Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lienka2
3. nov 2010

@olifcek ja som taky nosic skusala v lete, ale nechcel tam byt 😒 no co uz narobim.. musime sa trocha potrapit aj my..

lienka2
3. nov 2010

tak dnes Luky poobede zaspal.. prave teraz.. takze vcera to bolo asi naozaj kvoli poobednajsej prechadzke, co sa nestihol vyblaznit a potom zaspal az vecer.. 😖 tak uz fakt len ked bude spat mozeme ist 😔

maculik
3. nov 2010

Ahojte,
dnes vas zanedbavam, mam tu sestru, tak doobeda som bola na kozmetike a manikure, ona bola s Petikom, potom sme sa hrali, isli pre Adelku, zase sa hrame a ja idem teraz uspat maleho a nalozit gumy do auta, na 18h som objednana na vymenu.
Takze docitam asi az zajtra, tak pekny vecer este 🙂

mmaarrttiinnaa
3. nov 2010

Ahojte musim sa pochvalit mame prvy zubok joj sme sa nacakali ale je tu 🙂

olifcek
3. nov 2010

@mmaarrttiinnaa gratulujem. I my mame a rovno dva, uz som myslela, ze posledne budeme, hehe. Juj, sme vonku, uzasne je, len jemny vanok, vzduch perfektny, OLIV konecne od rana haja...

olifcek
3. nov 2010

no a uz nehaji...prebudila sa na rachot, uff, hajala 35minut...ak este nezalomi, snad bude unavena a pojde skor ako o polnoci haji.

laxity
3. nov 2010

@maculik mne tiež bol dnes mm meniť pneumatiky...už je ten čas 🙂 ...super pekný dník manikúra pedikúra si sa zrelaxovala 🙂

ja som spala od 14.00 s malou, pred chvíľočkou sme sa zobudili 🙂

keď sa začne dieťa stavať na nôžky popri nábytku, sedačke...ale trasú sa mu nohy, tak kedy je potrebné kúpiť topánky alebo pevné papučky? Vy tu máte už niektoré skúsenosti a myslím, že sa aj niekto pýtal doktorky

ďakujem 🙂

mmaarrttiinnaa
3. nov 2010

my sme teraz prisli domov vonku je dnes naozaj krásne

mmaarrttiinnaa
3. nov 2010

@laxity mne sa Matthyasko už pušta okolo nabytku chodit mame aj papucky od firmy RAk aj @blumka ich myslim spominala ja som s nimi bola uz pri dcere spokojna tak aj pri synovi mame od tej firmy su super

lienka2
3. nov 2010

@laxity my uz behame pri nabytku dost dlho, ale topanocky nemame.. az ked bude sam chodit do priestoru potom kupime.. 🙂

laxity
3. nov 2010

ďakujem baby 🙂

olifcek
3. nov 2010

@laxity mne neuro povedala, ze ked zacne Oliv viac chodit, nech jej kupim rak topanocky, aby neslapala na spicky, i ked krasne sliape na cele chodidielko...

olifcek
3. nov 2010
lienka2
3. nov 2010

baby neviete s cim sa da odstranit olej z oblecenia? nemyslim kuchynsky olej ale technicky ci aky to je.. ak sa to vobec da odstranit 😖

garonka
3. nov 2010

@olifcek jemine ake su uchvatne no mne treba 40 😅

laxity
3. nov 2010

@olifcek 😉 díkes

avaka
3. nov 2010

baby,ked davate cestoviny,pucite ich?
ja som dnes robila ten kel,aj zjedla,ale nie vela... 😒

@zoska ,ja mam problem aj v manzelskej uspat... 🙄 ,postielku ani neskusam a tiez neviem,ci je to preto,ale ked nechcela spat niekedy vecer,nechala som ju tam chvilu hrat sa a kukala z kuchyne na nu....teraz uz nemozem,lebo sa bojim,ze spadne,tak pri nej lezim aj 2 hodky niekedy..ked mam toho dost,tak ju objimem,aby sa nemohla pretacat a poloha na chrbate ju uspava,to sa zacne zmolit a pistat,tak jej dam cucat a uz zaspi......kedysi cez den doma nespala,potom krasne oba spanky a teraz len doobedny,poobede problem.
Dnes som uz bola nastvana,zobudila som ju na plavanie o 11:30 a nejedla,nechuti jej po spanku,tak sme isli,po plavani tam nejedla,lebo ju vsetko zaujimalo okolo,tak som ju ani nenechala spat v kociku,davala som jej chlieb po troske,lebo jedla o 9 rano naposledy a uz bolo 14 hprisli sme domov,najedla sa (ja som od rana nejedla) a spat ani za svet,1,5 h som ju uspavala a nakoniec som musela ist von ,hladna samozrejme,nech rychlo spi ,aby potom nematala neskoro vecer...
@maminnka,je to skoda,ale to najdolezitejsie je v poriadku a to,ze si zdrava doma s detmi 😉 ono je to kazke,ked sa ma zase zacat po niekolkych dnoch a ked babo uz nechce,neurobis nic... 😒 asi maloktore uz ma trpezlivost tahat,to uz sa mliecko aj tazsie asi spusta...ved Natalka uz ma 8.mesiacov,tak super 🙂

lolka
3. nov 2010

@maminnka ivi, netrap sa pre to kojenie. urobila si vsetko co si mohla a nase deticky uz maju min.8 mesiacov, to najdolezitejsie z MM uz dostali 😉 hlavne, ze mas deticky zdrave a ty si uz doma.
ja som dnes volala s kamoskou, ma ani nie 4mesacnu dcerku so zdratnymi problemami a tiez z toho stratila mliecko 😖

lucia411
3. nov 2010

cafte baby....pocitala som Vás...maminka mrzi ma to, ale tak urobila si co si mohla 😉 netrap sa...pisala som vcera vecer, ze ci nahodou nejake inspiracie na jedlo alebo ako ale nic ziadna odpoved 😝 nevadi....kukam na nete a vymyslam 😀 dnes mam vrtulu v zadku doslova..boli sme 2x von, nakup, pranie, upratovanie, hranie sa, teraz vecer varenie na zajtra, kremova paradajkova polievocka, ratatouille ako druhy chod a dezert slivkovy kolac s drobenkou..huraaaaaaaaa...som na seba pysnaa..a v piatok ideme na SK....juuupiiiii

jja
3. nov 2010

ahojte baby...zdravim vas po dlhsej dobe...mali sme take rusnejsie dni, behali po hroboch, po navstevach, ja som tu mala kamosku z KE tak som sa plne venovala jej, potom tu bola sestra, tak zas jej a tak dookola...trosku som vas pocitala, vsetko nestiham....
my stale iba cuvame a tocime sa dookola, ale dnes som uz badala naznaky na posadenie sa, tak hadam to uz bude coskoro....popanie sa nam trosku polepsilo, dnes som dokonca musela pridavat este rat, robila som jej zem. kasu so spenatom a zltkom...aj ovocie sa uz celkom ujalo 🙂 zubky mame 4, hryzkame vsetko co pride..teda okrem prsa..klopklopklop🙂) dnes mi skoro odhryzla bradu:( a stale je to moj prisavnik....len by cuckala🙂
@laxity dakujem za tip na darcek, aj sme sa na tom zhodli, ide o tu sadu na vino, len to este kupit, obehlaa som poôl TN a nist, ale zajtra uz kupim cez net ked nenajdem este v jednom obchode. v sobotu ideme na oslavu, tak som zvedava dokedy sa zabavime. ci uz o 7 nebudeme bezat do postele. 😉
prajem vam pekny vecer 🙂

zucana
3. nov 2010

cafte baby boli sme v meste teraz uz hajame.v postielke aj ked zaspavame vo velkej so mnou.hadze sa kade tade a na mna a buchama po bruchu hlave,prsiach a hladka a zabara hlavu a tak mi buchla hlavou do nosa az mi slzy vysli ....
dnes sme zacali pucit a celkom chutilo ;)
inak my davame vitamin D a dnes som objavila ze existuje vitamin D vratane vit.K.....vy uzivate aj Kcko niekto?

lucia411
3. nov 2010

zucana aj my tu vo Swiss davame vit. D3 len

olifcek
3. nov 2010

@zucana len D, my sme K ani nebrali, nebolo treba, kedze zrazanlivost ma Oliv super a krvacanie nemala ziadne...

olifcek
3. nov 2010

ja som urobila halusky s bryndzou,primiesala som i kyslu smotanu a jasneee, slaninku, mnam, zajtra si dam na obediiiiik, @garonka pridas sa? x;o)

garonka
3. nov 2010

@zucana my sme brali to K kanavit do pol roka ale tobi je v poriadku nemal problemy so zražanlivosťou krvi 😉 a Dčko berieme od narodenia

suzon78
3. nov 2010

Ahojte,
chcem sa aj ja popýtať k tomu vit. D, ja ho teraz nedávam, lebo veď Vigantol stiahli z trhu, akú náhradu kupujete Vy? Dostať dáke iné kvapky? Mne Dr. povedla, že sa teraz doktori spoliehajú na to, že vit. D je obsiahnutý v mlieku a že by to malo stačiť, tak ja neviem... 😕

olifcek
3. nov 2010

@suzon78 uz je novy vigantol. ja ale davam stary. 02.12. ideme k pediatricke, tak popytam recept na novy

loginka
3. nov 2010

cafte 😵
dnes sme mali hekticky den, behanie po doktoroch, rano poradna a poobede otopeda - klbiky. Mame 9 a 10 a pol kila, 74 a 75 cm. Maly u ortopeda reval ako tur, nechcel zotrvat v tej polohe, manzel a dr ho tam ledva udrzali. Ale je vsetko ok a to je hlavne.
Inak @raa2 my mame Maxi Cosi priori a maleho sme tam dnes dali na vyskusanie a sedel tam ako pat penazi, spokojny (Horsia bola cesta naspat, to uz boli vresky, kedze som sa uz nezmestila medzi ne, nemohla som ho ako utesovat, vyreval sa az az)

Baby poradte co dat na veceru Laurinke, nechcem jej velmi kasu, mam ju kojit? (Ona sa este potom koji pred spanim a v noci 4_5x takze dost) Dat jej chlebik s maslom? Na olovrant ma jjogurt s ovocim.

suzon78
3. nov 2010

@olifcek vidíš a mne to tá moja Dr,. nepovedala, no úžasnééé...a nevieš od kedy je a ako sa volá ten nový druh vit. D, či to je len nová šarža Vigantolu? Díííkes 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre