Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
23. sep 2010

@ewiku1984 bezvajecne cestoviny rozne ake mas doma, ja som davala tarhonu, ovsene vlocky, chlieb, rozok...
a vobec nevadi ze ma len 2 jedla okrem mlieka..mne tiez juli papa len 2x prikrm a ostatok mlieko, nie je sa kde ponahlat, zivin a vitaminov maju dost tak kludne ostan na tych 2 prikromch 😉
biele jogurty plnotucne..hollandia, zvolensky, sabi 😉

blumka
23. sep 2010

@ewiku1984 a s cestovinkami som dala mrkvu a karfiol a masko a bolo velmi dobre..aj dnes mame 😉

blumka
23. sep 2010

@maminnka krasne ti naty spinkala 😵 juli spala 12 hodin s dvoma prestavkami a teraz preto nechce spat, lebo je veeeeeeeeeeelmi vyspata tak sa tu na mna rehoce a plazi sa kade tade 😀 a ocakavam zlu noc, kedze u nas sa to strieda 😅

olifcek
23. sep 2010

@ewiku1984 ja mixujem vsetko x;o) cestoviny som len pridala ku zeleninke, nerobila som ich zvlast...

ewiku1984
23. sep 2010

@olifcek
@blumka Ďakujem. A ani žĺtok som nedávala ešte 😅 Som to ale mamina, čo? Čo so žĺtkom prosím vás, ako, s čím, kde? 😅

ivka79
23. sep 2010

Ahojte

@alex, neboj...nie ste sami lenivci. Aj my sme.
My sa zatiaľ dávame iba na štyri a hojdáme sa. Žiadne plazenie, náznaky sedenia...dokonca aj keď ho skúšam posadiť, tak sa za sekundu zvalí buď na bok alebo dozadu. Jedine ešte rotujeme do kolečka a to je všetko.

Poradňu z 30.9 musím preložiť, tak pôjdeme asi až v októbri.

A k vojtovke...s Jurkom som ju cvičila, teda snažila som sa. Narodil sa pridusený. Niekoľko minút nedýchal, tak ho museli oživovať, mal opuch mozgu a milión ďalších rôznych diagnóz. Chodili sme s ním pravidelne k neurologovi do NR. Museli sme cvičiť vojtovku. Cvičili s ním raz do týždňa na rehabke a potom sme museli doma cvičiť. BOl to neskutočný rev. A keď bol trošku väčší, tak som ho jednoducho už nedokázala zafixovať do takej polohy akej som mala, tak som ho netrápila.
Vždy keď sa ma mudr opýtal či cvičím, tak som povedala že áno...a on no vidíte, to preto je taký šikovný. No keby bol vedel... A Jurko mi zavčasu sedel a chodiť začal ako 10 mes. Jedine čo som s ním doma cvičila na fitlopte, ale aj to len take gulaničky boli 😀

A vidíte, Luky je pravý opak.... každé dieťa je iné a tým je pre nás JEDINEČNÉ 😉

blumka
23. sep 2010

@ivka79 pekne si to napisala..kazde je ine a preto ich netreba vobec porovnavat 😉 ja mam dve baby narodene v ten isty den a kazdy sa ma pyta ci aj povahovo su rovnake...a uz teraz vidno odlisnosti 😉

@ewiku1984 ja som zltok dala len raz... ku brokolici tusim...inak ja velmi neriesim kombinacie zeleniny..aku mam taku dam...cize u nas ide mrkva s cuketou a tekvicou, na druhy den tekvica s karviolom, alebo brokolica s mrkvou...podla mna to je jedno lebo v tej zmesi sa tie jednotlive chute stratia..akurat sa snazim vzdy dat nieco vyraznejsie, aby to malo aspon nejau chut..napr. mrkva dobre dochuti, alebo karfiol, aj por dochuti ale ten som nedavala este...
takze ja by som sa nebala ani divokych kombinacii ze cestoviny s tekvicou alebo so zltkom, ved ja mam napr. rada cestoviny s vajickom 😉

ivka79
23. sep 2010

My sme spinkali od 20.00 do 7.00 (keď chcem aby bola dobrá noc..tak musí spať pri mne tesne- vtedy sa zobudí iba cca 2x na papkanie) a teraz mi zase spí. Zaspal od 8.50 a stále spí...on je taký malý spachtoško. Možno je to tým že je chudokrvný. Keď doberieme ATB, tak nasadíme železo.

On dokáže byť po cca 1,5 hod. unavený. Potom len mrnčí, oči si pretiera. Ale keď s ním idem von na prechádzku, tak dokáže poozerať aj dve hodinky z koča...ach jaj. Takže mám pocit, že sa normálne pýta von. Lebo na vzduchu vždy stíchne

olifcek
23. sep 2010

@ewiku1984 normalne so zeleninou...mne sa ale oliv na zadocku z oho vyhadzala, tak som vyradila na cas...ale uz mozno v nedelu skusim dat x;o)

@ivka79 😉

ewiku1984
23. sep 2010

@blumka Áno, vyskúšam rôzne kombinácie a ďakujem vám ešte raz za všetky rady! Už musím letieť, malý sa ozýva, ale som rada, že som vás tu objavila. Ešte sa zjavím, ak smiem 😀

blumka
23. sep 2010

@ewiku1984 kedykolvek 😉

blumka
23. sep 2010

@olifcek este k tomu stretku, v pondelok nemozem ale potom snad hej 😅 dufam, ze nic nemam na plane 😅

maculik
23. sep 2010

ahojte,
no ja normalne nestiham, od 8 ste zapisali 3strany...

My sme zaviedli Adelku do skolky a ostali na prechadzke, cez les som dosla az medzi les a luku, k ohrade s konikmi, krasne tam je, vonala pokosena trava, listie a koniky, svieti slniecko, no romantika 😵 Petrik zaspal, tak som si to uzivala. Musim tam aj Adelku poobede vziat, lebo od zajtra uz hlasia o 10st menej a dazd 😖

Teraz idem spravit franc.zemiaky, vcera som si uvarila zemiaky v supke a vajicka, tak to teraz len nahadzem do misy a kym pojdem pre Adelku, tak sa to aj upecie.

olifcek
23. sep 2010

@garonka fotky z dovolenky pridaneee

laxity
23. sep 2010

@olifcek nabudúce určite 🙂

@ewiku1984 ja som tiež toho ešte veľa nedávala...nič si z toho nerob...žĺtok som dala raz, cestoviny, tarhoňu, chlebík, jogurt vôbec 😀

My sme prišli z prechádzky je krásne, dali sme si veľké kolečko po Modre, potom sme si sadli na zmrzku, Natálka dostala od predavačky kornútok 😕 😕 😕 a potom dostala na preliezkach broskyňovú domácu výživu....a chutila len mne sa zdala kyselkavá trošku 😒

olifcek
23. sep 2010

@laxity totooooooooo sa uz davno chcem opytat

kornutok moze Oliv?

laxity
23. sep 2010

@olifcek no ja som jej ho dala na chvíločku ale ako náhle z neho odhryzla tak som jej ho vzala...neviem ti poradiť 😕

svetlankat
23. sep 2010

@garonka dakujem ti velmi pekne za ochotu, uz som konecne zohnala, teraz ked som bola tu vonku, tak som zbehla este do jednych potravin a tam mali, kupila som pohankove a aj ryzove

svetlankat
23. sep 2010

@olifcek my sme predvcerom dostali a ja som ho vyhodila. Aj mna by zaujimalo ci moze?

lenica81
23. sep 2010

tststs... to ste toho naskrabali zas...

ja tiez zhanam tie pohankove chrumky, ale netusim, kde kupit... ked som bola v ke, tak som mala kupit, tam som videla 😀 chodim jak blba po obchode a nikde nic... a male cestovinky pre Vilka pre istotu furt zabudnem... 🙄

@olifcek jedna moja kamoska dala malej kornutok, ale ze sa jej potom pogrcala... ale ci to bolo prave z neho... 😕

a fakt je krasne... normalne asi aj poobede vybehnem... 😵

@laxity fajna foto... olif, tvoje este pozriem, len Vilko sa zasa durdi... 😅 bezim...

svetlankat
23. sep 2010

baby poradte ked bol balicek v pondelok poslany kedy by mal asi tak dorazit? Neviem ci uz mam urgovat alebo este cakat?

olifcek
23. sep 2010

@svetlankat ak balicek zo slovenska, 1.triedou ide dva dni, 2.triedou 4...ak ako list, tak 1.triedou na dalsi den, klasikou o dva dni

@lenica81 jeeeej, fakt kuknes? tesiiiiiiiiim

raa2
23. sep 2010

@olifcek kam si dala fotky? som sla kuknut do galerie a nic tam nebolo...

olifcek
23. sep 2010

@raa2 do fotoalbumu c;o)

svetlankat
23. sep 2010

@olifcek dikes tak to bude asi balicek druhou a mal by podla vypoctou prist zajtra, ked ho poslala v pondelok, tak este pockam.
Este aj ja k tomu stretku. Ja nemozem v utorok, respektive mozem ale o tretej utekam na anglinu, v stredu o stvrtej plavanie. a vo stvrtok az o piatej anglina. Tak len tieto hodiny nemozem aha teraz ma napadlo v stvtok este o deviatej zubarka. Inac mozem hocikedy. No a na jazere vyhovuje. Potom mozme skocit k nam na kavu

svetlankat
23. sep 2010

@olifcek aj ja som kukala tu na konovi? Tam nie su ☹

olifcek
23. sep 2010

inak...Oliv pred 10dnami vazila 6,6kg, dnes mi vaha ukazuje 6,9-7,0kg 😵 😵 07.10. ideme k pediatricke, tak som zvedava, ale vzdy vazila tolko, co i na nasej vahe, kde s me boli s nou na rukach a odratali vahu bez nej, co vzdy potvrdila i vaha pre babatka co mame, wow

olifcek
23. sep 2010

@svetlankat v mojom fotoblogu

jeeeeeeej, tesim na kavicku x;o) takze streda je mozna? o 11tej napriklad?

olifcek
23. sep 2010

baby, natriet Olivku i na toto zubate slnko? a ciapocku mozem opat letnu dat?

raa2
23. sep 2010

@olifcek jaj, tak idem to spiznut 🙂 ja som hladala v galerii 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre