Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lolka
4. sep 2010

@zucana my sme tento tyzden zacali s plavanim a platime za 8 lekcii 130 eur. casovo to ma byt cca 45 min., ale zatial sme boli po 30 a deti uz mali dost, musia si zvyknut a potom ideme este do sauny, tam sa vacsinou koji 🙂 a capice mat nemusime, ved deti maju par vlaskov na hlave 😅
@hajdylca mne teta zohnala domace kurence, ale tiez neviem kde by som kupila ine BIO masko. ked najdes taku predajnu, taj info 😉 viem o jednej myslim celkom dobre bio predajni, ale nevsimla som si ci tam maju aj masko, chystam sa tam cez tyzden kuknut.

maminnka
4. sep 2010

@zoska hmm, tak potom neviem poradit, iba ze by ju tazilo plne brusko?

zucana
4. sep 2010

@hajdylca u nas to je v sobotu o 10 rano tak fajn celkom....ale inak tie ciapky to som este nepocula pre babatko...

lolka
4. sep 2010

my zaciname s plavanim o 8.30, celkom mi to vyhovuje, to sme uz hore 😅

hajdylca
4. sep 2010

@maminnka @zucana http://www.heymama.pl/index.php?p1821,stolik-za...

@lolka a kam chodite do mobika, ci do alvi, ci do zubrienky, ci do snopu?
tusim @olifcek spominala, ze ich vyde jedna hodina na 13 eur nie? ja co som chcela ist do DS, tak tam ze jedna hodina 17 eur...

zucana
4. sep 2010

@lolka To my zas nie 😝 Ale tak moje dite je asi prisposobend na talianske pomery ja si ani predstavit neviem ze bych vstavals o 6 tej ako niektore mamicky 😕

lolka
4. sep 2010

@hajdylca chodime do mobiku na Pasienky a paci sa nam 😉
idem spat, zatial sa Viki este nezobudila, som zvedava aka bude noc
dobru noc

zucana
4. sep 2010

@hajdylca Ten link nejak neviem kde to' je a to' je Po polsky?

lolka
4. sep 2010

@zucana tak aj my sme 1x museli vstavat na budik, ale inak vstavame o cca 7.00. no jasne, ze sa Viki prisposobila, ved je talianka, nie ? 😵

zucana
4. sep 2010

@lolka No pol na pol Ale tak nestazujem sa na Totò prisposobenie 😀

avaka
4. sep 2010

@zoska ,ktovie cim to je...ja ked pridem do spalne,mala uz kuka do dveri,kedy sa zjavim...ja si preto myslim,ze to je ta separacna uzkost...a teraz som este chcela rychlo odniest vankus nez som k nej lahla a ked zbadala v pritmi,ze odchadzam,tak sa total lutostivo rozplakala..Ked sa zobudi,ani neplace,ona zvrieskne,aj v noci,to sa zobudis ako na sirenu... 🙄 😀 A ona nepocucka,vacsinou tiez taha a potom este dudluje,takze kazde prebudenie je nadlhsie..esteze v noci pritom viem vacsinou zaspat..
Inak baby ten vigantol 😖 ,ale ja som ho malej pekne dlho zabudala davat...a mala som riadne vycitky z toho.. 😔 a nehovorim o tom,ze ma na hracke zaveseny vyfucany balon a stale ho zuzlala...
@zucana ,my sme platili 75 euro za 8 lekcii ,ciapku nebolo treba.len kupacia plienka a plavky,co obopinaju stehienka.Treba aj lekarske potvrdenie
@hajdylca ,nasa mala po mrkve nekakala,za 11 dni mala 1 tvrdu kaku,potom sme boli u dr.,odporucila probio,ale vykakala sa na druhy den aj bez toho..

hajdylca
4. sep 2010

@lolka na mobika som pocula len chvali zatial 🙂

zuci, mami snad Vam toto pojde bez problemov otvorit http://superbobo.pl/KRZESELKO_ZABAW_dla_dzieci_...

jaja32
5. sep 2010

ahojte 🙂 @blumka blahozelam k druhemu zubku 🙂

jaja32
5. sep 2010

...Natalka sa mi nezda. Ma vyrazky na chrbatiku, brusku-tam menej, na tvaricke a krku. Nie su vyrazne, ale zacervenane. Vcera papkala len mliecko a predtym nemala v sebe nic nove, akurat iny druh jablcka. Este o 22,30 h sme ju uspavali..strasne plakala, akoby ju nieco bolelo. Natrela som ju excipialom a cakam.

blumka
5. sep 2010

@jaja32 juj, dufam ze to nie je nic vazne ☹ skore uzdravenie prajeme

baby, dik za komenty ku Tete a spaniu 😉 ona ten spanok obednajsi potrebuje, vydrzi sice den, dva bez neho, poobede je sice ako cert ale na treti den sa potom nejde dospat. Vcera spala od pol jednej do stvrtej a vecer uz o pol deviatej spala a spala az do osmej rana, co sa uz dlho nestalo. No a nesla spat s ockom ale so mnou, neprehovoril sme ju ani ze bude s babkou, ani pekna rozpravka od ocka ju nezaujala, ona chce mamku, takze ja som spala 12 hodin tuto noc 😕 😅
Ja to nebudem samozrejme tahat do nejakych extremov, podla mna je tiez este skoro po dvoch dnoch usudzovat ze ci ju mat bravat alebo nie...pockam par dni a uvidim, ona mozno tie dva dni spat nebude ale na treti zaspi uz pri obede...vcera som jej kupila krasneho plysoveho macka Pu (ma ho aj na perinkach aj na pyzamku) a v pondelok jej ho v skolke dam s tym ze to je spinkacik. Vcera aj dnes som jej rozpravala ze spinkacik prinasa detom v skolke krasne snicky ale ze chodi len k detickam co spinkaju, tak uvidime ci zaberie...
Je to zly pocit ked pridete po dieta do skolky a ucitelka vam povie ze plakala za vami, aj ked rozumovo si to clovek zdovodni ze ved to patri k tomu, dlho sme boli spolu a teraz sa musime odlucit, je v novom prostredi, medzi novymi ludmi a tak ale citovo to pre matku nie je dobre....asi tam zajtra poslem manzela 😀
uz ma aj oblubenu jednu ucitelku..to len doma pocuvame ze vikinka toto, vikinka hento..ale ked som sa jej spytala ktoru ma rada tak povedala ze aj vikinku aj veloniku, obibe (preklad:obidve) 😀

@zucana podla mna je dobre ze viki travi volny cas medzi detmi, ked vyslovene ju nechytaju spinavymi rukami a nebozkavaju aleto tak, tak si len buduje imunitu 😉 uz to nie su babatka v 600nedeli ze treba davat pozor na kazdy zavan, cim viac sa budu stretavat s inymi bacilmi tym budu odolnejsie. Chore raz budu tak ci tak, ci budu medzi detmi na ihrisku alebo len chytia nadchu zo zmeny pocasia...ale toto ich moze viac utuzit 😉

jja
5. sep 2010

@avaka kde ste chodili plavat?

lolka
5. sep 2010

cafte,
my sme uz dnes mali lepsiu noc 😵 boli sme sice hore, aj sa este metala, ale uz tak nechrcala a sople sme odsali az rano. najskor sa zobudila o 5.15 a tvarila sa ze je vyspata, ale potom sme sa prebalili - bola riadne dokadena, sople dali von a pri cuckani o hodinku zaspala do 7.40 hod. Uz nema ani take slzave ocka z tej nadchy a ani tolko nekycha. snad sa do utorka uplne vyzdravie, nech mozme ist plavat.
na desiatu som dala jablcko+slivka (ksichty riadne 😅 tak sme sli o 10.15 spinkat, hodinu som driemala s nou a teraz este spi sama, supeeeer 😵 na nu je to dost, ale je to urcite aj tou nadchou.
inak, niekde som citala, ze nadchu nedostaneme zo napr. zleho oblecenia, studenych ruk alebo noh, nemati ciapky...ale je to virusove ochorenie, takze od niekoho. samozrejme, ze pokial je clovek napr. vycerpany tak skor ten virus u neho prepukne.

@blumka drzim palce, aby mal spinkacik uspech u Tete 🙂

zucana
5. sep 2010

@lolka to si necitala nahodou o chripke????
lebo chripka je virusove ochorenie a nadcha je prechladnutie ktore praveze nemozes od nikoho dostat ale ty prechladnes napr.sa zle oblecies alebo z klimy a pod . 😉
inak cvaute peknu nedelu prajem
prave robim obed vika spinka mm kuka fotbal ma strasnu tu alergiu musi ist uz k lekarovi celu noc nenormlane chrabala fucal a nas budil takze dnes ho asi vystahujem...
inak baby vika kazdu noc RAZ vstane so strasnym revom a musim ju ukludnovat a potom sa aj trosku napapa ale ukludnit sa musi na rukach alebo ju mm zoberie na ruky....co to je???? 🙄

avaka
5. sep 2010

@zucana ,mozno zle sny... 😕 ,my sme take mali pred 2 tyzdnami,aj ked som jej ponukla papat,nezobrala,ona to asi zo spanku tak plakala,ked som ju zdvihla sa prebrala trosku a zacala cuckat...
@lolka ,super,ze je lepsie 😉
@jja ,do hups,zatial sme len 1x boli,ale pacilo sa 😵 ,vy sa nechystate?
@jaja32 ,netusim...ked vravis,ze ani nic nove nepapala...a jablcko kupovane ste mali?Nieked aj z toho sa moze vyhadzat,ved to vseliako postrekuju.. 😒
@blumka ,ja som vedela,ze nieco vymyslite 😉 dufam,ze to zaberie 😵
Pekny zvysok nedele

lolka
5. sep 2010

@zucana praveze to neni o chripke, ale o nadche :
"Ludovy vyraz prechladnutie nevystihuje spravne povod tejto choroby. Nadcha skutocne nevznikne na zaklade toho, ze dieta bolo neprimerane oblecene, ze malo studene ci vlhke nohy, ze sedelo v privane alebo bolo dlho na chladnom vzduchu. Je to virusove ochorenie a clovek moze ochoriet len tak, ze sa od niekoho virusom nakazi. Ale pravdou je i to, ze podchladenie moze virusom pomoct v napadnuti organizmu". 😉

jaja32
5. sep 2010

@blumka @avaka teraz som si uvedomila, ze som jej potierala gelom dasienka a ona si urcite cucla, lebo sa tvarila, ze jej to velmi chuti. citala som neziaduce ucinky a tam je scervenanie koze, vyrazka, prhlavka.... no mne sa to na prhlavku podoba. Zeby od toho? 😕

zucana
5. sep 2010

@lolka no idem si to overit s lekarkou lebo tak ja som bola v tom co som napisala... 😅
a kde si to citala?
inak uz som chora z tych sojovych jogurtov pundingov ☹

lolka
5. sep 2010

@zucana citala som to v knizke co sme dostali v porodnici - Mama a ja od narodenia po 1.rok.
Ja neviem ci to je pravda alebo nie, nie som lekar, len som to nasla, ked som citala o nadche, kedze ju Viki ma 😅 tak potom napis, co ti lekarka povedala 😉

jja
5. sep 2010

@avaka no chystame, len neviem kedy nas zavolaju. prihlasku som davala este ked mala Kajka 4 mes. a zatial nic. volala som tam v piatok , tak ze sa mam ozvat v pondelok a povie mi k tomu viac, ze bude pri papieroch. inac ked sa pojdete kupat, alebo po kupani tak sa mozme stretnut. byvam hned pri Hupse 🙂 hned za tym kostolikom. kedy idete znovu? my sme sa boli raz pozriet a vyzerala ze by hned skocila do vody za deckami🙂)))

avaka
5. sep 2010

@jaja32 a aky gelik si kupila?ja som v piatok tiez kupila,te calgel sa myslim voal....no moze to byt z toho..

@jja ,my sme sa tiez prihlasovali myslim v juni,to sme boli hned aj na tej adaptacnej navsteve,vraveli,ze mozno uz v auguste sa dostaneme,no ale tak zacali sme 1.9. Zase v stredu ideme,super,ak by sme sa stretli,este neslubujem,lebo minule sme len tak- tak prisli domov,co sa malej uz chcelo tak spat,no ak by bolo pekne pocasie moze aj v kociku,ale ak bude takto,tak velmi nechcem ju nechavat vonku spat,lebo tam je asi 35 C vo vnutri,tak nech neochorie...
Tak dufam,ze bude pekne a uvidime sa 🙂
Inak pridala som aj foto odtial do albumu 😉

loginka
5. sep 2010

cafte baby, bavili ste sa o plavani babatiek, neviete ci su aj vikendove kurzy?
a ten vigantol nebudte teraz davat?
@zucana aj nas Domi sa tak zobudil so strasnym revom, mozno sa im uz nieco sniva

lenica81
5. sep 2010

caute baby... vikend, ako pozeram... 🙂

lolka, nech to co najskor prejde... 😔 k tomu nachladnutiu...
http://zdravie.pravda.sk/blizi-sa-cas-prechladn...

logi, v snop-e maju iba vikendove kurzy a pre dvojicky zvyhodnenu cenu, len ci este beru, skus pozriet a zavolat... 😉

my sme dnes boli teda 1x plavat a bolo super... teda kukal okolo seba co sa deje, takze hadam nabuduce sa aj ozve, dnes az ked sme davali zaverecne kolo... 😀 ale boli tam aj babatka, co plackali, ale v podstate vsetky boli statocne... len dost hlboky je ten bazen, ja mam 175 a bola som po krk vo vode, jedna maminka len na spickach... a maj stabilitu... 😅
potom sme naobliekali a vybehli do centra, ja po pol roku... 😀 dali si zmrzku, obehli jarmok a poprechadzali sa... fajne... a teraz tu bubli a keca... 😎

raa, boli ste nakoniec plavat... 😕

maminnka
5. sep 2010

@loginka vikendove kurzy plavania babatiek som videla napriklad tu: http://www.hotelmaj.sk/hotel-maj-piestany/

@lenica81 v takej hlbokej vode??? ved plavanie babatiek sa robi vo vode, maximalne po pas, nie???

lenica81
5. sep 2010

@maminnka @loginka je z piestan... bo tam ma okres BA... 😕

@maminnka aj ja som kukala... ale fajn, lebo aspon mi nebolo zima na chrbat... 😅

maminnka
5. sep 2010

@lenica81 viem, ze je z BA, ja som myslela taky vikend, ze vyrazis s rodinou relaxovat mimo mesta 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre