• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Mamičky. Február 2010

30. októbra 2013 
@maculik my sme sice nikdy nekojili, lebo sa nechcel prisat.. ale podla mna ma byt kojenie prijemne pre oboch.. dieta i matku.. takze sa riad svojimi pocitmi a nie tym co povie okolie.. ale annag ti urcite poradi :slight_smile:
24. okt 2010 o 12:49  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zoska mnozstvo mm nezalezi od velkosti prs, dokonca je dokazane, ze velke prsia mozu mat s tym problem, kvoli mnozstvu tuku ;o) som citala o tom mnoho x;o)

hm...zacinam mat zo seba super pocit..ja pri Olivke stale velmi casto vstavam, teda, davam jej cucnut poleziacky, ale vzdy sa prebudim pri tom, pockam, kym zacne tahat a az tak zaspim...a to mam take v podstate od zaciatku x;o) cez den uz mozem co to i porobit, ked je mm doma, lebo Olivka sa s nim rada hra x;o) a ked sme niekde na navsteve, ci niekto u nas, tak sa hra s navstevou, takze super x;o)) ked sme doma same dve, trapi ma vecnym cuckanim, ale uz i somnou sa hraaaaa x;o)) ale s tatkom vydrzi dlhsie, u mna jej napadne, ze chce len tak cuckat popri hrani, no x;oDDD

@cukrucka1920 veru, skus rucne odstriekat len, lebo odsavanim sa zvysuje produkcia mliecka a Ty mas toho teraz urcite dost...x;o) a ked budes mat hrucky, daj si horucu sprchu na prsia, i paralen, ten fajne uvolni x;o) nezabudni...kojit pocas 3 hodin z jedneho prsnika, a potom dalsie 3 hodiny z druheho, takto si super upravis laktaciu na potreby babatka x;)
24. okt 2010 o 12:53  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zucana ahaaa, to je teda ale super! dakujem, mam to zle zapisane v kalendari x;o)
24. okt 2010 o 12:53  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zoska
@maculik to nie je sebecké :wink: , veď keď vám cez deň pekne papajú ostatné a ceckať chcú len v noci, tak tiež by som to ukončila. Lenka tá zásadne odmietala umelé mlieka - všetky druhy a aj kravské, normálne ju napínalo na vracanie, tak som nechcela prestať ju kojiť, aby jej mlieko nechýbalo, lebo ona mater.mlieko pila cez deň aj 4-6krát a to až do toho 1roka a 10 mesiacov, ale potom som už bola "sebecká" aj za cenu, že mlieko nebude žiadne piť, ale to už asi tak nevadilo, lebo prišla na chuť jogurtom a zjedla aj 2-3 denne.
24. okt 2010 o 12:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zoska gél mám Dentinox, no žeby sa zázraky v noci diali, tak to nie :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. okt 2010 o 12:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lienka2 ale suhlasim...kazda maminka urobi ako to citi x;o)

ja som uz bola parkrat na tom zle, citila som sa totalne obmedzovana....este to mozno pride, uvidime, ale vy ma tu krasne podrzite, viem to, ako neraz uz x;o)
24. okt 2010 o 12:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@andrea2603 a skusila si natriet Livku celu? x;oDDD
24. okt 2010 o 12:57  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@olifcek jj olif teraz u i ja viem ze ked su male prsia neovplyvnuje to mnzstvo mlieka...ale na zaciatku som mala pochybnosti.... :grinning:
no teraz mam v noci ten problem, ze moje prsia su uz takej velkosti ako pred porodom, cize mensie dvojky a ked chce mala pit v noci, tak sa musim zdvihnut akoby nad nu, aby mohla pit, ked sa dam nabok, mozem sa aj podlozit vankusom a stale su tie prsia nizko a daleko od pusinky,,,takze ked sa zobudi ja sa musim vzdy prebrat uplne :unamused:
24. okt 2010 o 12:57  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@olifcek žeby dnes večer :grinning: ?
24. okt 2010 o 12:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@andrea2603 dakujem aj mysme ho mali, ten je vraj viacmenej bylinkovy :sweat_smile: teraz skusame calgel, ale tiez sa zazraky nedeju :frowning2: VYDRŽAŤ! :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :cry: :sweat_smile:
24. okt 2010 o 12:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zoska nič iné nám nezostáva, ale ešte pár takýchto nocí a ja skončím na práškoch :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. okt 2010 o 13:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zoska juj x;o((( ale ved...daj Nelke spodny prsnik x;o) ja Olivke davam raz vrchny, raz spodny, neprekladame sa z jednej strany na druhu...ci uz si to takto skusala? x;o)

@andrea2603 som zvedava, co povies rano, ci to pomohlo x;ODDD

24. okt 2010 o 13:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@andrea2603 ja som pri Olivke par noci nespala hodku vkuse...bolo okolo splnu a siel na zubok, uz je vonku..ale brrrr, az dalsie pojdu...

saq veru, vydrzat x;o)
24. okt 2010 o 13:01  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@andrea2603 no ved toto, ze nic ine neostava...ja si posledne dni, teda noci uz aj poplačem, ale ked sa rano mala usmeje tak akosi viem normalne fungovat...nikdy by som neverila ze vydrzim viac ako 3 mesiace bez kvalitneho spanku...no a ty mas este dalsie dve deticky, takze mas toho omnoho viac na starosti.... :wink:
24. okt 2010 o 13:02  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@olifcek dakujem, krasne su...uz aj vyberame s mm :slight_smile:
24. okt 2010 o 13:02  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@olifcek jj ja sa uz dlhsie neprekladam...davam skor vrchny, vtedy sa mi lepsie polozi aj hlava na vankus a celkom to ide... ale ked uz musim dat spodny tak sa musim uplne nadvihnut...no proste je to veda s takymi lentilkami :grinning:
24. okt 2010 o 13:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to
idem sa chystat na navstevu, krasnu nedelu vsetkym :slight_smile:
24. okt 2010 o 13:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lienka2 @andrea2063 dakujem :slight_smile:
@zoska u nas tak isto, tiez uz cez den vacsinou nepapa, resp.este pred poobednym spanim, ale to uz ani vela nie, len trochu pocucka a zaspi. A v noci sa budime tiez cca 6-7x a je mi to vela :(
a po leziacky kojim len nad ranom, v noci tak nechce, takze ho vyberiem z postielky a kojim po sediacky, potom vlozit naspat do postielky, idem do detskej pozriet Adelku, ci nema na zemi perinu (uz ma dole bocnice, takze si sem-tam skope perinu na zem), zaspim a o cca 1,5h to iste. A takto je to az do rana... :/

@olifcek to aj u nas, ked je maly s ockom, tak sa krasne hra, mm moze pri nom driemat alebo si robit svoje, ale akonahle sa napr.vratim z obchodu a zacuje moj hlas, tak uz upaluje z detskej po chodbe ku mne :D

chichi, Petulkovi sa akurat podarilo stiahnut na seba moju kopu casopisov, co mam pod stolikom, tak sa v nich prehrna, trha ich a tesi sa z toho.

No, ideme papat a potom von, kym mama s Adelkou spia a kym neprsi, vraj poobede ma. Ale je chladno, velmi fuka, ani sa mi tam nechce, brrr. Ozaj @olifcek prisiel mi ten kryt na manducu, tak chcem dnes alebo zajtra vyskusat :slight_smile:
24. okt 2010 o 13:15  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@olifcek ja keby som mohla tak kojim urcite.. no ked sa maly nechcel prisat, aj laktacnu sme mali doma a nic.. tak sme 5 mesiacov odsavali, ale potom uz nebolo co.. velmi som sa trapila, lebo vsade pisu ake je kojenie dolezite a nekojene deti su na tom horsie.. nezda sa mi :grinning: ja viem, ze kojenie je lepsie ako UM, co by som dala za to, keby som ho mohla kojenim uspat ci upokojit a nie hojdat na rukach kym zaspi :pensive: nehovoriac o tom, ze UM lezie dobre do penazenky :unamused: ale kojit nasilu, len preto ze co povedia ludia.. to sa mi nepaci.. clovek by to mal robit z vlastneho presvedcenia.. a ja obdivujem vsetky maminky ktore to zvladli :slight_smile:
ideme ku svokrovcom :frowning2: drzte palce
24. okt 2010 o 13:26  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@maculik ja ta uplne chapem, aj ked teda asi nie ja 100% lebo nie som ty, ale to nocne vstavanie a este ked mas adelku je o drzku...a podla mna aj ty aj @zoska aj @matesl aj @olifcek aj vsetky ostatne co v noci sa budite non stop a musite kojit deticky ste super matky... a hlavne vydrzali ste vsetky uzasne dlho :wink:
a vobec to podla mna nie je sebecke, teda mozno to tak vyzera ale hlavne ked je mama spokojna budu aj deti :wink:
24. okt 2010 o 13:49  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte :slight_smile:
Dnes sa rozobera kojenie. Ja som si vravela, ze aspon do pol roka, ked som este nevedela, ako to bude s mlieckom. Ale zatial mame, tak vydrzi hadam aj viac ako rok. Musi :sweat_smile: Neviem si predstavit a ani nechcem, co by sme tu s Davidom robili. On zaspava pri kojeni, doma inak ani nezaspi. Takto 3x cucne a haja. Ked je hladny, tak papa a zahajka potom. A ked sa budi, pocucka a spinka dalej. A on je tusim jeden z tych zavislacikov :grinning: Aj po prikrme si da dezertik :grinning: Niekedy skor, inokedy neskor. A vecer si to uz vobec neviem predstavit, podla mna by ani do rana nezaspal :confused: Robili sme raz "pokus". Pri nom sme boli, len necuckal, no nevedel zaspat a plakal. Takto je to sice narocne, tak casto kojit, ale aj krasne. Sice to akoby nevnimam v noci, no unavu citit, lebo predsa len sa clovek obcas nevyspi poriadne vkuse ci pohodlne, ked zaspava pri kojeni. Kokso, a tie jeho vymysly pri papani. Na 4och, v sede, tam sa opre, tam nohu vylozi, no smejeme sa s mm na nom. Rano mi aj pyzamo uz odkryl, ked kusocek prsicka zbadal. A spokojne si cucal. Je to expert :grinning: Asi bude tazke odstavit ho, skor budem kojit, kym sa nedohodneme nejako.
Kamaratka ma dcerku rok aj 8 mesiacov, tiez taka cuckacka. Odstavila ju cez den. Povedala, ze to boli najtazsie tyzdne rodicovstva. V noci este koji. Malo jej mala papala cez den ineho, tak preto a plus aj preto, ze sa jej stale neobnovil cyklus a chceli druhe babatko. Tak som zvedava, co mi porozprava, ked sa konecne osobne stretneme.
24. okt 2010 o 14:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@olifcek Tusim je to ten isty mininotebook, co mame aj my. Sme spokojni :dizzy_face: A hlavne ja som na nom ficala okrem knih popri kojeni, ked este zvykol tak dlho papkat David. Je malicky, takze som ho mohla mat pri sebe aj po leziacky, aj posediacky :sweat_smile:
24. okt 2010 o 14:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to
babce vidim ze riesite kojenie...tak ja som v inej kategorii chcem kojit dokedy viki neprejde alergia a dufam,ze jej prejde cim skor :rolling_eyes:
co sa tyka vas drzim palce tym co chcu prestat ved ste urobili pre svoje dietky vela najdolezitejsie je to do 6 mesiacov a vsetky sme urobili co sme mohli :dizzy_face:
my ideme do kina...teda ja so segrou a mamca s partnerom budu vonku prechadzat...
no a my sa kojime tiez uz iba rano potom o 12tej a potom az pred spanim a potom v noci semt am ale naozaj uz sa nebudi pre jedlo ale checkuje ci som tam :sunglasses:
24. okt 2010 o 14:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Vcera sme boli na otocku pozriet moju starku na vychode, Davidovu prababku. Bala som sa cesty, no jednu skoro celu prespinkal krasne sam od seba a druhu vela cuckal a hral sa. Jedine ja som to nezvladla, na zaver uz mi bolo akosi nevolno :grinning: Takze je to cestovatel po nas, mozeme hadam aj poletiet s nim, ak sa postasti :slight_smile:
24. okt 2010 o 14:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@olifcek ked nadabis niekde na bazaroch na nejaky sportovy kocik za lacno, moze byt fakt aj starsi, nepotrebujem ho na prechadzky ale len na balkonove spanie :sweat_smile: , tak mi daj vediet.. :wink: dakovala
24. okt 2010 o 14:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zucana Uzite si kino :slight_smile: Na co idete?
Sla by som veru aj ja s mm uz rada na nejaky kratsi film, ze by David vydrzal s babkou bez mliecka :grinning:

My sa chystame na prechadzku, ale babo spinka este :dizzy_face: Tak dame kafe a zakusocek, a potom pomalicky :slight_smile:
24. okt 2010 o 14:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@avaka ja ti neviem moja odkial ma to co mi vravel :sweat_smile:
24. okt 2010 o 14:37  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@blumka no ked som si taketo uspavanie predstavila, radsej budem este kojit :sweat_smile:
aj ja skusam len hladkat po ritke niekedy ale to sa neprestane prehadzovat zaspi az na prse :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. okt 2010 o 14:44  • Odpovedz  • Páči sa mi to
no vystrojila som chlapov von a idem sa pustit do zehlenia...mam tam kopu na 2 hodiny :sweat_smile:

jo a maly dal 140 sunaru v pohode, bolia ma bradavky este od noci, ked tak taha sa mi suchaju o tie jeho drsne zubky a ked v noci tak casto cucka, tak rano ich mam uuuplne ze ubohe, a bolia, tak som skusila a v poho...ale nutrilon mi neda,...klasicky sunar hej :sunglasses:
24. okt 2010 o 15:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@rivatha si bola na vychode? Kde v Bijacovciach?
24. okt 2010 o 16:02  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok