Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

theanavi
10. sep 2010

@blumka v škôlke 🙂

laxity
10. sep 2010

@cukruska1920 ojóóój to nič moc...ale neboj pôrod bude taký ako má byť...hlavne sa nestresuj 😉 , ja viem, že sa mi ľahko hovorí, keď už mám potom, ale neboj bude to dobré a ani sa nenazdáš a Simonka budeš mať v náručí 🙂

@blumka ja som zase počula, že čím skôr tým lepšie....bo keď už je väčšie to dieťa tak viac prežíva tú bolesť 😕 ...naša Naty zúbky teda zvládla statočne a šiesty je na ceste ja už ho tam vidíííííííím 😀

blumka
10. sep 2010

@laxity ja som prave pocula opak, ze cim je vacsie tym si vie s bolestou lepsie poradit 😀 ale podla mna vela zalezi aj na zuboch, ak ma niekto len take male kukuricky co sa rychlo prerezu tak to ani velmi asi neboli, a ak ma niekto velke zuby tak asi ho viac potrapia, no neviem. Terezka ani nemukla ked jej sli zuby, len pri poslednej stolicke mi hlasila ze ju boli v puse a ked som jej vysvetlila ze to preto lebo jej rastie zub, tak kazdemu vykladala ze ma novy zubcek a uz to tak strasne ani nebolelo 😀

@theanavi a ako v skolke, ok? ale ona uz asi chodi druhy rok, ze?

cukruska1920
10. sep 2010

@laxity juuuj velmi sa tesim ... uz aby to bolo

blumka
10. sep 2010

@cukruska1920 aj to bude..teraz oddychuj a spiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

theanavi
10. sep 2010

@blumka no už tretí rok,veľmi sa teší do škôlky 🙂 bude mať 5 už v novembri

laxity
10. sep 2010

@cukruska1920 ti verím si uži ten zážitok...dúfam, že bude rýchly a nie veľmi bolestivý 😉 a krásny samozrejme 🙂

cukruska1920
10. sep 2010

@blumka no keby sa to dalo...v noci sa minimalne 3x budim na wc... a ked si lahnem na bok maly sa zosunie prave tam kde ja lezim a ked sa chcem otocit tak to dost boli

cukruska1920
10. sep 2010

@laxity potom dam urcite vediet....teda ja nie ale niekoho vyslem nech vam da vediet 😉

laxity
10. sep 2010

@blumka je to indi vindi...ja som tiež na Natálke veľmi nezaregistrovala, že sa tlačia zúbky...sem-tam mrnkala, dala som jej chladené hrýzatko a bolo a zrazu je 5 zúbkov vonku, tak dúfam, že to takto pôjde aj naďalej 🙂

zoska
10. sep 2010

cafte 🙂
@zucana skoda ze som ta tu uz nestihla, zelam krasnu dovcu, nech mm sa rychlo uzdraví a sikovnica Viki nech vam robi radost, som zvedav ake novinky bude mat o tyzden 😉
@suzon78 juj moja, to sa stava, uz vela bab napisalo ze im mimco spadlo a zatial sa chvalabohu nic nestaho, je to sekunda, nevycitaj si to, tvoj mm to snad tak nemyslel, mozno sa len zlakol 😉 a kocik vyzera pekne 🙂
@cukruska1920 ja som pila ten caj, este mi ho dost ostalo, ak nems tak mi napis do IP adresu a poslem ti ho 😉 aspon mi neostane a ty ho vyuzijes 😉 ja som rodila v 39tt prirodzene, dala som si picnut epidural, moj porod nebol z tych lahsich, tak neviem ci caj pomohol....ma vlastne pomoct na lepsie otvaranie hrdla a celkovo porodnych ciet, urcite vyskusaj, je to len caj, ak nepomoze, neuskodi 🙂
@laxity gratulujem k takemu zlozitemu slovu 🙂 😉

cukruska1920
10. sep 2010

@zoska a nema nejake vedlajsie ucinky na babo? a odkedy by som ho mala zacat pit?

zoska
10. sep 2010

no a my sme mali noc na prd ☹ zas a znova 😝 😅 ved uz si zvykám 😀 ale ráno som zistila, ze máme prerezaný druhý zub 😕 šelma naša zubatá 😀
asi ju to trapilo riadne, lebo bola hore kazdu chvilu niekedy som jej dala cucnut, niekedy ani nechcela, len plackala a mam pocit ze ani gel moc nezabral....no uvidime ako dalej...porada je o 2 tyzdne, tak hadam vydrzime 😉

a my hovorime krasne ma-ma 🙂 mam , am- vacsinou ked jej chuti 🙂
a okrem toho len take povzdychy ako keby v bani robila 😀

laxity
10. sep 2010

@zoska ďakujeme 😀

@cukruska1920 už je aj najvyšší čas myslím, ak si to už nezmeškala 😀 😉

blumka
10. sep 2010

@zoska ze v bani 😀 dobreeee

zoska
10. sep 2010

@cukruska1920 ja som zacala v 36tt 😉 vedlajsie ucinky nema, pokial viem,
odporucala nam ho porodna asistentka na kurze, tak hadam by nam neradila nieco zle 😉
treba dodrzat davkovanie, myslim ze to bolo 1 lyzicka na 200ml a pije sa 1.tyzden +salka, druhy tyzden 2 salky a dalsi tyzden a potom az do porodu 2-3 salky za den, ale mam to kdesi napisane....a vlasten to mam z temy o malinikovom caji tu na MK 😉

laxity
10. sep 2010

@zoska tie povzdychy veľmi dobre poznáám 😀

blumka
10. sep 2010

ja som chcela dnes nakamerovat juli ako sa plazi aby ste videli ako ona pri tom jaci a je plna karta vo fotaku, mm tam ma nejake fotky a neviem ci ich uz postahoval ci ne 😠

cukruska1920
10. sep 2010

@zoska tak pozhanam este nejake infosky a uvidim... lebo fakt si neviem predstavit aky porod budem mat 😝 v pondelok mam poradnu tak sa ozvem co nove...tak zatial

zoska
10. sep 2010

@blumka @laxity no ved sa s mm rehoceme ze aky ma s nami tazky zivot, ked niekedy tak zavzdycha 😀
teraz spinka kuriatko, idem jej uvarit obed- dnes mame ze kalerab, zemiak kralik, to bude aj na zajtra, v nedelu uz skusim prvyraz zltko
a este musim to telacie pozhanat nech furt len kralika nepapa..
z hovadzieho ju bolelo brusko, tak este s nim pockam

zoska
10. sep 2010

@cukruska1920 drzim palce n poradni 😉
a neboj sa dopredu, aby si si daco zle neprivolala...
ja som sa tiez bala, to je jasne a le potom som si zakazala na to mysliet, vsetkym som zakazala sa ma pytat na to a bolo dobre...potom som sa bala az na porodnom stole 😀
dali mi epi, a ze nic od pasa dole by ste nemali citit a mne sa kolena triasli ako ratlikovi 😀 ale neboj dobre bude, zvlada to vela zien kazdy den zvladnes to aj ty 😉 mysli pozitivne

laxity
10. sep 2010

@zoska koľko prikrmuješ? Bo ja od 22.8. a dnes tiež dávam prvý krát králika....mrkva, zemiak, králik a cukina 🙂 a kedy už môžem dať aj ovocie poobede?

zoska
10. sep 2010

@laxity ja som zacala pár dni pred 6,tym mesiacom, čiže asi okolo 12.teho alebo 13.teho 8. teraz neviem presne, ciže uz skoro mesiac, a posledne dva tyzdne davam aj masko, a kedze Nelka pekne papa , tak od buduceho tyzne ked bude mat 7 mesiacov tak pridam aj ovocko 😉

laxity
10. sep 2010

@zoska aha čiže od 7 mesiaca sa môže dať ovocie? určite je to v tých príkrmoch len si ich musím konečne vytlačiť nech mi mám pri sebe 🙂

blumka
10. sep 2010

babce akurat sa to pytam v teme o prikrmoch, tak do osmeho mesiaca je babo na dvoch prikrmoch, takze vy ked papate zatial len zeleninku tak od 7. mesiaca pridajte ovocie na olovrant alebo desiatu 😉 a potom neskor dalsi prikrm...

zoska
10. sep 2010

@laxity ano mozes, ja tak urobim a teraz aj @blumka potvrdila ze je to tak okej 😉

maminnka
10. sep 2010

@theanavi vitaj

maminnka
10. sep 2010

@blumka ja davam iba dva prikrym, ovocie na desiatu a obed. Vecera sa ma zacat od ukonceneho 7. mesiaca, ci?

blumka
10. sep 2010

@maminnka som sa prave na to pytala v tej teme, ze uz papame 2 prikrmy ze ci pridat treti a vraj staci od 8. mesiaca 😉 a mne sa aj tak nechce nic nove pridavat, lebo mam pocit ze mi juli velmi rychlo rastie 😀

theanavi
10. sep 2010

už sme tu,vonku je teplo,len strašne fúka 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre