Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

svetlankat
24. sep 2010

@jaja32 jasne dikes
@laxity dikes

tak ideme makat

jaja32
24. sep 2010

@svetlankat tak ako sa ti moze pokazit jablko, moze sa aj hruska...neviem od coho to zalezi, ale niekedy sa moze pokazit, ale tebe sa nepokaziiii, ved varis s laskou 🙂

jaja32
24. sep 2010

tak ja sa idem venovat telke 😉 , dobruuuuuuuuuuu

maculik
24. sep 2010

jeej kocky, to je super navod na zavaranie... len keby mi to niekto chcel spravit, ja sa toho akosi bojim. Ale zisli by sa mi.
Ale mozno poprosim mamu, doma mame jablka, ci by mi spravila. A svokru, ta tiez rada zavara.

Deti uz spia, aj ked maly uz bol hore, klasika... ja asi idem zehlit, ble 😝

raa2
24. sep 2010

ahojte, tak my sme male prijemny den dneska. matik sice buntosil v noci dve hodiny 😒 ale potom zaspal nejako. u doktora dobre, mame 72 cm a 8,3 kg. dobre to chlapy zvladli, ja som bola u zubarky, nechala som tam 64 eur, za jednu blombu a odstranila mi vodny kamen. boli sme potom v Novych zamkoch na grilovacke u kamaratov, maju malu Agi, ktora sa narodila v aprili, strasne zlatucka. oni ziju v kanade a raz rocne chodia na slovensko. matko zaspal o pol 8 sam v postielke, tak cakam kazdu chvilku premiavk 😀 pekne papal cely den, len mal take spanie ze v podstate stale spal v aute az na jednu pol hodku, ktoru pospal v kociku.
@olifcek ta vlozka sa da vybrat z tej manduci?
@blumka beco som kukala, ten nosic, ale drahy bol, to si asi v USA kupovala ni?
@ jaja32 ten banan supnut do jablkovej presnidavky je dobry napad, musim mame zavolat zajtra nech tam primiesa, lebo spominala ze maju jablcka a ze spravi matkovi presnidavky. uz mi aj porobila,takze ja nevarim 🙂

olifcek
24. sep 2010

@raa2 nie neda sa dat uplne prec, ale vies ju zrolovat dolu...

ja som naposledy nechala za zub u zubarky nad 100eur x;o((( ale ten zub i ked je umrtveny, nie je ok x;o((( opat ho citim, vlastne odkedy ho urobila, stale....chjo...do konca roka tam musim, preventivka

zucana
24. sep 2010

baby ja nestiham ani veci upratat a vy zavarate 😨
boli sme na veceri u japoncov po dlhej dobe...zajtra pride teta a ideme plavat.... 😉

svetlankat
24. sep 2010

no baby, tak vyzivka uvarena a vysterilizovana. Dufam ze sa nepokazi. Ci beka to ine palky za zuby. Neviem ci si spomynate ja som sa tu nedavno stazovala, ze ma bolia usta, bola om u zubarky a ta mi povedala, ze mi nevie pomoct, ze nemam ziadne kazy, ze to bude asi z kojenia. Ale mne to nedalo, vyhladala som inu zubarka a dala si skontrolovat zuby, ved to nie je normalne ze ma boli cela huba. A ta mi nasla 6 kazov. Hlavne ze som mala dve preventivky v tehotenstve a ona mi stale tvrdila, ze nemam kazy. Zaujimave, no a este pred dvoma tyzdnami som nemala ani jeden a v stredu som ich uz mala sest. Uz mi aj zablombovala a do jedneho dala vlozku a zatial za 12 eur.

svetlankat
24. sep 2010

Idem spat, dobru noc.

zucana
24. sep 2010

Baby ked si dam tampon mozem ist s malou do bazena??? Ja som ho ma raz v zivote nic by sa nestalo?

raa2
24. sep 2010

@zucana ja si myslim ze mozes ist...ja by som sla... 😉 ja som bola raz s tamponom vo vode a bolo to ok..

raa2
24. sep 2010

@olifcek dikes 🙂 kuknem to a zajtra ju zrolujem, pojdeme asi do pezinku na vinobranie ak bude pekne 🙂

maculik
25. sep 2010

Dobre ranko 🙂
@svetlanka ty si ina sikula, s tymi vyzivkami. Mne sa do toho nechce... ale dnes poprosim mamu alebo svokru, ci by neuvarili. No radsej asi mamu, lebo ako poznam svokru, tak napriek tomu, ze jej poviem, aby tam nedala cukor, tak ho tam da aj tak a potom to zdovodni tym, ze ved to by im nechutilo take kysle...

my noc po dlhom case celkom dobre. Jasne, ze od idealu to ma daleko, ale konecne som trochu vyspana. Do cca 23h bol hore asi 4x (ale to mi nevadilo, lebo aj ja som bola este hore), ale potom do rana uz asi len 2-3x, ani neviem, a hned zaspal. Dokonca nad ranom sme prespali hadam aj 3h v kuse. Medzitym Adelka sa pytala 2x cikat, ale tiez hned zaspala. Hore sme od cca 6, myslela som, ze este zaspia, ale kde 🙂

Je zamracene, asi bude prsat, uvidime, ci pojdeme von.

Pojdem uvarit zemiaky, dnes mame morc.masko v paci, uz ho len vyprazim, od vcera v nom lezi. Polievku uvidim.

Inak, vcera mal Petrik tie vlocky s jablckom a troskou bananu, celkom chutilo na to, ze doteraz jedol len vyzivky. Tak spravim aj dnes, ale s hruskou.

@zucana ja by som tiez isla, kedysi som s tamponom bezne chodila plavat, ved ked si ho hned, ako vyjdes s vody, vymenis za vlozku, tak v pohode 🙂

maculik
25. sep 2010

kocky, nevyznate sa niektora v kvetoch?
chcela som dat Adelke do izby na parapetu nejake kvietky a mm ma zrusil, ze v izbach, kde sa spi, nemaju byt kvety.
Neviete, ci je to pravda a preco?

olifcek
25. sep 2010

@svetlankat jej, kde je ta new zubarka? Plomba biela? Ja tu moju asi tiez zmenim...@zucana s tamponom je to snad ok i s babatkami

olifcek
25. sep 2010

@maculik nemaju. Laicky povedane preto, ze cez den kyslik vyrabaju, v noci ho dychaju...

maculik
25. sep 2010

@olifcek aha, diky... no skoda, som jej to tam chcela skraslit. ale neva.. 🙂

avaka
25. sep 2010

Dobre ranko 🙂
my noc podobna ako @maculik,aj som vyspata ako tak,len pri 4 zobudeni.okolo jedenastej som skusila,ze dam gelik,ak nahodou zuby..No chyba,malu to tak zaujalo,hned to kostovala,do toho prisiel jej idol tatinko a zacala take akrobacie robit v posteli,rehotat sa,vyskat...ani cez den tak nejasi ...To som rovno zasvietila...po hodke uz zivala,tak som vyuzila,dlho zaspavala,ale potom uz dobre 🙂
Inak mala je bohovska,ona teraz na vsetko mieri tym prstekom,aj na nos mi ukaze,kedy sa spytam,kde mam nostek 😵
varim malej tekvicku mrkvicku masko,vecer som to vzdala,aby som sto krat od toho odbiehala a na mm muza sa nespolahnem,lebo hovadzie som musela vyhodit aj s hrncom.. 😅

@zucana ,aj ja by som isla s tamponom,podla toho ci mas silne,ale tam ide asi skor o to aby sa babatkam do vody nic nedostalo..,ale ved tampon zadrzi..
byby,co take robievate s detickami,ked nemozete von,zabavia sa vam s hrackami,nasu to nebavi,ani ked ja som pri nej,neviem,co vymysliet.. 😒
a este ma napadlo,ked sa zmeni cas,my chodievame aj tak von,ze uz bude byvat tma,tak neviem,ci to skreseme na jednu vychadzku...lebo poobede teraz dlhsie spava...ci sa im to poposuva..? 😕

avaka
25. sep 2010

mnam,tekvica hotova,mam nejaku specialnu,pripomina mi to gastany,skoro som jej to zjedla.. 😅
@maculik,tu plnenu papriku ja robim,ze som si spojila 2 recepty,kazdy robi inak,aj tak ze papriku robia zvlast,ale ja ju robim v tej omacke,lebo ked sa tam uvari to masko a paprika,tak to da tej omacke chut..Takze:

papriky (6-8) ,zbavime jadrovnikov
cca 400g mleteho masa
cca 150g ryze
sol,mlete c..korenie,majoran,
musk.oriesok(ja nedavam)
vajce
cibula
zmiesame,maso,uvarenu ryzu,na oleji spenenu cibulku,vajce+ koreniny a naplnime papriky.Ked zostane zmes mozes urobit gulky,ktore obalis v struhanke

Omacka:
150g rajc.pretlaku
cibula
bobk.list,klincek,cele cierne korenie,sol,cukor,muka na zatrepku
Cibulu,b.list,klincek,korenie,povarime v osolenej vode,pridame pretlak a naplnene papriky,varime,kym nie su papriky hotove..
Potom papriky vyberieme,omacku podla chuti dobre prisladime a zahustime zatrepkou..Ja to potom aj cez sitko scedim,nech tam nezostane ta cibula a koreniny..
Dobru chut 😉 Kto ma iny sem,nech skusime 🙂

zucana
25. sep 2010

babce dik tak sme boli na plavani 😵

maculik
25. sep 2010

@zucana zuci, myslela som si, ked si sa tu od rana neukazala 🙂

mne drobci spia, aj ked Petrik o chvilu bude hore na dopapanie, ako ho poznam... ja idem upratat kuchynu a poobede hadam pojdeme aj von, trochu sa vyjasnilo, ale aj tak je zima, fuka, brr.. no na vzduch treba ist.

laxity
25. sep 2010

ahojte

@zucana ja bežne chodím do vody s tampónom 🙂 ...vložky používam minimálne

a ako bolo na plávaní?

Ja som bola celý deň u rodičov, robili sme slivkovú výživu, vylupovali jadierka a tak sa motali na dvore...bolo fajn...Naty práve zalomila a rozmýšľam, že idem aj ja bo som unavená a total ma bolí hlava ☹ . Chceli sme ísť do Pezinka na vinobranie ale v tomto počasí sa nám vôbec nechce ☹

maculik
25. sep 2010

ahojte, tak sme nakoniec boli trosku aj von, teraz som pred pol hodkou skusala uspat maleho, ale nehrozi, oci dokoran a vysmiaty, pritom je od 2 hore, spal len 1 1/4h a doobeda 30min. Ale je dobry, aspon to.

Vecer okolo 9 konecne dojde mm, ja zatial chcem este stihnut umyt si vlasy a ozehlit mu kosele, ked dam drobcov spat. Lebo nemala som dost casu od stredy, co tu nie je 😅 😀

@laxity a ake je u vas pocasie? Uz sa kazi, ci teplucko?

svetlankat
25. sep 2010

@zucana ja som tiez mala tampon iba raz a to teraz ked chodim s malou plavat a bolo to ok

@maculik vobec cukor nechyba, ta vyzivka je sladka, lebo hrusky boli sladne a jablka kyselkave. ale aj napriek tomu ta vyziva vobec nie je kysla, je tak akurat a s cukrom by to uz bolo fakt prsladene.
@olifcek nie amalgam, lebo to bola osmicka. tak mozno preto ta cena?

jaja32
25. sep 2010

ahojte 🙂 my sme mali pohodovu noc az do pol stvrtej, potom som Natalku nakrmila a ona ze ci nam harasisi, ved uz spala. Tak asi necele dve hodky mrkotala s nami v posteli, bojovala s paplonom, jasila sa a kricala.... potom zaspala do 8,15h. Cez den bola velmi dobrucka, zlata aj ked spinkala len 30 min.

jaja32
25. sep 2010

Pekne sme stihli dnes urobit vyzivku a jahodovy dzem ...jahody som mala v mrazaku, pretoze nebol cas...mnam

svetlankat
25. sep 2010

baby neviem ktora ste tu spomynala brokolicovu polievocku-prikrm s mm mliekom? ako to spravit?
@jaja32 sikula, ta nasa sa podarila, presne podla tvojich instrukcii. tak dufam, ze vydrzi, chutovo je eno nuno

zoska
25. sep 2010

Caute, hmmm sikovnice zavaraju 🙂
My sme dnes boli vonku cely cas, mm bol na futbalovom turnaji z prace, Nelka bola skvela a pekne zaspala, noc bude naprd, lebo uz som pri nej bola dvakrat a to nespi ani hodinu, ale ved inak to ano necakam 😅
mam dobry pocit z dnesneho dnika 😉
Este asi vsetky vyuzivame posledne pekne pocasie + blumka je u maminy tak som nemala dnes vela roboty s docitavanim 😀
Dnes sme predali kocik, poslala som kupujucim aj maly darcek a dufam, ze im kocik dobre posluzi 🙂
Inak ste videli televizne noviny na TV JOJ 😀 modry konik chce strajkovat za znizeny RP...pridem pred obrazovku a chat z MK na celej telke 😀
jo a este @laxity ak aj moj staus na FB bol z tych co ta poburili tak som smutna...malokedy pisem statusy, mm bol v zahranici bol to den pohrebu tak som si doma sama plakala a potrebovala som to "dostat vonku" ...to len na objasnenie- vies niekedy za tymi slovickami je toho viac 😉

maculik
25. sep 2010

@zoska tak u nas tiez asi bude naprd noc, za hodku som bola u maleho uz 3x 😝 plus Adelka vymyslala a v kuse kricala, ze cikat, vzdy do nocnika/zachoda len trochu ucikla a o chvilu zase. Uz som mala nervy, lebo som chcela zacat zehlit a nic ine som doteraz nerobila, len pobehovala medzi nimi. Ani veceru som este nemala.
Mm o chvilu dojde a kosele nepozehlene, no fasa. Takze sa zatial lucim a idem zehlit, aj ked sa mi taaaak nechce....

svetlankat
25. sep 2010

@zoska ja som jojku nevidela, ale prave som to citala tu na konovi a poviem ti, ze som aj ja za a vsetkymi desiatimi. nech si hovori kto chce co chce.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre