Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blumka
16. okt 2010

@rivatha nevyznelo to tak akoze ty sa tym riadis, len mi tak v tej suvislosti napadlo..lebo aj moja mamina povie ze nam davala mlieko a potom si sama na to odpovie ze asi to nemala robit..no ale vtedy bolo vela veci inak ako je teraz..na preto som tak pisala..vo vseobecnosti 😉
a co sa tyka ryb..po orechoch su ryby najcastejsi alergen, maju kosti, aj ked niektore sa tvaria ze nemaju a dalsia vec je, ze uz ani tie morske nie su take ciste ako boli kedysi, obsahuju dost tazkych kovov, moria su znecistene, rieky su znecistene...ryby u nas pediatri vacsinou odporucaju az po roku a nie kazdy den...
a k tomu sunaru, ked mala juli koliky tak mamina nabehla ze to ma mozno preto ze jej robim huste mlieko, som na nu kukala ako puk, ona na mna a potom mi hovori, ze kedysi na sunare boli napisane dve rozne davkovania pre menej hladne a hladnejsie deti 😀 ma to pobavilo 😀

laxity
16. okt 2010

ahojte 🙂

@rivatha ja som ti len chcela dať radu, aby si sa nikam neponáhľala 😉, tak ako si tu radíme vo všetkom, ako aj teraz ste radili @erika0802 ohľadne príkrmov....takže asi toľko 🙂

@olifcek ty pekny veci kupuješ tej malej 🙂

@blumka ja už sa nevyjadrujem a neradím ohľadne kravského mlieka 🙂

my super noc, od 7.00 sme hore a idem ju práve uložiť a potom idem k rodičom 🙂

blumka
16. okt 2010

@laxity no a vidis, mne to neda, neporadit..aj ked viem ze niekto tie rady vnima ako nutenie...ale nakoniec si i tak kazdy spravi ako mysli, mne len ide o to ze mozno niekto nevie co robi a moze mu to pomoct 😉

blumka
16. okt 2010

a este som chcela a stale zabudam. DAKUJEM za blahozelania pre Terezku 😉 chudatko je doma, stale kasle, chcela som aby aj v skolke oslavila ale mozno buduci tyzden oslavi aj tam 😉

lucia411
16. okt 2010

dobre rankoooo babule, ako???my noc ako tak ale ked bude aj dnesny den taky aky bol vcera tak dakujem 😝 a prsi tu strasne je zima brrrr....blumka akoze s tymi rybami...tu lekari proti tomu nic nemaju mozu sa podavat ale len morske biele ryby uz od .-7 mes..tak sa aspon deti naucia vsetko postupne papat, a vobec som nepocula ani lekarka mi to nepovedala, ze ryby si najväcsi alergen,tu aj jahody odporucaju davat detom od 9 mes...opytam sa nato,my ideme so vsetkym postupne mame zostaveny jedalnicek od lekarky a vsetko je v pohode, lekarku mame super tak myslim zeby nam somarinky nerozpravala...inac nasa uz papa skoro vsetku zeleninku a ked si ja spomeniem ako to bolo ked my sme boli deti boze moj...neznasali sme to a to, mamy nam nikdy nedavali spenat, ryby..... ked sme boli maly a v skolke sme ho ani jest nechceli lebo ho ani tety kucharky nevedeli poriadne urobit.....trepali do nas kravske mlieko, sunar a uz som pocula ze aj maizenu, je vela zien ktore detom davaju kravske mlieko este aj dnes lebo pre väcsinou z nich je financne nedostupne nejake UM alebo im dieta jednoducho pit umele odmieta....

zucana
16. okt 2010

baby som trochu nakapata mam ist do bazena?

blumka
16. okt 2010

@lucia411 kazda krajina ma ine zasady, ved len ked ty pises alebo zuci tak vidno ze sa to rozni, ja sa riadim tym co hovoria nasi lekari a zopar veci co mam z usa od nasej pediatricky, to co pisem nie su moje vymysly...
co sa tyka stravy malych deti, ano v tom mas pravdu ze ked sa ako malicky nieco naucia jest tak potom aj v bucudnosti je velka sanca ze to nebudu odmietat, ale druha vec je, ze naozaj pri vela potravinach treba opatrnost...sama pises ze vasa lekarka ti dovolila aj jahody, a tak ked sa nad tym zamyslis vlastnym rozumom myslis ze ich Celi fakt moze?
ja pri takychto protichodnych info vzdy porozmyslam asi takym stylom ze co sa moze stat ak jej tu jahodu, alebo rybu alebo mlieko alebo orech alebo kopu inych veci nedam teraz a co sa moze stat ak dam? a vtedy ked si odpoviem ze sa nemoze stat nic podla toho sa riadim...ja netvrdim ze hned z juli bude alergik ale naco jej mam davat tie veci ak je tam len minimalne riziko? nevidim dovod...
a co sa tyka nedostupnosti financnej UM tak teda no neviem...az tak zle su na tom ze rok nepotiahnu pre dieta speci mlieko? 😕 a ked dieta UM nechce mliecne davky sa daju nahradit syrom, jogurtom, mliecnou kasou...a nechce sa mi nejak verit ze osem mesacne dieta si nevyberie UM z takej sirokej ponuky aka je dnes na slovensku...podla mna je to skor o pohodlnosti rodica

lucia411
16. okt 2010

urcite, zapadne krajiny co sa tyka det.pediatrov su riadne dopredu...a co sa tyka jahod tak s tym este pockam aj ked mam kamaratku ktora dala cerstve popucene jahody uz ako 4 mes babätku...no akurat pozeram ze aj maliny, cvikla, salat, uhorka ze jej mozem davat 😕 ...ja som si dala sal.uhorku ked som kojila a malu bolelo brusko 2 dni este... 😝 a zase prvy rok sa snazia mamicky prisne dodrziavat dets.jedalnicek, a potom asi nejako na to pozabudnu...preco napr deti do skolky alebo skoly nenosia nieco zdrave?napr ovocie, surovu mrkvu ako desiatu, nejaku cerealnu tycinku a salaty ani nehovorim...to u nas asi ziadne deti nejedia cerstve salaty...ale pre zmenu maju na desiaty sladke buchty, draciky, pribinaciky a co ja viem co este..odmietaju jest nieco zdrave ale zase to co je nezdrave by jedli jedna radost...maloktore dieta pije cistu vodu....vzdy len caj, dzus alebo vody riedene sirupom...za tym si uz mamicky nestoja,ale je to vec rodicov a postoj k tomu, deti sa musia ucit papat vsetko od malicka lebo ked uz su starsie tazko sa to naucia...a s UM v dnesnej dobe je to tak ako si napisala..je toho tolko ze urcite by babu zachutilo aspon jedno z nich..len je to o ludskej pohodlnosti

maminnka
16. okt 2010

@blumka moj syn, ked sa odstavil (mal presne rok a den) odmietal vsetky druhy UM ☹ ☹ ☹ skusali sme niekolko dni, potom po tyzdni zasa iny druh... nic :( kedze uz mal rok, davala som jogurty, syry, a tiez strukoviny. Mlieko zacal pit zas az ako 1,5 rocny, klasicke kravske plnotucne, take to netrvanlive, 5-dnove. Nastastie vsetko OK, ale nejako som s tym jeho nepitim mliecka nebola celkom stotoznena, hmm :(

maminnka
16. okt 2010

@lucia411 myslis dopredu akoze davaju potraviny skor ako u nas alebo ze nasi doktori su pozadu informacne?

maminnka
16. okt 2010

ono je to mozno aj o tom, ze kazda krajina ma svoj typicky jedalnicek a ludia z tej krajiny su geneticky naprogramovani prave na tie dane suroviny, potraviny a pod. Ved aj preto sa odporuca lokalna zelenina, ovocie... niekde sa morske ryby jedia uplne bezne, u nas az tak nie. Aj ked teda neviem, ci v dnesnom globalizovanom svete a miesani kultur, ras a narodov, to ma este nejake odovodnenie 😀

blumka
16. okt 2010

@maminnka je ine dat kravske mlieko rocnemu dietatu a osem mesacnemu ktore zacina jest... ja som davala terezke od dvoch , lebo mi vtedy odmietla UM..
a co sa tyka pediatrov...ja si nemyslim ze zapadni su popredu..uz len co sa tyka porodnej starostlivosti a starostlivosti v sestonedeli patri SK medzi staty s tou najlepsou v ramci EU...neviem ci vy si neikedy citate dokumentu WHO odporucania a rozne porovnavacky medzi krajinami, to co odporucaju v jednotlivych krajinach pediatri je odraz zivota v danej krajine.. Su krajiny kde sa stale koji len prve mesiace a potom je uplne bezne ze mamicky aj ked maju mlieko prechadzaju na Um, je to ovpyvnene aj dlzkou materskej dovolenky, tym padom aj odporucania pediatrov na zavadzanie prikrmov sa roznia...ale to je velmi dlha debata...v kazdom pripade kazdy sa urcite riadi tym co mu povie jeho lekar, predsa len on je na to studovany, teda mal by byt...no zdravy sedliacky rozum treba mat...

lucia411
16. okt 2010

myslim vseobecne...aj co sa tyka det.kontrol a staviaju sa k tomu tak pohodlnejsie...ja odkedy mam mam malu sme boli u lekarky 3x...aj to len ockvovanie a kuk na nu ci je zdrava...

blumka
16. okt 2010

@maminnka no presne nad tymto som rozmyslala aj ja...co ked sa napr. prestahujem do karibiku a tam mozno detom bezne davaju citrusy.hm...co by som vtedy robila 😀 😅

blumka
16. okt 2010

@lucia411 no a to myslis ze je obraz toho ze su popredu? podla mna pozadu 🤐 ale uz som ticho 🤐 🤐

lucia411
16. okt 2010

blumka uplne si mi zobrala slova teraz...

lucia411
16. okt 2010

blumka som ticho uz aj ja 😉

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucia411
16. okt 2010

rivatha urcite tie reci nie su myslene vycitavo aj ked tak zneju na skle...mne to niekedy tiez tak prsilo, ale tak beriem to ako poradit sa a povedat si svoj nazor o tom je MK ci?

olifcek
16. okt 2010

@lienka2 juj, neviem veru, kde telacinku kupit...ale ked zistim, dam vediet x;o)

ja som kocky kupila na miminabazera...i tie gulicky x;o) opat stastier, ze nove, nepouzite este v krabici a za uzasnu cenu x;O)

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blumka
16. okt 2010

do kelu, pisem jak dilino a odisiel mi net...
@lucia 411 dufam ze som ta neurazila alebo nenahnevala, to by som bola nerada...ja mam dnes trosku bojovu naladu tak sa ospravedlnujem ak moje slova vyzneli trosku ostrejsie ako by mali..ja nemam preco niekomu nieco vycitat, kazdy snad vieme co robime, nie 😉 a presne ako pises, MK je o tom aby si kazdy napisal svoj nazor a mozno niekto potrebuje pocut viac nazorov a poskladat si potom ten svoj.

lucia411
16. okt 2010

ale este musim nieco....neda mi..ale skoro stale ked tu prispejem s niecim tak je to take odmietnute akokeby som pisala nejake bludy alebo co...hned je to okomentovane....tiez som smutna z toho niekedy 😝

lucia411
16. okt 2010

blumka akoze ja sa nehnevam ved preco by som sa mala..kazda mamina sa riadi podla seba a kazda si aj tak urobi svoje ale tu si aspon precita, zoberie mozno par prikladov ze aha tak toto by som nemala robit a toto zase ano...ved sme dospele rozumne zeny

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blumka
16. okt 2010

@lucia411 ak mas na mysli mna, tak sa ospravelnujem este raz...ale ja fakt nechcem aby si si myslela ze ta buzerujem alebo tak...ja mam na veci svoj nazor tak ho napisem..ak si ty stotoznena so svojim tak nemaj pocit ze ta odmietam alebo tak...ved sama pises, ze MK je na to aby sme si vymenili nazory...ved diskutujeme. ja nemam patent na rozum 😉

laxity
16. okt 2010

@rivatha preboha určite to nebolo vyčítavo písané...veď si tu každá píšeme čo robíme so svojím dieťaťom a dávame si rady...si to skôr ty zle pochopila...len som ti chcela poradiť...že či nie je skoro, či je na to psychicky pripravený...opäť sa opakujem, tak ako si tu radíme vo všetkom, či v chodítkach, či v príkrmoch a v kope ďalších iných vecí...tak som ti chcela len poslať link že asi je na nočník ešte skoro, ale asi som urobila chybu ja mala som si ho nechať len pre seba...prepáč 🙂

a už sa k tomu nevracajme 🙂

a my pangasiusa tiež už nepapáme počula som všeličo...ale mám veľmi rada pstruha a lososa...ktovie aký humus je to 😕

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre