Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lolka
31. aug 2010

@svetlanka ved dufam, ze sa rozpapa 🙂
aj my sme na soplik mali morsku vodu a odsavali, pomohlo to 😉

svetlankat
31. aug 2010

@lolka a vy ste aku pouzivali?

svetlankat
31. aug 2010

Dobru noc babenky.

avaka
31. aug 2010

ledva Vas stiham docitat...uz som bola malej davat cuckat 6x ! odkedy zaspala... 🙄
Zajtra ideme tiez plavat,tak sa tesim a som moc zvedava,ako to vyjde aj s tym spankom...Inak nas to vyjde 75 euro - 8 lekcii
A nahodou sme celkom dobre zvladli tento uprsany den.. 🙂 Doobeda sme boli aj chvilku vonku v manduce..
Ela bola dnes perfektna,ked sa nudila dala som jej chrumku,papala a potom tie zbytky nalepene na rucickach striasala dolu a nesli..tak sa ksychtila..no je hakliva na tie svoje rucicky.. 😅 Ja som jej to vzala,prilepilo sa mi to,triasla som rukou a jej to bolo smiesne..
Ked prisiel domov tato,zobral ju, tak chytila taku naladu..konecne ma videla z ineho uhla,stale na mna vykrikovala a ked som sa otocila,tak sa tak velmi rehotala,ze mne by uz davno cvrklo..Trvalo to aj 15 minut...akoby chcela kricat - aha,ja som usla,pozri kde som,kukuk... a rehnila saaa Zlata,normalne som z nej namakko 😵
Blumka,dakujem za tie prikrmy 😵
Maminnka,Svetlankaskore uzdravenie detickam..
Baby,co je tej malej,co pisem tento prispevok,bola som tam 2 x,uz je hore kazdych 10 minut...len zvrieskne,zeby brusko?aj prdka...
Uz som jej objednala toho prika,nakoniec Freda,predsa je len farebnejsi..
Idem,nech stihnem aspon zuby umyt..
Dobru nocku 🙂

blumka
1. sep 2010

dobre rano 😉
@teuska uff...akoze aj ked to pravda neni, v dnesnom svete je vsetko mozne...nam sa raz tak na par sekund stratila Terezka, sedeli sme v jednom podniku vonku na terase, ona sa hrala pri nas na pieskovisku, prisla znama len co sme sa pozdravili tak jej nebolo...panika...boze, som myslela ze umriem...kazdy sa rozbehol na inu stranu, nasli sme ju hned, ona sa vybrala do baru na prechadzku... 😖
z toho mi vzdy vyplyva len jedno, cim viac ludi ma na starosti jedno dieta tym viac si kazdy mysli ze sa on postara ten druhy...a to nehovorim len o tomto jednom raze...

@riavtha dobre som sa zasmiala...ale no, akoze niektore su aj pravdive tie vyroky 😀

@svetlankat ja pouzivam physiomer uz asi 2. rok najlepsie mi zaberal..davam ho aj preventivne..teda vytieram nostek a terezke obcas streknem 😉

@avaka moze byt brusko alebo aj zubky alebo zle sny

blumka
1. sep 2010

@garonka @olifcek mm uz ma tricko...dnes ma narodky tak som mu ho dala uz rano 😀 velmi sa mu pacilo 😉

avaka
1. sep 2010

Dobre ranko 🙂
My sme hore od 5:10 😒 ,tak teraz uz naozaj neviem,ako nam vyjde to spanie na plavaie..

@blumka ,tak vsetko naj manzelovi,tak si predsa vydrzala s prekvapkom? 🙂
Tie vyroky od Rivahta su naozaj dobre

😵
Inak v noci sa uz mala tak casto nebudila,alebo si aspon nepamatam na to kratkom casovom useku,co som spala... 🙄 a teraz rano uz tak spievala,ze som ju radsej zobrala zo spalne... 😅

jaja32
1. sep 2010

@blumka @rivatha mušura je prasiatko 😀 😀

jaja32
1. sep 2010

dobre ranko, my sme v noci o jednej papkali...co som aj ocakavala, pretoze vecer spapkala len 90 ml a spinkala uz vo velkej posteli do siedmej. V dome sme mali zimu, tak mm spustil kurenie.

blumka
1. sep 2010

@jaja32 v Ke bolo rano 10 😕 to neviem ako je na Orave 😀
ja som v noci spala pri Tete, zaspala o pol deviatej a o devat patnast sa zobudila s nenormalnym placom ani rozpravat nevedela tak plackala...a ze ona nechce ocka ani babku, ze ona chce mamku...ja som bola taka unavena ze vravim, ja ked lahnem ku nej tak zaspim...tak ma mm nechal, on siel k juli...rano o piatej sme sa vymenili lebo on uz vstaval...ale vraj aj juli spinkala dobre

@avaka, no vydrzala som veru 😅 este jeden darcek ho caka od Tete, nechala mu polovicu kinder vajicka, ze to pre ocka na "nadeninky" 😀

lenica81
1. sep 2010

ranko, u nas klasicky 4 zobudenia od pol 9 do pol 8 rana... 😅

@jaja32 niekto sa ma... ale zatial sa to vo vyhriatych panelakoch este da vydrzat... ale nech sa otepli, bo s mm ideme predlzovat izbu a musime stupacky vypustit... a ked budu kurit, tak mame po chlebe... 😅 😨

blumka
1. sep 2010

@lenica81 ja tiez este chcem oteplenie..ved mi rovno Tete v skolke ochorie...isto tam zajtra pride nejake dietatko so soplom 😅

svetlankat
1. sep 2010

@blumka dakujem, nam ho kazala davat dr, od narodenia ako hygienu nosteka, stale vecer, ale teraz z ked je trosku starsia tak nie. No teraz na tie sopliky jej davam castejsie. Tak to druhe ani davat nebudem,ostanem radsej pri tom nasom, dnes rano sme uz ziadne sopliky neodsali tak dufam ze uz je to na teraz za nami

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenica81
1. sep 2010

ked velmi fuka, sa neodporuca ist von, alebo ako to je... 😕 mam pocit, zeby mi asi aj kociar odfuklo... 😅

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blumka
1. sep 2010

@lenica81 a to preco? ved ked babo zababusis a je pod strieskou tam mu ani nejde vietor 😕

lenica81
1. sep 2010

@blumka tak skusim poobede, bo teraz mi uz aj tak 2 hodinky spi, asi o chvilu vstane, hadam ma neodfukne... tu medzi panelakmi su take koridory, ze pomoc... 😒

jaja32
1. sep 2010

my ani von nemozeme. Vo vajicku by to asi nebolo dobre ☹ strasne fuci. @blumka u nas bolo rano 12 st, teraz je 13,5 st. V spalni sme mali 20 st., na noc to je dobre, ale cez den aj mna trasie. Tak teraz tam mame 21,8 a je to rozdiel

blumka
1. sep 2010

@jaja32 tu je momentalne 14 stupnov 😒 a leje...juli spala na balkone takze to je jej dnesna davka cerstveho vzduchu 😀 a terezku strazim aby do zajtra neochorela, aspon na 1-2 dni nech ide do tej skolky 😅

jaja32
1. sep 2010

@blumka u nas vcera prsalo cely den, dnes len fuci, ale von nemozeme
Natalka je velmi umrncana. Mliecko mi teraz odmietla...naposledy papkala mliecko o 7.30. No, ale jedla jablcko+banan a este mala malo. Spala 30 min.

lenica81
1. sep 2010

@jaja32 mne Vilko tiez nejako extra nepapa... teda sladkeho a kase by jedol, az by mu z usi tieklo, takze to obmedzujem a davam ovocie az poobede... ale dnes mal pravda novu zeleninku, tak mozno preto... 😖

blumka
1. sep 2010

@jaja32 no mne prave juli dnes len mliecko pyta, pri zelenine rycala jak tur, sice spapala nakoniec 150 ale este za tym pytala mlieko...srandovna je, stala som s nou pri odkvapkavaci na flase a ona zacala hucat a natahovat sa za flasami.. 😀
ludia, by ste neverili ako ona je smutna za Terekzou, uz asi 3 dni si to vsimam, ked sme vsetci doma, tak ona sa spokojne hra, akonahle ide terezka vonku tak zacne juli mrncat, nie je spokojna ani na rukach a ked chodime po byte stale sa kuka dookola akokeby niekoho hladala...som si najprv myslela ze to asi len tak ale hned ako pride TT domov tak uz je Juli ok... 😕
a tisne sa tisne ten druhy zub tak vsetko obzuvame...
a inak dnes tiez spala zatial len 30 minut

blumka
1. sep 2010

joj, a musim sa pochvalit s Tete, dnes sa jej podarilo povedat krasne R...hovorila nam ako sa vola Julinka celym menom a v slove Katarina to tak krasne cisto vyslovila ze sme vsetci oci vyvalili...poculi ju aj moji rodicia a brat, takze to nebol prelud 😀 😵

olifcek
1. sep 2010

bujaka! my smeboli cez tri hodky vonku, paraaaadne bolo x;o))

o chvilku docitam

@lenica81 v manduce? bodynko s dlhym, bundicka z takeho materialu, co ma dlhe vlakienka a k tomu nohavice / supraVA, podkolienky, capacky, ciapocka

bundicka ma stojacik, cize krk zozadu chraneny x;o)

njonja
1. sep 2010

Ahojte🙂 SOm tu znova, pomalicky vas idem docitat, tak snad to stihnem do zajtra🙂
Boli sme vcera na kontrole, maly zlaty, doki bol z neho nadseny. Doslova mi povedal:- Milujem toto dieta, no nie je uzasne!🙂 Tak si viete predstavit, ako som rastla🙂 Inak vsetko v poho, povedal, ze je v njeakom tom reflexe trosku pozadu, ale to nic, to sa spravi. A tiez, ze to zhltnutie igelitu bolo veeeeeelmi nebezpecne! No som rada, ze som to v tom okamihu nevedela, bo mi ma porazilo! Zaockoval nas a pozrime se, po prvy raz zatial nema teplotu🙂 Inac boli vzd po dva dni 38,5☹
Ah, mame 3 zuby, 4 sa tlaci🙂 Sa ja mozem cudovat, ze nespavame v noci🙂
A idem na Slovensko🙂)))) Buduci tyzden letim! Sa tesim ako mala🙂 Dufam, ze to nejako zvladnem na letisku so vsetkymi tymi vecami sama....

njonja
1. sep 2010

No a este som chcela povedat - ma dnes vytocila suseda, jej mm je kamarat s mojim mm. ona je taka "bio-teta", jedia len bio, stravuju satak, ze cely cas len pocitaju kalorie, decku davaju sladke na pridel, len niekolkokrat do tyzdna, kusok malicky cokolady alebo zmrzliny a pritom je ten maly uuuplne nesamostatny a psychicky zanedbany. bola , je s nim 7.rok doma a ked siel minuly rok do skoly, nevedel ani len drzat v ruke ceruzku!!!! no ale o inom - ja totiz som si predplatila kazdy tyzden z jedneho bio dvora tu nedaleko bednicku plnu ovovcia a zeleniny (hlavne kvli malemu) Tak si hovorim, ze ked teraz nebudem tu, tak sa skocim spytat, ci ju nebude chciet ona tie tri tyzdne, nebudem ju musiet odhlasovat. Stoji 31Eur. Ok, nie je to malo, ale na nemecko a bio je to ok.
A ona, ze je to straaaasne vela penazi, ze si to nemoze dovolit. Keby mi hocico ine povedala, by som to brala, ale oni maju velikansky dom, moze si dovolit byt s deckom doma, maju dve Porsche, VW Tuareg, VW Polo, a este jedno take dake stare velmi vzacne auto, muz dobru robotu a kazdorcne dostavaju kopec penazi od jeho rodicov..A kopec myslim fakt kopec. Tak som myslela, ze zle pocujem, ked povedala, ze si to nemoze dovolit! Sa na mna pozerala, akoby sme mali miliony a vyhadzovali ich oknom. Krava jedna...

njonja
1. sep 2010

No a minule, kedze ju bolel chrbta - bola seknuta, si hovorim, aby nemusela varit, som jej doniesla paradajkovu polievku. A ona? Ze ved to nie je vobec tak polievka, ako ma byt. To nie je ziadna paradajkova. Tak som sa napalila, ze az! Tak clovek chce pomoct a este ho kopnu do r...
Tiez minule tu boli na grilovani - robila som Blumkin traseny kolac Tak si dala lyzicku a potom ze _ A co je v tom? Tak som povedala.. Jeeezis, smotana! To si mi nemala ani hovorilt! Teraz budem musiet ist viac na bicykel! A to maso? Co je v nom? Je to vobec kuracie? Nevyzera... Som myslela ze ma picne!

blumka
1. sep 2010

@njonja vies co ja na take hovorim? nechuti? nevadi aspon ostane viac nam 😀
akoze nech sa da vypchat 🙄

jaja32
1. sep 2010

@blumka My sme zvyknute na samotu, ale akonahle pocuje kroky, alebo buchnutie dveri, normalne ozije a natahuje krk, ze kto to ide 🙂 Juli a Terezka su pekne naviazane na seba...to bude radosti, ked sa Terezka vrati domov zo skolky.
Nase dieta uz spinka 2 hod. , samozrejme aj s mm. Aspon som si pozehlila 2 kose pradla. Ty davas ovocie na olovrant? Ja neviem co urobit. Skusila som davat v tom case, ked Natalka spapka najmenej mliecka. Vacsinou cca 90 ml. Snad som dobre urobila. Dnes spapkala 100g ovocia...🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre