Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

avaka
23. okt 2010

ahojte 🙂

@zucana ,tak aj ja este dnes-vsetko naaaaj....naaaaaaajjjjj!!! 🙂 😵
a je to sila,aspon na dets.vecickach by si mohli davat pozor,chudatko...

@laxity ,aj ja uz davam niekedy vecer z obidvoch,ale to skor,ked vecer vyvadza nechce spat a ubehne nejaka doba...ale asi staci,ked Vam ani nutrilon nepomohol...a ja by som asi zbytocne uz teraz nedavala UM,mozno skor kasu...
Mne ked sa v noci budi,tak ako ma uz minule@zoska upozornovala,kym ja rozlepim oci uz sedi... 😕 a teraz stale prelieza mantinely,normalne sa bojim,aj teraz ju chodim smirovat cez klucovu dierku.. 😀
a posledne dva dni uz stale sada,ako taky dubak,si to uziva... 😎

@maculik .no mna by v tomto pocasi asi nikto nedonutil po mesiaci okna umyvat.. 😅 ,aj ked kuchynske asi budem musiet prebehnut,lebo mame drez pod oknom,tak aj tak vyzera... 😒 tak pekne mamine povedz,ze su krasne ciste... 🙂
a este ma napadlo s tou zmenou casu,som sa to aj ja minule pytala,ale mne sa zda,ze si to mala sama posuva,vstavala o 6-tej,potom o 7 mej a teraz niekedy uz spi do 7:30 😕 ,tak ,ked sa posunie cas zase budeme na 6:30-7:30 🙂 asi..
no ja musim ist pracovat,zajtra cakame velku navstevu 🙂

garonka
23. okt 2010

dobre ranko 🙂

baby davali ste niektora červenu repu ? to je cvikla .......svokra mi poslala no ja neviem či dať alebo nie

@olifcek krasna mikinka 🙂 škoda že ja na tych aukciach niesom 😔

olifcek
23. okt 2010

@garonka nedavala som este...a neviem, ci sa uz smie x;oD

chces ju? saaq Ti ju vydrazim...povedz, do kolko mam ist a je to x;o)

garonka
23. okt 2010

@olifcek no prave to neviem či ju môže ale asi nie no neviem, tak mi tu stojí na balkone a straši

uf fňuk nam treba už 86 😔 a ta mikinka sa mi ľubi ja by brala aj za 20 € 😅

zucana
23. okt 2010

@olifcek ano ta draha a to uz druhykrat problem so zipsom....a na hentej ze vymenili zips....ale som sklamana z tejto bundy je krasna a viki sa hodi a je super tepla a takto ju doskriabe....
a dakujem za priania baby 😵
vikinka mi pripravila krasne prekvapenie...teda mm cez segru a mamu napisali m i po taliansky na prianie ze: maminka si nejlepsia na svete a mam ta kazdy den radsej .mas narodeniny a ocino mi povedal ze mas rada ruze tak ti ich chcem darovat dufam,ze sa nepomylil lebo on je taky blazon a niekedy sa zmyli ale ma ta velmi rad....a potom malej dali ruz na pery a ona odlacila pusu....

olifcek
23. okt 2010

@zucana pri precitani mi vysla slzicka, nadherne!

olifcek
23. okt 2010

@zucana Ty v utorok kedy ides do IT? vecer?

laxity
23. okt 2010

@zucana krásne 😵 😵 😵 , uži si narodeninky 😵

laxity
23. okt 2010

@avaka aj ja som rozmýšľala, že či už nie skôr kašu...no uvidím zatiaľ to nechám tak, ale neviem kedy sa mieni chytiť na fľašku 😅 , či jej tam dám vodu, či kašu, či mlieko..NIČ vrrrrrrrrrrrrrr 😅 😠 😕

blumka
23. okt 2010

ahojte...
u nas noc otrasna ale nejdem uz ani pisat 🙄 ..@maculik v tomto ta uplne chapem ze potrebujes aby ti Petko viac spal v noci, u nas teraz mam na starosti "tri" deti a je to o drzku..aj ked chvalabohu terezka uz je zdrava takze uz sa to trosku upokojilo ale pre zmenu Juli idu horne dvojky, takze znovu si nepospime, mm je stale marod, kazdy den vecer ako ulozim deti ma boli hlava na roztrhanie, v noci sa velmi nevyspim, no uz sa tesim kedy to skonci toto vsetko
@laxity a naco potrebujes aby sa ti chytila naty na flasu? 😕 to uz by si urobila somarinu, keby si ju teraz ucila na flasu...fakt ked radsej daj kasu alebo sytejsiu veceru ale nie UM to je total zbytocne...a zvlast ked sa ti Naty budi len 2x...nepripisovala by som to absolutne hladu v noci. Tak ako oliv vravi, je milion pricin preco sa deti budia v noci a hlad u 8 ci 9 mesacneho je podla mna ta milionta pricina 😉

a u nas si tiez deti cas posuvaju same..obidve sa mi budievali medzi siestou siedmou a teraz si to posuvaju na pol osmu..prvy den mozno bude rozhadzany,mozno bude treba juli trosku aj budit ak by chcela spat dlhsie ale ak bude tak ako pri terezke tak na dalsi den uz budu ok 😉

selyma
23. okt 2010

babky, my sme posledne, ktore nemaju zubok? Klauduska este nic.. Zuci vsetko najsamlepsie k narodkam

olifcek
23. okt 2010

@laxity flasa??? naco? skus doidy poharik, ci poharik s naustkom x;o) ako pise @blumka, no, plne s nou suhlasim

@garonka ahaaaaaaaa http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=2638658

dorotka2
23. okt 2010

@matesl ak sa zmestia oba kociky do mojho kufra, zoberiem vas,alebo to nejak vymyslime predsa. Dnes som na mobile,tak sa mi zle pise, v neddelu uzz buudem ddoma
@zucana vsetko naj k narodkam, mm zlatyyyy

alex
23. okt 2010

Ahojte,
@zucana Všetko najlepšie k narodeninám! Krásne prekvapenie ti mm pripravil 🙂
@laxity čo by som ja za to dala, keby sa mi malý zobudil v noci len 2x. My máme noci otras, budí sa mi všelijako. Raz za hodinku, potom za dve. Ale dlhšie ako 3 hodinky mi vkuse nepospí. Aj dnes v noci som si ho musela zobrať k sebe do postele. Chce ma mať pri sebe. Aj teraz doobeda. Zobudil sa ráno a on zvykne ešte pospať doobeda, videla som, že chce hajať, ale ani za svet v postieľke nechcel zaspať, chvíľu som ho nechala aj plakať, ale to sa nedalo a aj tak nezaspal. Až po obede si pospal hodinku aj pol cca. Napapal sa, dala som ho do postieľky a hladkala až kým nezahajal, ale bol už unavený, tak to bola rýchlovka.

matesl
23. okt 2010

@dorotka2 dakujem, ake mas moja auto?

maculik
23. okt 2010

ahojte 🙂
mama je s drobcami, mm este na chvilu odbehol do roboty a 17,15 ho veziem na vlak, ktorym pojde na letisko do Frankfurtu a potom uz leti. Ja som upratala kuchynu a idem za nimi, len som este nakukla, co nove 🙂

@avaka @blumka tak Petik si ten cas zase posuva naopak 😝 Zvykol vstavat tak okolo 7-pol8 a teraz vstava o pol7. Tak len dufam, ze neostaneme tak, ze bude vstavat o pol6...

@olifcek ktory hrncek to mas, ze doidy? to som este nepocula.

a kocky, ked budete odstavovat, resp.vecer davat UM, tak to sa nema davat do flase, ze zbytocne ucit na nu? To mam potom davat mlieko (aj cez den pred spanim) do poharika? 😕

Lebo Adelka ked presla v 13.mes na Sunar, tak som jej dala flasu a vlastne ju mala az doteraz, len asi 3-4t, co je uz komplet bez nej, mliecko pije vecer z hrnceka a rano ma "kakauko" 🙂

maculik
23. okt 2010

@alex my noci tak isto, tuto noc sa do polnoci zobudil 3x, z toho 2x papal, no a po polnoci kazdu 1,5h 😝
Ale prekvapil nas doobeda - spal od 10,30 do 13,30 s 1 medzicucnutim, som ho normalne bola 2x pozriet, ci je vsetko ok. Takto by mohol spat kazdy den 😵

blumka
23. okt 2010

@maculik ja som terezke vzala flasu okolo roku a pol, dala som jej poharik s naustkom, asi tyzdnen mi total odmietala mlieko, dokonca ani to ranne, okoo piatej nechcela z toho poharika...vdaka tomu sa vlastne oducila celkovo na mlieko v posteli. potom po strajku, zacal pit mlieko normalne uz len z pohara..
zalezi kedy chces oducat od kojenia podla mna. A tiez je podla mna rozdiel ci chces oducit len od nocneho kojenia alebo celkovo chces prestat kojit...ak ti ide len o nocne kojenie tak potom by som to asi riesila tak ze vobec nic nedavat, nieze nahradzovat materske umelym......
flasa by bola asi posledne riesenie, najprv by som skusala asi vsetky mozne naustky a slamky a az potom flasu...od nej sa zle oduca a nie je vhodna pre deti po roku 😉

andrea2603
23. okt 2010

@zucana všetko najlepšie 😵
Kočky, tie naše deti sa na nás dohodli 😠 , či čo? Ja som o 1.30 rezignovala /od 21.00 sa vkuse budila a mrnčala/, malú som odovzdala do obyvačky mm, tak do 4.00 ju pestoval, samozrejme mrnčala, potom mi ju priniesol nakojiť a uspal ju na rukách a konečne zaspala a vstala o 7.30
Ráno som išla do lekárni kúpiť gél na ďasna, tak hneď som povedala lekárničke, nech mi dá ten najsilnejší, lebo už 4. noc nespím /asi zuby, lebo inak je v pohode/ a keď ani túto noc nebude, tak ju s tým gélom celú natriem 😅

laxity
23. okt 2010

@olifcek veď to mám ten pohárik s náustkom 🙂 náučný 😕

laxity
23. okt 2010

@blumka a ďakujem za radu 🙂 ...ona asi bude rovno piť z pohárika...to jej celkom šlo minule 🙂 , ja som to chcela skúsiť bo príkrm mi nechce, kašu mi nechce tak som skúsila UM ale ani to 😅

maculik
23. okt 2010

@blumka dakujem aj ja za radu 🙂 Zatial chcem len nocne kojenie oducit, vecerne by som rada nechala, akurat mm do mna huci, ze uz na Silv.by rad isiel von, tak neviem, ako to spravit.
Ale skusim nejaky poharik teda, Avent Magic Cup ale velmi nemusi, trochu vody si odtial cucne a potom to uz len hryzie. A nie je to divne, ze mlieko z poharika? Ci to je jedno alebo dokonca asi lepsie, nez flasa, ze?
No veru, nas dr tiez sprdla na 2r prehliadke, ked sme povedali, ze Adelka este pije rano a vecer mlieko z flase. Ale uz sme flasu vyhodili, aj ked niekedy vymysla, ze flasu, no vzdy to nejako zahovorime 🙂

inak, konecne sa nam trosku prerezali horne jednotky, uz nas velmi dlho trapili, tak dufam, ze do 2-3dni su vonku cele. Teraz buva a ja cakam,kym sa mm da do poriadku a vyrazime.

@andrea2603 a vidis jej nejake zubky, ze by sa prerezavali? MOzno aj ten spln, co baby spominali. Ach jo, maju tie dietky nejake divne obdobie teraz 😝

maculik
23. okt 2010

@laxity u nas inak tiez kasa nepomaha, sice ju zje, ale potom akurat sa viac budi na grganie a brusko, takze nedavam a radsej mu davam na veceru to, co mal na obed.

laxity
23. okt 2010

@maculik urobím to aj ja tak, skúsim sa jednoducho potrápiť...dám jej pred večerným kojením zvyšný obed a potom budem dokojím...možno ju to viac zasíti...a uvidím či sa niečo zmení 😕

olifcek
23. okt 2010

@maculik http://doidycups.com/ modry mame....

@andrea2603 😀 😀 😀
@laxity tak ten daj, nie flasuuuu

laxity
23. okt 2010

@olifcek ja som to zle napísala 🙂, fľašu nemá vôbec 🙂

olifcek
23. okt 2010

@laxity ver, ze 2x za noc je super.... 😉

laxity
23. okt 2010

@olifcek a z toho doidy ti pekne pije sama?

olifcek
23. okt 2010

@laxity 😉 achaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

laxity
23. okt 2010

@olifcek veď ja viem, ja len kvôli tomu, že sa to nejak mení - nezvyk 😀 , tak či náhodou 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre