Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

mmaarrttiinnaa
27. aug 2009

hajdy dawn sa moze vyskytnut aj v rodine kde ho nikdy nemali v rodine v ktorej sa uz vyskytol je vysoke riziko pravdepodobnosti ze bude zas ale na to nemyslime ze 😉

zucana
27. aug 2009

baby ja si myslim ze ta genetika je velmi nevyspitatelna...ale proste ja verim viac menej ultrazvuku lze doktor je schopny vidiet babo na morfo dobre a ze vsetko bude oki doki
akurat som si prevarila gnocchi 😀

zucana
27. aug 2009

zusika ty az teraz ides na AFP?

olifcek
27. aug 2009

down mi vysiel nizsie riziko ako 1 z 50 000
riziko NTD /co neviem, co je, hehe/ 1 z 60

v poznamke je : i kdyz je zakladni riziko M. Down pouze zvhledem k veku matky vyssi /1 z 1100/ , po kombinovanem zhodnoceni MS-AFP, uE3 a T-HCG a veku je vysledne riziko snizeno...

s lekarom sme sa bavili, ze vyslo zle ,,len,, AFP, ze je zvysene a TSH - to je u mna ta stitna zlaza...spominal nieco s trubicou u baba, razstep a tak...ale zatial je to Ok, a verim, ze i bude x;O)

dnes je mi uz lepsie, ale uz by som chcela spinkat

kakatka1
27. aug 2009

Olif vidis taky doktorkovia by mali byt vsetci. 😵

millienka
27. aug 2009

Ahojte baby 🙂

Ja som z Marcoviek 2010 a vsimla som si Vasu tabulku Februaroviek 2010, ktora je pekna velka a prehladna 🙂 . Chcela by som sa opytat, ze v akom programe ste ju urobili, pretoze tiez sa snazim pre nasu temu vytvorit tabulku, ale za kazdym ako ju pridam tu na Konika je strasne mala a necitatelna, nevedeli by ste mi prosim Vas poradit? Dakujem 😉 🙂

blumka
27. aug 2009

olif, vsetko bude ok 😉 stale si opakuje ake su triple nespolahlive a ze ty si jedna z tych, ktore na tu nespolahlivost doplatili...babo je zdrave

nedockava4
27. aug 2009

olif...a kde si bola na 3D?

olifcek
27. aug 2009

katka ved na 3D ma doktor pozeral snad 20 minut, bol perfektny...vcera som mala stastie, ze ti ludia to somnou zdielali a chceli mi pomoct. moj gyndos, jeho sestricka, i sestricka na 3D a jej lekar...az mi to pride neuveritelne, aki skveli boli.

blum ja som si dookola hovorila, ze ved i Ty tym testom neveris, tak nebudem ani ja. a ani neverim, len vcera to bol pre mna sok..dnes je uz lepsie, najma po tom, co som videla malicku a lekar mi zmeral polohu babatka, hlavu, tvar, hrudnik, srdce, brucho, koncatiny, plodovu vodu, placentu a urcil pohlavie x;o) a vsetko je uuuplne ok, takze uz verim tomu, ze ta krv mozno vysla zle lebo moje srdiecko bije rychlejsie a uz raz som mala podozrenie na stitnu zlazu, ale krv to vyvratila...a na stitnu mi lekar povedal, ze je v tehu ina...ale jasne, ze na vysetrenie pojdem, nech babo nijak nehrozim.

olifcek
27. aug 2009

nedockava na Masarykovej, v zeleznicnej nemocnici, sestricka akurat zaucala nejaku kolegynu, ale bola to ta ista, ktora, ked som bola na NT mi dala cumlicky a caro, chi, a v minule tam bola lekarka, ta mi prisla nie v dobrej nalade, ale tentokrat tam bol doktor Grochal...uzasny muz....siel z neho pokoj, rozvaha, a fakt ma sledoval asi 20 minut, vsetko opisoval, meral niekolko krat...aj ruku mi podal ked som prisla i odisla...x;o) profesional ale so srdcom

zusika
autor
27. aug 2009

no asi ano, zuci.... mesiac som nebola u dr... tak sa musim povypytovat, ake testy mi to ide robit....
ja mam sice mile lekarku, ale nehovori mi podrobnosti pokial sa nepytam,,,, a ked som nevedela na co sa pytat...ale teraz uz viem, tak jej zajtra nedam pokoj....

blumka
27. aug 2009

olif, neverim im, ale ak na ne pojdem a vyjdu mi zle vysledky tak budem stresovat mozno horsie ako ty...jednoducho radsej tie testy chcem odmietnut a verit do konca tehotenstva ze babo je zdrave ako ist na testy, prezivat tie muky a stresy a aj keby mi lekar vylucil nejaku vadu, tak sa poznam, bola by som v strese ze co ked....

nedockava4
27. aug 2009

lebo ja tam idem k Dankovcikovi...a mas aj fotecky?

blumka
27. aug 2009

nedockava ides na 3D? a kedy?

nedockava4
27. aug 2009

blumka...ano...10.9., len ma napadlo, ci je to to, co pisala olif...ja idem na masarykovu hore nad lekaren...
a ty?

blumka
27. aug 2009

tam som bola na NT 😉 ja este neviem kedy a ku komu...moj gynekolog ma super ultrazvuk, takze mozno mi 3D spravi aj on a ked nie, tak asi tiez pojdem zasa ku Dankovcikovi 😉 ..ale ja by som chcela tak dakedy okolo 25tt

olifcek
27. aug 2009

nedockava nie nemam fotecky, robil mi to sice na 2d, ale prepol aj na 4D, ale este je to malicke a ako sam lekar vtipne poznamenal, este je to pokrcene, ze je to lepsie okolo toho 25tt, ale, ze uz aj v 20tt je niekedy to babo uz pekne gulatucke, ze zavisi od kazdeho tehotenstva...

a jo, kazda tam ideme ku doktorovi dankovcikovii, ale asi nie kazdu vysetruje on...ale mozno, ze samotne 3D/4D robi uz len pan dankovcik....peciatka je vzdy od neho, ale vysetrujuci lekar bol v mojom pripadde vzdy iny x;o) 2x som tam bola a 2x iny lekar. no tento bol zlaty, ta lekarka predtym mi prisla vrrrr x;O)

blum x;o) vies...ja velmi tuzim po zdravom babu...po takom, ktore bude mat plnohodnotny zivot...a od sameho zaciatku na nic zle nemyslim, nie to si este cosi take pripustat...takze vcerajsia sprava bola pre mna ako trest...ale po vcerajsom usg je mi fakt fajne uz x;o) a veriiim, ze to bude ok

nedockava4
27. aug 2009

tehulky....v prvom rade NESTRESUJTE a myslite pozitivne....ja mam AFP za sebou a vsetko je ok...ani som si nepripustala, ze by malo byt nieco zle....

olifcek
27. aug 2009

nedockava ani ja som si nepripustala a vyslo zle...hech...

a jo, na masarykovej je len jedno stredisko, kde to robia ;)

nedockava4
27. aug 2009

olif...minule si tam mala asi dr. Muransku...to je moja lekarka 🙂
ale ku mne je zlatunka....
hm, hm, hm...a ja som si myslela, ze len Dankovcik tam robi a ona... 😀
tehulky....kde sa da v KE cvicit?..viete, take tehotenske cvicenia a masaze....veeelmi to potrebujem

blumka
27. aug 2009

olif, mne NT robila lekarka...tusim Muranska sa vola...a bola celkom mila...ale bol tam so mnou moj manzel, mozno preto 😕 😅
olif, ja viem ako to je..kazda chcem zdrave babatko a tie zle vysledky nam davaju chrobaka do hlavy...najhorsie je ze potom si clovek namyla ze niekde urobil chybu ...ale urcite nase babatka budu zdrave 😉

blumka
27. aug 2009

nedockava aj ja by som rada masaz...ked daco budes vediet ozvi sa 😉

nedockava4
27. aug 2009

blum....hm, vnoci nemozem spavat, lebo mi malinke tlaci na nejaky stavec asi a vstavam s opuchnutou lavou rukou....musime nieco vymysliet...ktora bude mat skor info, hodi to sem :o)

olifcek
27. aug 2009

ja by som rada vodne cvicenia...ale kde?
v ke viem o stonozke..stranka je tusim www.mcstonozka.sk

blumka
27. aug 2009

juuuj, ale myslis ze to je kvoli babu? ved ono je este velmi nizko a hlboko v maternici...nemozes to mat z dacoho ineho? lekara si sa pytala?

nedockava4
27. aug 2009

nooo, tu stonozku som akurat vcera citala....isla by som to tam vyskusat...kto sa prida?...je to v utorok o 17h
blum...no, neviem...vies, citala som, ze tehulka by nemala spat na chrbate a tak sa celu noc prehadzuje, lebo ja som zvyknuta tak spat...asi to bude z toho mojho skakania po posteli 🙂

zoska
27. aug 2009

olif ahoj, som rada ze uz sa mas dnes lepsie.... trochu som kukal na nete a nasla som v jednom clanku ze vysledky tripple su nepresne az skoro v 50% pripadov !!! nechapem, ako je mozne, ze sa stale robia 🙄

zuci 😀 ja som dnes polku actimelu vyliala na seba a na dlazku...esteze ho nieje vela...sikovnice sme 😀

milienka- tabulku robila alex- skus jej napisat 😉

blumka
27. aug 2009

baby ako mozte z tej mini flasticky este aj nieco vyliat? 😀 😀 😀 😅
nedockava, to o chrbte plati az vo vyssom stadiu tehu..v poslednych dvoch, mozno troch mesiacoch, takze kludne spi tak ako ti to vyhovuje...teraz mozno babu robis zle prave tym ako skaces po posteli 😀

olifcek
27. aug 2009

nedockava nestras, ja spim na chrbte...ale to sme tu uz rozoberali a blum povedala, ze teraz este mozem 😅 a ja verim, ze jo x;o)

stonozka zacina uz 1.09? a kam chces ist? su dve adresy, kde to robia x;O)

zoska dakujem za dalsiu pozitivnu spravu na adresu triple testov ;o)

nedockava4
27. aug 2009

olif...tusim na Hviezdoslavovu...a ta druha je kde???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre