Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
20. okt 2010

@avaka super..ja tiez znakujem ale dost to aj zanedbavam...akurat som aj mm vravela ze musime zacat poriadne...terezka sa tak hojne rozznakovala po desiatom mesiaci ale potom to uz slo super, kazdy den novy znak a to bolo na tom uzasne ako sme sa vedeli dorozumiet..vela si pamata doteraz..a aj ona znakuje na juli 😉
mozno sa na chate nase deti budu dorozumievat znakmi 😀

avaka
20. okt 2010

to by bolo super 😀 ,ja som tiez v tomto hrozna,zabudam...ale budem sa musiet posnazit,uz je taka vacsia pohodicka,tak vyskusame... 😵

blumka
20. okt 2010

@avaka to ked zacnes poriadne tak potom si uz nebudes ani uvedomovat a ruky ti same budu behat...a ela to bude aj vyzadovat..ja si pamatam ako sme sli s terezkou na prechadzku, ona v kociku a nieco zbadala, ukazala na to a uz mi kukala na ruky a ja som si za jazdy musela vymyslat znaky 😀 a vela si aj ona sama vymyslela

avaka
20. okt 2010

@blumka idem,dobru nocku,lebo o chvilu asi pojdem davat mlicko,ale nebudem jej znakovat,by cumela a prebrala by sa.. 😅

avaka
20. okt 2010

@blumka to vazne,tak to ste si take vlastne znakovanie spravili?
ja to tiez vidim,ze je taka zvedava,tym prstom furt mieri,tak tam s nou idem a poviem jej co to je...no aspon tak,ona si pamata,aj vcera ukazala,vravim jej,to je maco a druhy den uz vedela.. 😕 uz sa na to tesim,budeme skusat...a zlata Tete,ze rychlo mama ukaz 😀

blumka
20. okt 2010

@avaka ved aj ja idem, cakam na maroda nech sa osprchuje a padam...
jj, Tete si vymyslela vela toho...a ja tiez 😀

avaka
20. okt 2010

@blumka tak dobru nocku a nech sa mm pekne lieci 😉

lucia411
20. okt 2010

no uz som dozehlila dievcata teraz idem vylozit nohy docitat knihu ci sa budem vediet sustredit tak to neviem ale tak pokusim sa nooo...dakujem vam krasne za podporu....a nevim sa dockat kedy pride mm z prace....este necelu hodinku a je doma....tak sa majte krasne a dobru nocku vsetkym 😉

matesl
20. okt 2010

@njonja nedavaj ten gelik na zubky pred papanim, lebo mu to moze aj znecitliviet jazyk a nebude vediet prehltnut a bude sa dusit...to som niekde citala...ze s tym treba opatrne, lebo isto aj tvoj maly to oblizuje hned...jak nas 😅

matesl
20. okt 2010

babulky,
dnes som vonku riadne s malym vymrzla, ale on si fajne pospal...musim kupit riadny presivak, uz to nie je vonku sranda 😀

njonja
20. okt 2010

@matesl DIK!!! Ja mu to davam vzdy pred papanim, lebo mi vzdy zaspi na prse, tak som si hovoirla, ze aby som to stihla!

No ja som si tento tyzden kupila paperovu bundu , aj ciapku, aj rukavice!mm sa mi smeje, ze chodim ako na severny pol, ale on s malym nejde von ani na 10 min. Ved nech sa skusi prechadzat hodinu v tej kose!
Idem spat kocky, paaaaaa

dorotka2
20. okt 2010

Ahojte babeny. Ja som tabulku uz tiez doplnila,len nejaknestiham,sme vela vonku a u kamosky,ma rocneho chlapceka, tak sa nase deturence hraju a my mame trochu klud,tak sa tesime s nimi. Chcem pochvalit moju bambulku, uz zaciname stvornozkovat dopredu, teda uz asi dva dni,no uz spravi aj viac krockov, a staaaale si sada, je taka zlata, ide do zadu a sup do sedu,alebo zboku, no uz je jej jedno, z akej pozicie,poriste si stale sada. Len horsie je, ze niekedy padne,hlavne kedje uz unavena, pada dole,dnes mi tak padla na parketachj, strasny plac,hrali sme sa, ja som sla na zachod,onasla za mnou, potom si sadla a zrazu plac, vybehla som a ona lezala na zemi,takze predpokladam, ze si sadla a padla. 🙂 No v pohode, opat nemala nic ani len cervene, takze mozno sa ani neudrela,lenzlakla, netusim, bola som na zachode. Ono je to strasne tieto pady, ani nevioes ako, kedy, kde, ale asi sa musia tie deturence naucit, ze si maju davat pozor a nepadat. 🙂

laxity
21. okt 2010

dobré ránko

Tiež čítam, že rôzne zážitky tu babulky máte s detičkami...a @blumka to ozaj dobre napísala, budeme sa o ne stále báť...ja to vidím na svokre a svojich rodičov má dospelé deti a stále sa o nás boja...tak toto nás čaká...ten strach ☹ ale zároveň radosť velikááááá 🙂

@zucana musím kuk na nete čo ste to kúpili 🙂...aj u vás si vyberá Viki hračky? 😀 Pokiaľ sú malé a nevnímajú to, tak sa to dá...horšie by to bolo so staršími 😀

@svetlankat jojo myslím, že @lolka dala Viki takú hračku - umelá fľaška a fazuľa do nej a strááááášne to hrká 😀

@garonka tak ako je lepšie? A moja Naty tam nebude a to som si myslela, že možno Naty bude mať východniara 😀

@jja ak chceš recept na tortu, neviem či ti to už niekto písal, ale je v súkromnej téme Varíme a pečieme niekde na začiatkoch 🙂 kuk

My sme spali fajne, už sa hrá, snáď za chvíľku zaspí 😀, bo o 10.00 ideme na návštevu do pk, potom poobede príde zase k nám návšteva...takže dnes taký návštevný dník 🙂.

S plávaním končím tento mesiac, už nebudem pokračovať ďalej, tri kurzy stačili...možno po novom roku opäť...teraz sme sa zapísali sem http://sites.google.com/site/jurionsk/pohybovka...

snáď som sa dobre rozhodla, aj keď viem, že plávanie má veľmi rada 😕

alex
21. okt 2010

Dobré ránko, aj my sme už hore. Noc taká ako vždy. Len o polnoci sme mali rošošo, nechcel hajať v postieľke, tak išiel medzi nás a nadránom som ho dala do postieľky. Teraz si tu rozpráva a gúľa sa po posteli.

laxity
21. okt 2010

@dorotka2 pekne, že sa flákate a nás pozrieť neprídete 😀

laxity
21. okt 2010

inak čo je s @jaja32? 😕

alex
21. okt 2010

@laxity Tá pohybovka je fajn, keby to bolo v BA, tak by som sa pridala.

laxity
21. okt 2010

@alex a Svätý Jur ti je ďaleko? Ja to mám tiež 20 km 😕

blumka
21. okt 2010

bre ranko 😉
@svetlankat @olifcek @garonka my pravdepodobne prideme trosku neskor, juli spala dlho dnes takze aj prvy spanok bude neskor...alebo prideme tak ze ju rovno u sveti vystrcim na balkon nech si pospi, este neviem...ale budem sa hlasit bude ofli alebo sveti 😉 ale na 100% dojdem..

svetlankat
21. okt 2010

dobre ranko, @garonka ked sa dnes budete citit lepsie tak dobehnite, aspon sa ukazat.
@laxity tak tu flasku skusim aj ja, a aku flasu normalnu pvc pollitrovku alebo kojenecku?

svetlankat
21. okt 2010

@blumka ok kludne dojdi aj tak, ze sa u nas vyspinka, no uz ako to bude vam vyhovovat

alex
21. okt 2010

@laxity Nie je to ďaleko, ale ja šoférujem máličko a mm má takú robotu, že by mi to nevyhovovalo niekedy.
Mladý mi tu už mrnčí, nevie zaspať.

laxity
21. okt 2010

@svetlankat ja som to dala do 0,5 litrovej umelej a trošku fazuľky 😉

@alex aha, tak vidíš máš dôvod naučiť sa šoférovať a potom to už nebude problém...ako u mňa, strašne som sa vyhýbala šoférovaniu, mm mi kúpil nové auto ktoré stálo skoro rok pred domom, len sme ho sem-tam prebehli...no a jedného dňa som musela ísť nečakane vo sviatok do práce...tak som sa nasrala a zobrala si auto...a odvtedy šoférujem stále...bez auta ani na krok 😀 ...ono to príde 😉

svetlankat
21. okt 2010

@laxity tak vyskusam, ja som tiez jedneho dna sadla a od vtedy soferujem, aj som ho uz tukla, ale parkovat neviem, do mesta velmi nerada, uf.ale ako vravis ono to pride.

Miska zaspinkala, idem rychlo urobit zopar chlebickov, aby mi tu baby neumreli hladom

blumka
21. okt 2010

@svetlankat ved uvidim, ak este o pol desiatej bude cerstva tak sadneme do auta a prideme ale ak uz vtedy bude oci zatvarat dam ju spinkat ona aj tak ten prvy spanok mava len taky max. hodinu a potom dojdeme..ved my sme tam za 5 minut 😉

alex
21. okt 2010

@laxity No však to, ja sa neviem prinútiť, mám taký blok, lebo sa neviem rozbiehať v kopci, resp. Sa bojím, že mi to skape, alebo nacúvam do auta za mnou :-/
malý mi už hajá 🙂

olifcek
21. okt 2010

@blumka mne oliv este haja...dalsia, v poradi 5ta? Noc, co v noci mrnci a cucka a cucka...unavena som jak slak...idem sa chystat

laxity
21. okt 2010

@alex toto bol aj môj problém...ale vyriešila som to tak, že keď sa na mňa niekto lepí, tak jeho smola ak do ňho drcnem...má si dávať odstup, neboj ak by niečo dáš ručnú a nech ťa všetci obídu 😀

laxity
21. okt 2010

ja mám pocit, že mne Naty robí niekedy naschvál všetko naopak...keď potrebujem, aby spala vtedy sa hrááááá a potom naopak...som ju bola dať uložiť ale bez úspechu...a vám už niektorí drobci spia 🙂 a že o desiatej v Pk...no nič budem meškať 😀

lienka2
21. okt 2010

@olifcek
@svetlankat vdaka za pozvanie, len skoda ze uz nestiham.. keby som skor vedela, tak sa dohodnem s mm aby ma doviezol a potom odviezol domov, pracuje nedaleko.. tak snad inokedy.. ale tesim sa na fotecky, dufam ze nejake budu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre