Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blumka
17. okt 2010

@rivatha to by moj muz musel uspat terezku skor ako ona uspi jeho 😀

olifcek
17. okt 2010

@garonka len tu profilovku moc nevidiet, no x;o))

@maculik fakt jaaa? bo kazdy, ze cisty tato x;oDDDDD

@zucana viem viem, bavili ste sa o nej a mne sa podla obrazka nezdala...

@blumka jo, konovi sa dnes nechce

@zucana som mm mierne one, ze mi nepovedal, ze brni telefon x;o(((

zuzulka255
17. okt 2010

prosim nejake receptiky na papkanie...ja už varim dokola to iste už by sa patrilo jej niečo pridať,len neviem čo 🙂

avaka
17. okt 2010

cafte 🙂
no u nas tiez neviem,co bude za noc.. 😒 Ela kasle viac (ale cez den nie)asi ju to drazdi,ked lezi...a zobudi sa na to rozjedovana,ze sa zobudila a krici...,nic ine jej nie je ,tak tiez,ak to neprejde budeme musiet k dr.. ☹
Dnes sme boli kuknut babku a celu family,este som aj vecer stihla kolacik jablkovy upiect.
Doobeda som dala do pucu stolicku na jedenie,tak zajtra sa uz kulturne stravujeme... 😀
@zucana,krasne ste boli zladene s Viki na veceri 😉
Inak aj ja som najprv vkladala kusky rozku do pusy,ale teraz sama papa,tak smiesne to chyta medzi palec a ukazovak,no pekne trenuje jemnu motoriku.. 😀 a ked vidi,ze jej to chystam,az sa tak trasie a uz mliaska.. 😀 ja som to isla prvy krat skusit a zobrala som co bol po ruke skleneny tanier a polozila som jej na kolena a pridrziavala,ci to pojde a islo,taka bola smiesna,aj som to natocila,potom pridam,ked stiahnem... 😀vsetko co jedla mala pod sebou...
@lienka2,ja hrasok davam malej mrazeny,bud mixnem,alebo len pucim a v poho,proste len rozmacknem gulicku.. 😵
@olifcek,kocky ste a nadhernu ciapocku ma Olivka,a makkucka vyzera...

maculik
17. okt 2010

@zuzulka255 vitaj 🙂
a co varievas? Ja tiez dokola to iste, zmiesavam 2-3druhy zeleniny a masko, vacsinou kombinujem zemiak, mrkvu, kalerab, cukynu, hrasok, ryzu, ovs.vlocky, cestoviny, dynu (tu oranzovu) sa chystam, len musim ist na trh, a uz ani neviem co.

@zucana zuci diky, no skoda... asi sa fakt budem musiet zaregistrovat, ked ja tak nerada niekam davam udaje 😒 Ale vyskusam zajtra, ze co vlastne tam pozaduju.

a asi uz viem, ktoru farmu ste spominali 🙂

my sme dnes akurat s mm spominali, ze nejdeme malemu na Vianoce kupovat vela hraciek, netreba mu este, aj tak z toho nema rozum, vela ma po Adelke, kupime mu 1-2veci a dost. Starym rodicom povieme plienky a oblecenie, ked chcu, prip.peniaze na knizku, a kupime mu radsej v priebehu roka, ked uz sa s tym aj lepsie zahra. Teraz ho aj tak bavia veci ako pokrcena plastova flasa, balik vreckoviek,stupliky a pod. 🙂

maculik
17. okt 2010

a Petikovi pecivo nechuti... neviem, co mu mam davat zobkat, tie chrumky tu nie su, donesie az segra (mame uz ich nedavam kupit, lebo berie batozinu len do kabiny a aj tak mi nesie uz tu tarhonu, hrstku, 3BITky a Brumikov pre Adelku. A ako ju poznam, isto obom nieco kupila, tak bude mat toho az az. No budem skusat mu to davat a hadam mu to raz zachuti. Skusim zajtra bielu zemlu, kedze rozky tu nie su..

avaka
17. okt 2010

@maculik,ja som sa tiez len nedavno zaregistrovala,inak to nejde,ale dam si to vzdy,aby to nebolo verejne.. 🙂

maculik
17. okt 2010

@avaka jej, to ide tiez, ze aby to nebolo verejne? A potom tam je heslo, aby si to mohli pozriet len urciti ludia? Lebo to by sa mi pacilo. Nech neokukuje malych hocikto, to len nasi a vy 🙂

avaka
17. okt 2010

@maculik,ja som si to tak davala,teda aspon dufam... 😅

avaka
17. okt 2010

mozes dat,ze pozrie len ten,co ma link

zuzulka255
17. okt 2010

@maculik : no veru to iste..niekedy čisto zeleninkovu,inak plus mesko a nejaku cestovinku...takže v podstate čo ty 🙂

zucana
17. okt 2010

len ona to nechyti do ruky..............vsetko ine chyta do ruky a dava do ust a chlieb nie...ake male kusky davate?@olif nakoniec si to odskacu mm

maculik
17. okt 2010

@zuzulka255 tak skus pridat aj ovsene vlocky a este som zabudla pohanku, tu som este neskusala Petikovi, lebo som na nu uuuuplne zabudla, ale viem, ze Adelka v tomto veku ju uz papala (no, papala ako papala, kedze ona obedy velmi nejedla 😅 Ale dobre, ze som si spomenula, pisem do zoznamu, co tento tyzden treba kupit a vyskusame 🙂
@avaka tak vyskusam a uvidim, ci to bude fungovat. Prinajhorsom to potom hned zmazem, ked si to pozru.

kocky, idem ja spat, dobru nocku a zajtra sa vidime 🙂

olifcek
17. okt 2010

@zucana 😀 😀

@avaka daki...x;o) jo, ciapocka je prima x;o) neviem, ak vyzerala, ked bola nova, ale da sa, Oliv je v nej milucka x;O)
@zuzulka255 vitaj 😉

blumka
18. okt 2010

dobre rano 🙄 noc ako som predpokladala...spala som asi 5 hodin a to tak ze som asi 3 ci 4x bola hore, raz aj s juli na rukach 😖 Terezka stale kasle, takze este nehrozi ziadna skolka a dnes ideme znova k lekarke, nic jej nezabera tak sa mozno potulame aj po plucnom a usno nosno krcnom, radsej ako by sme nieco zanedbali. Mm samozrejme tvrdohlavy ledva chodi ale siel do roboty..ze ona len tak trosku potrebuje pobehat po nejakych novych miestach, lebo ladaju nove priestory pre obchod, potom ze zajde na jeden cintorin ukazat chlapcom co maju robit a teraz uz je na stavbe...nepaci sa mi to, mal by doma lezat aby bol cim skor ok, ale on si neda povedat

laxity
18. okt 2010

Dobré ránko 🙂

@zuzulka255 ja tiež stále dookolo to isté plus dávam karfiol, brokolicu a tá oranžová dyňa sa volá hokaido a Natálke teda nechutila 😀

@maculik si mi mohla povedať, som ti mohla priniesť na stretko dyňu hokaido 🙂, to vydrží aj 2-3 mesiace....ale tak už som si to naporcovala do mrazničky 🙂

Inak sa musím pochváliť...Natálka si včera krásne sadla dvakrát 🙂 🙂 🙂

@olifcek a kde je manduca? 😀 😀 😀 Kočky ste teda veliké 😵

laxity
18. okt 2010

@blumka fúha takže behačky po lekároch, tak sa držte a skoré uzdravenie všetkým...inak aj Naty trošku kašle a hlavne ráno o šiestej 😔 , zajtra ideme do poradne tak spomeniem 😕

laxity
18. okt 2010

@lucia411 až teraz pozerám fotečky....krásne, ,Celine krásnučká, sympatická rodinka a torta nádherná 🙂

jaja32
18. okt 2010

dobre ranko, ci uz den 🙂 noc bola o.k., spinkali sme do 5,30h a potom do 7.45h. Len vecer asi o deviatej sme malu nevedeli utisit. Neskutocny plac, ktory trval aj 10-15min., mozno brusko ....neviem
@blumka to si teda vela nenaspala. Skus si s Juli pospat.....sice mas doma Tete, tak sa asi nebude dat ☹

MM mi v sobotu krical zo spalne, ze Natalka sa posadila....samozrejme som to nevidela, ale to bola len nahoda, pretoze bola na styroch, mm ju tak polozil na zem, a potom si sadla...odvtedy nic ☹

...a dostali sme krasny, teplucky svetrik podsity kozusinkou 🙂

lenica81
18. okt 2010

caute baby... cez vikend ste sa nejako rozpisali, stihla som nedelu docitat... 😅

zda sa, ze choroby tu zacinaju sarapatit... tak malym nachcipanym nech sa co najskor vystrabia... ☹

deticky sikovne a krasne ako vzdy... 😵 my mozno tohto tyzdna zacneme plazit, chcela by som kupit puncochace s kolenami a nozickami s gumou alebo tak, aby sa mu tak nesmykalo, no ale uvidim, ci na nieco take narazim... 🙄

Vilko papa biele zemle a rozky a aj chlebik na kocky, tiez musim do papulky davat... hold, sak sa to raz naucia... inak, som skusala davat vodicku, mam taky poharik (zabacia sada z ikei), ktory ma dierky a maly ako sikovne si to uz pridrziava a ked mu velmi tecie, odtiahne si to... 😅 ale dojcim tak ci tak... 😀

maculik
18. okt 2010

Dobre ranko,
tak my noc naprd, do pol3 som vobec nespala, lebo som striedavo behala medzi A.a P., Adelka dost kaslala, budila sa, Petik sa tiez budil. Medzitym sme sa stihli pochytit s mm cez sms a dnes rano sme to hadkou uplne zavrsili, takze super zaciatok dna ☹
Adelku sme nechali doma, rano som sice zabehla do skolky povedat, ze dnes a mozno aj zajtra nepride, lebo mala trosku teplotu a kasle, a ucitelka ze kolko mala, ja ze 37,4 a ona ze to je v pohode, to moze prist, pokial uz vykasliava. Ale necham ju aspon do stredy a uvidim, ci to prejde. Ak hej, tak v stredu uz by isla, poobede tam mam ist aj ja a budeme vyrabat lampiony (aj ked neviem, ako s Petikom na rukach, ale tak hadam sa bude hrat na deke 🙂

@jaja32 krasny svetrik, vyzera teplulinky, teraz na skoru zimu sa hodi 😵

maculik
18. okt 2010

@laxity dakujem 😀 Ja som ani nevedela donedavna, ze sa to tak vola, len v nejakom casopise boli z toho recepty. A min.tyzden som to videla v Bonne na trhu, len som sa tam odvtedy nedostala a vtedy som zavahala a nekupila. No vyskusam a uvidim. A ako si to zamrazila, len nakrajala a v sackoch dala do mraznicky?

mm mi prave volal, ze ho mrzi, ze rano vyletel, ale ze ma toho vela a neciti sa, ze by ho niekto podporoval... Ze vie, ze aj ja robim dost, nie len sa usmievam na deti, ze to tak nemyslel. Tak toto sa fakt dlho nestalo, ze by mi po hadke zavolal al.prisiel za mnou a ospravedlnil sa,asi si fakt uvedomil, ze tentokrat to naozaj nebola len moja chyba.
A to som planovala hrat urazenu aj vecer, ked dojde, ale vidim, ze nemusim...
Musim este, kym odide, ho prekvapit nejakou lahkou vecerou, ked mali zaspia, upeciem aj mafiny a by sme v klude posedeli. Lebo vsetko robime akosi v zhone 😒

garonka
18. okt 2010

krásne ranko

ah nech vas zle noci obídu a všetci pekne spinkate, my sme spali vkuse 13hod bez papania a neviem či to je dobre lebo už ma viaceri zato sfukli, že tak dlho bez mliečka byť nemôže no neviem

mame novu hračku žaluzie 😅

@jaja32 juj aky fajnučky svetrík a teply 😵

maculik
18. okt 2010

@garonka preco ta sfukli? Ved praveze keby bol hladny alebo smadny, tak sa zobudi, Tobi je uz dost velky na to, aby si to vedel regulovat. Asi mu staci, co spapa cez den a vecer a potom v noci uz nepotrebuje. Bud rada a neries rady druhych "mudrych" 😉
ja ti len tisko zavidim :D

a aj vam zase ide kon tak pomaly?

olifcek
18. okt 2010

@blumka mne Oliv vcera hajala za cely den hodinku, aaaa predsa sla haji o 1:10raaano 😕 ina duracelka....a jak sa salila, myslea som, ze uz vobec neojdeme haji...no urobili sme veliku zimu v spalni, zhasli svetlo a za cca 45minut uz hajala x;oDDD

i moj mm je nachvipany...a siel do prace...maju v kosickej belej dnes, zajtra teambuilding....slubil, ze ked sa to nepolepsi, tak od stredy bude doma...chjo

@laxity super, ze uz ik vy hopkate...x;o) my od cca 17.09 a uz je to dokonaleeeee 😉
@laxity manduca? mam ju na sebe, hehe, vo fotoalbume mam tiez tuto fotku a vidiet ju tam x;oDDD

boli sme s kociarikom, ale nelubilo sa dlho, takze paq sla u tatka na rukach a saskovali...do manduci sme ju ani nedali, hehe, zbytocne som ju malaaaaa

@blumka Tete..daj paq vediet, co nasli...skore uzdravenie jej ale prajem,,,

@jaja32 svetrik je zlatucky

@lenica81 ja tiez davam mm namiesto tekutin, len skusame pit poharikom doidy i s cucacikom a ide toooooo...kupili sme z hipp svestkovu stavicku a chutiiiiiii.....ked ju dopije, tak kupime dalsiu o mesiac az...raz mesacne Olivke dame stavicku 😵 😵 nech to ma pestrejsie 😅

olifcek
18. okt 2010

@maculik juj, i Adelka jje chorucka?

prajem Ti prijemny vecer s mm 😉
@garonka parada, jak hajaaaa Tobiiiiii....pod dnes voooon 😉

garonka
18. okt 2010

@maculik môj kôň vôbec necvala už od včera a seka jedna radosť 😠

no neviem, či sa riadia tabuľkami ale take babo ma vypiť toľko a toľko mliečka tak v noci ho mam budiť 😕 raz sa mi podarilo Tobiho zobudiť ale cely deň bol potom mrzuty, som zvedava aj na reakciu pediatričky lebo ona je stara škola

garonka
18. okt 2010

@olifcek hm pekne spinka ale len v noci cez deň ee , o druhej mame poradňu tak dnes by sme šli na prechadzku či jutre?

garonka
18. okt 2010

@olifcek šťavičku hipp riediš vodou? tobi ľubi hruškovu tak ja, že pijeme hruškovicu 😀 ale musim zriediť vodou lebo ma nariadene koľko tekutín ma vypiť ale tou šťavou ho ošalim 😅

blumka
18. okt 2010

@garonka a ako oni vedia ze tobi si tolko mliecka nevytiahne? 😕
totalnu hluposst by si spravila keby si ho budila v noci, preboha asi ti zavidia ze ti tak pekne spinka, ved to je kazdej jednej tuzba aby konecne deti prespali noc
@olifcek ideme az poobede ale isto dam vediet...neznasam behacky po lekaroch 🙄
@maculik u nas je to podobne ako u vas...stale sa niekam ponahlame, teda mm ja nie ja som stabilne na jendom mieste 😀 a uz teda nam z toho pekne hrabe obom...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre