Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

avaka
15. sep 2010

Ahojte 🙂
No vcera som Vas nestihla ani precitat,tak teraz dohanam...Konecne mam masko,telacie aj zajka 😎 Mali sme vcera navstevu a prehovorili ma,nech ho nevarim,ze strati vitaminy... 😒 a zase som sa nechala ukecat.. ☹ ledva som zaja vykostila,tolko odpadu som z toho mala... 😖 e ako naschval,mala nemohla spat a zakazdym,ked som chytila maso,tak zacala kricat...aj po 5 - 10 minutach...nemohla som to dorobit od 21 -ej do 00:00 🙄

Vcera poradna mame 6740 g a 70 cm 😎 spagetka 🙂 ,ale konecne nam chutila celkom zeleninka hrasok a mrkvicka

@blumka ,krasny domcek budete mat,moj sen je mat domcek,odkedy byvame na byte a hlavne odkedy mame malu.. 🙂 a pekny termin predvianocny Tvoj mm zadal 😉
@svetlankat,aj nasa pije vodicku len lyzickou,ale krasne pije,aj ked niekey vytecie.. 🙂

@jaja32 ,uz je dnes o.k? 🙂
Este som zabudla pochvalit,mala si pat dni natahuje ru
cku a obzera prstek,tak som jej ho smerovala na veci.co pozna a sem tam uz ukaze prsteko,kde je kacka. 😵
Dnes ideme plavat,ale spalo sa pol hodky len,tak nevie,ci pojdeme skor do kocika po ceste...

@maculik ,zlata Adelka,aj ja sa uz tesim na NIE,mam pocit,ze nasa mala to vie uz teraz 😅

blumka
15. sep 2010

@avaka dakujem za pochvalu domceka, potesi..my sme sa mali stahovat uz toto leto, ale bola som v zime na rizikovom 2 tt v nemocnici, tak mm musel byt s terezkou, potom do porodu doma len nalezato tak mm bol s nami takze sa to poposuvalo, no a ten vianocny termin je aj tak sibenicny, budu sa musiet chlapci poriadne obracat aby to stihli do vianoc ale som sa minule smiala, sedeli sme u nas a vravim majstrovi, ked to nebude do 10.12 tak si vas vsetkych dam nastupit a potom len uvidite harpiu 😀 😀 ale to je kamarat tak v ramci srandy 😉

maminnka
15. sep 2010

@maculik vitaj, chybala si 🙂 ako sa ti byva? predpokladam, ze lepsie vo vacsom 🙂

maminnka
15. sep 2010

@avaka a ako to masko pripravis, ked ho nebudes varit?

maminnka
15. sep 2010

@blumka aj mne sa vas domcek paci, ja mam sice radsej bungalovy, ale zato obrovskeee, hehe... no tento vas palac je velmi pekny, vidno, ze do detailov premysleny 🙂

avaka
15. sep 2010

@maminnka ,no budem ho varit az pri priprave prikrmu,ale mala som v plane uvarene zamrazit.. 😉 ,aj by sa mi to lepsie oberalo od kosti..
@blumka ,no treba ich trosku postrasit,nech si svihnu.. 😀
No ideme my von,trosku pospat pred plavanim,pekny dnik 🙂
jaj a este sm chcela pochvalit @zoska Nelku,sidlo male 🙂 Vam sa tak krasne uz hybu tie deticky.. 😵

jaja32
15. sep 2010

ahojte @zoska @rivatha @suzon78 dakujem za vase reakcie, nie sme na to zvyknuti, tak preto ten stres
@maminnka @blumka @avaka Natalka zaspala o 21,hod a spala do siestej, dala som mliecko a potiahla do deviatej. Spinkala ako dudok. Rano este trosku grcla, ale to bola na brusku, tak asi preto. Rano som vysmarila do kosa cely prikrm s feniklom. A mozno to bolo aj to cestovanie. Dakujem vam za pomoc a podporu. 🙂

blumka
15. sep 2010

@jaja32 tak super ze uz je lepsie... 😉 mohol to byt veru aj ten fenikel, ja nedavam lebo juli aj terezku mi z neho zduvalo, ked bli uplne malinke tak radsej ani neskusam 😉
@maminnka to mm sa vysalel na dome 😉 preto sa to aj tak dlho taha, lebo vela veci si chce robit sam a nema cas inokedy len v soboty alebo pred robotou rano a skoro kazdy tyzden si vymysli nieco nove cim by mohol nieco vylepsit, tak sa len smejem ze si sam pridava robotu, ale zas ma pravdu, radsej budeme stavat 3 roky a bude to tak ako chceme ako mat za rok a potom cely zivot sa pozerat na nieco co sme mohli mat lepsie urobene ale sa nam nechcelo 😉

maculik
15. sep 2010

jej @maminnka dakujem, aj vy ste mi chybali.

byva sa nam vo vacsom super, Adelka ma svoju izbu, pekne tam od zaciatku spava, je hned pri spalni, takze ked nahodou sa v noci zobudi, pocujeme ju.
rada sa tam hrava, kludne aj sama, Petrik je casto s nou, pozoruje ju a ona mu rozprava, dava hracky, niekedy sa tak smejem spoza dveri, co vsetko mu povie a ako ho poucuje. Toto je krasne obdobie, ako sa uz vnimaju 😵
Vcera rano dosla ze "dobe lanko bacek", prvykrat ho tak nazvala, neviem, kde to vzala, asi mm jej hovoril, ze je to jej bracek. 🙂

celkovo sa nam byva dobre, je tu viac miesta, tym padom aj poriadok sa lepsie udrzi. Hned vedla domu mame obrovsky les, podla mapy hadam aj 30x30km cca, takze kazdy den chodime na prechadzky, zatial len tuto blizko, kedze Adelka chodi pomaly a vsade sa zastavuje, no ked bude v skolke, tak to s Petrikom preskumame
🙂

teraz som vynimocne chvilu doma, lebo Adelka bude v skolke aj obedovat, mam prist 12,15 pre nu, a kedze byvame 3min od skolky, isla som domov, ked sa maly zobudil. Aspon sa v klude najem a aj jeho nakrmim.

a ostatne kocky a drobci sa ako maju? Urcite nestiham docitat tych "milion" stran, co ste popisali 😀 , tak aspon v skratke mi to zhrnte, pjosiiiim 😉

No nic, musim ist Petrika nakrmit, tak kuknem, ked zaspia.

blumka
15. sep 2010

@maculik jej ako sa to dobre cita, take pozitivne veci 😉

lienka2
15. sep 2010

ahojte 🙂 baby co mate chlapcekov, potrebujem poradit.. vcera sa cely vyhadzal okolo zadocku,ako keby mal vystipane ale nema z coho mat, prebalujeme sa kazde 2-3hodiny, umyvame hned po kakani.. natretla som sudocremom a uz to mizne, ale co ma trapi najviac je ze ma uplne cerveny koncek pipika..na to sudocrem nepomaha..neviem z coho to ma ani co s tym robit.. 😖

blumka
15. sep 2010

no ked tu @olifcek neni tak tu je mrtvo 😀 de ste vsetky?

maculik
15. sep 2010

@blumka ja som uspavala a teraz robim obed a prave som si popalila prst, uplne mi na palci zoskvrcala koza, auuu 😖
a kde su vlastne vsetky stalice?

inak, aj ja sa tesim, ze na tej chate bude mat Adelka niekoho vekovo pribuzneho, ved su len o 5mes od seba.

blumka
15. sep 2010

@maculik juj, tak nevar ked to nevies 😅 😀 😀 dala si si to pod studenu vodu? abo lad si na to daj

@olifcek je u svokry na navsteve, @zucana je na Sardinii s celou pereputou a zvysok je doma, len asi nahanaju uz deticky, ked uz su take akcne 😀 mne obe spia teraz tak mam volno...o hodinku odchadzeme z domu ideme plavat 😉

maculik
15. sep 2010

a pridam aspon sem par aktualnych foto, kym urobim novy album

maculik
15. sep 2010

@blumka 😀
dala, ale nepomohlo, uz sa mi robi pluzgierik pomedzi tu spalenu kozu a uz aj vyteka voda. Idem si dat na to laliovy listok namoc.v slivovici, to pomoze.

maculik
15. sep 2010

a garonka? ved aj ta je kosicanka, tiez to tu zvykne zaplnat :D

blumka
15. sep 2010

@maculik adelka drzi za hlavu petka presne tak ako terezka juli 😀 krasni su drobci 😵
@garonka sa flaka niekde, uz sa tu malo ukaze

jaja32
15. sep 2010

ahojte, vcera sme maly akcny vecer a dnes pokracujeme....ideme odchytavat 12 hod. moc 😠 , neviem ako ale o.k. ze aspon 2 dcl....nem dobre. Natalka malo cika v noci. Tak nam drzte palce.... a zajtra ideme na nefro a poradnu....

zucana
15. sep 2010

cafte babce!!!!!!!!!!!!!ja len na skok 😉 je tu naaadherne...ze maldive (ci ako sa to pise) sa mozu strcit do kelu....mm ostal so mnou do piatku a svokra chodi na inu plaz takze sa mame uzasne ale o tom az ked pridem....veeela zapisem v nasej temicke 😀 tak zatim a nepiste vela 😉 cmuk cmuk 😵

maculik
15. sep 2010

no @blumka aj tak mi to maly nechcel jest, len ho po prvych lyzickach striasalo a potom zavrel pusu a ani za svet otvorit. Tak sme kojili.

inak, kolke este davate po obede a ovoci aj mliecko? a komu este drobci nezaspavaju sami, tzn.bud ich treba uspat hladkanim a pod., alebo zaspia na prse?

@zucana jej, zavidim velmi, na Sardinii sme boli, ked som bola tehu s Adelkou, a urcite sa tam chceme vratit. uzi si to 🙂

suzon78
15. sep 2010

Ahojte 😉

@jaja32 držím Vám palčeky dúfam, že všetko bude dobre 😔 daj zajtra vedieť ako ste dopadli. Ja idem v piatok, budú jej brať stolicu, že možno má bacíla v brušku, alebo možno reflux z ktorého musí len vyrásť ☹

@maculik vitaj 😉 ja tiež len občas zavítam, ale čítam pravidelne 😉 no moja ešte zaspáva pri mne sama nechce, stále sa mrví a nevie zaspať až sa rozplače, tak si ju dám na postel, ľahnem si k nej, chytí ma za rúčky a v tú ranu je tuhá, dúfam, že som ju takto nepokazila a nebude to vyžadovať stále, neviem čo mám robiť, či skúšať nechať v postielke i keď bude plačkať, nech si zvykne?

@zucana jéééj užívaj si to plnými dúškami a tešíme sa na foto 😉 a zážitky.

@blumka a ja som zvedavá na foto domčekav 😵 asi len na FB sú, že?

olifcek
15. sep 2010

jaj baby, opat len z mt pisem. Mm je chory-nachladeny, od 15tej je v posteli, oliv haja, sme uz v dome sami, cize nuda...nemam net, telku, ani s kym pokecat x;o( snad zajtra pojdeme do piestan a pozajtra do ba...chjo...esteze mam knihu. Oliv bezne haja menej a hajat ide okolo polnoci...dnes ma potrapi zrejme...

garonka
15. sep 2010

@blumka ja vas čítaaaaaaaaaaam 😀 som špion 😀

pred hodinkou sme došli domov, Tobi haja a mňa čaka prekrasny romanticky večer vo dvojici

je to žehlenie so sexy žehličkou 😀 😀

garonka
15. sep 2010

@olifcek helou nachladena som aj ja 😔 a čaj mi to ešte zhoršuje 🙄

aku to knihu čítaš? ja stale neviem dočítať ani časopisy Mama a ja 😅

garonka
15. sep 2010

@maculik že si si na mňa spoemenula 😵 😵 😵 😵 ja tu čítam čítam 😵

a jeje prva fotka sa mi veľmi pači, podobaju sa na seba tvoje pokladiky male

jja
15. sep 2010

@maculik macu, ja kojim stale po papani, pretoze papame velmi malicko, take 4 LYzicky a dost, tak sa dotlacime prsom. a zaspavame vylucne na prse 🙂 takze nic neboj, niesi sama 🙂 😎

garonka
15. sep 2010

@jaja32 držakam päste na nefro my ideme na neuro tak na vas myslieť budeme

snaď bude všetko oki, nesedíme, nechodíme tak dufam, že hučať do nas nebude 😝

olifcek
15. sep 2010

@garonka ja uz som to s citanim casakov vzdala, hehe. Teraz sa snazim dojca citat, hehe

garonka
15. sep 2010

@olifcek hi vidíš i ja musím ešte tu knihu vytiahnuť a prelistovať 😅
nenavidim nadchu 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre