Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lenica81
19. okt 2010

@blumka mne raz tukla do oka, a som skoro oslepla... 😅 a vymi malemu dietatu oci... 😔 takze asi treba davat bacha... 😕
@svetlankat inak super, ze uz stvornozkujete... ten nas je lenivec a ma slabe rucky, ale s tym ja co uz narobim... 😔 asi budeme posledni, co budu sediet... 🙄 😨 😀

svetlankat
19. okt 2010

@lenica81 ved to neva, u nas to sedie je uz samozrejmost,ale uz som tu vravela, kamoskyna nala zacala sediet v 10. a je to uplne normalne, ved maju cely zivot pred sebou, niet sa kam ponahlat. 🙂
@blumka dakujem ale zakazdym ked dam nahravat tak mi to tu vsetko zamrzne a odpoji maod netu. Vyskusam neskor alebo s ineho kompu, lebo na tomto laptope mam vistu a tu ja nemam velmi rada

katka888
19. okt 2010

@svetlankat
jeeee, Miska je uz taka velka.... 🙂

svetlankat
19. okt 2010

@lenica81 a este k tomu nasmu stvornozkovaniu, vcera sme zacali ale este to nie je samozrejmost, este su to len zaciatky,

svetlankat
19. okt 2010

@katka888 servus vitaj tu medzi nami.

svetlankat
19. okt 2010

@katka888 kedy dobehnete?

katka888
19. okt 2010

@svetlankat
prave som ti hodila IP 🙂

maculik
19. okt 2010

dobre ranko 🙂
my noc bludna, obludna a neviem este aka, Petik bol hore kazdu chvilu a len papat a papat. Fakt neviem, ci je taky hladny, lebo ked sa zobudil o pol10, tak potom o 11 som si myslela, ze hladny nemoze byt, ale skvrkalo mu v bruchu.. Tak neviem. A vnoci som raz skusila mu nedat, ze ci ho neutisim inak, no jasne, nehroziiii, nas hlados len na prsku.

@laxity prosimta, aku metodu to pouzila ta tvoja kamaratka? Ja uz mam celkom dost, od jeho narodenia som nespala viac, ako 2-3h v kuse... Viem, ze teraz si trochu oddychnem, ked tu bude mama, lebo ked bude spat on, lahnem si aj ja, kedze ona navari, aj poobede si s nim budem moct tu pol hodku zdriemnut, kym bude ona s Adelkou, ale co potom? A mam taky pocit, ze on sa vooobec nechysta znizit tie intervaly budenia 😔

dnes asi idem robit ryzovy nakyp, nemate nejaky overeny recept? Nerobila som to hadam od strednej skoly, musim nieco pohladat.

@blumka diky, tak kupim uz aj ja noznicky, lebo aj v skolke strihaju, tak nech si to doma precvicuje. Ved kupim tie detske, s tupymi koncami, ze?

blumka
19. okt 2010

@lenica81 no ja vie ze je to neprijemne, ved uz sa to aj stalo parkrat ze jej tuklo do oka ale akoze nic...trosku jej vysli slzy a nimi si to vyplavila...jasne ze davam bacha, ale stane sa.. 😅 ale za to si nemyslim ze ked parkrat to bude mat v oku ze sa jej ineco stane.
a leni, u nas sa tiez este nesedi...sadla si parkrat ale uz som pisala ze to asi ani ona sama nevie ako 😀

laxity
19. okt 2010

@maculik neviem ti povedať, ale môžem poprosiť susedov oni mi posielali raz mail o tom, nech mi to pošlú ešte raz a ti to potom pošlem 🙂

maculik
19. okt 2010

@laxity to by bolo super 🙂 Ved precitam a ked sa mi to nebude pozdavat, ze to bude treba napr.nechat vyrevat alebo co, tak to nebudem aplikovat, a ked hej, tak vyskusam 🙂

svetlankat
19. okt 2010

baby kosicanky i nekosicanky, pridte k nam vo stvrtok doobedu na kavicku.

laxity
19. okt 2010

@maculik ak to má byť 2-3 dni s troškou plaču tak prečo nie? Možno to stojí za to, aby aj Petrík aj ty si ste sa vyspali 🙂 ...ale niektoré maminy to odsudzujú, práve kvôli tomuto plaču...pretože na to je nejaká tabuľka...po poslednom papaní dáš dieťa do postieľky a ideš preč a vrátiš pozrieť sa a takto....až sa naučí že keď sa napapá, že ho dáš do postieľky a ono krásne same zaspí 🙂

maculik
19. okt 2010

@laxity s tymto ja problem nemam, presne tak som ho min.tyzden naucila zaspavat sameho cez den (lebo pokial nezaspal na prsku, tak som ho musela hladkat, kym nezaspal), aj Adelku som tak naucila samu zaspavat, akurat ze ta sa v noci budievala len 1-2x. Aj vecer uz zaspava sam, pokial nezaspi pri papani, ale mne skor ide o noc. Lebo tam to nefunguje, skusala som.. No je pravda, ze v noci neplace, ale reve, ked ho necham, takze nevydrzim dlho, lebo sa bojim, ze zobudi Adelku a susedov. Ak sa to ale nezmeni do zimy, tak u nasich a u svokrovcov to vyskusam aj v noci...

blumka
19. okt 2010

@maculik jj maculik take ...a ja som nasla aj take co maju medzi tymi okami co su v nich prsty taku prepazku a ona pomaha tym nozniciam perovat..no neviem to lepsie popisat, tak snad si pochopila 😀 len daj pozor, lebo my uz mame dve tricka postrihane 😀

laxity
19. okt 2010

@maculik mne by vyhovovalo naučiť Natálku nezaspávať na prsníku...lebo niekedy je to moc, keď jej musím do hodiny aj dva krát priložiť prsník aby sa uspala 😕

maculik
19. okt 2010

@laxity no ved aj ja som to tak musela robit a to, ze som ho naucila zaspavat sameho, pomohlo aspon k tomu, ze sa nezobudi na docuckanie uz O POL hodku, ale az neskor, a to je ako kedy.
Ja ho proste dam do postielky hned, ako vidim, ze uz nepije, len cucka a dudlikuje, takze je este v polobdeni, trosku pomrnci a zaspi. Niekedy je uplne hore a tiez o chvilu zaspi. Takze toto uz mam vyriesene, len to nocne budenie a zaspavanie len pri papani, to neviem.... Ja takto nechcem fungovat do neviemkedy :/

svokra mi stale vravi, ze nech mu vecer davam UM, ze potom mi prespi celu noc alebo aspon sa zobudi len 1-2x, ale ja neviem, pochybujem, ze to takto zafunguje. Ved ked ani kasa ho nezasyti natolko, aby vydrzal aspon 4-5h potom spat bez zobudenia, tak pochybujem, ze to spravi mlieko.

laxity
19. okt 2010

@maculik mne Naty pri uspání sa sama odpojí potom sa ešte dva krát poprehadzuje z jedného boku na druhý a keď je už tvrdá tak ju dám do postieľky 😕

baby ahojte idem do poradne paq napíšem 🙂

laxity
19. okt 2010

tak a sme späť z poradne 8300g a 72cm 🙂 celkom oka nie? 😀

jja
19. okt 2010

ahojte baby...
@laxity juj, co by som ja dala za takuto vahu 😀 😀 😀
moje kuriatko posledne dni vobec nechce nic jest...ani zeleninku ani ovocie. dokonca anijej oblubene vlocky nepapa..vysiel nam 3 zubok, tlaci sa stvrty...moze to byt tym?

laxity
19. okt 2010

@jja môže 🙂

mne Naty vôbec nechce papať príkrmy...vždy je to nejakých 5-6 lyžičiek 😅

dorotka2
19. okt 2010

@laxity no, my sme boli vcera a mame 8100, sme vas tusim celkom dohnali,aj ked neviem kolko meriame, lebo nas doktorka nemeria, takmusim zase skusit sama doma, aj ked to je trochu zlozite, kedze sa stale vrti a byt na chrbate je to najhorsie na svete, co jej mama moze spravit. 🙂 Ste sa rozpravali o sedeni a inych veciach, tak Viki uz sedi, sada si niekolko krat denne, plazi sa , najradsej do zadu,no uz prichadza na to,ako to ide i dopredu a na styroch je velka zabava, vcera uz dala niekolko krockov do predu, samozrehjme po stvornozky, nie sme take rychle ako ine deticky,stojime len na mamine. 🙂

@maculik Viki niekedy prespala celu nic,no uz sa mi budi niekolko krat za noc, uz dva tyzdne a kedze som nevladala, nechavala som si ju v postielke a teraz mi nechce ist do postielky v noci, vzdy sa zobudi, ked ju prekladam, hroza s nou.

A inak vitam vsetkych novych clenov, prajem vsetko naj oslavencom, aj Lukimu, nejak som nestihala prispievat. 🙂

laxity
19. okt 2010

@dorotka2 doháňate nás 🙂. Aj Naty sa vie krásne udržať na nohách som to dnes skúšala...no úžasná je, plazí sa dopredu málo, ale dozadu jak rak stále a točí sa dokola vkuse 🙂 ...už ozaj začnú tie naháňačky po celom byte 😀 😅

olifcek
19. okt 2010

my vazime uz 7900g 😵 😵 stastnaaa soooom

boli sme na plavani, opat sme aj potapali, ale len kusok, Olivke sa to lubi...len dnes sa kusok nudila, hehehe, bola ina instruktorka, nie taka svizna ako tie dve, co nas inak maju, ale neva, musi sa ucit, no nie?

vrtaju nad nami, takze oliv asi nepospi ani polhodku.....vlastne ani minutku, zda sa...

olifcek
19. okt 2010

@maculik mne oliv stale visi na prsniku....kedze ale mam len ju,tak neriesim...x;o) dokonca indianky s prsnikom robime, hehehe...

ja bych
oliv vyplakat nevedela dat ☹

maminnka
19. okt 2010

pravy dovod, preco je na hracke napisane, ze je az od 3 rokov, nie je ani tak pre male casti, lebo ak si vsimnete, tak nie vsade su, ale dovodom je fakt, ze hracky pre deti do 3 rokov su posudzovane podla ovela prisnejsich noriem, kedze je predpoklad, ze ich deti budu davat do ust. Vyrobcovia hraciek obchadzaju tuto prisnu normu jednoducho tak, ze napisu aj na hrkallky alebo cokolvek podobne, co je JEDNOZNACNE urcene pre mensie deticky, ze je to vhodne od 3 rokov a mozu veselo pouzivat materialy, ktore su pre babatka skodlive.
Z toho vyplyva, ze ak na hracke pre babatko vdidite napisane, ze az od 3 rokov, radsej nekupujte, obsahuje skodliviny.

maminnka
19. okt 2010

@maculik veru kasa, ani UM to nespravi. Ved to by potom vsetky deti, ktore vecer jedia kasu laebo piju UM, v noci spinkali.

olifcek
19. okt 2010

@zucana dnes cestuje, ze? STASTNUUUU CESTUUU a Vikinke vsetko naj k vymesacninaaam 😵

olifcek
19. okt 2010

toto ste videli? je mi do placu od nervov a zufalstva

https://www.youtube.com/watch?v=eI6ZhPgVhJ8
erika0802
19. okt 2010

ahojte citala som tu niekde ze male deti nemozu ryby...taak teeda som sa informovala a co mi chodia letaky tak pisu ze deti od 8mesiaca ryby mozu ale iba tak 2-3lyzicky denne...a k tomu kravskemu mlieku doktorka mi povedala ze od siesteho mesiace deti mozu kravske mlieko ked im nechuti UM takze som spokojna...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre