Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

katka888
2. nov 2010

@avaka
@lenica81
my sme jogurt jedli uz od 6 mes kym do nej dedo nezacal pchat vianocku, kolace, bielu kavu a uz pomaly nechce ani jablko.... mam take nervy . jogurt mi ani neolizne

olifcek
2. nov 2010

@lienka2 ja ked idem umyt riad, oliv posadim, zacne lozit, stavat sa, otvarat sufliky a zatvarat ich, ja umyvam riad a saskujem, aby sa nenudila, robime tapi tapi a tak...cize riad umyvam dlho, i na etapy ale da sa uz. Chodime vela vonku, i teraz sme, ako inak, v manduce, kociar nehrozi

lienka2
2. nov 2010

citam ze ste preberali zaspavanie.. my posledne dni zaspavame uz nie pri flasi vecer ale musime ho uspat.. teda musim, lebo ak ho polozim do postielky tak prve co urobi ze vstane a uz sa skeri 😅 mm ho uspat nevie, iba pri mne zaspi.. co je sice na jednej strane pekne, ale na druhej dost obmedzujuce.. takze bud na rukach (co teraz uz skusim min. 30 min. bez uspechu, hoci je unaveny) alebo spolu v posteli velkej, ale to uz zaspim aj ja s nim.. tak ak mate nejaky tip ako dosiahnut ze zaspi aj pri niekom inom, budem rada 🙂

olifcek
2. nov 2010

@lienka2 u nas su lek.prehliadky funny, lebo malicka neobsedi na mieste, vsetko a kazdy ju zaujima, kazdeho chce pozdravit svojim sposobom-svoje cielko opriet o hlavu dospelaka, hehe. Ale som rada, ze je tak ziva, viem, ze je zdrava x;o)

lienka2
2. nov 2010

@olifcek ten nas este stale nesedi, len rovno na nohy stale.. len sa bojim ze spadne, on sa zabudne a uz leti.. inak sa pekne drzi a posuva.. takze ja si nedovolim umyvat pri nom riad ani ine veci robit, fakt len na chvilocku ked sa vzdialim.. no vzdialim, stale ho mam pri sebe.. len nestojim za nim..

olifcek
2. nov 2010

@lienka2 oliv haja vylucne s prsom, paq sa odpoji a otoci. V noci mozem niekedy zdrhnut aspon na chvilu, ale nie vzdy, malicka citi, ked odidem z postele. Pocas dna haja v manduce alebo na kojeneckom na mne, s prsom zaspi, paq uvolni, ale nemozem sa vzdialit, lebo hned vstane

olifcek
2. nov 2010

@lienka2 jaj, no oliv sedi sama od 17.9., takze pohoda a stavia sa opatrne a aj si sadkat z toho vie. Varim ale len ked je mm doma, oliv mi neda tolko casu, chi. Ale mame len ju, tak mi nevadi, ze som jej vazen, ved raz vyrastie a dostane domace vezenie, chi

maculik
2. nov 2010

ahojte,
@olifcek ja viem, ze ma neodsudzujes, ze si len svoj nazor povedala 🙂 Cez den ho planujem este kojit a uvidime, kedy uz bude menej pit. MOmentalne sme v takej faze, ako @zoska , tiez zacal cez den pit viac,a le to aj tym, ze mu idu horne dvojky a zase odmieta ovocie.

@katka888 gratulujem k 2.tehu 🙂 To budete mat este mensi rozdiel, nez my. Planovali ste, ci sa "zadarilo"? 🙂

kocky, kde je link na darcekovu temu? ja som v nej asi neni, lebo sa mi nikde neukazuje... :/

idem o chvilu zaviest mamu na letisko, tak idem sa jej este venovat, vecer ale nakuknem, ked mm pojde pre sestru a drobci zaspia.

olifcek
2. nov 2010

inak, ze ako teplo je dnes? Okolo obeda bolo 16 v tieni, teraz je 13, wow. Zajtra ma byt opat tak... Dame stretko? @svetlankat dnes Ti po sesterke poslem vajicko, nezabudla som, neboj x;o)

olifcek
2. nov 2010

@maculik dakujem za pochopenie. Ako s mm? Uz bre?

lienka2
2. nov 2010

@olifcek ja ta obdivujem, ze sa dokazes tak obetovat pre malu Olivku 😵

uz som vzdala uspavanie, sucha si oci ze je unaveny, ale nic.. asi som to pokazila tou poobednajsou prechadzkou, som si myslela ze prideme domov, napapa sa a pojde spat ako vzdy o takom case.. no ked sedi v kociku tak ma potom asi vela energie a spat v ziadnom pripade nehrozi... som zvedava kedy zaspi do vecera, ci vobec este.. a kedy budem varit, kedze mm pride az okolo deviatej.. 😖

katka888
2. nov 2010

diky baby 🙂

nam sa nezadarilo, my sme to naplanovali 🙂

lenica81
2. nov 2010

@katka888 a este aj ruzickovy kel som davala... a mam nachystane sladke zemiaky a cervenu sosovicu... 😅

suzon78
2. nov 2010

Ahojte 😵
dlho som tu nebola, ako sa mávate?
@katka888 jééj gratulujem k tehu....je tu ešte dáka maminka, ktorá čaká babenko? Aj ja by som už chcela. Ako si katka rodila prirodzene, či cisárskym? Ja pre CR sa tak skoro bojím, chcela by som koncom v lete budúceho roku, alebo až na jar ten ďalší rok, uvidíme 😉

chcela som sa babky spýtať, či niektorá ešte kŕmite mixovaným príkrmom. Lebo tá moja, kúsky nechce, napínaju a hneď všetko vygrcká. Jesť jej stále inak chutí, čo som rada, lebo sme mali obdobie, kedy papkala málo, ale len mixované chce, síce jej to už dávam také hutnejšie, ako na začiatku, vtedy som dosť mliečkom riedila, teraz je to ako taká hustejšia kaša....zaujímavé je , že chrumky spapká a sama a občas aj riadny kus, niekedy ju síce napne, ale nevygrcká, veľmi ich ľúbi.

no a musíme sa pochváliť, konečne sa plazíme a aj sa postaví, ale tak, že sa drží fit lopty na pár sekúnd stojí sama, potom padne na zadok 😀 , robí ťapi tapi, stále hovoríme len baba a hao ("havo", ľúbi nášho psíka), zbožňuje leporelá, sama ich listuje a prštekom ukazuje na zvieratká, keď jej čítam...tiež vie chytiť veľkú loptu aj malú smietku. Čo sa týka zaspávania, tiež máme problém, stále zaspáva vo veľkej posteli a stále sa vrtí a nie a nie zaspať a popri tom je strašne unavená, tak ju musím chytiť za ruky a po riťke jej búchať, alebo šúchať po chrbátiku a tak zaspí, ale niekedy ani to nepomôže, tak ju zoberiem z postele, dám na koberček, chvíľu sa vyhráme a keď si začne šúchať očká, alebo mrnčať, tak ideme spať a to už zaspí... 😉 tiež toho veľa nenarobím, len keď je doma mama, tak to využijem a hlancujem dom, inak je to doma ,ako po bombe ☹

suzon78
2. nov 2010

no a ovocie vôbec nechce, ak jej aj ponuknem, len pár lyžičiek spapká a potom už nechce. Ľúbi len mäsko a zeleninu. Rozmýšlala som, že by som jej odšťavila a dala namiesto čajíka 😕

blumka
2. nov 2010

@katka888 gratulujem 😵 😵
ja som zacala v sobotu uspavat juli bez ruk, lebo uz mi odchadzal chrbat a bolo to cim dalej tym horsie, kedysi jej zaspatie trvalo 20 minut potom 30 a najnovsie 40..tak som si povedala ze skusim ju dat do postielky ci zaspi sama...lezim pri nej, ona sa hadze po posteli, hlada si miesto ale neplace...a zrazu zalomi a spi...prve dva dni jej to trvalo hodinu a vcera len 30 minut...nefandim si ze to takto uz bude stale, isto pride kriza ale viem ze sa to da aj bez ruk...radsej pri nej budem hodinu lezat ako skakat 40 minut na lopte...
a nefandim si ani ze zacne zaspavat uplne sama..Terezka doteraz nezaspava sama, cez den jej to trva 15 minut vecer aj hodinu...mm uspava ju, ja juli..teraz len davame stavky ktory bude skor v kuchyni 😀

blumka
2. nov 2010

a este som chcela, nove temy sa vam ukazu vsetkym ,lebo su v ramci februarovky varia..len treba hladat 😀
ktokolvek mate nieco na srdci a chcete vytvorit tajnu temu tak mozte

lienka2
2. nov 2010

@suzon78 my tiez len mixovane.. ovocie aj popucene zvladne, ale ked je zelenina musi byt mixnute.. som sa pobavila ked som citala v casopise, ze v 7-9mesiaci dietata mam odlozit mixer a zacat mu davat kusky.. ale ako, ked ho napina a nechce to ?

lenica81
2. nov 2010

@lienka2 ja pucim pucakom na zemiaky a masko krajam na drobno... a popapa... chvalabohu... 😅

lenica81
2. nov 2010

@suzon78 mas doma sikovnicu...

suzon78
2. nov 2010

@lienka2 ja som na poslednej kontrole hovorila dr. že my len mixujeme, tak ma zglbala, že koniec mixovaniu, že musím začať pučiť i napriek tomu, že bude grckať, len ja sa bojím toho, lebo teraz som šťastná, že jej konečne chutí a pekne priberá a keď začnem pučeným nebude chcieť vôbec, no ale raz sa to naučiť musí. Radšej budem skúšať potrošky pomedzi hlavné jedlá, keď v prípade, že ju napne, nič nevygrcká, nech si pomaly zvyká....ja som skúšala roztlačené jablko, ale hneď išlo von. Dr. hovorila, že robím chybu, ak to budem naťahovať, pretože, mali v poradni, také deti, čo už chodili do škôlky a grckali všetko a nič nechceli jesť.... ☹

suzon78
2. nov 2010

@lenica81 veď to my všetka februárovky, že jo 😵 😉

lucia411
2. nov 2010

@zoska verim, ze budete v kolowrate spokojny..je tam fakt krasne aj ten velicky prezidentsky zamocek je tam hned vedla hotela a aj nasi poslanci tam maju bungalovy..uzite si to tam!

katka888
2. nov 2010

@suzon78
porod bol prirodzeny... kedze sme nemali komplikacie a ja som bola v poctate hned fit, tak som chcela hned dalsie 😉
nasa zase nechcela vobec mixovane, mozno je to tym, ze kym som vytiahla mixer, tak som jej len s vidlickou roztlacila na jemnejsie, cize nemixovane, a ked som jej po par dnoch dala mixovane, tak vobec nechcela

zoska
2. nov 2010

@suzon78 tiez len mixujem, minule som to tu rozoberala akurat 😉 Nelka nezje ziadny kusocek ni najmensi, ona to ani neprehltne...napne ju a vypluje vsetko...iba banan papa popuceny
uz je velka na mixovane, ale co narobim...obcas skusim kusky a uvidim ci sa to nezlepsuje, ale papat musi takze mixujem nadalej 😉

katka888
2. nov 2010

@blumka
ja som tiez prestala s nosenim na rukach, hoc aj plakala, kym si zvykla, kedze sme planovali druhe a teraz ju nosit nemozem.... nasa sa tiez prehadzuje v posteli, trosku sa na seba hnevam, ze sme neutiahli zaspavanie v postielky, kym bola mensia, dali sme ju do postielky a zaspala, ale potom zacala zaspavat pri papani a uz sme nedotiahli to v postielke, teraz ked ju dam do postielky sa hned rozreve . nepomaha ani ze som pri nej, ale asi sa to casom bude musiet naucit

suzon78
2. nov 2010

@katka888 presne tam som urobila chybu, začala som mixovaným, pri druhom už budem múdrejšia 😉 ale strašne ti to tehotenstvo prajem, mne ten pocit ešte veľmi dlho po pôrode chýbal...bolo to úžasné mať ten malý zázrak v brušku a hlavne potom, keď už bolo cítiť pohyby. 😵

suzon78
2. nov 2010

@zoska ajoj zosi, nebude to tým refluxom, rozmýšlam teraz..., možno detičky čo ho majú ich ľahšie napne a dlhšie im trvá ten prechod na nemix. hm? skúsim sa spýtať dr....ale to je asi jedno, snáď sa tie naše baby raz naučia, musíme len skúšať...

katka888
2. nov 2010

@suzon78
diky .-)

ja som nemixovala nie preto, ze by som bola mudra, ale preto, ze som bola leniva 😀 ja mixer velmi nepouzivam a zdalo sa mi neprakticke ho niekde vytahovat , potom kvoli jednemu zemiaku a mrkve spinit, tak som vzala vidlicku a bolo hahahaha

ked tak citam, co som napisala, ja som hrozna sebecka mater

suzon78
2. nov 2010

@katka888 😀 😉 no vidíš a vyplatilo sa byť lenivá xixixi

lienka2
2. nov 2010

@suzon78 tak dakujem pekne za taku radu od doktorky 😔 ze jej dat aj ked bude grcat.. aby sa jej to sprotivilo? ja som stastna ze po nasich problemoch zo zaciatku prikrmov teraz pekne papa, tak to nebudem kazit.. ved nebude jest mixovane navzdy.. ovocie uz nemixujem vobec, jablko struham na sklenenom struhadle, banan pucim a niekedy naschval necham kusky.. ze co to spravi.. aj zeleninu sa snazim nemixovat uplne na hladku kasu, ale skusim aj popucit ako pisala @lenica81 a uvidim co to spravi 🙂
@katka888 aj ja blahozelam a zavidim tvoju odvahu 🙂 nech to teda dotiahnete do stastneho konca 🙂 a kvoli tomu uspavaniu aj ja odkladam radsej vsetko.. lebo som vzdy cela dokopana, hlavne brucho 😔 no neviem ako ho naucit zaspat aj inak.. 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre