Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
26. aug 2009

aj ja som chodila na hip ho ked som mala 10-15 ;)

maculik
26. aug 2009

marti, mne sa velmi paci, ked dievcatka tancuju, aj ja by som chcela neskor Adelku dat, len Vladko stale ze ona bude futbalistka 😅 No to isto, ja z nej nejaku muzatku mat nechcem 🙄 Nech si pekne pocka na chalana 😉

zuci, ja zijem striedavo v Luxe a v Bonne, teda ja s Adelkou v Luxe, tu pracujem a mala je v jasliach, a Vladko robi a byva v Bonne, a sem chodi na vikendy, prip.niekedy cez tyzden. Takto fungujeme od aprila, kedy Adelka zacala privykanie v jaslickach a ja od maja robim. Som tu od 01/2007, ale asi 3t pred porodom som sa komplet prestahovala k Vladkovi a bola tam 10mes na materskej+rodicovskej.
No v dec.mi konci zmluva a asi mi ju uz nepredlzia, v novembri si este beriem zvysnu rodicovsku a dec.sa dam vypisat, takze najneskor od novembra budeme zase vsetci spolu v Bonne 🙂

zucana
26. aug 2009

maculik no to mate dobre zlozite...ale hlavne ze ste spolu a ze budete 😉
inak malinka ma nadherne ocka 😉

mmaarrttiinnaa
26. aug 2009

maculik ja som dala dcreke vybrat a tanecna ju najviac bavi mne by bolo jedno ci by to bol sport klavir alebo hocico ine len nech ma nejaku mimoskolsku aktivitu myslim si ze dieta by sa malo niecomu venova nie nasilu ale ked si nieco vyberie tak by som jej nebranila

maculik
26. aug 2009

marti, ved aj ja dam vybrat, ale teda futbal? 😅 No ved uvidime, to je vsetko daleko, ved este ani nechodi a tancuje len posediacky 😉
zuci, diky 🙂

oki, ja sa lucim, idem pre malinku, pojdeme na ihrisko hrat sa s kamienkami a na piesku, zajtra si beriem volno, chcem upratat a trochu si oddychnut. Tak zase v piatok 🙂

olifcek
26. aug 2009

baby ani nejdem citat, co ste pisali. som v praci...uz opat dnes...zajtra som chcela volat sestricke kvoli vysledkom krvi z tripple testov. no, volala ona mne pocas obeda. opytala sa, ci viem prist dnes okolo 14.00. nastastie som papala s drahym, tak som to nejak zvladla. dolahlo na mna, az ked som prisla do kanclika, rozplakala som sa. bola osm tu sama, kedze sefova bola mimo kanclika. zavolala som kamaratovi, ci vie prist, pocul ma v telefone, tak vedel prist aj hned, ale sestricka mi povedala, nech pridem na 14.00, tak sme sa aj tak dohodli. prisiel po mna do prace, odviezol ma tam a aj ma pockal. sestricka i lekar boli uzasni, snazili sa ma upokojit. lekar mi dal na vyber, amnio alebo 3D. pokecali sme o tom, a jasne, ze som sa rozhodla pre 3D. vyslo mi totiz, ze ma malicke razstep, u mna mi vysla zla stitna zlaza, co ma az tak netrapi. 3D mi povedal, nech si idem este dnes vybavit, objednat sa na to, dal mi aj vysledky z NT a z tripple, nech to beru ako prednostne vysetrenie x;o) ked sme prisli na miesto 3D, tak ma sestricka hned vzala dnu, ubezpecovala, ze to bude dobre, ze mi nechce davat plane nadeje, ale, ze ked NT yslo takto, tak to musi byt dobre. ked vysla pacientka od lekara, hend sla za nim s mojou kartou. vraj ma nenecha 3 tyzdne sa trapit, ze pojdem na USG. lekar ma hned vzal, podal mi ruku, ospravedlnila som sa za slzy, tiez povedal, ze je to v poriadku a uz sme sa aj divali na malicke. pozeral ma asi 15-20 minut, razstep vylucil, co je uzasne, pomeral aj hlavku, pluca, srdce, oblicky...i peru pozeral, kde tiez razstep nie je, cize super, dokonca mame vsade ,,len,, po 5 prstekov x;o) jasne, ze este musim prist o 3 tyzdne, sestricka mi este zavola, a povie, kedy mam prist, ale veru, budem pokojna uz. ono sa fakt lahko radi, ked sa to netyka nas...ja som si vedoma, ze ked v jednom vysetreni vyjde cosi zle, ze to neurcuje hned diagnozu, alebo chybu, ale...neistota zabija.

a viem aj pohlavie x;o)

dievcatko, hech

baby, ide mi hlava prasknut, ale je mi omnoho lepsie...dnesne popoludnie bolo jedno z najhorsich v mojom zivote

joanna333
26. aug 2009

ahojte dievcata, zas som bola par dni mimo a kopec ste toho popisali.
ako dlho ste cakali na vysledky tripple testov?

mne z krvi zistili ze by to malo byt dievcatko, aj s tou retiazkou nad bruchom mi to vyslo...

mmaarrttiinnaa
26. aug 2009

oli blahozelam k dievčatku a nakoniec aj k dobrym spravam viem si predstavit co si prezila ja tiez cakam na vysledky tripple testov inak aj mna tak boli hlava dobre mi ju neroztrieska

zucana
26. aug 2009

ollif uz som chcela pisat ze kde si tolko ... vlemi som na teba myslela a som velmi stastna ze vsetko dopadlo ako dopadlo....normalne som si poplakala
blumi opat ma dovod neist na triple a opat sa raz bude rozculovat....
gratulujem ti k olivii aj ked viem ze si chcela chlapceka uvidis panboh zariadi ako co ma byt a dcerka ti da vela lasky a mozno je to darcek pre tvojho muzika za to aky je dobry a lubi ta 😉
no idem teda ja sa oholit lebo som jak prales a dufam,ze pridam dobru spravu ....
posielam cmuk na bruska

olifcek
26. aug 2009

joanna v pondelok som bola na krv, dne smi volali....

mati mne bolo dnes uzsne..az kym mi nezvolali a neprecitala som si spravu, kym som sla k lekarovi, hech...ale uz je fakt lepsie, len teraz, ked to vypatie odchadza, tak mam pocit, ze mi fakt t ahlava proste praskne a basta...dokonca mam pocit, ze z toho budem blinkat...

mati, ale dakujem x;o)

joanna333
26. aug 2009

olif, to ti verim. musi to byt hrozny stres...neter caka v decembri, a tiez mala zle vysledky z tripple, tak musela ist na amnio.ale vsetko v poriadku...

olifcek
26. aug 2009

zuci veru...ale poviem Ti, ked mi pvoedal dievcatko, hned som si predstavila to blondave i to tmavovlas,e ktore mam tu vo fotoalbume, a hned som bola spokojna x;o)

jo, blum ma recht, nestresovat sa triplami,hech...

uz som i blinkala, slo to zomna ako z vodovodu...no je mi o cosi lepsie...len uvidime dokedy...neurobilo mi to rozrusenie dobre...

olifcek
26. aug 2009

joana ja som sa rozhodla pre 3D, tak snad uz amnio nebude potrebne x;o)

zucana
26. aug 2009

olif a tvoj muzik bol s tebou? a pocuj s tou stitnou ak mas velmi zlu chod si to dat pozriet nepovedal ti nic doktor?

zucana
26. aug 2009

olif ja myslim, ze razstep by bolo vidno aj na morfologickoma na to este ides takze tam sa to este potvrdi 😉

joanna333
26. aug 2009

olif, ta moja neter mala podozrenie na downow s. a to sa asi neda zistit 3D. ale bola aj na 3D.
mna to caka buducu stredu.to cakanie je najhorsie...

zucana
26. aug 2009

joana nestresuj...bola si na NT? to je spolahlivejsie.....

olifcek
26. aug 2009

zuci drahy bol pri mne na obede...po lekaroch so uz chodila sama...ale volal mi drahusik, zaujimal sa...

jasne, musim ist aj so stitnou ku lekarovi...x;o) ale prioritou bolo objednat sa na 3D x;o)

jo, ja si tiez myslim, ze na morfo sa ukaze, ze je skutocne vsetko ok,tak to budem mat potvrdene trojmo x;o)

ja chcem spat...netusim, ako sa dmov dostanem, je mi spatne

zucana
26. aug 2009

olif chod pekne k tomu obvodakovi pre tu PN pls potrebujes si oddychnut a papat a nabrat sily

zucana
26. aug 2009

baby tak ja idem drzkajte palce a dik za podporu 😵

mmaarrttiinnaa
26. aug 2009

olif zucana ma pravdu daj sa vypisat podla mna to bude pre teba lepsie 🙂

olifcek
26. aug 2009

opat sa hlasim z wc..uz sla len voda...

no niesom ja hlupacik? viem, ze ked si dovolim rozrusit sa, tak ma zacne neznesitelne hlava boliet a blinkam..malickej to iste neprospieva...x;o(

potrebujem sa z toho vyspat veru....

musim na endo kvoli tej stitnej zlaze a na kardio kvoli srdcu...hech...ale ja verim, ze uz len bre bude...x;o)

zuci TO SI PIS, ZE DRZIM PALCE!

olifcek
26. aug 2009

baby, idem ja dom pomaly

joanna333
26. aug 2009

zuci, bola som na NT, ale predstav si, ze ked som sa tam pytala dr. ci je NT spolahlive, tak povedal ze nie...a ja som citala ze to ma postupne nahradit amnio...tak som bola z toho zmatena

olof, drz sa.

matka331
26. aug 2009

olif..aj aj gratulujem k dievcatku...a som rada ze vsetkov poriadku,teba brali tak skoro na 3D?mne povedala doktorka \e to je este skoro a ze az po 20tt mam ist

matka331
26. aug 2009

bola som pondelok na poradni po mesiaci a som cakalaa ze mi spravi ultrazvuk a ona nic...ved to by sa malo na kazdej poradni konntrolovat ci nie?

zucana
26. aug 2009

baby no tak som uz aj spat...moj vzdy mi robi najprv sono zospodu ci je zavreta maternica a bola...a potom pozeral male plavalo tam kraula....a nechcelo rozkrocit ani za nic nohy takze si musime pockat do 15.9. vtedy idem na morfo...afp vraj ok a ze morfologicky tiez ukaze vela veci...
meral iba hlavicku ktora bola 17+3 a podla MS som 17+4 takze oki
😉
a teraz idem papat 🙂

zoska
26. aug 2009

cafte kocky,
robila som poriadok, takze som vas teraz docitavala...uf

olif, moja nestresuj...ja by som tie tripple zakazala kurnik sopa 😠 mne jeden dr. vravel, ze tam staci zadat zly tt a ze vychadzaju velmi zle vysledky a pritom to vobec nie je pravda...jaaaj chudatko, hlavne uz klud, videla si babo, ziadny razstep nema, prstiky ma vsetky 😵 neboj nic, Olivinka bude krasne babatko 🙂

zuci, ty budes mat hanbliveho plavca? 😀 Som sa tesila ze uz budes vediet, co to bude, no ale mala/maly sa rozhodol drzat ta v napati, huncutik 😉

zucana
26. aug 2009

no huncut je to...aj segra ze sak som ti vravela aby si mu nakazala roztahovat nohy tak vravim ze tak to asi bude chlapec 😀
inak olif janka to uhadla u teba 😎
zosi mne triple nerobili iba mi brali to AFP a doktor povedal ze uz z toho keby to nebolo v norme tak to mohlo nieco naznacit ale nie urcit...

jja
26. aug 2009

olif gratulujem k dcerke 🙂 a neboj, vsetko bude dobre... 😉
matka, mne doktor pred tyzdnom tiez nic nerobil, ze az ked pridem nabuduce 😉

konecne konci dnesny den, zase som chystala pre chlapov na stavbe..este zajtra a odchadzame na dovolenku...uz sa neviem dockat..potrebujem si oddychnut 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre