vonku je inak riadna kosa, že 12 stupňov 😕 , ako obliekate detičky na von? Na zimu, budete aké kočíky používať, ešte hlboké, či športové. Moja sa ešte do hlbokého zmestí, len som vaničku musela vybrať, no a potom mám golfáč, ale ten je len na leto ☹

suzon78
31. aug 2010

@olifcek fíííí hatak rýchlo napredujete, my síce už dosť papkáme, ale aj veľa energie spálime, tiež mám doma šidlo 😉 dnes som ju vážila a mala 6820g, za chvíľu nás predbehnete 😉 a to mala Timka 4100g, keď sa narodila, tak si porovnaj koľko Olivka veeeeľa dohnala... 😵

olifcek
31. aug 2010

@suzon78 ja zboznujem take teploty...v manduce sme zatial teplaciky z nextu, cize nie moc teple, inak je moc spotena, podkolienky, body s dlhym rukavom, bundicka s dlhym, ale este nie moc tepla, ciapocka na jesen...sice, to sme tak boli oblecene vcera, a to bolo 17 stupnov, ked je 13, tak mozno i dam uz teplejsie nohavice, ale nie moc, a jasne, capacky...

na zimu kupujem opalovacky a nepremokavu bundicku...overalik som sa rozhodla az bude chodit, inak radsej dvojdielne, ked uz bojujeme pri obliekani, takto to bude jednoduchsie ...a kociar? ja mam tento

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/olifcek/albu...

z neho sa da i sportiak urobit...

@blumka a vies, co som zistrila? ze sa da dvihnut nielen chrbatik ale i nozicky, sem tam ju donho dam, a krasne sa tam hraaaaa, mam pocit, ze je tam chrbatik ok 😉 , co myslis Ty?

olifcek
31. aug 2010

@suzon78 tak ale zase...Timka kusok stala... 😵 ale jo, mam radost z toho ako krasne jej vsetko ide x;o)

zucana
31. aug 2010

baby tak ja idem sa pochvalit dobrou nocou ale tak snad nezakriknem 😅
zaspali sme o cca 9.00 papali mliecko potom o pol noci mliecko potom o 4.30 mliecko potom o 6.30 mliecko a potom sa prehadzovala ale ja som akoze spala a o 10.00 som sa zobudila ze uz ma nebavi spat a kuknem ze 10 hodin a ona este do 10.30 tahala tak cez den sa so spankom mozem rozlucit
ale ideme kuk jeden dom aj 😉
teraz sme jedli jabko s broskynkou o 11.00 a obed az po 13.00 dam tym padom vynechava doobednajsie mliecko tak som si odstriekala a bude mlieckovat poobede ved itak vela v noci mlieckovala 😕
a idem robit zemiakove pyre inak: ze miesto masla oliv.olej a miesto mlieka sojove mlieko 😀 mm nist nepoviem 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre