Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

jaja32
24. okt 2010

naaaaaaaaa, kde ste? 😒 😠 😀

jaja32
24. okt 2010

Konecne mame vigantol, ale vraj len jednu kvapku mam davat... to povedali v lekarni, dr. mi nic nehovoril

svetlankat
24. okt 2010

@jaja32 robim pecen mm ma chut. Ja moc nemusim

jaja32
24. okt 2010

@svetlankat to ja tiez eee...mm ma nejake divne chute takto vecer 🙂

garonka
24. okt 2010

@jaja32 aj my sme už konečne dostali vigantol a mame brať 3 kvapky 😕

olifcek
24. okt 2010

@svetlankat my sme mali dnes na obed pecienku, husaciu x;o) ale jedli sme to az na veceru, nejak sme zabudli obedovat, ci co...

svetlankat
24. okt 2010

@jaja32 ma ma, no co uz, ked to ma rad

svetlankat
24. okt 2010

@olifcek 😀 😝

olifcek
24. okt 2010

@svetlankat len skoda, ze sme nezabudli na obed kvoli istym veciam....no prsty v tom mala Oliv a paq ja som sla ku jednej kamoske na navstevu, mm doma, vypisany, tak nesiel nikam, kedze prsalo x;O)

maculik
24. okt 2010

ahojte 🙂

mame prerezanu jednu hornu jednotku a z druhej tiez uz spicku, takze do par dni bude aj ta vonku 😵 takze uz budeme mat 4zubky 🙂

@zucana tak pekne ste si uzili narodky, pozerala som fotky na FB, zda sa, ze ste sa dobre bavili 🙂 a s tym kinom si ma inspirovala, rozhodla som sa, ze kym je tu mama, tak v sobotu alebo skor v nedelu (v sobotu bude asi mm este unaveny z cas.posunu) pojdeme aj my do kina. Ved Petik sa na prve papanie budi az tak okolo 11, dovtedy ak sa aj zobudi, tak len na odgrgnutie alebo popestovanie. Tak to haadm mama zvladne a ak aj nahodou by plakal, tak ved ho nejako utisi 😅

my z poharika sme zacali trosku viac pit dnes, uz si potiahne aj viackrat, nez raz, ale zase nevieme nic normalne papat, myslim tym kôrku alebo nieco, co si proste moze zuzlat. On si totiz vzdy odtrhne velky kus a zacne sa dusit, takze uz to ani neskusam.
A dnes nasiel na zemi kusok papiera (Adelka ma zase trhacie obdobie, vsetko trha na kusocky a nie vzdy vsetko zbadam) a len pocujem, ako si mlaska a prezuva, pozriem do pusy, nic, a za chvilu zacal kaslat a natahovalo ho, tak som mu nasilu otvorila usta a uz uplne vzadu na podnebi mal prilepeny taky dost velky kusok papiera. Nastastie som ho vytiahla, ale hned som este popozerala zem, ci tam nieco nie je.

zucana
24. okt 2010

DIK MACI aj s mm musm ist do kina 😅
a taketo kvety som dostala 😵

svetlankat
24. okt 2010

@zucana fuha krasne, biele ruze? tie milujeeeeeem

svetlankat
24. okt 2010

dobru noc baby, idem do hajan

avaka
24. okt 2010

@zucana ,krasne ruze 🙂 ,tak si krasne oslavila naroky..
@svetlankat,ze dudel do korenia,... 🙂 ,to nam ho davali do cukru a do medu...potom uz same sme si davali,, to sa tazko oduca... 😅 😀
Inak k tomu kojeniuja som velmi stastna,ze s mi podarilo kojit a fakt si to uzivam....viem,ze keby som mala dalsie babo,uz by to nebolo tak,ze by som mala vsetok cas len pren...ja si dokonca ani necitam pri tom...a ked som si precitala @andrea2603,tak viem,ze ked bude po,tak si aj poplacem...urcite by som chcela este kojit,ale mozno sa mala odstavi sama...a @zoska,ver tomu,ze viem,ako to je s lentilkami... 😀 a u mna neboli ani male dvojky.. 😅
Mala cez den ovela menej pije,takze myslim,ze keby som nekojila v noci,tak asi odstavim,lebo mi asi noc.kojenie pekne udrzuje laktaciu..aj teraz som bola pri nej uz 4.x,niekedy uz 🙄 ,ale ked sa potom prisaje a zacne este aj tou ruckou pumpovat... 😅 🙂

My sme dnes mali dokonca 2 velke navstevy,mala bola ohucana a unavena,tak krasne vecer rychlo zaspala..dooboda spala len 1/2 hodku,asi tusila,ze sa nieco deje.. 😀 No a cheesecake sa celkom vydaril,mala dsom tam 2 mensie chybicky,ale inak chutil 😎 ,@laxity,aj ja som robila recept,od @rivatha.cisto so smotanou,ale na tanieri som to este postrasila cucoriedkami a cokoladou..

@maminka 😔 ,myslim na Teba a posielam vela energie,dufam,ze budes coskoro v poriadku..

zucana
24. okt 2010

@svetlankat jj 😵

lolka
24. okt 2010

@maminka Ivi, drz sa, myslime na Teba, nech si coskoro fit a budes moct byt pri detoch
@avaka hmmm cheessecka by som si dala, si mi narobila chute 😝
@zucana krasne ruze 😵
do kina by som aj ja tak rada sla, ja kino veeeeeeelmi rada. no, pockam este alebo na nejaka poobedene predstavenie a mama by kocikovala.

aj ja si kojenie uzivam, este stale a kedze Viki zaspala len pri didke, tak stale ostava vecerne + nocne kojenie. ked sme do obeda doma, tak aj doobedny spanok je len na didke a to sa nemozem ani vzdialit, lebo je hned hore. uz som si aj zvykla, bud si zdriemnem alebo si citam knihu. cez den sa uz moc nedidkujeme, tak 1-2x.

loginka
24. okt 2010

cafte
@maminnka - fu, tak nech si rychlo zdrava doma, drz sa!
baby, rozoberali ste kojenie, ja mam tiez zavislacku nocnu, do nejakej 22 spinka v postielke a potom sa po prebudeni prelozi ku mne a ja ju preskakujem, skusim to s tym hornym a dolnym prsom z jednej strany @olifcek 😉

baby uz ste riesili autosedacky? my sme boli dnes skusit jednu, malej sa tam pacilo, lebo vo vajicku je uz taka napchata, ze az, ale kedze este sama nesedi neviem ci ju mozem potom do tej autosedacky posadit - hadam v lezatej pozicii ano
@matesl blahozelam k posadeniu

loginka
24. okt 2010

baby Dominik sa moc nechce plazit, len by sedel, ked ma lezat na bruchu tak sa hneva, uz ma to stve, ale ked ho posadim tak sa tesi,rad si hadze lopticky, mam ho silou mocou davat lezat a pocuvat tie revy a nespojne zvuky? mne sa zda, ze sedi s rovnym chrbatikom, ja viem ze dieta ma sediet az sa sam posadi, ale s nasim Dominikom je to tazke, on je velky nespokojenec ak nema to co chce
zato Lauri co bola taka lenivejsia sa uz zacala plazit, tak podarene vypuca ritku 🙂

matesl
24. okt 2010

@loginka no mne sa uz tiez maly v bunde nezmesti do skrupinky, musime uz aj my nieco poriesit...ale len som tak kukala na nete.
co si nasla? ja uz by som taku od 9-36 (25kg)

matesl
24. okt 2010

@loginka ja som tiez Riska davala sediet, na chvilku medzi hracky, on sa aj tak potom supol na 4 sa natahoval za niecim. tiez vysterto sedel a ked mal lezat tak nervy najvacsie...ked ho raz bude boliet chrbat, poviem mu ze si je sam na vine 😀 😀 😀

loginka
24. okt 2010

matesl 🙂 detto som uz povedala, ved si sed, ked tak velmi chces, tvoja chyba 🙂
j apozeram 9-18, maxi cosi priori, tobi, este neviem, s isofixom ci bez
utekam uz spat, lebo uz som death

dorotka2
24. okt 2010

@maminnka drzkaj sa moja a napis, vsetky na teba myslime a velmi drzime palceky, aby bolo cim skor vsetko v poriadku. Ak by si nieco potrebovala, urcite my vsetky z ba pomozeme, co sa bude dat.

@matesl limu, ved uvidime, nejak to tam napraceme hadam. 😀

Preberali ste kojenie, ja chcem tak do 14 mesiacov, hadam vydrzim,lebo ma strasne bolieva lavy prsnik, inak moja gyn mi povedala, aby som dlhsie nekojila, ze tonie je pre mna dobre, priamje to nebezpecne,lebo sa strasne zena odvapnuje a dietatu to uz nic nedava, teda vyzivova hodnota, to co mali doteraz uz nie je, takze je to uz len o pocitoch. Kamoska mi hovorila, ze v tych 14 mesiacoch sa da, ze to pochopi to dieta,tak uvidime.

@loginka @matesl ja chcem kiddy, pozerala som vsetky testy a vychadza najlepsie. Je od 9 do 18 kg, no potom uz podla mna staci podsedak. A tuto ma tusim aj zucana.

laxity
25. okt 2010

Dobré ránko 🙂

@dorotka2 veď to je pravda, že dieťa ťa vycicia úplne...preto papám vitamínky...hlavne vápnik, ktorý už aj Natáločka papá 🙂 ...no podľa mňa sa tam napracete, veď to bola krava veliká 😀

@matesl aj my už chceme kúpiť sedačku...možno už aj z toho dôvodu, že tam hrozne plače...susedom presne toto isté robil malý, tak kúpil a sa upokojil...lepšie videl a bolo dobre 🙂

krásne stretko dnes prajem a potom fotooo 🙂

blumka
25. okt 2010

Dobre ranko, my znova kazdu hodinu hore, ale dnes som ju asi len 3x musela brat na ruky, zvysne razy stacilo potlapkat po ritke...
baby, mne tak napadlo ako @matesl pise ze v bunde sa jej nezmesti maly do sedacky, pamatajte ze cim viac vrstiev ma na sebe a na tom pasy, tym je to menej bezpecne...deti by sa vobec nemali davat vo vetrovkach do sedaciek 😉 zas zalezi na aku dlhu trasu idete, ze? ja tiez ked idem len na 5 minut tak ju poobliekam ale ked ideme na dlhsie tak je len v body alebo max. svetrik a kurime v aute a pred vystupenim ich obliekam obe 😉
@loginka ked sa ti uz mala nezmesti do vajicka tak je lepsie dat velku sedacku aj ked este nevie sediet...ved tam je opreta a sedacky maju aj polohu taku ze pololah ci co to je 😉 a myslim ze to je bezpecnejsie ako male vajicko 😉
a co sa tyka dominika, ja by som ti poradila vydrzat s nim na bruchu..aj ked no, s dvojickami to je ina sranda, a uplne ta chapem, ze ked nechce byt na brusku a zacne plakat ze ho das sediet...ale vies, on mozno prave preto nevyvuja ziadnu akirivtu na bruchu lebo ho davas sediet..nema preco sa snazit.. 😉 ja na tvojom mieste by soms a asi poradila s fyzioterapeutom, ani nie tak s pediatrom ako s nim 😉
my uz sedacku mame tusim je to 9-25kg ale este nepouzivame..juli je ltt vo vajicku ale eeste je 😅

laxity
25. okt 2010

@blumka ja tiež obliekam na ľahko do autosedačky a pri vystúpení radšej oblečiem, predsa v aute je teplo 🙂

jaja32
25. okt 2010

ahojte 🙂 co poviete na tuto bundicku

dorotka2
25. okt 2010

@blumka Ja to robim tak isto, ked ideme nakusok, je v bunde, ked ideme na daleko, tak je len v mikine.
Baby, ale viete, ze vajko je najbezpecnejsie a babu je mala, az ked im trci hlavicka. No ked vamplacu,mozno by som nejaku bezpecnu riesila,mne je viki v poho,my cestujeme velmi vela.
@jaja32 ta bundicka je krasna 🙂

dorotka2
25. okt 2010

baby, tak to stretko o tretej v auparku teda? Ja musim este niekamist anebudem na nate, ale az tak o desiatej, jedenastej.
@matesl pridem o druhej k tebe? Ale napis mi ajcislo domu pls.nejak to tam natrepeme, ved sme baby arozmyslame logicky, chlapi by to tam nedali urcite 😀 😎 😝

lenica81
25. okt 2010

ranko baby... my sme boli od piatka prec, je nieco nove so stretkom... teda ci sa cas a miesto nezmenilo... dakujem...

iba co som narychlo pozrela a precitala 1 stranu 😅 tak mame zlate a sikovne deticky... my pomaly dozadu sa odtlacame... vcera sme boli na plavani a tam bol polrocny chlapcek a sup ho na kolena a este sa aj 1 rukou natahoval... takze nas je riadny lenivec... 😀

olifcek
25. okt 2010

@dorotka2 kojenie po 14mes.urcite nie je nebezpecne, aach ti lekari...ja urcite chcem kojit min.24mes., snad to pojde. Urcite dava babu ziviny cely cas. Ja bych lekarom, co sa snazia radit o kojeni, dala povinne nastudovat WHO, alebo stranku @annag

jaja32
25. okt 2010

@laxity my sme tiez uz objednali autosedacku, mala je uz velmi nepokojna vo vajicku. Da sa polohovat aj na taky polosed ako pisala @blumka . Uvidime ci bude lepsie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre