Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lucia411
27. okt 2010

@laxity no uzasneeeeeeeee foto!!!!!!

svetlankat
27. okt 2010

@lucia411 dobre dobre, ja som pochopila

lucia411
27. okt 2010

@maminnka ak sa mozem opytat ako si zvykla Naty na skolku?nas to caka od januara 😅 v decembri ideme na par dni popozerat ze ako sa bude pacit a tak..budem tam s nou no potom ju uz necham 2-3 dni samu 😔

svetlankat
27. okt 2010

@maminnka to je dobre, nech sa tak drzia aj nadalej

matesl
27. okt 2010

@maminnka presne aj mne nejde nic vyprat ...dnes vygrcol cucoriedkovy jogurt od HIPP...na biele pyzamko...to uz asi nevyperiem nikdy, od hora aj dole hodil tycku, hruska sa z neho leje prudom a to ho napne len raz a zvysok jak keby mu to zaludok pumpoval...tak mu to pomaly vyteka...ja uz neviem 😕

svetlankat
27. okt 2010

baby idem si lahnut, dobru noc

avaka
27. okt 2010

@rivatha,dobry napad dat roztek ako desiatu... 😉 ja dam sem tam pomedzi,ale takto lepsie a ked budu ranajky byvat,mozem to zase zmenit... 🙂
@olifcek,sikovna Olivka,kasne si ju vypiplala 🙂
@laxity,nadherna fotecka,dufam,ze aj nam take urobia,lebo fotak podvodny sa asi neoplati kupovat...
@lolka,aj my mame postielku tak a uz ani neprekladam vobec,spime na mojej posteli,ale ked som jednu dobu chcela prekladat a budila sa,tak som ju mala na takom tenulinkom paploniku(co mala ako zavinovacku predtym) a aj s tym paplonikom som ju len presupla o kus dal do postielky...dobre to bolo 😉
E dnes spinkala do 16:30,aj to uz som chodila okolo,lebo sme chceli ist von a potom zaspala vecer az o 21:00
boli sme plavat,zase sme sa ponarali...tak dufam tiez,ze nebudeme chori.ved sa na plavani aj otuzovali,instruktorka tam detom virila vzduch ked boli nad vodou a potom ich polievala studenou....brrrr....,tak mykali nozickami... 😀

maminnka
27. okt 2010

@lucia411 Natalka tam chodi na 4 hodiny uz pol roka, aj ked teda vo vnutri je len posledny mesiac, dovtedy s nou boli vzdy len vonku na prechadzke. Zvykla si krasne, nema problem, je tam so svojim starsim bratom, tak asi aj preto. Syn zacal do tejto skolky chodit ako 13 mes. a tiez si rychlo zvykol. ja myslim, ze cim je dieta mladsie, tym skor si zvykne. V kazdom pripade drzim palce, uvidis, ze aj Celine tam bude spokojna a Ty tiez!

maminnka
27. okt 2010

@svetlankat dakujeme!

@matesl Dr. mi povedla, ze to moze trvat aj niekolko rokov 😒 😒

lucia411
27. okt 2010

@maminnka dakujem si ma potesila, nasa bude chodit na 3 dni v tyzdni po 7 hodin denne...aj mm mi vravi, ze sa nemam bat, ze si zvykneme vsetci 3 a o malu bude velmi dobre postarane aj ucitelky mi povedali, cim mladsie tym lepsie..oni tam maju aj 7 tyzdnove babo...ma skoro slahlo o zem....

olifcek
27. okt 2010

moja Oliv este chorucka nebola, ale to ma dost geneticke, lebo ja a mm sme malokedy chorucki...cize verim, ze kojenie hra ulohu, ale nie, ze ked kojime, nehrozi choroba, len by mala mat rychlejsi a lahsi priebeh, vdaka protilatkam x;o)
@avaka DAKUJEM

lucia411
27. okt 2010

@svetlankat no som nevedela ako to napisat 😀

olifcek
27. okt 2010

ja som zase presvedcena, ze je jedno, xi mladsie, ci starsie, podla mna ide o povahu babatka...Oliv je velmi spolocenska, cize ona si zvykne skoro, len ja budem doma dlhsie bulit...ale my budeme s pani ucitelkami a detickami uz od jari vonku chodit, teda, ak nam dovolia pridat sa, ked budu vonku xo)

lucia411
27. okt 2010

a kedy ma zucana narodky?teraz niekedy?

olifcek
27. okt 2010

@lucia411 mala v sobotu 🙂

olifcek
27. okt 2010

baby, my odkedy mame zubok vonku, umyvame zubky uz nielen kefkou ale i s elmex detskou pastou...vy ako?

lucia411
27. okt 2010

@olifcek urcite zalezi od babätka ako sa bude citit ci ma rado ludi a deti tak podobne....ja budem bulit pane boooze olif ..sak ja bulim furt...ked mala nieco krasne urobi, a ked sa usmieva, je taka spokojna, vtedy ma hreje taky pokoj na srdci..a uz tyzden si sama sada, zacina lozit po 4, robi tapi tapi a indiana naopak sice a teraz sa ucime aka bude velikaaa....je to take krasneee

lucia411
27. okt 2010

@olifcek dakujem

olifcek
27. okt 2010

@lucia411 x;o)

lucia411
27. okt 2010

zucana.....vsetko len to naj naj k narodeninkam aj ked kusok oneskorene ale zelam ti vsetko len to dobre, nech Viky robi radost, nech ste ako rodinka stastny a zdravucky..!!!!

laxity
27. okt 2010

@lucia411 @dorotka2 @avaka ďakujem 🙂

avaka
27. okt 2010

@olifcek my len tak nasucho...a nepapa Ti to?

olifcek
27. okt 2010

@avaka papa, ale dam malinko a sucham jej po zubku a dasienku, Oliv sa pri tom rehuna a krasne drzi otvorenu pusinku...predpokladam, ze ked pisu, ze je vhodna od prvych zubkov, ze ratli s jej papanim...inak oliv mi krasne hlavku drzi i ked ju cesem, ci uska cistim x;o)

maculik
27. okt 2010

ahojte 🙂
ja som sa okupala, je mi fajne, len som prejedena, lebo mama robila na veceru palacinky s cokoladou, tak som zmastila 5 😝 😅 Teraz pozera film, ale ja som ho uz videla, tak idem pozriet Panelak a spat.
Poobede som si schrupla s Petrikom od 4 do 5,15, juj, dobre mi to spravilo 🙂

co sa tyka chorob a kojenia, tak to je tiez podla mna hlavne o imunite, nielen o tom, ze kto je kojeny, tak je automaticky zdravy. Adelku som kojila do 13mes, a do roka mala 3x ATB... (2x na priedusky, raz zapal moc.ciest alebo mechura, uz neviem). Viem, ze to bolo aj tym, ze bola v jasliach, ale raz bola chora este pred 8.mes, a to este v jasliach nebola.
Ja mam znamu sestricku, ktora robi na Antolskej na novorodeneckom a prednedavnom bola na skoleni o kojeni a tam im hovorili, ze kojenie je najefektivnejsie do toho cca 8.mes, potom uz babo prechadza viac-menej na plnu stravu a kojenie je skor o pute medzi nimi. Toto iste som si myslela aj ja, vlastne je to aj logicke.

@olifcek pastou este neumyvaj, to je az od roka, ja som zacala este neskor, kedze v roku mala Adelka len 2zubky. Teraz uplne staci vodickou a kefkou, ja osobne umyvam len navlhcenym odlic.tamponom.

zucana
27. okt 2010

😵 tak dik babky este raz luciii
baby a kde kupim tu odsavacku na vysavac?????bo zajtra idem este do auparku rano na vybeh 😎

olifcek
27. okt 2010

@maculik ked ten detsky elmex je vraj ok...ale oki x;o)

nasa pediatricka je zase zastancom kojenia aspon do dvoch rokov, ze to ma vela kladov pre babo... 😅 aja sa k tomu priklanam..x;o)

vsetky sme super a urobime ako budeme citit a tak to ma byt x;o)

maculik
27. okt 2010

kocky, vam drobci v spanku necestuju? Ja uz maleho vobec nenechavam spat pri sebe, ani nad ranom, lebo on cestuje a bojim sa, ze by spadol. Aj teraz som pocula mrncanie, tak som isla do izby a on uz schuleny hore v kute pri tyckach 🙂

avaka
27. okt 2010

@maculik ,dobry napad ten tampon,lebo mna s tou kefkou mala velmi nenecha,potom jej ju dam a ona ju sama cuca...

@zucana ,myslim,ze v kazdej lekarni by to mali mat,teda ja ju mam tak 😉

maculik
27. okt 2010

@olifcek jasne, ze to je prospesne a ma klady, ved nehovorim, ze nie 🙂 Len som vravela, ze do toho 8.mes je to najefektivnejsie 🙂
@zucana skus v lekarni, tam mavaju. Len neviem, ci vo vsetkych, ja si pamatam, ze mne ju svokra musela v lekarni objednavat, ale to bolo v BB, predsa len BA je vacsia 😉

lucia411
27. okt 2010

@zucana sorry ale ja som zabudla a nebyt olif tak neviem ani 😔 my sme kupili na SK v lekarni tu Baby Vac a som strasne spokojny..stoji nejakych 13 euracok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre