Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olifcek
26. sep 2010

@garonka hehe veru, Oliv je mala hanblivka, ale len par minut, potom je uz hrdinka 😉
@maculik a ako adelka zvladla skolku vlastne 1.x?
@rivatha ja som s ovocim zacala hned x;o) 01.07. 😅
@zucana uvazujem, ze necham Olivku lozit po celom byte, lebo kobercek je jej uz malo x;oD

tu jemne prsi, je 17stupnov, bezvetrie, juuuuuj, milujem take pocasie

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olifcek
26. sep 2010

@rivatha 😝 😀

olifcek
26. sep 2010

@rivatha po mesiaci kludne daj

olifcek
26. sep 2010

@zoska, co Ty na to? jedna sa o rozhodnutie o RP...mne sa to pozdava

@lubica69 @boddez presne Inak keby sa Vás nazbieralo viac tak sa to dá riešiť aj súdne Podať hromzdnú žalobu Nikde tam nie je,že výška RP sa môže časom znížiť!!!

baby kuk sem
https://www.modrykonik.sk/forum/rodicovska-dovolenka/zrusia-priplatok-k-prispevku-pri-narodeni-dietata/

i sem
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/strajk-proti-znizeniu-rodic-prispevku/

lubica69
26. sep 2010

@olifcek ja už RP nepoberám ale čo poberáte a máte platné rozhodnutie na 256 eur do 2 rokov šup šup

lubica69
26. sep 2010

juj som sem asi omylom zablúdila @olifcek si ma zmiatla dala link a ocitla som sa v téme február 2010 😅
sorry kočenky 😀

olifcek
26. sep 2010

@lubica69 😀

maculik
26. sep 2010

no kocky, tak mne je stale na nic, idem si lahnut, kym mali spia, mm isiel hrat futbal. dala som si horucu vanu, kym bol s nimi vonku, ale velmi nepomohlo, len na chvilu.
@zucana tiez dufam, ze mi to prejde, nemozem byt teraz chora.

@rivatha figu z pocasia, od Adelky, ktora to doniesla zo skolky 😠 😉 aj ona je trosku chora, ale asi uz ma proti tym bacilom trosku odolnost, zato mna to chnaplo aj za nu 😝

@olifcek myslis celkovo prvykrat, ci prvykrat tuto v Nemecku? Tuto nic moc, jasne, ze revy obrovske, este kym som sedela s nou tu hodinu v triede, tak sa hrala, ale v kuse chodila za mnou. Jedna taka asi 4r si ju tam hned oblubila a v kuse chodi za nou, na zaciatku to malej vadilo, ale teraz uz sa aj zacinaju kamaratit.
Postupne sa to zlepsovalo, zacala som po pol hodke odchadzat a cakala som v inej miestnosti, keby bolo zle, ze by ma zavolali. To sa stalo raz, inak ju vzdy nejako tie 2h zabavili. A teraz uz tam byva sama od 9 do pol1, teda aj obeduje, v piatok vraj super, aj vitala ma vysmiata, vesela (to vzdy, aj sa tesi do skolky, len uz ked som odchadzala, tak spustila revy), no v utorok tam bude prvykrat aj spat. Tak som zvedava 🙂

Ale ona je v pohode, ved uz chodila do 2 jasliciek, vzdy tam bola velmi spokojna, ani domov nechcela velakrat ist :D , len tuto je to asi trosku tazsie uz, kedze rozprava a zaroven nerozumie, co hovoria druhy. Ale uz chyta 2-3slovka, tak verime, ze do konca roka uz tam bude ako ryba vo vode 🙂

jaja32
26. sep 2010

@olifcek sa nam prestahovala do inej temy 😵

olifcek
26. sep 2010

@jaja32 neeeeeeeeee x;o)

baby, toto nam dala @jja x;o))
knizocku od @avaka tiez odfotim, hned, ako sa bude dat ;o)

maculik
26. sep 2010

kocky, mozem aspirin alebo acylpirin, ked kojim? Ja vobec neviem, lebo som este nebola chora tak, ze by som si nieco musela dat, ale teraz je mi uplne zle, mam zimnicu aj zvys.teplotu 37,6, vsetko ma boli. Najradsej by som zalahla a spala. Ak nebude prsat, mm este vezme neskor malych von, tak by som si trosku lahla.Lebo teraz len co som si lahla k malemu, tak o 10min uz bol hore, este som potom driemala a on si pri mne kecal, ale to na velkej posteli, tak som sa bala, aby nespadol..

@olifcek krasne 🙂 a ste sa s @jja stretli?

olifcek
26. sep 2010

@maculik mozes si dat paralen, ibuprofen

jj stretli sme saaa i s @avaka x;o) @jja nam dala tieto nadherne ustrikovane vecicky a @avaka disney knizocku piskaciu x;o)

andrea2603
26. sep 2010

ahojte 🙂
@maculik snáď ťa to rýchlo prejde, paralen môžeš.
@olifcek a to jja je taká šikulka, ona štrikovala?
U Livky som si všimla, že keď má polievku /zelenina+mäsko rozmixované/ teplú tak horko-ťažko nasilu 2-3 lyžičky a keď je studená, tak aj 6-10 zje. Vy aké teplé dávate detičkám?

andrea2603
26. sep 2010

@olifcek ty si v obraze o tých listoch a mailoch ohľadne RP, kde, komu čo mám napísať?, nech to podporím. Nestíham tú tému prečítať, tak nech niečo neprešvihnem, lebo keď nám to znížia, tak fasa, naučím svoje deti jesť každý druhý deň alebo čo?

olifcek
26. sep 2010

@andrea2603

strikovala jej svokra tusim

1. mail 4.10.2010 premiérke za všetky mamičky - premierka@vlada.gov.sk
2. mail 4.10.2010 ministerstvo práce soc. vecí a rodiny za všetky mamičky - Odbor pre komunikáciu a styk s verejnosťou - okv@employment.gov.sk
3. mail 4.10.2010 ministerstvo financií - tlacove@mfsr.sk
4. mail 4.10.2010 za všetky mamičky - igor.matovic@obycajniludia.sk
5. mail 4.10.2010 za všetky mamičky - tlacove@strana-smer.sk
6. poštou listy mamičiek každá súkromne, poslať doporučene 4.10.2010:

Prof. PhDr. Iveta Radičová, PhD.
Úrad vlády Slovenskej republiky
Námestie slobody 1
813 70 Bratislava

RNDr. Jozef Mihál
Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky
Špitálska 4, 6, 8
816 43 Bratislava

7. protest v uliciach - ako zorganizovať protest, povolenie na zhromaždenie ?? kto sa v tom vyzná?
8. mail za všetky mamičky 4.10.2010:
noviny@joj.sk
somreporter@markiza.sk
expres@expres.sk
olifcek plus stranavova@joj.sk

andrea2603
26. sep 2010

@olifcek takže ja mám za seba napísať doporučený list Radičovej a Mihálovi? Dobre chápem? 😕

olifcek
26. sep 2010

@andrea2603 jo tak...tu je par navrhov

Listč.1
Dobrý deň pán minister Miháľ,
som mamička na materskej /rodičovskej dovolenke. chcem vás požiadať o radu ako by mala vyžiť moja rodina z rodičovského príspevku....€ ked som samoživiteľka rodiny, mám ....deti/dieťa, platím....hypotéku.dieťa je budúcnosťou krajiny, štát chce aby dôchodkový systém neprepadol ale ked sa nebude rodiť dostatok detí a hlavne podporovať mamičky na materskej dovolnke pretože vychovávajú budúcu generáciu daňových poplatníkov. bohužial tento štát na nás mamičky zabúda, zabuda že dieťatku topánočky musíme kupovať viac krát do roka nestačí že ked tento rok nekupim čižmy kupim ich o rok u dieťatka je to aj s oblečením a aj so stravou, ked má byť o dieťatko dobre postarané a to ked nastupi do školy tak sa výdavky na dieťatko stále stupňuje. musí sa o to aj postarať štát. každá maminka by chcela byť do 3 rokov doma s dieťatkom a tešiť sa z jeho prvých krokov, slov a pokrokov, ale bohužial hypotéky, a pôžičky nepustia, nie každá z nás má šťastie na partnera ktorý zarobí tak že žena nemusí ísť predčasne do práce. my mamičky nemáme ani len minimálnu mzdu pritom robíme viacero funkcii od opatrovateliek cez kuchárky, manžerky,ošetrovatelky...v rodine. nech štát zváži že žena ktorá ide na matersku klesne s prijmon, po nástupe na rodičovský klesne uplne na tzv"žobračenku" je to trest pre nás maminy že vychovávame deti? ja v práci zažívam diskrimináciu stále som trestaná za to že mám dieťa

List č.7
Dobrý deň p. minister Mihál,
som mamička na materskej /rodičovskej dovolenke. chcem vás požiadať o radu ako by mala vyžiť moja rodina z rodičovského príspevku....€
Už teraz máme čo to robiť aby sme vyžili a vy nás chcete aj o to málo ukrátiť?
Každá matka či už pracujúca, alebo na materskej, resp. rodičovskej dovolenke je veľmi málo zaplatená, nakoľko zastáva veľmi veľa funkcií od opatrovateliek cez kuchárky, manažérky, ošetrovateľky. Je veľmi smutné, že týmto svojim rozhodnutím môžete ovplyvniť budúcnosť mnohých rodín, nakoľko znížením terajšieho RP 256€ spôsobíte ešte väčšie šetrenie, čím vzniká obava vyžiť, zníženie kvality života, výživy dieťaťa a tým môže dochádzať k napätým vzťahom v rodine a v niektorých prípadoch dokonca aj k ich rozpadu.
Takouto drastickou úpravou bude traumatizovaná a poškodená práve tá najzodpovednejšia, najobetavejšia a najcitlivejšia časť občanov: matky a ich deti, ktoré sú budúcnosťou štátu.
Veď si predsa hovoríme sociálny štát, ktorého základnou jednotkou je RODINA. Tak sa tým prosím Vás aj riadťe.

List č.8
Vážený pán minister,
so znepokojením som zaregistrovala vládny návrh zákona o zjednotení RP. Domnievam sa, že štát by mal významnou mierou pomáhať mladým rodinám preklenúť problematické obdobie starostlivosti o malé dieťa, keď rodina pocíti výpadok jedného príjmu. Táto pomoc môže významnou mierou pomôcť k zvýšeniu pôrodnosti a tým k zlepšeniu demografického vývoja, bla, bla... a v neposlednom rade môže byť pre štát prospešná.
Výpadok jedného platu môže mať pre mladú rodinu, ktorá si musela v prvom rade zabezpečiť bývanie, fatálny dopad. Na základe toho si myslím, že RP na úrovni minimálne mzdy je to najmenej, čo štát môže pre mladú rodinu urobiť. Taktiež so znepokojením sledujeme snahu vlády, začleniť matku čo najskôr do pracovného procesu. Je všeobecne známe, že pre zdravý psychický vývoj dieťaťa sú prvé tri roky mimoriadne dôležité a malo by ho stráviť s matkou. Každopádne rozhodnutie ísť či neísť do práce by malo byť osobnou záležitosťou matky a nemalo by závisieť od finančnej situácie v rodine.
S pozdravom
XY

Ale treba to ešte nejak rozviesť.

List č.9
Vážený pán minister,
so znepokojením som zaregistrovala vládny návrh zákona o zjednotení RP. Som presvedčená že štát by mal významnou mierou pomáhať mladým rodinám preklenúť problematické obdobie starostlivosti o malé dieťa, keď rodina pocíti výpadok jedného príjmu. Táto pomoc môže významnou mierou pomôcť k zvýšeniu pôrodnosti a tým k zlepšeniu demografického vývoja, bla, bla... a v neposlednom rade môže byť pre štát prospešná.
Výpadok jedného platu bude mať pre mladú rodinu, ktorá si musela v prvom rade zabezpečiť bývanie, fatálny dopad. Na základe toho si myslím, že zachoanie výšky RP na úrovni 256 eur a 164 eur je to najmenej, čo štát môže pre mladú rodinu urobiť. Taktiež so znepokojením sledujeme snahu vlády, začleniť matku čo najskôr do pracovného procesu. Je všeobecne známe, že pre zdravý psychický vývoj dieťaťa sú prvé tri roky mimoriadne dôležité a malo by ho stráviť s matkou. Každopádne rozhodnutie ísť či neísť do práce by malo byť osobnou záležitosťou matky a nemalo by závisieť od finančnej situácie v rodine.
S pozdravom

List č.10
Vážený pán minister,
so znepokojením som zaregistrovala vládny návrh zákona o zjednotení RP. Som presvedčená že štát by mal významnou mierou pomáhať mladým rodinám preklenúť problematické obdobie starostlivosti o malé dieťa, keď rodina pocíti výpadok jedného príjmu. Táto pomoc môže významnou mierou pomôcť k zvýšeniu pôrodnosti a tým k zlepšeniu demografického vývoja, bla, bla... (tu to treba ešte naformulovať) a v neposlednom rade môže byť pre štát prospešná.
Výpadok jedného platu bude mať pre mladú rodinu, ktorá si musela v prvom rade zabezpečiť bývanie, fatálny dopad. Na základe toho si myslím, že výpočet výšky RP na úrovni životného minima fyzickej osoby (t.j. 185,38 € mesačne, ak ide o jednu plnoletú fyzickú osobu a 84,61 € mesačne, ak ide o nezaopatrené dieťa alebo zaopatrené neplnoleté dieťa) je to najmenej, čo štát môže pre mladú rodinu urobiť. Prípadné zneužívanie systému podporiť silnými opatreniami, ktoré dohliadnu na plnenie učelu danej dávky - t.j. riadnej starostlivosti o dieťa. Taktiež so znepokojením sledujeme snahu vlády, začleniť matku čo najskôr do pracovného procesu. Je všeobecne známe, že pre zdravý psychický vývoj dieťaťa sú prvé tri roky mimoriadne dôležité a malo by ho stráviť s matkou. Každopádne rozhodnutie ísť či neísť do práce by malo byť osobnou záležitosťou matky a nemalo by závisieť od finančnej situácie v rodine.
(ešte by som doplnila to, že materská by mala byť rok - lebo dojčenie - a výpočet materskej zo mzdy, ale už sa mi nechce rozmýšľať)
S pozdravom

olifcek
26. sep 2010

teraz sa chysta par veci, baby to davaju dokopy...ohladne peticie napriklad a aj sa sformuluju listy za mamicky, tie spolocne, nie individualne x;o) ale az v pondelok o tyzden listy poslat x;o) a neboj sa x;o) ja posielam urcite

olifcek
26. sep 2010

toto posiela @sstanka...ale verim, ze bez tvrdiek x;o)

Dobry den pan minister,
som jedna z mnohych nahnevanych mamiciek na materskej dovolenke.Neda mi aby som sa nevyjadrila k navrhu ktory ste predniesly.Myslim,ze asi dobre nechapete resp.nemate dostatocne informacie o tom,kolke fin.prostriedky je potrebne vynalozit na to aby ste vyvyjajucemu sa dietatu poskytli vsetko co potrebuje. Pocnuc od kvalitnej stravy,plienok hygienickych potrieb,oblecenia atd. Skuste si to spocitat a myslim,ze sa dostanete nad hranicu 190,eur ktore sa nam mamickam chystate odklepnut resp.nasim detom.
Je vrcholne nehorazne,ze sa snazite setrit na nas mamickach a detoch.Uberate nam aj z toho mala,co mame.
Som za to aby sa vyska rodicovskeho prispevku ponechala na tej urovni ako je.
Vobec si neuvedomujete,ze taketo navrhy su likvidacne pre rodiny ktore maju male deti?!
Tie rodiny, ktore len uvazuju nad rodicovstvom sa asi vzdaju tej krasnej predstavy byt rodicom,ked si uvedomia,ze nebudu vediet svoje deti zabezpecit,postarat sa o ne.
A co sa stane? Klesne porodnost a dochodcov bude neurekom. Predsa deti su nasa radost,nas zivot a nasa buducnost...Tak preco je to na ich ukor.
Bola by som velmi zvedava ako by ste Vy osobne vedeli vizit zo sumy 190,eur na mesiac.
Zabezpecit vsetko potrebne pre dieta. Preco nesetrite inde ale na nas,ktore sme na materskej dovolenke? Aj ked sa to dovolenkou vobec nazvat neda.Preco trestate matky za to,ze porodia a vychovavaju deti ako najlepsie vedia? Zena,ktora pracovala dostane menej ako zena,ktora nikdy nerobila a ani robit nebude a tym mam na mysli romske zeny.Aj ked sa najdu vynimky a nie som ziadna rasistka ale v skutocnosti je to tak.Toto nie je diskriminacia?
Zena,ktora pracovala platila statu nemale odvody dostava od statu tzv.ZOBRACENKU a nie rodicovsky prispevok.Zeny su trestane za to,ze sa rozhodli byt matkami a neskor su trestane aj v praci,ze vobec maju male deti.A toto uz je diskriminacia!

ssstanka
26. sep 2010

@olifcek jasne ze bez tvrdiek,nech si nemyslia ze sme na materskej otupene?!

olifcek
26. sep 2010

@ssstanka 😉

jaja32
26. sep 2010

@andrea2603 Ked davam Natalke zeleninku v ten den varenu nezohrievam, dam len take vychladnute, teda izbovej teploty, ked dam na druhy den z chladnicky, tak len zohrejem, aby to nebolo studene...Natalke viac chuti zeleninka izbovej teploty

andrea2603
26. sep 2010

@olifcek díky, napíšem, veď som sa vytešovala,že 256 je fajn, že nejak to tak zvládnem tú RD, a teraz takýto podraz 😠
dobrú noc 🙂

jja
26. sep 2010

@andrea2603 no ja mojej mladej musim davat papat teple veci. dokonca teplejsie ako mam rada ja 🙂 dokonca aj ovocie ma radsej teple, studene mi vypluva 🙂
a k tym vecickam...rada by som tak vedeela strikovat. bohuzial neviem. to mam od svokry, len my sme to nestihli ani raz obliect, lebo v lete to bolo prilis teple a teraz je nam to male 😒 preto dufam ze aspon oli to vynosi a ze sa v tom bude dobre citit🙂)

jaja32
26. sep 2010

@andrea2603 ja uz som to doriesila....do izby dam jeden stlp, kopec dierok a budem ako zhrnajova nevesta....zo vzduchu zit, potom dam cucnut aj mm a Natalke obcas mliecko a potom uz len mrkvu, zemiak....ved toho mame plnu zahradu...

laxity
26. sep 2010

ahojte

@rivatha všetko naj Dávidovi 🙂

laxity
26. sep 2010

@rivatha ja som začala s ovocím presne keď mala 7 mesiacov čiže pred 5 dňami 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre