Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lucia411
12. nov 2010

@maculik ahoj my stale sviatkujeme vo Swiss, uz 5 rok lebo mm musi pracovat a aj ja som doteraz kazde sviatky pracovala, kedze tu 24.12 - 31.12 normalne pracovny den a na 2-3 dni sa nam na SK neoplati chodit..

zucana
12. nov 2010

@lucia411 a co robi tvoj mm a ty vlastne vo swiss?
inak taky postreh vcerajsi....maly rocny chlapcek paperova bunda, nanoznik na kociku a bez ciapky prosim pekne (10 stupnov bolo)....

olifcek
12. nov 2010

@zucana cirkus humberto, jemine

maculik
12. nov 2010

@maminnka pekne si to zhrnula, mala som tiez nieco take rozpisane, ale ty si to napisala podrobnejsie 🙂

@zucana to aj tu tak chodia, ja Adelke davam ciapku uz neviem ako dlho, a tu aj teraz, ked je vonku 6st, nedavaju ciapky, bundy rozopnute, no niekedy nemam slov. Ja sa bojim, ze by prechladla na uska, ktovie, ci tie deti su fakt otuzilejsie potom... A tiez som minule videla este mensie babo, ako Petrik, spal v kociku (nie po leziacky, ale tak sikmo, takze ho zbokov nechranil kocik), hlava hola, hlavne, ze matka mala capicu a sal.

olifcek
12. nov 2010

@maculik jemine, nemam slov na toto

garonka
12. nov 2010

kukuk 🙂

spinkame aj ocko aj žirafka tak ja vas prečítam čo tu nove, a inač soplikujeme no neviem či zubky idu alebo čo 😒

aj na SR divne deti obliekaju 😕 kamoška dava malu do hrubej zimušnej vetrovky a do zimneho fusaku a prosim pekne na hlave ma dve čiapky a kapucňa a jej mala bude mať pol roka 😕

olifcek
12. nov 2010

@garonka opytaj sa jej, co oblecu v zime? jeminenku

garonka
12. nov 2010

my vyzerame v kočíku takto 😀 hoci vetrovka je prechodna a mala že veľkosť 68 😅 kupovana v Nemecku ale neva rukavy kratke ale šak vynosíme no 😅

lienka2
12. nov 2010

@garonka a co jej daju v zime, ked bude ozaj zima?

inak ahojte, maly mi spi tak priebezne varim a odbehujem sem, uz som aj obed stihla pri citani 🙂 my sme rano dlho spinkali, som nechapala ked som pozrela na hodinky ze pol osmej 🙂 zato v noci som bola 6x hore 😅 krical zo sna a 2x pipal monitor dychu..

garonka
12. nov 2010

@olifcek chuďa ta malinka tak natrepana sedela v tom kočíku myslim, že ta vetrovka je moc hruba bomberka sa vola ak nesplietam 😅 a na nohach ma hrube nohavice na zimu a keď jej poviem že nech jej da rifle tak či som normalna, no i tak je mala vo fusaku tak ju neprefukne

garonka
12. nov 2010

@lienka2 asi zastrelia toho medveďa fakt aby mali malej na fajny hruby kožušok 😝

maculik
12. nov 2010

@garonka tak to je tiez extrem 😒 Presne, co jej chce obliect, ked budu minusove teploty, este na to skafander a dalsie 2 ciapky? Ved to tiez nie je dobre, urcitu otuzilost zase treba mat, ale odtial potial...

no nic, idem ja dovarit, objednavku na pexeso a dekoracie na stenu som odoslala, tak dam si od pc chvilu pauzu. poobede zase nakuknem, zatial dobru chut k obedu 🙂

garonka
12. nov 2010

@maculik a to nehovorim, že jej mala ma problem s pokožkou na hlavičke take šupinky sa jej robia doslova jej ta pokožka mokva, ale ako malinka sedela v kočíku nemohla sa ani pohnuť , no dam vedieť ak budu minusove teploty ako je oblečena lebo to je chore

olifcek
12. nov 2010

@garonka my teraz nosime zateplene nohavice, ale na zimu mame oteplovaky ;) tak ale oliv nie je chranena kociarikom, a vietor rovno do nej ,,busi,, ked fuka malickej z chrbta a nie mne...

lienka2
12. nov 2010

@garonka vy mate v kociku tu zavinovacku z emitexu? lebo my chodime s nou a este obcas prehodim deku ked sa mi zda ze fuka.. fusak som zatial nevytiahla..

garonka
12. nov 2010

@olifcek no zateplene nohavice su super vec a Olivka ako pišeš v kočiariku nieje tak i ja by som ich obliekla, my nosime rifle a pod ne pančušky alebo teplačky, no ta moja kamoška je extrem nehorazne niečo..........juj a my otepľovaky nemame ešte stíham kupiť 😀 ale mame overal no je Tobimu veľky plava v ňom 😅

olifcek
12. nov 2010

@garonka my plavame vo vode, wow, Tobi jaky macher x;oD

olifcek
12. nov 2010

@garonka inak...az mi smutno prislo, ze som pridala foto a Tvoje komentare nikde 😀 😀 ale tak pisala @zucana , @maculik 😵 😵 a dalsie, cim ma veeeeelmi potesili... 😵 😵

garonka
12. nov 2010

@lienka2 mysliš tu zavinovačku? donedavna sme ju mali no dala som fusak lebo častejšie mi vonku spinka

garonka
12. nov 2010

@olifcek jake fotky? idem kuk rychlo 😵

olifcek
12. nov 2010

@garonka oktober a november 😀 😀

maminnka
12. nov 2010

@maculik v Anglicku nenosia deti v zime ani ponozky, kde to ciapky! Zimnu ciapku tam kupit je nemozne a pancusky dtto.

lienka2
12. nov 2010

@garonka presne tu som myslela.. my tiez vonku len spime a stale sme v nej.. no ale nevyzera ze by mu bola zimka.. a vy mate ten nanoznik tak pekne 🙂 ja ked dam Lukyho sadnut tak cez neho ani nevidi 😅

garonka
12. nov 2010

@lienka2 jaj to aj Tobi sa čerti lebo cez nanožnik nevidí 😀 a darmo, že je dlhaň 😀

blumka
12. nov 2010

bujaka..
@garonka ale si zabudla napisat ze ta tvoja koamoska zije na Severnom pole 😀
ja som vcera vytiahla fusak, ale sli sme o stvrtej poobede vonku s juli a lepsie je tak prikryta lebo deku vkuse odkopava..ale mala oblecene len pancusky tenke teplacky, body a mikinu a ciapku samozrejme..a prikryta bola len na nozkach...
inak aj v USa som videla tak oblecene deti, ze mamy mali saly a ciapky a deti hola hlava a fucal vietor

garonka
12. nov 2010

@blumka že Severny pól 😀 😀 😀 😀 byva od maminy kusok 😀

garonka
12. nov 2010

@blumka hola hlava? ježišku no veď tak sa da najviac prechladnuť nie?

blumka
12. nov 2010

@garonka vies to je zaujimave, ze v porodnici napr. tu na SK julinke ciapocku nedali, ale v usa automaticky mi vzdy terezku doniesli s ciapockou..este ked sme odchadzali nam povedali ze si ich zopar mozme vziat, lebo take mini novorodenecke je tam problem zohnat...no a potom vonku presny opak, deti bez ciapok...a tiez som napr. videla na vlastne oci, niekedy september-oktober to bol ako deti v parku bose a teda len v plienke pobehovali okolo fontany a macali sa v nej...akoze nebola zima ale ja som napr. mala oblecene rifle a tricko s kratkym urkavom a moje decko dlhe nohavice a tiez tricko (to ne terezka ale take co som opatrovala) a on mal vtedy 4 roky a tie co sa clapkali v tej vode boli take max. dvojrocne...a ich babysiterky sedeli na lavicke a kecali a vobec ich nezaujimalo ze sa im tam deti clapu...

blumka
12. nov 2010

a inak mi napadlo...ak mate nove mama a ja, tam je clanok o slovenskych porodniciach a si vsimnite fotku...presne takto mi nosili Terezku..taka deka a taka ciapocka, tak neviem ci to je bezne vo vsetkcy us nemocniciach alebo je toto z new yorku fotene 😀

garonka
12. nov 2010

@blumka fuha ono to pre nas je riadny extrem ale oni tam tak žiju, no ja si neviem predstaviť babo bez čiapočky 😕
mne tobiho v pôrodnici priniesli v takej smiešnej farebnej baretke 😀 ale potom už mi ho nosili bez čapice

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre