Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
7. sep 2010

@katina2209 kukuricne, nesolene..ja ich kupujem v bille alebo v bio obchodoch.

@maminnka ona je z domu zvyknuta ist spinka okolo jednej, tam uz o dvanastej lezia, ale zacala vstavat skor, takze by sa jej to mohlo posunut 😉

maminnka
7. sep 2010

@teuska ja keksiky nedavam, iba pohankove chrumky, pridu mi nutricne hodnotnejsie ako kukuricne

maminnka
7. sep 2010

@katina2209 deti sa maju dobre, dnes ideme s Nataliou na druhe ockovanie Prevenarom, ale neviem ci ju dam ockovat, ma sopliky. U nas inak vsetko OK, Petik mal narodeniny, dostal paradny bicykel, tak lietame po sidlisku 🙂

katina2209
7. sep 2010

@blumka dakujem skusim pozriet v bile a Tete ti pekne papka?

blumka
7. sep 2010

@katina2209 myslis juli? 😉 hej, papa pekne, na obed okolo 160 ml a na olovrant 100-150 ovocia, ale ma problem s kakanim, mam pocit ze zo vsetkeho ma zapchu

katina2209
7. sep 2010

@blumka ano juli 😉 ale vsak aj tete mne ani Marko nechce papkat no moj Matko kaka aj 5 krat no neviem z coho 🙂 Tak to Juli krasne papka ale uz jej nedavas za tym mliecko? Ja tiez asi skusim na olovrant ovocie a na desiatu davas mliecko?

katina2209
7. sep 2010

@blumka a z coho moze mat taku zapchu ked ti pekne papka aj ovocie nemoze ju mliecko zapekat ake davas mliecko?

blumka
7. sep 2010

@katina2209 nie, z mliecka to nie je, lebo ked jej jeden den nedavam zeleninu ani ovocie a je cisto na mlieku tak kaka krasne. Ona akoze kaka kazdy den, len ma velmi tvrdu stolicu, niekedy az bobky a vnoci ju to tazi, zle spava.
Tete je pazros, ona zje aj za dvoch.
my papame o osmej rano mlieko, o jedenastej-dvanastej zelenina, o druhej-tretej mlieko, okolo piatej ovocie a na noc mliecko..a v noci 2x ale to jej riedim tak ze 4 diely vody a 3 mlieka...
hned za zeleninou jej uz nedavam mlieko len vodu alebo teraz slivkovu stavu riedenu s vodou...

blumka
7. sep 2010

ludia juli spi od deviatej, ja chcem ist vonku...potom zas poobede nebude mat spania...a v noci bude vystrajat v postielke

katina2209
7. sep 2010

@blumka mne Matko zaspal o 11 a to budem rada ked vstane o 12 on mava take pol hodinovky a poobede maximalne hodinku takze Juli je pokladik ked ti tak krasne spi aj papka stastna to maminka ja dufam,ze sa to Matkovi tiez upravi,lebo niekedy mam z toho hrozne depky a uz aj z toho nevyspatia jaj keby som aspon jednu noc mohla spat

blumka
7. sep 2010

@katina2209 ani juli je v tomto super, aj spinka krasne aj papka, len nocne spanie je obcas u nas horor...ale aj to prejde...
nemaj depky, ved vies ze tie starosti s malymi detickami prejdu, aj papat zacne aj celu noc prespia. viem ze je to takze, mne staci ked som nevyspata 5 noci a 6. uz idem k terezke a s juli je manzel, ale co narobime, oni drobatka za to nemozu, ale zlepsi sa to 😉

blumka
7. sep 2010

@maminnka tie pohankove chrumky kde kupujes?

katina2209
7. sep 2010

@blumka budem musiet prehovorit muza nech mi aspon cez vikend nosi maleho iba na kojenie ,pretoze aj Matko sa asi 5-6 krat v noci zobudi no vies si predstavit ten spanok.... este sa ozvem idem varit tekvicovu omacku aby som mala nieco uvarene ked aj Marko pride zo skoly a medzitym este co to pozehlim 😒

blumka
7. sep 2010

@katina2209 skus, mozno matko aj bude lepsie spat, my uz to mame tak pravidelne ze zo soboty na nedelu ked mm nemusi rano vstavat a nemusi makat tak sa ja idem vyspat ku Terezke a on je s juli...

katina2209
7. sep 2010

@blumka este som sa chcela opytat myslis, ze mam ist za pediatrickou s tym,ze matko za mesiac nic nepribral?

blumka
7. sep 2010

@katina2209 ako vies ze nepribral? vazis ho doma? keby som si nebola ista tak asi by som radsej sla na prevazenie, aj ked teraz uz mozu priberat velmi pomaly a na domacu vahu by som sa nespoliehala 😉

zucana
7. sep 2010

cafte baby...juj strasne som sa nasrala dne...30 eur z potvrdenie ze viki moze ist chodit plavat.....to uz fakt nevedia co pytat a ake to je mat dieta???no strasne a este som s a prehnala lebo samozrejme som pri sebe mala 10 eur....
teraz mi mm poslal mail ze mu strhli peniaze za take naramly balance co som objednala z netu ale naramky nikde uz tyzden a stranka nefunguje tak 40 eur asi tiez v keli.....jaj uz neviem co robit fakt
no strasne som z toho smutna
@katina ani mne mala nepriberala asi 3 tyzdne a potom sme zacali jest ako nam prikazala dietologick t.j. na obed a vecer 30g masa, 2 lyzice ryzovej alebo kukuricnej kase a zeleninu a pribrala uz 300 gramov opat....ale ovocie mi zje doobeda len sem tam......

andrea2603
7. sep 2010

ahojte.
Tak ja som volala MUDr. že čo s tým Vigantolom, tak že ho nemám dávať, lebo ona tak sa dnes dozvedela, že sú to pravdepodobne len niektoré šarže, ale nevie ani ona ktoré a nech si prídem pre recept na iný vit.D.
... a utekám sa naobedovať, kým Liv spí 😵 a upratať kuchyňu 😝

zucana
7. sep 2010

baby my sme v lete nedavali vit.D teraz som opat zacala....myslite ze som zle urobila?

andrea2603
7. sep 2010

@zucana v lete som ja dávala asi tak 1-2krát týždenne, teraz som začala dávať pravidelne, keď už je toho slnka menej.

maminnka
7. sep 2010

@blumka zatial som ich videla iba v Reme, ci Samoske, alebo ako sa teraz vola ta siet obchodov

katina2209
7. sep 2010

@zucana tak to je svinstvo za vsetko platit...ja asi pojdem k tej doktorke na prevazenie a uvidim vsak hadam ma neposle do prdele a este sa mi matko na nozicke vyhadzal taky zhluk vyrazticiek co to moze byt moze to mat s jedla? Zuci a kolko ti mala na obed asi priblizne spapka? Vazim ho kazdy mesiac na domacej vahe tak neviem skusim k tej lekarke....

olifcek
7. sep 2010

hned vas docitam, len napisem...

sme nazad...bohuzial nas dali do skupiny, kde bola oliv najmladsia,deticky. co tam boli chodia uz dlho na to kupkanie, cize vela hluku robili, az mne to bolo neprijemne, tak Oliv jasne, ze ked zacali clapkat, zacala kusok plackat...no ale boli sme tak bokom vo vodice 35minut, potom uz bola zla, ved uz i hajat chcela, tak sme sa sli obliekat.oliv mi uz v sprche zacala plackat, asi sa zlakla...

nevadi, vo stvrtok ideme uz na 9.0, mozno to bude lepsie 😉

zucana
7. sep 2010

@katina2209 zje mi tak 150 ml a na veceru aj 180 ml...tak na to ze papate uz dlho je 80 ml podla mna malo...

lienka2
7. sep 2010

baby tak ja som teraz volala lekarke nasej co s tym vigantolom tak mi kazala ze nemam uz davat.. ze sa pravdepodobne bude davat nejaky liek raz za mesiac.. ale to este musia rozhodnut..
@katina2209 mne maly spapa na obed tych 150ml urcite, zalezi ci mu chuti.. a na veceru ovocie spapa aj 250.. a este sa tvaril napr. vcera ze co sa deje, viac nebude? 😅

blumka
7. sep 2010

@zucana, zuci, to co je za palka..neuveritlne 😕 😕

blumka
7. sep 2010

kosicanky, nechcete kupony na pampers? mam tri na plienky a dva na obrusky, su do kocna novembra a ja mam doma zasoby snad na rok...

svetlankat
7. sep 2010

@blumka ja nie dakujem, ja mam tiez tie kupony, ale sa som verna tescu, nam robia dobre a nechcem menit. tak tiez pozem ponuknut kupony

svetlankat
7. sep 2010

baby nedate tu este raz ten link o tom vigantole?

olifcek
7. sep 2010

@katina2209 i Teba stretnem ked dojdem o tyzden do ba?

blumka
7. sep 2010

baby, poradte mi nejaky dobry krem na ruky, ja ich mam nenormalne suche a ked si aj nakremujem tak mam taky pocit masnoty, to ja nerada..nieco co sa vstrebe dobre...pliiiiz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre