Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
8. nov 2010

baby a myslite ze staci ta kuchynka alebo radsej nieco drahsie a kvalitnejsie?treba do toho investovat?
a moja viki mi strasne reve pri prezliekani a prebalovani.....ale strasne uplne ze az slzy a hisaky a akunahle dam naruky zazracnym prutikom vsetko ok ale tak dokelu musim ju prebalit....co mam robit?robia to aj vase?

olifcek
8. nov 2010

@zucana oliv take obdobie mala, uz je dobre, to prejde 😉 trvalo to tyzden? dva? ani neviem, ale bolo to hrozne.....teraz uz len zdrha pred plienkou a dava ju dole

matesl
8. nov 2010

@olifcek juuuj Risko ma 10 kg, a strasne sa meta na rukach, jeho jednou rukou neudrzum a na zem...mam kuchynu s obyvackou spojenu a hned je nalezeny na nejakej skrinke alebo kuchynskych uchytkach, tie mam take dlhe tyce, tam by si mohol ublizit 😒

odsavat nechcem moja, mam vela mlieka, tvorilo by sa mi este viac, mne sa este stale strasne plnia prsia, potrebujem to trosku utlmit a ked tak 1 davka sunaru denne mu neuskodi, ked uz aj ine kasicky a vyzivky papa 😉

zucana
8. nov 2010

a tu co som dala je od 18 mesiacov a ostatne az od 3 rokov.....

matesl
8. nov 2010

@maculik no sunar je jediny co vypije, nechcel ani nutrilon ano bebu...dokonca vcera vecer som mu dala aj pred spanim este sa dokojil a potom som ho uspala ze som spievala, ale to je skor vynimka, lebo do 22 nchcel zaspat tak som ho musela unavit. lahneme si s mm na gauc uplne na kraj proti sebe a maly sa tam jasi po kupani, lozi po nas a jaci a vyskakuje, tak ho musime unavit a aj tak viac menej prso treba na spanie, len vcera sa odpojil a zaspal, dokonca som ho do postielky vysunula, ktoru mam od vcera pricapenu bez bocnice k nasej posteli...ale po 1 rano ma to prestalo bavit ho tam prekladat

jo a anag co hovori, ze do kedy pouzivat prso ako uspavadlo? do puberty? 😅 😅 😅

olifcek
8. nov 2010

@matesl len je skoda davat sunar, ked nemusis...mne sa prsia uz pocitovo malokedy plnia, teda plnit sa plnia ale necitim to...no ked mam malicku na rukach, pevne ju drzim a uz mam mokre tricko, he he....

olifcek
8. nov 2010

@matesl @annag hovori, ze babo samo prestane, alebo uz ked je starsie, v pohode sa dohodnete 😵 ved sa jej opytaj

zucana
8. nov 2010

vsak @andrea tusim pisala ako sa s malou dohadovali 😀 ze ukazala prosim trosicku a bolo dohodnute 😀

olifcek
8. nov 2010

@zucana 😀 😀 😀

olifcek
8. nov 2010

u @annag jednamamicka pisala, ze syn i pochvaloval, ze ked maminka stlaci prso, ide mu tio lepsie 😀 😀 😀 😀

matesl
8. nov 2010

@zucana provokujes s tou nocou 😀 😀 😀

zucana
8. nov 2010

@matesl nie inspirujem 😉 ze ja som to tiez necakala az sa budim ze ci je ok 😀
kde su radkyne na kuchynky ??? ale asi vezmem tuto za 10 eciek a ked bude velka na 3 rocne narodky kupimnejaku lepsejsiu nie?
a inak nie som zla matka ked nechavam viki hrat sa v boxe?ju to bavi.....mam sa jej asi viac venovat? 😕

olifcek
8. nov 2010

@zucana dieta sa ma i samo hrat, a ked chce, mame to dopriat 😵 😵

zoska
8. nov 2010

Ahojte,
malá mi spinká tak mám chvílku...
V Tatrách bolo super, aj som si zaplávala, aj na masáži bola....Nelka bola užasna cez den, noci klasika...
Citala som clanky v Mama a ja- ze treba vydrzat a nedat hned po prebudeni cumel ako odmenu, a netreba hned davat ani prso, lebo babo si zvykne a bude sa budit...lenze nemm energiu vydrzat to mrncanie...a ked nenakojim, tak ona neplace ale proste sa preberie a zacne sa hrat...proste je zvyknuta zaspavat pri kojeni tak aj v noci ked sa zobudi ju uspi iba kojenie, pripadne cumel...vodu aj caj odmieta, a nevie pit ani z flase ani z poharika s naustkom....
dnes sme boli hore asi 8krat, t toho som 4krat kojila a styrikrat napravala z krkololomnej polohy....

neviem ako to zvladnut ale nemam silu na oducanie od nocneho buntosenia, pretoze na to treba asi tyzden a ja uz som nespala 4 mesiace vkuse!

prepacte ze som sem takto sebecky vpadla...
mala sa zacina budit, vecer docitam alebo sa pokusim a potom aj cosi k veci hadam napisem 😉 🙂

olifcek
8. nov 2010

oli ma krmi rozkom i chrumkami, robi to uz asi 2 tyzdne? mozno i viac...akurat, ze teraz neprestane nukat, kym si neodhryznem 😀 😀 odhryznem, potom zvrat...nuka, ale ked si chcem hryznut, da to prec a rehni sa

blumka
8. nov 2010

@zucana to chces na teraz? podla mna sa s nou viki nebude este hrat... 😉

zoska
8. nov 2010

jo @olifcek nasla som si v priecinku kto ma spomina asi odkaz na kalendar ale ked na to kliknem tak mi to ukazuje prispevok od inych bab a nikto ma nespomina...
mohla by si pls este raz
dakujem

olifcek
8. nov 2010

@zoska super, ze si si uzila x;o)

my sa budime casto, najnovsie mrnci poriadne, ale to asi zubky...Oliv hned chce prso, hned ho hlada, ja jej ho dam a takto mozeme dalej hajat, inak by sa tiez prebrala, mala zlu naladu a este by trvalo, kym zaspi...ja si myslim, ze to nie je nic zle, davat prso x;o) dat babu, co si prosi x;o))

i ja sa uz tesim na prespanu noc, ale tak...viem, ze to skoro nebude, ale ved....vydrzime nie? sme zeny, my zvladneme mnoho 😀 😀

zoska
8. nov 2010

@olifcek to je zlaté, Oliv je výmyselníčka🙂

olifcek
8. nov 2010

@zoska jaaaaj, ze objednavam kalendar od jednej baby, berieme 10ks...urobi nam dve varianty, njake mi uz poslala....kalendar je s menami...naklady ju vychadzaju na 12eur, pretoze da urobit kalendar, za navrh berie 4eura...cize ja platim 2x16eur /lebo dve varianty budu/ a 8x12eur x;o) riesim to tak, lebo chcem mat istotu, ze kalenda bude istotne dobry, ze fotky nebudu zrnite... 🙂 kocka je @dari3

blumka
8. nov 2010

baby, podla mna vy ani neoducite od nocneho kojenia svoje deti..si predstavte ze mate strasnu chut na nieco co mate velmi rady a niekto kto to ma prave v ruke vas nuti spat a nechce vam to dat a o dve hodiny ked sa znovu zobudite tak zrazu vam to sladke da..a o dve hodiny zas nie....
kym budu deticky z vas mlieko citit tak ich podla mna nenaucite...ale nemam skusenost len moja logika...
co keby ste to skusili ked budete napr. u rodicov a mama vam pomoze..ze bude v noci ona s babom...a vy v druhej izbe....alebo manzelia...aj ked no, neviem ci sa na to daju...

olifcek
8. nov 2010

@zoska super sa na to diva 😀 😀 predvcerom, ked som ju sla prelozit, mm sa postavil, co ju prebudilo, usmiala sa od ucha k uchu a otocila sa ku mne, zatvorila oci a hajala...urobili sme dva kroky, otocila sa na mm usmev od ucha k uchu a bolo po spanku, ona sa robila, ze haja, hehe....a uz sme tahali do polnoci hranim sa 😀 😀

olifcek
8. nov 2010

@blumka u nas sa ja na to nedam, Oliv je este mala, este ma narok vyzadovat mm i v noci x;o))

ale super priklad si dala 😀 😀

olifcek
8. nov 2010

ved i o dva dni by opat citila v noci sladke, he he 😝 😀

matesl
8. nov 2010

@olifcek a kedy sa da s detmi uz vyjednavat ??? 😀 😀 😀

zoska
8. nov 2010

@blumka ja viem, ja bojujem sama so sebou...keby sa budila 4krat v noci tak ok, ale 8mi pride vela....keby sa aspon tolko nemetala, ved ona precestuje celu postel 😒
popytam sa doktorky ci ten neklud moze mat aj nejaky iný povod, alebo je to len spracuvanie zazitkov...aj ked neviem ci moja dr. je osoba ktora sa vyzna v detoch 🙄

ja len dufam ze to nebude trvat do 18tich mesiacov...lebo uz aj take som citala v inych temach

zucana
8. nov 2010

@blumka nie na teraz na narodky som to chcela kupit tak na rok a pol aby to mala.....

zucana
8. nov 2010

@zoska podla mna sa tu nemas za co citit blbo lebo mi to pride akoby si sa tu obhajovala....je uplne normalne ze je toho na teba vela a chces najst sposob co najlepsi ako to zmenit....takze drzim palce a vsetko co urobis pokladam za spravne ...uz len to ze si tak uspesne to zvladla doteraz ako kazda z nas sa snazime 😉

matesl
8. nov 2010

@zoska presne takto to v noci je aj u nas..bez prsa vstavame.
nespala som uz skoro 9 m 😀
nasa suseda ma 2 rocneho a budi sa aj 10x za noc a ona uz do prace chodi...je taka chudunka chuda 😔

blumka
8. nov 2010

@olifcek no bude po 2ch dnoch citit znovu to sladke ale uz budes aj vediet ze je fajn pospat aspon 4 hodiny vkuse...
ja si totiz nemyslim ze ak sa stopne nocne kojenie ze zrazu deti zacnu spat celu noc...budu sa budit dalej ale v rozumnej miere..
@zoska, ja ale nikoho neodsudzujem ani nic take..mne je aj luto ze sa tak trapite...a aj vam celkom rozumiem..keby mne toto juli robila neviem kde uz som...len sa snazim nieco mozno poradit, aj ked v tomto som na nule uplne 😔
@zucana, hmm...rolove hry sa deti zacinaju hravat az po 2ch rokoch..tak neviem ci bude mat kuchynka uspech uz v roku a pol...ale kazde dieta je ine 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre