Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zoska
7. okt 2010

caute 😉
nad vianocnymi darcekmi si aj ja hlavu lamem..najhorsie vymysliet ze co, kupit je uz najmenej 😅
zatial som vybavila maminu- ta dostane silikonovu podlozku od Tupperwarre namiesto tablice, velmi ju chcela, tak ju bude mat 😉 a este nejaku drobnost dokupime,najhorsie je ze co mm a ocinovi 😕

moja slecna spi a idem balit veci na plavanie, o 12 tej ideme na druhu hodinu 🙂 sa tesim

@blumka Vaky mam aj ja, kupila som asi pred 4 mesiacmi, lebo som nemala kam dat Nelikine vytriedene veci a mam rozmery 110 na 60, 120 na 70 a 130 na 80... kupovala som to v tom lacnom obchode kde maju vsetko za euro....no vsetko nie 😀 vaky stali od 2,50 do 5 eur... ten "zips" na boku nie je extra dobry, musela som to rucne pozatvarat a potom vysat vzduch, ale inak su bezchyby a nestalo to tisíce 😉
a inak vcera som uplne nahpdou tu kusok od nas zahla do jednej ulicky a nasla som tu ocnu ambulanciu o kt. bola reportaz...je to nejake sukromne centrum a nepatri pod nemocnicu....

olifcek
7. okt 2010

@zucana nie je to pre Viki skoro taku hracku? nema to i male casti? tie zvieratka, hm? to je asi pre vacsie, ci? kazde babo ma rado tlacitka, ved skus ovladac od telky 😀

@avaka my zaspavame neskoro, rozpatie mame medzi 22.30-0.15, bez ohladu na to, kolko hajala

@loginka veru, i nasu bavia take veci ako Tvoju, cize ja uz hracky nekupujem x;o) no my vianoce a narodky mame asi najtesnejsie x;oD

my dnes ideme ku pediatricke x;o) som zvedavaaaaa, lebo Oliv riadne povyrastla, sa mi zda,ze uz mame nad 70cm a okolo 7500g, pred dvoma mesiacmi to bolo 6095g a 65,5xm tusim

olifcek
7. okt 2010

baby, kto kazdy us stvornozkujete? nech viem x;o)

olifcek
7. okt 2010

ze us 😀 😀 😀 😀 uz

lolka
7. okt 2010

cafte, my sme sa vratili z plavania, Viki mi klasika zaspala v sedacke, tak som ju v nej z auta prelozila do izby. aj dnes sa nam veeelmi pacilo 😵
idem vas precitat, kym sa zobudime
@olifcek my nestvornozkujeme, my sme z tych lenivejsiech ale zato ukecanejsich 😀 wow, ze 70 cm, tolko mame asi my, mozno + 1-2 cm, neviem presne

lolka
7. okt 2010

@maminnka no nejviem, ci jej to opakovanie zostane, alebo ci to bola nahoda, ale uprene na nas pozerala a potom zopakovala papa. uvidime dnes aku bude mat naladu na ucenie 🙂
@laxity tak vy uz aj tapuskujete ? natalka je sikovnica velka.
a este k tym hrackam.....u nas je nr.1 pollitrova plastova flasa do ktorej som dala fazulu. Viki s nou riadne trepe a pritom to vydava strasny rachot, to sa jej naviac paci. alebo s nou trieskat o kocku alebo nieco podobne tvrde 😀
ten napad s darcekmi sa mi paci, vzdy som bezradna co komu kupovat a moj mm to samozrejme nechava na mna, tak musim vymyslat aj pre jeho rodinu 😅 ale uz nad tym rozmyslame a pre rodicov mame vymyslene, aspon nieco 😅

alex
7. okt 2010

ahojte, u nás hrozná noc. Boli sme hore každú chvíľku. MM mi vraví o piatej, keď vstával do práce a ja som sa rozčuľovala, že mám byť trpezlivá, tak som ho poslala do kelu, sa mu hovorí, keď on si celú noc spokojne spal 🙂
Teplotu už ani včera nemal, tak neviem, čo to bolo. Dnes už ideme aj von, lebo sme dva dni len doma.

maculik
7. okt 2010

@olifcek my sa este len plazime, ale uz sa aspon hojdame na kolienkach a snazi sa akoby odsotit tymi nozkami dalej, ale vzdy padne spat na brucho 🙂
ale vy uz ste riadny kus baby, Olivka teda pekne rastie, asi jej chuti papat, ze? 🙂

s tym pápa ste aj nas nakazili, ideme sa to tiez ucit, aby sme to uz vedeli, ked o 2t pride moja mama.

dlazky uz mam umyte, kupelku som zacala a idem pozriet do nasej variacej temy nejaku inspiraciu s morcacimi prsiami 🙂

alex
7. okt 2010

@olifcek my sa ešte ani neplazíme. Len sa gúľa 🙂

maculik
7. okt 2010

@alex toto zboznujem, ked mame zlu noc a nahodou sa nad ranom zobudi, ze co nervacim, ale pritom celu noc pekne buvinka (este aj k Adelke ho nebudim, ked nahodou krici, ze cikat), tak tiez nanho vyletim...

ja som zacala malemu davat ten gel na zubky a tuto noc aj homeo cipok, tak neviem, ci preto tuto noc tu jednu etapu spanku mal taku dlhu, ale skusim aj dnes.

alex
7. okt 2010

@maculik no pozerala som do pusinky, či nejaký zúbok sa netlačí, ale nevidím nič.

blumka
7. okt 2010

bujaka! som stihla umyt okno v kuchyni, poumyvat zopar skriniek a trosku som aj reorganizovala, mm bude zas hundrat ked nic nenajde na svojom mieste ale ked ja tak rada prehadzujem veci 😀

@avaka, musim zaklopat ale fakt zaspava dobre..akurat ze velmi casto kym zaspi total natvrdo tam musim bezat aj 3 ci 4 krat, ale to staci vziat na ruky, minutu dve pohojdat a spi...ona sice spi ale tak sa hadze ze ja tam radsej hned bezim ju ukludnovat, lebo uz sa parkrat stalo ze ju to vlastne hadzanie zobudilo a potom nedokazala zaspat dalsiu hodinu. Ked bola malicka, uspavali sme najprv 3 mesiace 2 hodiny s placom, ked koliky pominuli, tak hodinu a pol. Ved baby si mozno pamataju ako som v lete uz nevladala 10x sa mi zobudila musela som ju brat na ruky, uz sme sa s mm striedali..takze chvalabohu teraz ze to je tak. Cez den je unavena po 2,5 hodine ale ten vecerny spanok sa snazim ukladat az po troch. Zas viac ako tri je na nu vela a niekedy je taka unavena ze ma problem zaspat.
A keby si malu skusila kupat doobeda? mozno ju voda este viac rozkekesi namiseto toho aby ju ukludnila
baby, tak ja kupim tie vaky, ked to tu tak vychvalujete 😉

@olifcek, krasne miery 😉 nas idete dobehnut? 😅
a inak ja si nemyslim ze ta hracka co dala @zucana je nevhodna, tie zvieratka nie su tak male ze ked ich da do pusy ze ich prehltne 😉 a rocne dieta sa uz sprava inak ako 8 mesacne 😉 praveze by som sa bala dat do ruky ovladac, lebo ani nevies kedy a vydlubne prstekom gombik a sup do ust.
nam minule juli zjedla kamienok 😕 neviem ako sa k nemu dostala, bol uplne malinky, trosku ju to podrazdilo, kaslala tak ze az jej slzy vysli ale nic horsie sa nestalo. ja som jej ho aj sla vybrat len sa tak metala ze som jej ho vlastne nechtiac zatisla dalej, tak ho prehltla 😒

este daco som chcela a uz si nepamatam

garonka
7. okt 2010

kuk 🙂

@zucana ja som taku hrajucu farmu objavila pred mesiacom v Dračiku veľmi sa mi pači tie tlačítka aj do ruky sa to pekne da no nakoniec mm kupil hrajuci hrniec od fischer price
ja by som tu farmu kupila 😵

my spinkame celkom pekne, doobeda max hodinku a poobede max 2 hodinky a v noci celu noc bez papanie 11 hod

garonka
7. okt 2010

jaj a tie vaky su super vec ale ešte nam treba dokupiť lebo veci sa nam skladuju zatim v mechoch 😅

maminnka
7. okt 2010

@olifcek nasa uz stvronozkuje

maculik
7. okt 2010

@garonka a ten hrniec je dobry? sestra uz chce vediet, co malym, tak som myslela, ze toto a havka.
inak, Petik sa super zahra aj s tymto autobusom, on je sice az od viac rokov, ale on si z neho vybera tych panakov (dokupili sme dalsich 3) a hadze ich naspat a Adelka mu to stlaca, tak to hra a on tak veselo kope nohami, uplne sa tesi 🙂

http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=2058&e=p...

maminnka
7. okt 2010

@maculik tento autobus miluje aj moj synovec a neter, nesutale sa s tym hraju... diky za dobry tip, tiez poradime rodinnym prislusnikom, co by sa nam pacilo 🙂

maculik
7. okt 2010

@maminnka veru, aj Adelka sa s nim vyhra este teraz, aj s tymi panakmi, takze to nie je hracka na chvilu..

inak, Petrik spal teraz 1 3/4h, neviem, ci preto, lebo som ho dala spat az o stvrt na 11 alebo ze som mu dala ten gelik, ale mohlo by to tak ostat. Poobede uz asi bude mat len kratsi spanok, ale to neva 🙂

blumka
7. okt 2010

@maculik ja som presne vcera ten bus kukala 😉 😀

garonka
7. okt 2010

@maculik jo hrniec je skvely Tobi do neho zatiaľ hadže take skladačky čo pri ňom boli a aj cumlíky ale najnovšie kope do neho 😅

ten autobus je skvela hračka žeby som aj take ešte kupila?

lenica81
7. okt 2010

caute baby... my dnes noc super v podstate... zaspal okolo 8, okolo pol 10 sa prebral, ale do 2 minut zalomil... potom hore o pol 3, sice pokym zaspal bolo 1/4 na 4, ale potom spinkal do 1/4 na 8... 😵 len jedno papanie... to je rekord...

fuha, tolko tipov na darceky pre drobcov... 😕

lenica81
7. okt 2010

inak k tomu spaniu... my rozmyslame, ze maleho dame na normalnu postel so zabranou, lebo sa vacsinou zobudi na to, ze lezi krizom v postielke a zasekne sa medzi tycky, aj ked tam je hniezdo... 😔

dnes rano na nas = v posteli kukal z postielky ponad hniezdo, bol na brusku a tak krasne sa usmieval, ked nas zbadal... 😵

svetlankat
7. okt 2010

@lenica81 jej to robime aj mi a Miska zistila, ze ked hodi na zem dudel, ze ma to zobudi, tak mam kazde ranko dudlovy budicek a potom sa na mna z postielky vyskiera

svetlankat
7. okt 2010

@maculik my sme nakoniec dostali ten cdcovnik a nie hrniec a aj ten je celkom fajn, psicek uz je kupeny na vianoce, my chceme este ten mobil co hovori cisla a pismena a aj hraje, myslim ze
@garonka maju

blumka
7. okt 2010

babce, my ideme zajtra s terezkou vlakom k nasim..to bude vzruso 😀 este vlakom nesla 😉 sa tesim za nu...
ona mi uz asi 2 tyzdne skoro kazdy den hovori, ze chce ist ku babke. Minule sa zobudila po obednom spanu a bola taka smutna, sa jej pytam ze co jej je a ona ze ja chcem babku, a ja som myslela ze svorku ma na mysli a ona ze babku z oravy. Tak ideme tam. Juli bude zas pri svokre a s mm 😉

olifcek
7. okt 2010

@blumka vezmi i mna a oliv 😉

garonka
7. okt 2010

@svetlankat jo jo aj mobil mame celkom dobry je take zlate to je ako Tobi ťuka po tych tlačitkach 😵

blumka
7. okt 2010

@olifcek hm...kebyze mate kde prespat tak bych vas brala...vybavit vam ubytko? 😉

olifcek
7. okt 2010

@blumka 😀 ne, nebudeme na obtiaz 😉

avaka
7. okt 2010

@olifcek ,Oliv riadna papkacka.. 😉 jooj a o takom zaspavani mi ani nevrav,ved to je aj pre dospeleho neskoro...ja som hotova z toho,ze do 21 ej nezaspi..

My tiez nestvornozkujeme,ale dnes sa konecne hojdala na kolienkach 🙂 a taka je stastna,ked sa uz vie plazenim rukami pritiahnut..naschval ide po tych hrackach,co su dalej.. 😎
@blumka ,to niekolkohodinove uspavanie s amokmi byvalo aj u nas,na prsniku nezaspala na rukach som ju vzdy,ale v poslednej dobe,ked som o 19 tej okupala,tak do 2 tej zaspala..ja neviem,ci nie je naozaj tak unavena,ale to by sa nerehotala a negulala,nie?kupem vecer kvoli takemu vecernemu ritualu,kvoli rezimu,tak neviem,ci mam prestat teda.. 😒

@lolka ,takze fazula?vidis,ta ma nenapadla 😀 ,ale aj stipec na pradlo je fajn.. 😉 a kludne Ti Viki mohla povedat pa-pa,aj nasa ,ked isiel tato prec,zamavala a vyrazne povedala pa-pa,az zatla pery pri tom,ale tento tyzden to zase nechce robit.. 😕

no a tie vrecia vyskusam asi aj ja,tak plne skrine mame... 😅
No uz sme hore,tak skusim dnes okupat pred 19 tou,co to spravi..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre