Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

jja
16. sep 2010

@avaka tak mne vychadzka tak skoro nehrozi...mame doma uja co robbi schody, tak strazim. jedine na kusok po ulici a to je vsetko 😒

teuska
16. sep 2010

my sme tiez trhli dnes rekord, spal od 8.00 do 9.45 😅

No ja som tomu tiez nestihla zabranit a darmo budem nieco hovorit, ale ved to mnohe poznate 😢

@avaka 😀

no my placeme teraz strasne pri kakani, ale dufam, ze to prejde, davam mu smectu a probiotika, len mi ho je strasne luto, kolko sa natrapi, neviem, kde tie bacily skarede chytil. Uz mesiac je infekcny a nastastie to nikto od neho nechytil a doky sa cudovala, ze nema teploty a hnacky

pepita52
16. sep 2010

@blumka tak nieje toho vela zatial len ma niekto doplasil ze to nemozem nemqa toho praveze vela len raz som jej odsavala a nemala toho vela asi jej zavolam

blumka
16. sep 2010

@pepita52 no ak toho nma vela tak vas pediatricka zaockuje aj ked s tym sa nie je kde ponahlat, ak si nie si ista tak to preloz, neskorsim terminom nic nepokazis

avaka
16. sep 2010

@blumka ,dik,no nevrav ani o odpade,ani kociar nesiel ocistit,tak skusim chlebik,ked nebudem vediet co...ale naozaj nobelovu cenu,kto vymyslel chrumky,mame chvilku kludu.. 🙂

teuska
16. sep 2010

baby a tie chrumky davate do rucicky, cele? Ja som kupila aj pohankove a kukuricne piskoty, to tiez uz moze a ako?

avaka
16. sep 2010

@teuska ,tak nech ste coskoro zdravucki... 😉
nasa mala neplace,to ma taky hlasovy prejav,krici,od radosti,od jedu,od stastia.no stale... 😅
kym sme na to prisli,aj k dr. sme isli...

blumka
16. sep 2010

@teuska ano cele, ja davam ked mi jeme a jaci po nas ze aj ona chce, alebo ked potrebujem aby bola ticho 😀

avaka
16. sep 2010

@teuska ,ja dam do ruky a ona sa tvari dolezito,obzera si to a papa a odkusava velke kusy ako by mala husacie stehno v ruke.. 😀

avaka
16. sep 2010

no uz naozaj idem,dakujem za podporu, 🙂

blumka
16. sep 2010

😀 @avaka a juli sa hodi po chrumke a celu ju vtisne do ust a zozuje ju behom par sekund

pepita52
16. sep 2010

blumka asi to aj tak spravim ale mali sme ist aj na poradnu ohladom zacatia prikrmovania ale aj to asi vydrzi kedze mlieka mam dost

maculik
16. sep 2010

ahojte
tak tu to zije od rana, ako vzdy 😉
dakujem za pochvaly drobcov a @maminnka mm som pozdravila a ze dakuje, aj on Teba 😎

My noc klasika, vecer sice po zaspati vydrzal skoro 3h do prveho papania, ale v noci cca kazde 2h. Rano sme od cca 7 hore, na pol10 sme isli s malou do skolky, od 10 je tam sama a ideme pre nu o hodku. Hodku sme sa poprechadzali po lese, pospal si klasicku pol hodku a teraz ideme papat.

Teraz si tu pri mne vrci a objavil kable od PC, tak to je najnovsia zabava, mm to musi cez vikend nejako popratat, lebo nechcem, aby to ozuzlaval.

Kocky, ako vam mali cez den spia? Mne uz len 2x denne - doobeda 30-40min na prechadzke a potom od cca jednej, pol druhej do takej pol3-3. A potom az do vecera nic. Je to dost malo, ale ten treti spanok uz nechce. A spavat chodi okolo pol8.

blumka
16. sep 2010

@pepita52 joj, na prikrmy mas este casu 2 tyzdne minimalne, nic sa nestane ked zacnete aj o dva tyzdne neskor 😉

blumka
16. sep 2010

@maculik aj u nas sa uz spi len 2x, jeden kratky cca takych 40 minut a druhy dlhsi, vacsinou 2 niekedy aj 3 hodiny..momentalne uz spi od 7:30 ale to preto ze v noci skoro vobec nepsinkala

maminnka
16. sep 2010

@pepita52 mne tiez Dr. povedala, ze ak su iba vodove sopliky a dieta nekasle, nema teplotu, tak sa moze ockovat. Ved dr. vzdy pozera do hrdla, nostek, uska skor ako zaockuje.

maminnka
16. sep 2010

@maculik aj my mame uz iba dva spanky, iba ak spi kratko, teda okolo hodiny doo a hodinu poo, tak si vecer da kratky slofik.. a dakujem za pozdrav 🙂

maculik
16. sep 2010

@blumka no uz som ti isla napisat, ze ako ti dlho Juli spi, ze toto ja nepoznam a tisko zavidim, ale nastastie si to upresnila, tak som rada, ze nemame sami ten kratky spanok. Len by som mu rada ten druhy trosku posunula, aby spal aspon do 4, ale to az ked uz bude Adelka v skolke, teraz mi vyhovuje, ze viac-menej spia naraz.

som zbezne preletala, co ste dnes preberali, tak to staranie sa do jedla bude jedna z veci, ktorou prispejem do temy "Varenie", teda do podtemy 😉 Ved za ten skoro 2t pobyt na chate so svokr.sa toho nazbieralo az az. A vidim, ze v tej teme je uz dlhsie nejako ticho, tak to tam cez obed trosku zaplnim 😀

a chrumky tu my nemame, mm teraz sice doniesol, ale svokra kupila take divne, kratke, co sa ani nedaju chytit do ruky poriadne a su dost tvrde, tak ked pojde o 2t zase na Sk, dam mu doniest tie klasicke. Som zvedava, ci Petikovi budu chutit.

Tak my ideme papat, nakuknem, ked sa vratime zo skolky a ulozim ich spat. Zatial pekny slnieckovy obed prajem 🙂

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blumka
16. sep 2010

@rivatha s tymi topanockami to je tak ako s jedlom, jeden povie ze petrzlen je alergen a pre druheho nie je 😀 ja som pocula ze treba dat topanky od prvych krokov 😉 a zas asi viac verim nasim odbornikom ako zahranicnym teda respektive americkym (inych som necitala, priznavam) lebo v amerika je to s obvanim malych deti bieda, tam nevedia co je to klenba, topanky su na rovnom, ziadne kotnikove sa pomaly ani zohnat nedaju 😉 vidim na topankach co mam pre terezku odtial a od nas aky je v tom rozdiel

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blumka
16. sep 2010

@rivatha jj ved ja sa tiez nehadam 😀 este to by nam tu chybalo, zeby sme sa pohadali 😀 sice mozno by sa niekto potesil 😉 😀 tiez viem ze to je velmi rozne aj u nas, jeden ti povie tak,druhy tak...a mozno aj zalezi kedy zacnu chodit, ja neviem, vy ste aj so @zoska extrem, tak skoro robit prve kroky 😀

zoska
16. sep 2010

@rivatha dik za info 😉
no ja sa stale bojim ze ona si ublizi, neviem ako stoji David, musim kuk este raz video, ale Nelka sa postavi na spicky, teda skor stoji na pokrcenych prstoch ako baletka a niekedy si este aj nohy prekríži ako morska panna 😅
bojim sa aby si clenky nevyhodila alebo tak 😒
no ale najnovsia zabavka je si sadnut a vytahovat snurky z topanok 😝

jaja32
16. sep 2010

Ahojte, tak uz sme doma. Nasrdena aj s mm ako tur. Prisli sme na nefro a tam len sestricka, ze dr. dnes asi nebude. Zobrala nam moc, vypisala listocky a kazala nam objednat sa na sono obliciek. Opytala som sa, ze ci dr. nema sono a ona, ze nie. Je pravdepodobne, ze tam nebudeme chodit, lebo sa jej posledne vysetrenie nezdalo. Oblickova panvicka, ked uz raz sa zmensovala, tak by sa nemala rozsirit ako u nas. Vraj mali v nemocnici pockat, pokial sa Natalka vycika a urobit sono este raz. Tak sme odniesli skumavky do laboratorii a objednali na sono. A na nefre bola prazdna chodba ked sme prisli... po nas plna. Tak sme vystihli. Na sono ideme 6.10h.
No a v noci som budila Natalku o 11.15h, 02.15h, 04.15h a o 07.00 h sa zobudila aj sama chudatko. Vobec nechapala preco ju budim...tak sladko spinkala. Davala som jej mliecko len 90 ml, aby mi dalsie spapkala. Podarilo sa nam necele 2 dcl a to bolo vrecusko, nocnik a najviac som odchytila pri pape do skumavky. Aspon som prisla na to, ze nasa mala cika do 5 min. od prebudenia. Vzdy som ju budila so suchou plienockou. Tak sme asi odchytali vsetko. Najviac som sa bala toho stredneho prudu, ale tiez sa podarilo na prvy krat.

Este nas caka poradna, tak ked sa Natalka vyspinka pojdeme sa odvazit.
@andrea2603 @maculik @avaka @blumka @svetlankat dakujeme za podporu 🙂

blumka
16. sep 2010

@jaja32 uff jani, tak ste to zvladli...klobuk dolu 😉

garonka
16. sep 2010

kukuk vas dočítam

boli sme na neuro, všetko v najlepšom pořadku tak netreba už chodiť no chvalabohu ale Tobi sa tak bal doktorky ryčal na celu ambulanciu och as som sa smiala 😅

idem vas dočítať 🙂

garonka
16. sep 2010

@jaja32 uch to ste teda ale mali pestre, my ideme v novembri ale odnesieme iba ranny moč teda nam nekazala doktorka tak tyrať babo a chuďa Natalka ale aspoň to už mate za sebou

tu v ke je jedina nefro ambulancia objednavaju ale taky natresk maju že až

jaja32
16. sep 2010

@blumka dakujeme 🙂 ja som takmer nespala, mm sa zobudzal na budik a mala bola mimo
@zoska mne mrkvicku pekne vyperie rucne mydlo lanza. Uplne do cista, ale ja to hned operiem ako sa uspini.
@andrea2603 ozvem sa, ked budeme nabuduce v NZ a ty kedy prides sestru kuk? Dame kavicku u nas 🙂

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jaja32
16. sep 2010

@garonka na vas som dnes rano myslela, ze mate tiez vysetrenie. Super, ze je to o.k.
V NZ je asi tiez len jedna detska nefro ambulanica a najviac ma hneva, ze sa tam neda objednat na urcitu hodinu.
Rano som sa aj smiala.... sestricka mi do telefonu povedala, ze malej mozem rano dat to speci vrecusko na stredny prud a mozeme prist do ambulancie....no ako by chúda sedela, ved k vrecusku je pripojena skumavka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre