Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
teuska
16. sep 2010

@rivatha jej malinky uz chodi? to je riadny sikovnik 😅

Babenky uz vam sedia deticky? My este nie. A to tiez pocuvam stale dookola, ze ho mam dat sediet a poobkladat vankusmi a tak ☹

svetlankat
16. sep 2010

Caute babenky, vsetkym co dnes oslavuju aj my prajeme vsetko len to naj naj naj
@rivatha bola som dnes v lekarni sa opytat na ten lanovy olej a taka mala flasa stala ze 7,50
@garonka kolko ml je ten tvoj lanovy olej co si kupila v tom bio obchode za 5 eur?
@jaja32 pekne ste to zvladli, drzim stale paste

svetlankat
16. sep 2010

No a my sme mali dnes na obed zemiak, mrkvu, pastrnak a zajaca a to chutilo este viac nez brokolica. Aj mne to chutilo. Mnam

Co sa tyka jedla, tak mne do toho tiez nikto nekafre, sem tam ma segra poznamocku, ma 3 deticky. Ale ked poviem, ze mne to tak vyhovuje, tak je ticho. Ona odstavila maleho, teraz uz 5,5 rocneho syna, ked mal styri mesiace a to len preto lebo uz nechcela kojit. A ked sme mali na zaciatku problemy s kojenim, vzdy mi vravela, ze sa mi cuduje ze sa tak trapim, ze ona by dala UM. No a teraz ked pride, stale sa opyta, este kojis? No ale to je vsetko, uz nekomentuje.

svetlankat
16. sep 2010

Baby uvazujem kupit Miske na meniny Velki herci spievaju malym detom. Mate to uz niektora? Mate s tym nejaku skusenost?

blumka
16. sep 2010

@rivatha, no deti si velmi lahko zvyknu ze ked padaju niekto ich chyti a potom padaju bez rozmyslu aj ked nikto pri nich nie je..aj padat sa musia naucit...a mne sa to osvedcilo pri terezke..uz som pisala, aj ked sa obuchala ale potom uz vedela ze tam nesmie, ale ona bola dost opatrna aj pri chodeni, ked si nebola ista, zliezla na styri a to uz bolo lepsie..uvidime ako juli...uz skusa nozky prekladat ked je na styroch ale nevie ruckami robit, tak sa zlosti 😀
@teuska, juli nesedi, a neviem preco by aj mala...ked bude mat 30 rokov nikto sa nebude pytat ci sedela sama v 7. alebo v 10. mesiacoch 😉 deti si sadnu same vtedy ked budu na to dost silne 😉 ja som rada ze je juli na bruchu,ze sa plazi, lebo viem ze tak si posiluje vsetky svaly a o chvilu uz bude stvornozkovat a potom si krasne sadne 😉 uz sa na to tesim ako si sadka a bude sa bavit..to je krasny pohlad na sediace babo 😵

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
teuska
16. sep 2010

@blumka myslim, ze mas pravdu 😀 , len neviem preco sa okolie tak rado stara o to do coho mu nic 😠

Unas vykuklo slniecko, tak idem na malu prechadzku k autobusovej zastavke pre dceru a poobede chcem varit hruskovu vyzivu, som zvedava, ci to zmaknem, lebo maly spi a poobede asi bude hore 😀 Majte sa pekne, drzte nam zajtra palceky na nefro, nech to nie je velmi zle, ani neviem co za bakteriu tam ma. Snad ta potvora coskoro zmizne 😅

olifcek
16. sep 2010

@garonka @teuska a @njonja o vas s oblickami viem...sa mi zdalo, ze vas pribudlo...tak asi ee...i my gratulujeme k vymesacninam

lienka2
16. sep 2010

@maculik, @avaka, vdaka za odpovede.. uz mu to nastastie takmer zmizlo.. jedine co bolo nove v jeho jedalnicku bolo morcacie masko.. tak neviem ci z toho to mohlo byt..

a @teuska, ja tiez stale pocuvam, ci uz sedi.. a ci nema nieco s chrbticou ked si este nesadol.. stale porovnavaju so svokrom a mojim mm, ktori uz v takom veku pomaly chodili 😖 tak ten nas sa zatial iba plazi za vsetkym 🙂

svetlankat
16. sep 2010

@rivatha ja tak capujem olivovy, ten som dnes kupovala, tak som sa jej pod jednym opytala na lanovy, kedze si to minule spomynala. No a vysledok vies. Tiez som si myslela, ze bude capovat, ale nie mala ho uz na regaliku. Po olivovy chodim s flaskou a to ma uz pozna, kedze uz 7 mesiacov tam vzdy naklusem

svetlankat
16. sep 2010

@lienka2 mna este napadlo, ze si nevymenila plienocky, nejaku inu znacku?

lienka2
16. sep 2010

@svetlankat nie, nic sme nemenili.. uz velmi dlho pouzivame tie iste..

blumka
16. sep 2010

@svetlankat kde chodis capovat ten olej? som envedela ze to aj tak sa da

svetlankat
16. sep 2010

@rivatha este sa skusim opytat v inej lekarni, ale aspon mi dala info, na co sa pouziva, co obsahuje a na co pomaha. Je fakt dobry

svetlankat
16. sep 2010

@blumka vies co chodim tu nablizku do uralu, neviem ci vies, je to pri kostole obchodak a aj na poliklinike dnu mi ho uz capovala. No a v kauflande som raz kupovala, ale tam mali vysokohorsku prirazku

blumka
16. sep 2010

@svetlankat jj viem kde je ural 😉

maculik
16. sep 2010

no, tak drobci spia, ja som napapana, pradlo vyvesane a pocitam, ze Adelka je o chvilu hore.
Dnes v skolke tak, ako vcera, aj plakala, aj nie, ale pokrok bol, ze trosku s nimi papala. Takze zajtra tak isto ideme.

@teuska ani Petik este nesedi a ako vravi @blumka , tiez cakam, ze najprv zacne 4nozkovat a z toho sa posadi. Zatial sa plazi po celom byte a pekne mu to ide 🙂 Jasne, ze keby ho posadim, tak sa udrzi s tym, ze trosku asi by padal dopredu, ale naco ho zbytocne davat, ked to este sam nevie. POckame si, ked sa pekne z kolienok posadi alebo tak, ako u @rivatha - ze sa posadi zo stoja. Taktze z tych reci si nic nerob.
Ja este aj v kociku vozim po leziacky, zatial som opierku nevyvysila, len ked nahodou sme poobede vonku a treba dat olovrant, tak mu to zdvihnem, kym sa napapa a hned zase do lahu. Aj tak je vacsinou na brusku a cez otvor vpredu v kociku pozoruje svet.

inak, Petik sa teraz velmi vela smeje. Aj na Adelke, ked ju vidi, ale aj ked robime Baran baran buc a najradsej ma, ked nieco drzi a ja to chytim a taham ze "daj mi to, pusti to", tak to sa tak rehoce, no zlaty je 😵

olifcek
16. sep 2010

@granado tak my uz asi hodku v piestanoch x;o)

jaja32
16. sep 2010

My mame poradnu v suchu 🙂 Najskor mi povedal, ze uz sme nemali chodit, ze po 6.mesiacoch sa chodi kazdy druhy mesiac, nemam davat vigantol. Vazime 7680g a meriame 70,5 cm. Pribrali sme 300g. Vraj uplne staci. Nemam davat jogurg, ale tvaroh a vyrobky z neho.
@olifcek a my budeme v Piestanoch v sobotu...dufam 🙂

maculik
16. sep 2010

@jaja32 tvaroh? To je divne, ved vacsinou hovoria, ze tvaroh az od roka. Tak ja sa v tom uz fakt nevyznam.

inak, ked som sa tu mojej dr pytala, co mozem davat, tak mi akurat taky letak dala (to aj pri Adelke), ze tam to mam. To este asi tak z roku päť, tak este ze mam net.

no ja asi jogurt zacnem davat od 8.mes, ale len plnotucny biely.

drobci su uz davno hore, Adelka pozera Spievankovo a tancuje a spieva, Petrik ozuzlava jej babiku a knihu :D

a pojdeme o pol hodku von, len pozeram, ze zacalo trochu prsat, tak hadam prestane.

olifcek
16. sep 2010

@jaja32 tak skocte do noveho mesta nad vahom, hm? 15min.autom, od zajtra tam maju jarmok a naas

maculik
16. sep 2010

@jaja32 a krasne miery uz mate 🙂 Teraz sa uz priberat bude menej, takze 300g je v pohode 🙂

olifcek
16. sep 2010

@jaja32 tvaroh? Mne povedali, ze johgurt a zakysane veci jo, ale zdoraznovali, ze tvarok ee

granado
16. sep 2010

@olifcek jej olif no to bola taka nahoda že ja som cez den net pustila.žial nepojde to, mala ma 38 teplotu a solikujeme 😠 no škoda že si mi včera nedala vedieť, prišla by som aspon sama sa na vas pozrieť.no čo už, ideme vysavať sople/boly sme kupiť odavačku , doteraz sme nepotrbovali.tak si to tu užite, sakra a teraz je aj celkom pekne vonku a my doma tvrdneme
😠

katina2209
16. sep 2010

ahojky my tiez mame davat jogurt od siedmeho mi povedala,ale este som nedala, chcem dat ked bude mat maly tak 7 a pol mesiaca a aky budete kupovat ja som minule pozerala v obchode doktorka vravela,ze obycajny biely rajo je dobry, Matko este tiez sam nesedi, ale snazi sa liezt dava sa na styri,a hupe sa... ale za to komunikativny je hovori mama,tata,baba,dede a ajda.... 🙂
@maculik zdravim ta som rada,ze ta tu vidim 🙂 ako vyrazticky na tvaricke uz presli a tie suche miesta nam uz uplne,len teraz mame na nozicke take vyrazticky lekarka mi povedala,ze mam na to kupit ichtiolovu mast neviete to sa da kupit bez predpisu?

@olifcek pisala som ti IP a kedy ste v BA?

jaja32
16. sep 2010

@maculik ved prave...od roka, kukala som ako mucha puk 😕 a ze on nepreferuje jogurty
@olifcek mam cislo, ked sa bude dat tak crrrn?

olifcek
16. sep 2010

@granado ked hrozilo, ci dojdeme, fnuk...tak skore uzdravenie

maculik
16. sep 2010

@katina2209 ahoj 🙂
no, akurat min.tyzden to mal asi 4dni na lickach zase, ale samo to preslo. Inak to dovtedy nemal, neviem, ci mu to teraz nieco podrazdilo alebo co.

kocky, neviete nejaku stranku, kde sa daju objednat teplaciky na traky? Chcem Petrikovi kupit, len tu to nemaju.

olifcek
16. sep 2010

@jaja32 kludne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre