Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

jaja32
23. okt 2010

@olifcek jeeeej, dakujem 🙂 ja by som chcela velkost c. 86, prechodnu mame 80-86 a je fajn

olifcek
23. okt 2010

@svetlankat my maME CHODIDIELKO CCA 10-11cm...hehe..

Oliv pri mm uz len stoji na nozickach x;OD hehe....sidlo malinke

matesl
23. okt 2010

ahojte kocky,

no posledna noc u nas tiez otras, urcite je to splnom od pol 2 som asi ani nezaspala a to som isla pred pol nocou 😅

@maculik ja som pila kakao z flasky do 6 rokov a nikdy som ani strojcek na zuboch nemala 😀 kedze mam mladsiu segru tak som aj ja chcela z flasky...co je na tom zleeee 😅

matesl
23. okt 2010

baby a dnes som bola so svojim gynosom...a normalne ma sprdol, ze preco este kojim, ked som mu hovorila ze ani kramy este nemam....lebo ze uz aj tak zo mna len vodu taha a ze si zbytocne drazdim hypofizu stale, ze uz mu staci a mam k nemu prist v piatok ze mi da tabletky na zastavenie...
no ja som ostala paf, ze no isto ja to dieta inak v noci neutisim a uz sa vobec nevyspim...
ze pre zenu zo zdravotneho hladiska to uz nie je zdrave ze sa zvacsuje hypofiza a moze mi to robit zle...ale nepochopila som upne ako, ale ze na psychiku...chapete to? musim sa mu teraz vyhybat 😀

olifcek
23. okt 2010

@matesl to co za paka? urcite sa nedaj...nie preto, ze inak neutisis...ale preto, ze je to pre babo to najlepsie, co existuje

olifcek
23. okt 2010

@jaja32 v IP mas viac vetroviek, daj vediet, ci si si vybrlaaaa 😉

maculik
23. okt 2010

@matesl no ved aj segra pila vraj krupicu z flase este v prvej triede, vzdy rano, kym isla do skoly, jej babka uvarila krupicku, dala do flase a segra sa s nou schovala v kuchyni za lavicu a tam to vypila. Lebo uz sa hanbila, ze pije z flase, ale bolo to silnejsie, nez ta hanba 😀 a zuby ma lepsie, nez ja... 😅

a mama ma akurat sprdla, ze co vymyslam s poharikmi, ze deti stale pili mlieko z flase a tie zuby su skor dedicne, nie len z flase, a ze preco chcem Petulka obrat o ten krasny ritual ranneho a vecerneho pitia z flasky (teda ked ho odstavim, co planujem tak okolo roka, +-mesiac, teda ak sa bude dat). tak teraz neviem, ale ved uvidim, budem skusat a ak zacne pit mliecko aj z poharika, tak s flasou nebudem vymyslat, ved to je jedno, ci ma ritual s flasou alebo s tym poharikom s dierkami, no nie? 🙂

@matesl no ja som taku noc, ako spominas, maal pred par dnami, spala som za celu noc tak 2h, otras...

lolka
23. okt 2010

dosla som kuk a este stiham ....@zucana krasne narodeniny Ti aj s Viki prajeme, hlavne vela zdravia, mas dobreho muzika, krasnu a zdravu dceru, tak co viac treba ? 🙂

citam, ze sa bavite o flaske...Viki davam pit z poharika s naustkom vodicku. ma aj flasu s cajom, ale vela z nej nevypije, skor sa s nou len hra.
ked som bola ja mala, tak som "kakaukovala" z flasky este ked som bola v skolke, bol to moj ranny ritual vypit flasu z maminej naruce 😅

blumka
23. okt 2010

este nespite? 😉
ja som tiez pila mlieko a kakao z flase snad do 4 rokov, ale pravdu poviem, ked vidim kamoskinho skoro 4 rocneho syna ako pije z flase tak mi to pride divne... uz ked nie kvoli zubom, tak prinajmensom to ja osobne povazujem za zbytocne hlupy zvyk dietata.. od cumla ho oducala a hanbila sa za to ze ho ma este ako 3 rocny ale flasu mu strci do ruky hocikedy a hocikde.. mne potom popri nom moja terezka pripada ako 10 rocna 😀 Vraj uz rocne dieta by nemalo pit z flase, no ale to sa aj mne zdalo skoro nedat flasu...ale tak 3 ci viac rokov to je podla mna prehnane...a teda neviem ale pitie mlieka v posteli nepovazujem ja osobne za pekny zvyk ked uz ma dieta napr. 2 roky, skor za zlozvyk..a teda tazko sa toho zbavuje 😉
@matesl akoze nic v zlom ten tvoj gynekolog ma kolko rokov preboha? 😕

lolka
23. okt 2010

@matesl mati, tak v tomto by som dokiho urcite nepocuvala 😠 on ma len jeden pohlad na vec.
my cumel nemame, tak ani nebudem musiet oducat 😵 a myslim, ze s flasou tiez nebude az taka kamoska, ved uvidim ako to bude ked dokojim, co este snad nebude tak skoro 😉

alex
23. okt 2010

kočky, mne dieťa už 2,5 hodiny spí 😀 dúfam, že dýcha, ani ho radšej nejdem kontrolovať, aby som ho nezobudila. Dúfam, že keď ja pôjdem spať, tak v tom bude pokračovať a nebude vymýšľať.

olifcek
23. okt 2010

ja flasu nedavam a nedam, cumel som dala, ale kukala, co s nim bude robit, pouziva ho ako hryzatko, takze neriesim, ale kebyze cmula, beriem okamzite x;o)

ved uz o chvilku mame rok, naco si to kazit, no nie? pit vie z cohokolvek, co Olivke dam, takze parada, uz to len zdokonalit x;o)

mne Oliv haja a neprebudila sa ani po prelozeni, az neuveritelne, normalne, ze wow....ale pojdem za nou, desne ma boli hlava ani ibu nepomohol....

blumka
23. okt 2010

@olifcek ja ani neviem ci mam ist spat, juli sa tam prehadzuje, isto ked si ja lahnem tak sa zobudi a bude zas hore aj do jednej-druhej...neviem, ci ju ja budim, ci zuby ci to fakt ten spln, ci co ale uz by to mohlo prestat 🙄

olifcek
23. okt 2010

@blumka x;o) Oliv je teraz na posteli roztiahnuta ako princezna, ked pridem iste pomrnci, ale ja si lahnem tak, aby sa ma nedotykala a bude ok x;oD

olifcek
23. okt 2010

@blumka alebo sa rovno napoji, pocucka, a zaspinka zase...x;o)

alex
23. okt 2010

no už papal, ale spinká ďalej, tak uvidíme do kedy opäť potiahne.
Jakubko pil aj z fľašky, ale už máme Avent pohárik a pije z toho. Fľašu už nebudem dávať. Kojiť sa chystám minimálne do roka, uvidíme ako to pôjde. Rada by som aj dlhšie.

zoska
23. okt 2010

ahojte 😉
@laxity dik ze si na mna myslela 😉 noc o nicom, ale lepsia ako predosla 😅

dnes zaspala mala az o 22.00, zacala si nejak predlzovat intervaly od poobedneho spanku do nocneho zaspatia, potom sa vecer citim uplne vystavena...
@svetlankat u nas maju u Batu od cisla 17 😉

@maculik podobne aj ja rozmyslam ze kojenie ukoncit okolo roka a rozmyslam z coho bude pit potom kedze magic cup odmieta...tak ale ona celkovo odmieta caj aj vodu 😅 no uvidime, myslim ze to bude este "sranda" 😕
uzi si maminu v nemecku 😉

dnes sme kupili fusak zn. Eisbarchen, je uplne supeeer 🙂 http://www.e-broucek.cz/sk/fusaky-zavinovacky-d...
kupila som neutralny- sivý....aby bolo aj pre druhorodene dieta 😀 ak bude chlapec

dobru nocku

avaka
23. okt 2010

@garonka,cervenu repu uz tusim mozeme,ja som aj kupila a nakoniec nespravila,aj tam by mi to veochutene nejedla.. 😒
@zucana.nadherny darcek si dostala 🙂 dojimave...
@laxity,@maculik,ja sa pripajam ku kockam s tou flasou...skoda uz teraz na nu ucit,ja by som urcite nedala,ja dokonca ani flasu doma nemam 😅 ,jednu sme dostali v porodke,niekde je zapatrosena...mala pije len mm a skusala som ten poharik so slamkou,ale neslo jej to,tak musim skusat,nech sa nauci,ked bude treba pit uz vodicku viac...teraz jej sem tam po prikrme dam z normalneho pohara,alebo poliev.lyzicou. Dudel tiez nema a ako vravi Blumka,je mi divne ked mala nema a stretneme susedu,co ma 3,5 roka a cmula a cmula...
a nasa mama tiez stale vravi,ze kedysi vsetko len z flase do roka !! a tiez sme dlho kakaukovali a dudlovali a kojene sme neboli.. 😒
@maculik a poobede Ti Petko spal,ked spal do 13:30? mne dnes tiez spala do 13 tej,ale este som isla von,nech pospi,lebo neviem ,ci by vydrzala do vecera..

Inak,co sa nam prerezavali zubky,tak ten jeden je vonku a ten druhy stale nic,vyzerali,ze idu spolu a uz je to 3 tyzdne.. 😕
@jaja 32,to kup radsej v tescu bundicku,ved to aka draha 😕 ,ja mam 2 a overal (a ta jedna z tesca-minuly rok vo vypredaji asi za 5 euro 🙂 )
@matesl,ten Tvoj gyndos ma nejake nove poznatky... 😅

matesl
23. okt 2010

@blumka no cez 50...a chlap, ja to tak beriem...len sa nesmiem ist na nic stazovat k nemu, ze mam probs 😅

a ako Juli uspavas, boze, mne fakt staci prso dat a ukludni sa.

avaka
23. okt 2010

@zoska ,super fusak a cena takisto,my sme kupili cierno-sivy emitex,tiez sa mi pacil,ze je neutralny, mala ma farebne bundy,cervenu a Tyrkysovu,tak bude dobre 🙂

zoska
23. okt 2010

@avaka no u nas stál 42eur tiez som rozmyslala nad cierno sivym, ale uz kocik je cierny...
@andrea2603 myslim ze si v noci podobne "uzivame" 😖 aky gel ti dali na zuby v lekarni?

avaka
23. okt 2010

@zoska my mame tento
http://www.e-broucek.cz/sk/fusaky-zavinovacky-d... super,najprv som chcela cerveny,ale potom som zmenila...a stal u nas 54 eur
baby,my mame zajtra navstevu,tak som kukala varenie a co som sa rozhodla piect? cheesecake...uz sa dopeka,som zvedava co z neho bude... 😅

zoska
23. okt 2010

@avaka mnaam cheesecake 🙂
neukazuje mi ten odkaz, ale nasla som si ten fusak inde, vyzera fajnovo 🙂
my ideme zajtra k nasim na obed, ocino ma narodky, bude slepací vyvar a svieckova mnami

no ja uz ani nevividim, takze hajde do postele, papa 🙂

laxity
24. okt 2010

krásnu nedeľu 🙂

tak ako ste spinkali ? 🙂

@matesl 😕 ...ozaj nejaké nové zvyky 😕 😕 😕

@olifcek tá červená bunda bola naozaj krásna...ja som nevedela veľkosť, to len tak čo sa mi zapáčilo...ty si hľadala konkrétne, ale krásne naozaj 🙂 , ale skôr by som volila tú prvú červenú bo vyzerala dosť hrubá...teda nevidela som tie ostatné 🙂

@zoska jéj mi máme presne ten istý čo je na obrázku, bo sa mi hodí ku kočíku, taký čokoládový 🙂 som kúpila cca dva týždne dozadu 🙂...takže si super vybrala 🙂...a dúfam, že sa vám čoskoro tie noci znormalizujú 😔...tiež mi radili, že je super 🙂

a ešte raz píšem, aby ste si nemysleli, že učím teraz Natálku na fľašku...Natáločka nemá fľašku ale pohár s náustkom, ale skúšame pohár s náučným vrchnáčikom 😉

My už strašíme od 6.15 na koberci...veď jasné, keď spala od siedmej...ako som ju položila, hneď sa začala plaziť...sa jej to páči 🙂...dnes nevarím, ideme svokrovcom k obedu 🙂

a ja vám poviem, že som dudlovala cumeľ až do mojich 4 rokov 😅, až sa za to hanbím ale tak čo už 😅

@avaka ako sa vydaril cheesecake? Ja ho zbožňujem mám recept od @rivatha a je úžasný 🙂 ...chystám sa ho robiť na moje meniny, keď prídu susedia 🙂 a ešte aj toto http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=11905...len v živote som niečo také nerobila, tak neviem neviem 😕

laxity
24. okt 2010

@alex všetko najlepšie Jakubkovi 🙂

olifcek
24. okt 2010

@laxity dakujem x;o)

olifcek
24. okt 2010

fiha...niektore sa chystate kojit rok? Ja aspon dva...kto sa ku mne prida? x;o) len dufam, ze Oliv to bude chciet tak dlho, a ze budem mat dost mliecka

svetlankat
24. okt 2010

dobre ranko babenky, aj ja som dudlovala az do 5 a ze vraj ma nevedeli odnaucit, macali mi ho do pepru, do stiplavej papriky a nepomahalo 😎 😝
ja este k tym topanockam, kedy ich vlastne treba zacat davat? Ked sa sama pusti? ci uz ked pojde za rucku? ci ako vlastne, mam v tom trosku chaos.
My sme tuto noc boli kazde dve hodky hore a to len na pocucanie, no co uz.

no a my mame tento poharik, ale cerveny s priesvitnym naustkom. dufam ze tento je ok, ci kupit iny?

@zoska dikes za info, pojdem kuk do batu v optme ako vravela @blumka. V meste u batu nemali

svetlankat
24. okt 2010

@olifcek ja by som chcela tiez tak 13 mesiacov, najlepsie by bolo keby sa odstavila sama

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre