Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
19. okt 2010

@matesl super noc...a den to ani nehovorim, sak to lepsie ako u nas 😉 😵 😵 dufam, ze si to risko zopakuje a uz sa mu to zapaci 😉

u nas strajkuje terezka..boze keby ste ju dnes videli je ako z divych vajec.mm je pri nej uz od pol osmej a ona este nespi a to poobede spala menej ako vcera ..nechapem co je to s nou...ona nieze nevie zaspat ale vyvadza nechce sa ukludnit ako keby si redbull dala...keby som ja bola pri nej uz davno vybuchnem, vyjdem z izby a nech reve ale to by zobudila juli a tu by sme potom uspavali do polnoci...no neviem ako to riesit....a to nie je prvykrat 😒

avaka
19. okt 2010

@blumka ,co tak vyvadza ??? 😕 ake mliecko pije??nie je to z toho? 😀 ,lebo aj nasa vyvadza a u dr.som ju ani nenakojila,len cucla a tak sa po mne sapala,aby vsetko videla,sestricku,ludi,tlaciaren,hracky,....
@zoska,sikulka Neli 🙂 tiez mame rovnaky signal,uz sme sa aj ponorili par krat,som sa toho bala,ale super jej to islo 😎 ,len prvy krat logla,ale to bola moja chyba,lebo som ju v zlej chvili ponorila.. 😅
a tebe bude Neli uz cochvila sama behat...no sikulka to je na vsetky strany.. 😵
@laxity,ja neprekladam,ale ked nahodou uz dlhsie lezi len tak mimo,tak prelozim,minule mala tak studene brusko...az sa bojim,my mame total studenu podlahu,sme na prizemi a nemozem ani chodit bosa... ☹
a kde to kupujete tie teplaky na traky?ja necham doma hoc kedy len pancuchy...(namiesto teplakov,aspon ponizky nevyzuje...)
a ja tiez mavam take,ze rozmyslam,ako bude spat,uz som z toho taka zmagorena,ze vcera sa prebrala,kukla,ze som tam a ani necucala a spala dalej...a ja som nemohla zaspat...som myslela,ze sa kazdu chvilku zobudi...

loginka
19. okt 2010

cafte baby, dlhsie som tu nebola, tak nieco precitam, ale toto precitat aj tak nevladzem, tak len tak pozdravim a hadam sa trafim niekde do temy 🙂
gratulujem oslavencom 🙂 jej baby ved zachvilu uz budeme oslavovat rocik 🙂
@matesl super noc, gratulujem, my s Laurinkou stale do polnoci 3-4x a akurat mi necha niekedy 3 hodinky do ranneho zobudenia
inak k tym vaham, tabulku co dala olifcek, nasa Laurinka je uz nad maximom, je uz fakt tucka, uz ma 10.7 kila, jasne ze sa iba gula, lebo dvihnut take brusino a zadocek je riadna drina, no ale asi nejale dietky nie su namieste, ona totiz teraz dost v noci papka ale co mam s nou robit, ked inak by ricala a budila Dominika ?
@blumka my tiez musime zohladnovat duheho, tiez by som nechala Lauri niekedy plakat ale nemozem, tak papka a je spokojna

loginka
19. okt 2010

Domco sa dnes tiez nevedel vykakat, aj som davala slivkovu stavu, nepomohlo, kakat zacal, ale nedokoncil, tak som mu potom neskor pomohla rurkou, moze sa to? pije nutrilon, ale velmi som s mliekami experimentovat nechcela, akurat kase ma rozne

njonja
19. okt 2010

@loginka skus mu dat tu varenu hrusku s jablckom.

loginka
19. okt 2010

no @njonja to som este neskusila , nabuduce vyskusam, ale inak sa mu to kakanie polepsilo, odkedy sme zacali davat jogurt, sa mi zda

njonja
19. okt 2010

@loginka aj @blumka hovorila, ze jogurt je na to super..len my este jogurty nejeme, tak sme nahodou nadabili na toto🙂 Nasa lekarka s len chytila za hlavu, ked som jej povedala, ze maleho dako prehana, ci to nebude z toho. A ona ze vraj bozemoj! ved tu kombinaciu nemoze, to je jasne, ze to prezenie! Hm, tak mam aspon nieco na kakanie do zalohy🙂

loginka
19. okt 2010

ozaj ktore uz jete jogurty a davate uz kase na vecer? ja otalam zatial s kasou pre Laurinku, to je viac sytive, ze ?
moze sa kukuricna krupica?
hrusku s jablkom davam bezne, ale nie varene

zucana
19. okt 2010

babky caute tak sme dosli uspesne.let ok az na tie turbulencie...prvykrat....
isli sme hned do avionu a kupila som vyzivy alnatura...nejak viac tomu verim ako tej zelenine a masu v supermarkete 😕
a kupila som si k narodkam este sveter a suknu.....
a bola som sklamana z nextu 😒
vika je strasne rada s babinou a segrou a stale bola v pohybe a vymyslala
som strasne spokojna s kiddy autosedackou je uzasna a viki sa tam velmi paci 😵
moja mamina vravi ze je nenormalne aktivna ze neobsedi chvilu ze ona take zive dieta nevidela....ze to su vsetky deti teraz take?aktivne..... 😎 a ze je kraaasna
takze plati stretko jo? 25.10. v auparku ale kde v auparku????
idem skusit docitat

loginka
19. okt 2010

@zucana welcome 🙂
mala si povedat ze budes v avione, a vsetko naj, naj k narodkam 🙂 ty mas kiddy, to j eta s pultikom?

blumka
19. okt 2010

@loginka nam napr. ta slivkova stava nezabera ale vsimla som si ze ked jej dam varenu slivku ze to zaberie 😉
ja kase nedavam a zatial sa nechystam, moze zasytit ale nemusi, tusim zoska aj matesl dali a teda neviem ci pomohlo...krupicu nie, robi sa s mliekom a mlieko vo vareni sa moze od roka 😉

matesl
19. okt 2010

@njonja no nerobili, lebo sme nemali nic, ani hrdielko cervene ani nic na pluckach ani teplotku...dostali sme atb do nosteka, a sirup na odtrhanie hlienov a fenistil.
ze to moze byt zo zubkov...ved uvidim

matesl
19. okt 2010

@njonja mozno aj po tyzdni uzivania fenistilu 😀
lebo ked mu ho dam po pol hodke vonku zalomi v hocijakej polohe bez mrnkania 😅

njonja
19. okt 2010

@matesl ty a vies, ze mas asi pravdu s tym fenistilom? ved to je v podstate liek na alergie, ked sa to tak vezme a tie casto utlmuju🙂

blumka
19. okt 2010

@matesl no jeden z vedlajsich ucinkov fenistilu je spavost 😉

matesl
19. okt 2010

@blumka juj moja...co to Tete...inak aj ja mam obavy ze R bude taky...on ked ma spat tak zdivie...skace po posteli, cucne otoci sa, natahuje mu rukou prso, hojda sa...knuci...stiahnem ho spat a zas...ja sa uz len smejem, lebo by ma tiez slak trafil...a to cele mu trva niekedy aj cely panelak 😀
niekedy ho vezmem hore, dam mu este hracky a nech sa unavy a musi pockat uz do konca panelaku, potom uz zalomi bez problemov 😅

njonja
19. okt 2010

@zucana a ja ze kde si sa stratila🙂 Vsetko naj k narodeninam🙂

matesl
19. okt 2010

@loginka ja mam tiez niekedy take noci ze je Risko stale na prse...a nech...ved to potom vybehaju, mm este snad nikomu neublizilo 😉

lolka
19. okt 2010

cafte, dosla som kuk, ja nejako nestiham....
@zucana tak uz ste opat doma ? vasi sa uz nevedeli Viki dockat, ze ? sa ani necudujem, ved deticky tak rychlo rastu, pomaly kazdym dnom robia pokroky a samozrejme rastu do krasy 😉
aj nasa Viki je akcna o 106, neobsedi, stale ma nieco v rukach, ked ju mame na rukach, furt sa vrti a obzera za ludmi, psami, este aj ked ju kojim musi aspon nohami kopat a byt v sede (a ja cela vykrutena)....strasne ma z nej boli ruky, uz som si kupila aj krem, lebo v noci nemozem kvoli tomu ani zaspat 😒
Alnaturu odporucam, ja ju tiez kupujem a viki chuti, ci uz ovocko alebo masko a zeleninka 😉

a to stretko plati v Auparku ? o 15.00 hod. ? pocitam s tym, ale keby sa daco zmenilo, dajte vediet, dik 😉
@loginka ja jogurty este nedavam, myslim, ze je este cas zacinat s kravskym mliekom....neviem.

blumka
19. okt 2010

@matesl no neviem co jej je..ona odmalicka mala problem zaspat, a teraz akoze nie je to take strasne, lebo uz tym ze vela rozumie tak sa jej da vela vysvetlit a niekedy jednoducho zavre oci a spi, lebo vie ze nic ine nezmoze ale niekedy ako napr. dnes proste vyvadza a saskuje a ked jej chceme nieco povedat tak zacne kricat nienienienie...proste akokeby ine decko...

njonja
19. okt 2010

@matesl , @blumka - nam dali Prednison a maly bol z neho taky nabudeny, akoby letel na Redbulle! Som sa uz nevedela dockat, kedy sa minie jeho ucinok, lebo to bola jedna katastrofa!

avaka
19. okt 2010

@matesl ,mozno chce len vidiet cely panelak... 😅 😀
@zucana,vsetko naj k narodkam,aj Vikinke k 9.mesiacikom 🙂
@olifcek,aj Olivke vsetko naj 😵

blumka
19. okt 2010

@njonja tak na ten si dam pozor! 😀 inak my sa s mm vzdy tesime ked lekarka predpise fenistil ale u nasich deti nezabera 😅

matesl
19. okt 2010

@loginka mne kasa pomohla, Risko po nich papaval az o pol 2 rano 😉 skus
a tu krupicku mozes, aj v mama a ja su recepty s krupickou. a kukuricka je uplne ze fajn 😉

njonja
19. okt 2010

@blumka , @matesl,@avaka - ja idem spat. Som daka unavena.. pa a dobru nocku vsetkym🙂

blumka
19. okt 2010

@matesl @loginka krupicu len ako zavarku ale nie ako samostatnu krupicnu kasu, do tej ide kravske mlieko 😉

blumka
19. okt 2010

@njonja bru aj tebe..ja by som aj sla ale juli sa zacina vrtiet musim pockat kym tvrdsie zaspi, lebo nemam rada ked zaspim a o 10 minut ma zobudi....normalne mam stresy pred spanim...

njonja
19. okt 2010

@blumka inac sa casto pytam, ze odkial ty to vsetko vies. Si ako nasa encyklopedia🙂

loginka
19. okt 2010

baby a naco vam predpisuju fenistil?
@blumka a mlieko sa moze po roku do varenia ake?

njonja
19. okt 2010

@blumka tak drzim palce, nech ti uz spinka🙂 Bruuuuu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre