Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lolka
13. okt 2010

@loginka jeeej,mali su zlati a Laurika aka miselinka 😉

blumka
13. okt 2010

@svetlankat kde? 😕

lucia411
13. okt 2010

lolka aj ja chcem este Jakubka alebo dievcatko 😅 ale nie tak skoro...aj ked mala je zlatucka, je nase vymodlene babätko.....ale chcem s tym pockat, uzit si ju, ist aj medzi ludi, do prace..nasi mi vravia, ze sup sup nech uz pracujeme na druhom ze je lepsie ist z plienok do plienok lebo po 4 rokoch nebudem mat uz chut zacinat odznova....mam kamaratky ktore maju deti s 5-10 rocnym rozdielom....jedni su za aby to slo cak cak a druhe zase nie....tak ja sa riadim podla seba, svojich tuzob a potrieb

loginka
13. okt 2010

dik @lolka 🙂 nasi su vymodleni a som stastna ze mam zdraveho chlapceka a dievcatko, co si viac priat, niekedy si tak pomyslim, ze si musim maximalne uzit kym su taki este malicki, lebo uz dalsie baby nebude, ale uzivam si ich teda maximalne, jedno neviem pochopit ako moze niekto ked nie je prinuteny teda financne odlozit dieta do jasli a venovat sa kariere, su take zeny, ale myslim, ze prichadzaju o vela

olifcek
13. okt 2010

@loginka boze fotka vlavo hore a vpravo dole, ze wooow, nadherni su...maju perfektne usmevy x;o)

@lucia411 ja som mm slubila, ze, ked bude mat Oliv 3-4 roky, poviem mu, ci i dalsie bude x;o) ja zaial antik. neberiem, ale mm sa chrani x;o) pri olivke sa to moc casto neda, no, ale je to uz lepsie ako kedysi 😀 😀

olifcek
13. okt 2010

@loginka moje slova s tou karierou x;o)

olifcek
13. okt 2010

@hajdylca dakujem x;o)

zucana
13. okt 2010

cafte baby tak hned odpoviem na otazku lolkinu ...my sa asi ak bude vsetko ok zacneme skusat buduci rok 😀
@olif ved aj to tvoje afto je ok...ja som kupila za 60 teda moja maminka viki na vianoce 😵
no a boli sme dnes po outletoch a mm mi chcel kupit nieco na narodky tak som si vybrala rifle a mali taky krasny sveter z angory ale bol straaasne drahy tak vravim ze stacia rifle ze ked v januari budu vypredaje ze si ho mozno kupim a on ho schmatol a kupil....hlavne ze setrime a on ze ved narodky.....no tak asi sa pojdem dat ostrihat bo on chce strasne aby som sa dala sa mu pacim s kratkymi vlasmi 😕
baby tak plati to stretko v blave?v pondelok 25.10. o 15.00???kde???

zucana
13. okt 2010

@loginka jeej mali su aki nadherni 😵

loginka
13. okt 2010

@zucana jeee, vsak to je uz cochvila... tak vam prajem nech rychlo zarobite na sestricku alebo braceka
babyy, uz ste dostali menzes? ja teraz

loginka
13. okt 2010

diky baby, aj vase zlaticka 🙂

olifcek
13. okt 2010

@loginka ja este ee a dufam, ze este aspon pol roka ee, odvykla som si 😅

olifcek
13. okt 2010

@zucana takze predsa do toho ides? wow, moj obdiv c;o)

zucana
13. okt 2010

uvidime ako som na tom zdravotne 😉 a na karieru sa chcem potom sustredit ...
baby videla som v chicco krasnu bundu taku paperovu pre viki ale stala 78 eur....kolko stoja v blave take bundy? v nexte zare a prip. inde? nech viem porovnat....biela s kozusinkou 😵

olifcek
13. okt 2010

@zucana juj, a nie je to moc penazi na jednu zimu?

jemine, saq ja som nebola s tou stitkou...hehe

lucia411
13. okt 2010

no su take baby co chcu jednoducho pracovat...aj ked nie su nutene..ale ja som to tu raz spominala...Swiss Vas nuti ist do prace, je to nenormalne draha krajina, vyborne sa tu zije ale stat vas nepodpori v nicom...cize ja nepoberam ani korunu....len 3,5 mes som mala matersku..som uplne zavisla od mm....toto by sa mohlo zariadit pre niektore zenske na SK....3 mes materska a hotovo..potom nech sa stara kto chce...a my sme s mm rozhodli zit tak ako predtym a dovolit si aj pre nasu dcerku kupit a dat jej to co bude potrebovat, myslim tym aj jasle, skolka, neskor skola...lebo sediet doma a nemat nic sa jednoducho neda....ja som sa rozhodla ist do prace ked mala bude mat 11 mes skoro...to je od januara..,....nie je to lahke take rozhodnutie...a myslim, ze ani zle rozhodnutie...budem vas informovat ako to ide a ci sa Celi bude pacit byt s detickami....tu je to tak ze su 3 ucitelky a maju 6 deti na starost v jednej triede...verim, ze bude spokojna a hlavne my....ze sa nebudeme musiet bat aj ked myslou budeme stale s nou 🙂

loginka
13. okt 2010

@olifcek mna to prekvapilo, ze uz , tiez som dufala, ze mrchu mat este mat nebudem
@zucana, draaaaaaaheeeeeee zbytocne, ved to ej cena tak pre velku damsku bundu, nie? aj to dost draha, urcite kupis v nexte alebo hocike inde lacnejsie
baby uz musim do postele, budicek je skory a noc neista, tak bru

hajdylca
13. okt 2010

@loginka ja som mala uz i 5 ci 6 krat ☹ 😖 a drobci su prekrasny

este ktosi sa to pytal (tusim @maminnka), ze odkial som mala ten sladky zemiak- tak nam to rastie ako burina v trave 😝
ale videla som ich tusim i v Tescu

zucana
13. okt 2010

ja viem ze to je vela ale toto je ine...lebo svokra co nakupila veci ani som radsej nepozerala kolko minula ale asi dost ked jej dali poukazku na 40 eur...no a ona za tu poukazku by kupila vlnene nohavice (k takemu svetriku co kupila tam) tak to uz radsej dam ja 35 eur a kupim tu bundu....nie? alebo aj to je vela?resp. neviem nac nam budu tie vlnene nohavice...rasej kupim na SK nejake lacne nohavice za 10 eciek nem?
alebo?

alex
13. okt 2010

@loginka ja som mrchu ešte nemala a teda musím povedať, že mi ani nechýba. Stále koumám, ako ju čo najviac oddialiť, lebo myslím si, že čoskoro príde. Ale teda znovu tehotná sa nechystám tak skoro byť, tak sa s tým budem musieť zmieriť 🙂

olifcek
13. okt 2010

@zucana i 35 je moc...

zucana
14. okt 2010

@olifcek Len na sk ma isti nova tolko vyjde 😕

olifcek
14. okt 2010

@zucana no zalezi aku znacku chces, to je fakt x;o) ja som mala stastie, ze mame na zimu rekrasne vecicky, znackove, a za malicky peniaz x;o) len ja som nekupila v obchode ale od mamiciek, ktorych to babatka nestihli vynosit x;o)

maculik
14. okt 2010

ahojte 🙂

tu zase studene rano, brr, uz som vytiahla kozus.bundu, ked sme rano isli do skolky.

o 5 mame tu doktorku, tak som zvedava, co povie na tu hlavicku a hrudnik.

pojdem o chvilu dat maleho spat a ja umyt dlazky a dat pranie. Dnes nevarim, mame od vcera, vlastne len Petrikovi nieco spravim.

@lolka si spominala, ze si zvedava, kto bude prvy tehu - tak v julovkach som to bola ja 😀 Ale tu nehrozi, nam stacia 2 drobci. Teraz si ten vekovy rozdiel nevieme vynachvalit, uz sa pekne spolu zahraju, Adelka ho vie chvilu zabavit, Petrik sa hned zacne smiat, ked ju berieme zo skolky, no super. A v podstate bud.rok uz budu obaja dost velki na to, aby ostali so starymi rodicmi, ak by sme nahodou niekam chceli ist sami.
Ale mala som aj dni, kedy som toho mala dost a hovorila som si, ze uz som mohla mat relativne pokoj, chodit si, kam chcem, nechat Adelku s mm a ja ist na par dni ku kamaratke, ale to vzdy prejde.

@zucana podla mna je to tiez prilis drahe na to, ze to bude mat 1 zimu. Pockaj na Sk, tam maju krasne veci v Tescu a ak chces znacku, tak urcite aj v znackovych maju lacnejsie. Kup jej radsej za tu poukazku viac veci, ved urcite je tam dlhsie obdobie, dokedy sa moze minut.
inak, ja som taketo malinke veci nakupila cez ebay, super ceny a napr.na bunde ani nepoznalo, ze je nosena.
Mne sa to zda zbytocne, davat tolko penazi za to, nepoviem, ked uz budu drobci vacsi a nebudu tak rychlo rast, ale aj tak je to dost vela.

maminnka
14. okt 2010

@hajdylca aj nam to na zahrade rastie ako burina, ale nevyznam sa v tom, ci to je "pravy" alebo nejaky divy topinambur, ale teda vraj je iba jeden 😀 😀 a ako to pripravujes? klasika, ako zemiaky?

@loginka krasne deticky... a ake zvlastne, ze mala je taka baculka a Dominik nie 🙂

@zucana ja som kupila Natalke bundu za 30 EUR a overal tiez priblizne rovnako.

@loginka @lucia411 kocky, ja davam malu do jasli, a chodim do prace, hoci financne velmi nemusim. Netreba hned odsudzovat 😉 Natalka je tam 4 hodky denne, vacsinu prespi a venuje sa jej jedna ucitelka, iba jej, ziadne ine deticky nema.. Je to ako jej babka. Babke by ste dieta na par hodin zverili, ale ucitelke nie? V com je to ine?
Mam svoje dovody, preco musim a chcem pracovat (firma, vlastni zamestanci, zodpovednost za ludi, projekty, zodpovednost voci klientom... JEdnoznacne vsak s cistym svedomim mozem prehalsit, ze dieta do jasli neodkladam. Aj ked, hmm, vidim tam aj 1,5-2 rocne deti, co su tam 10 hodin denne a vzdy ich nosi a odnasa opatrovatelka, teta, suseda, stara mama. Su aj take pripady, nepochybujem. Len, ze sa neda hadzat vsetky matky, co maju deti v jasliach, do jedneho vreca.

@hajdylca a posluchnes doktorku? Budes sa riadit jej radami?

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
avaka
14. okt 2010

no super,len co som napisala,ze ma boli hlava,uz ste sa tu zhrhli a zapisali neviem kolko stran...ale aby ste vedeli,ja mam navarene zo vcera a aj tak Vas docitam!... 😠 😀 😀 😀
vcera sme boli s malou same,hlava ma bolela teda 2 dni,boli sme plavat,E sa 4x krasne ponorila... 😵 prisla nam vecer navsteva,babky,krsna mama a stryko...malej som dala aj roztek a v noci tak plackala chudatko... 😔 ,som ju nemohla utisit,neviem,ci brusko,alebo tie zubky,mozno su este neni uplne prerezane...
stale trenujeme na 4,vecer pri uspavani uz ma skoro zavrete oci,ale musi sa este pohojdat na 4,lebo uz to vie.. 😎 😅
@zoska,dik za pochvalu videa 🙂 Ja ked som kukala Neli,ani sa mi verit nechce,ona uz tanci...zlata.. 😵

maculik
14. okt 2010

@loginka mali su krasni, taki smejkovia, mas doma dvojnasobnu radost 😵

@lucia411 @maminnka ja som tiez dala Adelku do jasli. Zacala som tam s nou chodit presne v takom veku, ako je teraz Petrik, mala 8mes a 1tyz. Po 3t postupneho zaucania som zacala pracovat, najskor na pol uvazku, neskor na 3/4. Jasne, ze zaciatky boli tazke, plakala pri prichode, ale inak si tam rychlo zvykla, bola v skupine, kde bolo asi 10deti a 2ucitelky a hned vedla, oddelena len drevenymi dvierkami, bola trieda, v ktorej boli deti cca od 1r, takze plynule spoznavala aj ucitelky a deti zo skupiny, do ktorej isla neskor.
Ja si tie jasle neviem vynachvalit. Keby tam nie je spokojna, vezmem ju odtial. Ked bola na zaciatku casto chora, dali sme si mesiac pauzu a vzala som si tyzden volno ja, potom prisiel na 2t moj brat a na 1t moja mama.
Ja som bola spokojna, lebo som bola aj s ludmi a vedela som, ze o Adelku je dobre postarane a medzi detmi sa jej paci. Ked som ju o 3 vybrala (chodila na 6h, z toho min.2h prespala), do vecera som sa jej naplno venovala.
Takze tiez sa pripajam k nazoru, ze netreba hned odsudzovat maminy, ktore daju dieta do jasli/skolky. Aj ked nepracuju, ako napr.ja teraz - som s malym doma, ale Adelku sme znovu dali do skolky, aj ked este nema 3r.
A v podstate mi je jedno, ze si vela ludi mysli o mne, aka som pohodlna a pod. Zvykla si tam rychlo, robia vela veci, ktore by som ju ja mozno nenaucila, robia aj spolocne akcie s rodicmi (napr.bud.tyzden ideme - deti s rodicmi - robit lampiony) a poobede mam na nu cas, kedze doobeda si porobim, co treba.

maminnka
14. okt 2010

@maculik suhlas, Petik sice uz chodi do skolky (Natalka je tam s nim, je to skolka s jaslickami), ale ja obdivujem tie ucitelky, stale niekam na vylety, predstavenia, hry, basnicky, tanecna, spevacky, anglictina... Tento tyzden budu deti varit, kazdy ma doniest nejake suroviny a musi ich aj sam vybrat v obchode a zaplatit 🙂

a ked bol Petik maly, siel do jasliciek v 13 mes., tiez si velmi rychlo zvykol a myslim, ze bol spokojny. V jeho skupine boli deticky starie o pol roka az rok a on sa im tak velmi chcel podobat, ze prudko stupal vo vyvoji, napr. uz ako 1,5 rocny vobec nenosil plienky, ani na noc. Mal silnu motivaciu 🙂 Ked som poobede pre neho prisla, tiez som sa mu naplno venovala az do vecera. Upratovala som, varila a vsetko ostatne, az ked zaspal. Presne ako ty🙂

olifcek
14. okt 2010

@maculik heeh, citala som prispevok a cakala som, ci bude zmienka i o tom, ze mas dost x;oDDDD teda, ze si mala niekedy taky den...pretoze ja som rpesvedcena, ze to bolo narocne...

ja tiez rada nakupujem kvalitne ale nie draho...mam par mamiciek, od ktorych kupujem, lebo viem, ze bud mi predaju novuvicke veci este s visackami, alebo par krat oblecene ale nie je to vobec poznat x;o)

myslim, ze na topanockach dost minieme, lebo tam jednoznacne len nove a kvalitne pojdu...takzeee...x;o)
@maminnka vidis? a Ty si mi nenapadla...ja som to nemyslela ani na nikoho konkretneho, ale vo vseobecnosti x;o) Ty nemusis financne, ale mas ine dovody, mne sa skor nepaci, ked to ktosi robi fakt pre prestiz...ja olivku nedam ani babke, toboz nie opatrovatelke x;ODDDD zatial teda...;))

@avaka my sme dnes a zajtra same....paq i v pondelok a v utorok...dufam, ze mm nevyslu este i do frankfurtu na tyzden x;o(( to hojdanie sa je uzasne x;O) moja Oliv zase musi pred spanim urobit par utekov odomna na posteli a navratov, aby si cucla z roznych uhlov a az paq si spokojne lahne a cucka az zaspi, hehe x;o)) niekedy este mrnka pri zaspavani, hehhe, je to uzasne...teraz tiez zaspava, tak mrnka a capka ma po hrudniku a kopka nozickami ;oDD

@maculik ja olivku zacnem ucit na jasle, ci skolku? ked uz nebude nosit plienocky a bude mat viac ako dva roky...chcem vychytat prvych par tyzdnov,mesiacov? chorob, co ale verim, ze nebudu, aby som mohla ist do prace, ked bude mat tri rocky...ale zavisi i od toho, ako casto budem kojit... 😵 do jasli bych ju dala najradsej od roka a pol...ved uvidiiiime...my tu mame skolku i jasle blizunko, takuz na jar zacneme chodit medzi tie deticky, oni chodia vonku medzi 10-12.00 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre