Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lenica81
4. nov 2010

@olifcek Olif zacne chodit a rovno z manduce na nohy prejde... 😉

lenica81
4. nov 2010

@olifcek aj moj upratuje... a nic uz nemozem pri nom nechat... teraz som si vsimla, mam tu stocenu karimatku a ta ked sa do nej zapries, tak sa tak odstiepi... tak on ti to odtrhol a sup do pusy, ale chvalabohu, mu to nechutilo... 🙄

olifcek
4. nov 2010

@lenica81 veru tak 😀 chodit sa uz pokusa, he he, je to tak rozkosne a ta radost v jej ockach, no krasa

olifcek
4. nov 2010

@lenica81 😀 😀 😀

olifcek
4. nov 2010

@lenica81 niekedy mi aj luto pride, ze uz nebude taka malicka 😅

laxity
4. nov 2010

@olifcek ja si to ani neviem predstaviť, byť stále tak na malej privesená...alebo malá na mne...skús to trochu zmeniť veď bude na tebe hrozne závislá a to asi nie je veľmi dobré potom už ozaj nebudeš mať chvíľku pre seba a mm 😉

ja vždy rada dám Naty či už svokre alebo kamoške, mame dokonca prababke 🙂

samozrejme je to na tebe a tvoja vec a tvoje najmilovanejšie 🙂

olifcek
4. nov 2010

@laxity ked mame navstevu, ci niekam ideme, automaticky chce k tym cudzim, a ja si oddychnem, kludne kavicku u nich ci u nas vypijem a pod., vtedy jej nechybam x;o) niesom ani uzkostliva na nu, len musim mat v tych ludoch istotu, ze im nespadne, ze jej nedaju papat hluposti a pod., Oliv je uzasne spolocenska...len...nemam vela ludi, u ktorych bych ju nechala, vies? x;o((

mamina je casto chora a ta by mi ju krmila podobne ako @garonka Tobiho jej svokra...🙄 😕 okrem toho pracuje, takze ked pride vecer domov je rada, ze simoze oddychnut, ved vychovala 8 deti..nas 4 a plus segre 4...

laxity
4. nov 2010

@olifcek 😉

Tobiho babka je úúúžasnááá 🙂

olifcek
4. nov 2010

@laxity len...ja som sa o olivku bala 27dni, co sme boli v nemocnici, z toho 2 dni sme boli v nemocke tak, ze ona v brusku este...potom transfuzi krvi, o tri? mesiace injekcia do rucicky, v pondelok, stredu a piatok, aby opat transfuzka nemusela byt, potom operacia pruhu...a uz ma skoro rok...oliv je stale uzasnejsia a uzasnejsia...odmenuje sa mi za to, ze nezijem svoj zivot ale iba jej 😉

olifcek
4. nov 2010

@laxity ved to...nemyslia to zle...ale neposluchnu, no

lenica81
4. nov 2010

ja zboznujem hlasku, ze ked maminka nedovoli... 🙄 dat nieco papat... 😠

blumka
4. nov 2010

@laxity ja mozem len potvrdit ze mala Olivka vobec nie je zavisla na maminke 😉 ked sme boli u svetlanky, tak lozila kade tade a aj ku mne sa driapala na ruky, nechala sa ponosit, pekne sa hrala s hrackami...proste problem @olifcek je fakt v tom ze ju nema kde nechat 😉
a teda deticky uz naozaj vela veciam rozumeju ale nechapu ze preco zrazu mamina ma necha revat ked doteraz som mal vsetko...to prosim pekne nechape poriadne este ani Terezka 😉 takze na ne treba ist pomaly a postupne a nie zhurta, tu lez a ticho bud a rev a raz pochopis 😉

a mozno vas potesim, ale pri druhom dietatku toto vsetko uz budete brat ovela lahsie...aj ich plac vam nebude pripadat taky hrozny, ked napr. juli ryci a ja som na wc, tak to uz ani nevnimam..no neda sa inak jednoducho 😉 ked v noci nespi, tak nespi, viem ze nebudu take noci kazdy raz a ze raz sa to zmeni 😉 mm sa zo mna smeje ze tretie uz sa vychova samo 😀

zucana
4. nov 2010

moja mamina tiez robila ked som tam bola a bola utahana .v robote stresy a do 6tej a strasne rada bola s malou tak ale ona chuda si ju neuzije.ale stale vravi ako by nam pomahala....samozrejme ze je ine ked sa nemas na koho spolahnut ale zasa myslite este na to ze ci niekomu nepadne tak to je trosku prehnane ....

laxity
4. nov 2010

@blumka ja som nevravela, že je 😉 ale že bude 🙂

zucana
4. nov 2010

ale tak olif hlavne ze to tebe vyhovuje...ked budes potrebovat tak si niekoho najdes komu budes doverovat 😉

blumka
4. nov 2010

@laxity a ver tomu ze nebude 😉 lebo bude vediet, vlastne ona teraz uz vie, ze mamina je tu pre nu ale ze existuju aj ini ludia s ktorymi moze byt 😉 a preto sa nebude bat niekam ist aj bez maminy...lebo ma tu doveru, ktoreu v nej olif pestovala uplne od prveho dna, ze ju nenechala plakat alebo nerobila nieco proti jej voli 😉

lienka2
4. nov 2010

@lenica81 moj nastastie sa nezobudi takto ze skor ked je vonku.. a ked aj hej tiez zrychlim krok aby sme boli skoro doma.. nastastie ked sa zobudi na vychadzke tak nekrici 😅 ale ja uz preventivne sa v tom case jeho budenia blizim k domu.. 😔
ja som vecer vybehla na mm, lebo Luky zaspal sam a my sme potom si isli lahnut, a jasne ze on s buchotom.. sa prehadzuje na posteli a Luky sa zobudil.. do jedenastej sme ho mali v posteli ale nevedel zaspat.. som to vzdala a dala ho do postielky lebo ja uz som zaspavala a som sa bala ze sa daco stane 😔 tak som dnes napiekla kolacik a pizzove slimaciky na veceru pre mm 🙂
@olifcek pre mna je tiez casto mm prichod vykupenim, je to hnusne ze to tak pisem, ale .. 😔 a nad takym malym notacikom aj ja rozmyslam, aby som nebola uplne odrezana od sveta 😖

laxity
4. nov 2010

@zucana tiež si myslím, pokiaľ je matka spokojná tak niet o čom 🙂 ...to je najdôležitejšie 🙂

laxity
4. nov 2010

@blumka 🙂

zucana
4. nov 2010

a inak ved o com to je?ze mamka nedovoli a na to su tu babky 😀
@olif ved keby si olivku aj k segre co ma vela deticiek zobrala zahrat sa ved co sa jej stane jeden krat zac as.....jej max daju nieco spapat alebo????

olifcek
4. nov 2010

@blumka dakujem 😉

@laxity som presvedcena, ze Oliv nebude na mne zavisla nejak inak ako deticky, ktore uz teraz maminu ,,nepotrebuju,, 😉
@zucana ja nemyslim len na to, ci niekomu nespadne...x;o) ale co jej daju papat a pod... my ked sme boli u mamky, ked sa okna prerabali, tak sa malickej tiez venovala jak sa dalo x;o) a to vstava o 4.00 rano, domov chodi okolo 16.00,niekedy ineskor... 😉asi je ine, ked mas jedno vnucatko, ci viac, a zrejme i to, ci je blizko...

zucana
4. nov 2010

nemyslim si ze keby teraz olif nechala olivku trochu vyplakat zeby stratila doveru 😉 mozno by pochopila ze existuje aj kocik a naco je 😉 alebo to chce cas...
ale ako som povedala,ked to vyhovuje mamke tak ok ale sama pises @olif ze by si si niekedy oddychla a bola sama....podla mna je to uplne normalne 😵

olifcek
4. nov 2010

@zucana vies ako rada bych malicku niekomu dala aspon raz tyzdenne na dve hodky? moc moc moc....ale nemam kam...a jasle neprichadzaju do uvahy...nejak poriesime, uvidime...

@blumka dakujem, presne takto to vnimam a citim

zucana
4. nov 2010

@olifcek ved jasne olif ale my sa tu bavime o tom,ze este si nebola sama bez olif nikdy....nie ze raz za cas...

olifcek
4. nov 2010

@zucana mne mamina od 4mesiacov malej pilila usi tym, ze malej nedoprajem a ja som uz halusky s kapustou jedla....

@zucana segre? ee, vid ip....

zucana
4. nov 2010

@olifcek myslim si aspon z opisu ako tvoja mamina vychovala kolko deti ze apson raz za mesiac na 2 hodinky by si jej ju mohla dat....tolko by jej snad neublizila za ten cas alebo?ale ved to je tovja vec a chcem ti iba poradit....ved podla man je iba nenormalne ze 10 mesiacov si nebola sama odinu bez olivky 😉

blumka
4. nov 2010

@zucana ono to je o tom, co ktora mamina dokaze zniest...je vela takych ktorym nevadi ze im deti kazdy vecer zaspavaju s placom..hoc je to pre nich "len" polhodina...ja som nechala terezku vyrevat raz..teda..nevyrevala sa, lebo po 10 minutach som uz s tym skoncila a to ona mala uz viac ako rok...ale aspon viem ze pri juli to uz neurobim...
podla mna aj jedno vyrevanie sposobi narusenie dovery...stale budem tvrdit to svoje ze deti by sa nemali na nieco lamat..napr. priklad s oliv...nechcela byt v kociku...niektora mama zlomi svoje dieta tym ze mu kocik doslova nanuti..ano, dieta si zvykne, lebo rezignuje..ale co spravila @olifcek bola lepsia cesta...kupila si manducu...
podla mna treba najprv skusat ine riesenia a hladat alternativy

lienka2
4. nov 2010

aj ja by som dala niekomu postrazit.. len nie je velmi komu.. mama je v robote od obeda do vecera, doobeda sme my vonku s Lukym.. a svokra ta ku nam ani nepachne uz a keby aj ano tak by som jej nedala.. skratka jej neverim 😔 takze presne viem o com @olifcek hovori.. a preto ma aj mrzi, ze Lukasko je vlastne stale iba s nami dvoma.. cudzich ludi velmi nepozna.. ked niekam ideme do obch. centra napr. nieco nakupit tak chudak kuka po vsetkych tych ludoch.. nemam odvahu si napr. ani sadnut do cukrarne ze mi tam zacne ziapat a budem vyzerat ako matka co si nezvlada svoje dieta.. 😖
a myslim si, ze @blumka ma pravdu.. ked sme doteraz boli s detickami a robili vsetko rovnako tak este su malicke aby pochopili ze preco je to zrazu inac.. mozu si na to akurat zvyknut, ak sa podari.. len keby to slo bez toho hrozneho kriku a placu 😅

olifcek
4. nov 2010

@zucana kociar skusame nenasilnym sposobom...dame ju tam, 5minut je ok, paq zacne kivi pusu, robime jej sasov, este potiahne ale paq ee...ono...tak ci onak, kym kojim, oliv mi v kociari nezaspi, zaspava s prsom...chyba mi len tak lezat s mm v jeho naruci, ci vecerat pri svieckach...nehovoriac o neznostkach a nebat sa, ze oliv vstane...


@zucana ja viem, ze to zle nemyslis...mamina je z olivky unesena...ale ako som pisala, velmi casto je chora, i teraz x;o(( v praci stale nachladne, prechladne, chripka a pod... ☹ a bala by som sa, ze jej dala cosi nevhodne papat, jasne, nepriznala by sa mi 😀

zucana
4. nov 2010

@blumka ja nevravim nechat vyrevat ale skusat a hladat riesenia...ja bych viki tiez nikdy nenechala vyrevat...NIKDY.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre