Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lienka2
24. okt 2010

@maculik my sme sice nikdy nekojili, lebo sa nechcel prisat.. ale podla mna ma byt kojenie prijemne pre oboch.. dieta i matku.. takze sa riad svojimi pocitmi a nie tym co povie okolie.. ale annag ti urcite poradi 🙂

olifcek
24. okt 2010

@zoska mnozstvo mm nezalezi od velkosti prs, dokonca je dokazane, ze velke prsia mozu mat s tym problem, kvoli mnozstvu tuku ;o) som citala o tom mnoho x;o)

hm...zacinam mat zo seba super pocit..ja pri Olivke stale velmi casto vstavam, teda, davam jej cucnut poleziacky, ale vzdy sa prebudim pri tom, pockam, kym zacne tahat a az tak zaspim...a to mam take v podstate od zaciatku x;o) cez den uz mozem co to i porobit, ked je mm doma, lebo Olivka sa s nim rada hra x;o) a ked sme niekde na navsteve, ci niekto u nas, tak sa hra s navstevou, takze super x;o)) ked sme doma same dve, trapi ma vecnym cuckanim, ale uz i somnou sa hraaaaa x;o)) ale s tatkom vydrzi dlhsie, u mna jej napadne, ze chce len tak cuckat popri hrani, no x;oDDD

@cukrucka1920 veru, skus rucne odstriekat len, lebo odsavanim sa zvysuje produkcia mliecka a Ty mas toho teraz urcite dost...x;o) a ked budes mat hrucky, daj si horucu sprchu na prsia, i paralen, ten fajne uvolni x;o) nezabudni...kojit pocas 3 hodin z jedneho prsnika, a potom dalsie 3 hodiny z druheho, takto si super upravis laktaciu na potreby babatka x;)

olifcek
24. okt 2010

@zucana ahaaa, to je teda ale super! dakujem, mam to zle zapisane v kalendari x;o)

andrea2603
24. okt 2010

@zoska
@maculik to nie je sebecké 😉 , veď keď vám cez deň pekne papajú ostatné a ceckať chcú len v noci, tak tiež by som to ukončila. Lenka tá zásadne odmietala umelé mlieka - všetky druhy a aj kravské, normálne ju napínalo na vracanie, tak som nechcela prestať ju kojiť, aby jej mlieko nechýbalo, lebo ona mater.mlieko pila cez deň aj 4-6krát a to až do toho 1roka a 10 mesiacov, ale potom som už bola "sebecká" aj za cenu, že mlieko nebude žiadne piť, ale to už asi tak nevadilo, lebo prišla na chuť jogurtom a zjedla aj 2-3 denne.

andrea2603
24. okt 2010

@zoska gél mám Dentinox, no žeby sa zázraky v noci diali, tak to nie 😝

olifcek
24. okt 2010

@lienka2 ale suhlasim...kazda maminka urobi ako to citi x;o)

ja som uz bola parkrat na tom zle, citila som sa totalne obmedzovana....este to mozno pride, uvidime, ale vy ma tu krasne podrzite, viem to, ako neraz uz x;o)

olifcek
24. okt 2010

@andrea2603 a skusila si natriet Livku celu? x;oDDD

zoska
24. okt 2010

@olifcek jj olif teraz u i ja viem ze ked su male prsia neovplyvnuje to mnzstvo mlieka...ale na zaciatku som mala pochybnosti.... 😀
no teraz mam v noci ten problem, ze moje prsia su uz takej velkosti ako pred porodom, cize mensie dvojky a ked chce mala pit v noci, tak sa musim zdvihnut akoby nad nu, aby mohla pit, ked sa dam nabok, mozem sa aj podlozit vankusom a stale su tie prsia nizko a daleko od pusinky,,,takze ked sa zobudi ja sa musim vzdy prebrat uplne 😒

andrea2603
24. okt 2010

@olifcek žeby dnes večer 😀 ?

zoska
24. okt 2010

@andrea2603 dakujem aj mysme ho mali, ten je vraj viacmenej bylinkovy 😅 teraz skusame calgel, ale tiez sa zazraky nedeju ☹ VYDRŽAŤ! 😀 😝 😢 😅

andrea2603
24. okt 2010

@zoska nič iné nám nezostáva, ale ešte pár takýchto nocí a ja skončím na práškoch 😅 😝

olifcek
24. okt 2010

@zoska juj x;o((( ale ved...daj Nelke spodny prsnik x;o) ja Olivke davam raz vrchny, raz spodny, neprekladame sa z jednej strany na druhu...ci uz si to takto skusala? x;o)

@andrea2603 som zvedava, co povies rano, ci to pomohlo x;ODDD

olifcek
24. okt 2010

@andrea2603 ja som pri Olivke par noci nespala hodku vkuse...bolo okolo splnu a siel na zubok, uz je vonku..ale brrrr, az dalsie pojdu...

saq veru, vydrzat x;o)

zoska
24. okt 2010

@andrea2603 no ved toto, ze nic ine neostava...ja si posledne dni, teda noci uz aj poplačem, ale ked sa rano mala usmeje tak akosi viem normalne fungovat...nikdy by som neverila ze vydrzim viac ako 3 mesiace bez kvalitneho spanku...no a ty mas este dalsie dve deticky, takze mas toho omnoho viac na starosti.... 😉

jaja32
24. okt 2010

@olifcek dakujem, krasne su...uz aj vyberame s mm 🙂

zoska
24. okt 2010

@olifcek jj ja sa uz dlhsie neprekladam...davam skor vrchny, vtedy sa mi lepsie polozi aj hlava na vankus a celkom to ide... ale ked uz musim dat spodny tak sa musim uplne nadvihnut...no proste je to veda s takymi lentilkami 😀

zoska
24. okt 2010

idem sa chystat na navstevu, krasnu nedelu vsetkym 🙂

maculik
24. okt 2010

@lienka2 @andrea2063 dakujem 🙂
@zoska u nas tak isto, tiez uz cez den vacsinou nepapa, resp.este pred poobednym spanim, ale to uz ani vela nie, len trochu pocucka a zaspi. A v noci sa budime tiez cca 6-7x a je mi to vela :(
a po leziacky kojim len nad ranom, v noci tak nechce, takze ho vyberiem z postielky a kojim po sediacky, potom vlozit naspat do postielky, idem do detskej pozriet Adelku, ci nema na zemi perinu (uz ma dole bocnice, takze si sem-tam skope perinu na zem), zaspim a o cca 1,5h to iste. A takto je to az do rana... :/

@olifcek to aj u nas, ked je maly s ockom, tak sa krasne hra, mm moze pri nom driemat alebo si robit svoje, ale akonahle sa napr.vratim z obchodu a zacuje moj hlas, tak uz upaluje z detskej po chodbe ku mne :D

chichi, Petulkovi sa akurat podarilo stiahnut na seba moju kopu casopisov, co mam pod stolikom, tak sa v nich prehrna, trha ich a tesi sa z toho.

No, ideme papat a potom von, kym mama s Adelkou spia a kym neprsi, vraj poobede ma. Ale je chladno, velmi fuka, ani sa mi tam nechce, brrr. Ozaj @olifcek prisiel mi ten kryt na manducu, tak chcem dnes alebo zajtra vyskusat 🙂

lienka2
24. okt 2010

@olifcek ja keby som mohla tak kojim urcite.. no ked sa maly nechcel prisat, aj laktacnu sme mali doma a nic.. tak sme 5 mesiacov odsavali, ale potom uz nebolo co.. velmi som sa trapila, lebo vsade pisu ake je kojenie dolezite a nekojene deti su na tom horsie.. nezda sa mi 😀 ja viem, ze kojenie je lepsie ako UM, co by som dala za to, keby som ho mohla kojenim uspat ci upokojit a nie hojdat na rukach kym zaspi 😔 nehovoriac o tom, ze UM lezie dobre do penazenky 😒 ale kojit nasilu, len preto ze co povedia ludia.. to sa mi nepaci.. clovek by to mal robit z vlastneho presvedcenia.. a ja obdivujem vsetky maminky ktore to zvladli 🙂
ideme ku svokrovcom ☹ drzte palce

blumka
24. okt 2010

@maculik ja ta uplne chapem, aj ked teda asi nie ja 100% lebo nie som ty, ale to nocne vstavanie a este ked mas adelku je o drzku...a podla mna aj ty aj @zoska aj @matesl aj @olifcek aj vsetky ostatne co v noci sa budite non stop a musite kojit deticky ste super matky... a hlavne vydrzali ste vsetky uzasne dlho 😉
a vobec to podla mna nie je sebecke, teda mozno to tak vyzera ale hlavne ked je mama spokojna budu aj deti 😉

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zucana
24. okt 2010

babce vidim ze riesite kojenie...tak ja som v inej kategorii chcem kojit dokedy viki neprejde alergia a dufam,ze jej prejde cim skor 🙄
co sa tyka vas drzim palce tym co chcu prestat ved ste urobili pre svoje dietky vela najdolezitejsie je to do 6 mesiacov a vsetky sme urobili co sme mohli 😵
my ideme do kina...teda ja so segrou a mamca s partnerom budu vonku prechadzat...
no a my sa kojime tiez uz iba rano potom o 12tej a potom az pred spanim a potom v noci semt am ale naozaj uz sa nebudi pre jedlo ale checkuje ci som tam 😎

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blumka
24. okt 2010

@olifcek ked nadabis niekde na bazaroch na nejaky sportovy kocik za lacno, moze byt fakt aj starsi, nepotrebujem ho na prechadzky ale len na balkonove spanie 😅 , tak mi daj vediet.. 😉 dakovala

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matesl
24. okt 2010

@avaka ja ti neviem moja odkial ma to co mi vravel 😅

matesl
24. okt 2010

@blumka no ked som si taketo uspavanie predstavila, radsej budem este kojit 😅
aj ja skusam len hladkat po ritke niekedy ale to sa neprestane prehadzovat zaspi az na prse 😝

matesl
24. okt 2010

no vystrojila som chlapov von a idem sa pustit do zehlenia...mam tam kopu na 2 hodiny 😅

jo a maly dal 140 sunaru v pohode, bolia ma bradavky este od noci, ked tak taha sa mi suchaju o tie jeho drsne zubky a ked v noci tak casto cucka, tak rano ich mam uuuplne ze ubohe, a bolia, tak som skusila a v poho...ale nutrilon mi neda,...klasicky sunar hej 😎

selyma
24. okt 2010

@rivatha si bola na vychode? Kde v Bijacovciach?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre