Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maculik
27. sep 2010

@garonka no len ked ja mam len ten zimny fusak, a to sa mi zda zatial moc. Tak neviem. A perinku mu tam kupovat nechcem, ved o par tyzdnov bude fakt uz zima na fusak. Juj, toto blbe prechodne, sychrave obdobie...

@zucana aha, to som nevedela. Tak to z toho mala tie fliaciky a vysypana bola, ze? Ale aspon ze jej to zistili.

maculik
27. sep 2010

@olifcek a pocuj, mas nieco navrch na manducu, ked budes chodit von v dazdi alebo ked bude snezit? Lebo ja by som nieco take potrebovala, minule som isla pre Adelku do skolky a mrholilo, zobrala som sice dazdnik, ale aj tak na nas prsalo, a to este neprsalo poriadne. MOja bunda ho nezakryje, tak neviem, ci je nejaky kryt na to, nevies?

zucana
27. sep 2010

@maculik jaj ty si tu nebola....cela sa vyhadzala a bola opuchnuta ked som jej dala syr do polievky tu sa dava parmezan a plasmon cestoviny su kontaminovane laktoziom tak aj z toho mala....veru veru lepsie teraz aj ten ekzem mala z toho 😔 takze aj ja som na diete lebo ten ekzem mala z mojho mlieka

lienka2
27. sep 2010

Ahojte 🙂
baby ten zltok raz tyzdenne je povinny? lebo nam nechuti velmi.. skusali sme vcera aj dnes.. ani masko velmi nemusi, no zje ho asi skor ako zltok.. a neviete cim to je, ze par dni normalne papa krasne a potom zrazu koniec.. trapenie ako na zaciatku a presviedcanie na kazdu lyzicku.. aj ked je to nieco co predtym uplne v pohode papal..davam len kym otvara pusu.. a este vobec nechce pit vodu ani caj.. vzdy ponuknem po obede ale ked vypije dva hlty tak je to vela.. aj potom ponukam ale stale len jeden-dva hlty kym zisti co to je a viac nehrozi.. niekedy ani to, staci ze vidi flasu, ktora je ina ako ta co z nej pijeme mlieko a uz odvracia hlavu 😖
@zucana ty si sa vcera tusim pytala ci lozia deticky po celom byte.. nas ano, teda takmer po celom.. penove puzzle na zemi sice ma, ale je tam mozno par sekund co ho zlozim.. hned sa "rozbehne" niekam prec a skuma cely byt.. najprv sme mu dovolili len v obyvke byt, ale to sa nedalo kazdu chvilu tam behat ho od dveri otacat.. tak sme trocha upravili zvysok bytu, odpratali nejake veci a uz chodi vsade.. a ja za nim.. neviem si sice predstavit ked sa zacne stavat na nozky co vsetko zase budeme musiet odpratat, ale tak mame co sme chceli 🙂

avaka
27. sep 2010

Ahojte 🙂
my noc podobna ako@ Lenica81,hore od 4-5:30,ale potom sme spali do 8 ! 🙂 to je rekord u nas

@maculik ,ta Adelka je cislo 😀 ,tusim tam da aj tie starsie deti do pozoru.. 😀
Aj ja davam dnes 1.x treti prikrm,som sa to predvcerom pytala,desiatu som dala ovocie,tak aj olovrant dam,ale asi to zamenim od zajtra desiata-jogurt olovrant-ovocie.A ten jogurt das samotny biely?Alebo ovocie do toho? a ak,ako mixnute? Baby davate uz niekto? 😕
Este ma napadlo s tou manducou,videla som take oblecenie na nosenie deti,aj dietatko bolo cele zakryte,neviem,ale dost drahe to bolo teda..

@blumka,super,ze sa navsteva vydarila 🙂
Baby myslite,ze je blbost,ked mame na zimu bundu?Mame aj overal,ale asi je velky a nepaci sa mi..
Mala uz kaka do kazdej plienky,co to? 😕 Volala som dr.a ze mozno viroza,alebo zuby..

blumka
27. sep 2010

@lienka2 nedavaj lukymu ked mu nechuti...raz za cas skus, ci nezmenil nazor ale je zbytocne to do neho tlacit..moze dostat potom odpor aj k tomu co mal rad 😉
juli sa tiez plazi po celom byte, ked je Terezka doma tak nahana ju a ked nie, tak za mnou vsade kde idem..sa mi mota popod nohy 😀 a najlepsia je ked pride ku zasuvkam v kuchyni, chyti rucku a taha...som zvedava kedy sa jej to podari otvorit...to len vtedy budem mat po chlebe 😀

blumka
27. sep 2010

@avaka ahoj, ja idem skusit zajtra jogurt 😉 skusim najprv sam a ked nebude smakovat, co asi nebude tak dam s ovocim..a dam na desiatu..vraj su tazke na zaludok, tak sa maju davat doobeda

avaka
27. sep 2010

@blumka ,aspon sa zabavi.. 😀

blumka
27. sep 2010

@avaka hej, aj teraz...sedim pri stole a ona sa tu snazi vytiahnut sa na stolicku ci co..a chyta ma za nohavice, potahuje..a ked odidem od stola pojde za mnou 😀

avaka
27. sep 2010

@blumka a ovocie tam das hocijake?ja jej uz len mackam vidlickou,tak mozem?a este mi prosim povedz tie jogurty ake,si minule pisala,ale sa mi nechce hladat..zvolensky..a

blumka
27. sep 2010

@avaka jasne, hocijake 😉 ale mam tusaka ze s bananom to bude najlepsie 😀 zvolenske, sabi, hollandia...v podstate hocijaky biely ale plnotucny, to je zaklad

avaka
27. sep 2010

@blumka ,dakujem,aj u nas sa najviac popapa babanovych kombinacii 😉 ,len sa bojim,aby sa neprejedla..

lienka2
27. sep 2010

@avaka my sme uz jogurt mali 2x, s bananom popucenym.. a chutil.. tiez na desiatu 🙂

@blumka tak Luky uz suflik v kuchyni tiez taha, zatial ale neotvoril.. je trocha vacsi tak nevladze..
ten zltok si myslela ze mu nemam nutit? a co s tym pitim? nechat tak? citala som raz v mama a ja tam nejaka mamicka pisala tiez o tom, ze jej dieta nechce pit.. tak jej doktor odpisal ze ked bude smadny sa napije.. tak potom moj asi vobec nevie co je smad.. 😅

avaka
27. sep 2010

@blumka ,vlastne aj s vlockami mozem bez ovocia,ak tak,ze?

avaka
27. sep 2010

@lienka2 ,ak este kojis,a dost pije mliecka,tak este nemusi pit.. 😉

lienka2
27. sep 2010

@avaka praveze nekojime.. ☹

avaka
27. sep 2010

@lienka2 ,ah,tak neviem,asi len pockat kym vysmadne,aso mal ujo dr.pravdu,co ho donutis? 🙂

lienka2
27. sep 2010

@avaka ved ja viem ze ho nedonutim.. stale mu ponukam a som rada aj za to malo co vypije 🙂

olifcek
27. sep 2010

@maculik je na to kryt, ale ja nekupujem x;o) my ked ideme pod dazdnikom, nenaprsi na nas, mame taky velikyyyyyy, a na zimu, ked bude snezit, mame krasny fialovy kompletik, oteplovacky a bundicka x;o) ale chystam sa kupit mikinu, alebo vetrovku tak, ze pojdeme do obchodu a budem to zapinat, az kym nenajdem taku, kde sa zapneme obe do toho c;o)
@avaka my mame overalik i dve bundy a troje oteplovacky, dvoje z toho s trakmi x;o)
@lienka2 ja som olivke dala zltok, ale ani mne to nechutilo a pritom ja vajicka zboznujem...dr. hemato, ze nech zltok davam, povedala som jej, ze sa mi na ritke z toho vyhadzala, tak nebudem este davat, tak stichla a povedala, ze jasne, len nech opat skusim, ze je to dobre pre babo, zdrave a vyzivne x;o)

@lienka2 my pijeme stale len mm, nic ine x;o) aha, citam, ze nekojis...mozno dost pije z papania, robis i polievocky?

olifcek
27. sep 2010

@avaka i my ukazujeme ukazovacikom, je to rozkosne x;o)

zucana
27. sep 2010

tak u nas pitie tiez nehrozi ....ked jej dam tak si tym brusi zuby 🙄

zoska
27. sep 2010

babyyy
Nelka spala doobeda od 9.00- 12.00 cize 3 hodiny!!! a ja som si lahla s nou takze uuuuzas...spala som po dvoch mesiacoch kontinualne 3 hodiny, som skoro odpadla ked som sa zobudila, ze kolko je hodin 😀
a terz drichme na balkone v koci, lebo prsi...moc nie som nadsena lebo som chcela ist na prechadzku a nemame ani kusok peciva doma 😒
mm uz sedi na letisku a ide do Nemecka 😒 boze uz 4 tyzden za sebou co chodi prec 😔 bud. tyzden by tu vraj mal byt...no a najlepsie ze mamca nemoze dojst, tak idem bojovat 3 dni sama ☹

@olifcek a ty nejdes kocik vobec riesit? ved v sportovej casti by sa Oliv isto lubilo, by kukala na svet keby chcela spinkat tak sklopis a pospinka ci nie? s manducou v zime sa mi to zda neprakticke 😕

lienka2
27. sep 2010

@olifcek polievky robim, snazim sa tam pridat viac vody.. lebo zase ani velmi huste mi on nechce papat.. tak mozno mu staci odtial..

@svetlankat v tescu maju teraz vypredaj detskych veci, a na dievcatka velmi pekne a ovela viac ako pre chalanov.. tak skus bundicku aj tam pozriet.. ja som teraz kupila jednu vetrovku aby sme mali este do zimy..

olifcek
27. sep 2010

@zucana ja som dala Olivke dva cumlicky, nastastie nevie, ze sluzia na cmulanie, hryzka si do silikonu, hehe

lienka2
27. sep 2010

@zucana uhm.. presne toto robi luky s flasou 😖

olifcek
27. sep 2010

@zoska jj, chcem, chcela osm uz tento vikend, nevyslo, skusime nasledujuci x;o) ale uz mam do manduci oblecko, takze v pohode x;o)

zoska
27. sep 2010

@olifcek 😉 tak potom daj vediet ako s jej paci, nasa Neli je v novom kocikou nadsena 😉

a rozmyslam ze kupime na zimu sanky 🙂

@blumka @svetlankat my mame hovoriaci hrniec 😉 podedili sme opat od svagrovcov, ale musim don kupit baterky, Nelka uz zacina pekne sama sadat tak sa s nim hadam uz bude vediet pohrat 😉
@lienka2 zltko je potrebne pre mozog, je vyzivne a ma pre deti v tomto veku vela vitaminov, ak ti ho maly nechce jest tak skus zamixovat do jedla len polku alebo stvrtku, to snad nezisti...mojej znamej odmietal maly zltok uplne az ked bol vacsi a robila natierky tak mu chutilo 😉

lienka2
27. sep 2010

@zoska praveze som uvarila male vajicko, toho zltka tam vela nebolo.. tak neviem.. on je taky vymyselnik na jedenie 😅 ale jasne skusim mu este dat a dufam ze budem mat stastie 🙂

blumka
27. sep 2010

bujaka..vysledok poradne 8750g, takze za 2 mesiace len 250 g chvalabohu 😅 😉

olifcek
27. sep 2010

@blumka takze je sanca, ze dobehneme i dzulianku x;o))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre