Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
15. nov 2010

@svetlankat 😀

svetlankat
15. nov 2010

@laxity juj my tiez dudlujeme o 106, ale iba ked vidi dudel, ked ho spracem ani si nespomenie, ale ked spinka musi byt

blumka
15. nov 2010

@olifcek jj, to bude lepsie, u vas je aj to ze olivka vela spali takze aj vela potrebuje ale myslim ze vecer uz aj zaludok by si mal oddychnut a teda hlavne cely traviaci system, lebo ked to musi telo spracovavat tak si neoddychne a aj preto sa niektore deti budia, ze proste travia a nemaju pokoja ani v noci 😉

@laxity ono je vzdy najhorsie zhodit tie posledne kila...ked ti ide o vela tak sa dokazes zapriet a makat a nepovolit a nejest ale ked uz sa to blizi k tej hranici, ktoru potrebujes tak uz sa polavuje...teda ja som taka 😉 tiez potrebujem poslednych 5 zhodit a uz som mm povedala ze mi nesmie dovolit jest sladke a slane, a ma dovolene na to pouzit kadejake metody 😀

laxity
15. nov 2010

@svetlankat veď práve preto, možno na tie horšie chvíľky by sa zišiel...ale zvládame aj bez neho...aj keď dám jej ho a ona sa s ním hrá 😵

svetlankat
15. nov 2010

@laxity ved pokial to zvladate bez neho, tak uz ani nedavaj. ved naco.

svetlankat
15. nov 2010

@blumka ja som tiez mm uz davala vsakovake prikazy, ale ja si vzdy urobim po svojom a aj tak to zozerem. hlavne ta cokolada je kamen urazu, ked som bola tehu sladke mi nechutilo vobec, tak to sme mali plnu skrinku, ale fakt plnu, ze sa to tam vsetko nepomestilo a uz som davala aj do spajzi, ale teraz??? prazdnota, vcera som si kupila 3 milky maju akciu v tescu, no a preco jednu, hned tri

olifcek
15. nov 2010

@blumka no Oliv uz bola hore sedem hodin... tak asi vyhladla... dokon ca sa mi vdaka tomu uz nebudila kazducku chvilu v noci, vstala na cucnutie asi uz len 5x? a hajali sme od 00:35 do 7:20... teraz kakala , co v noci papala...

svetlankat
15. nov 2010

@blumka a co ma najviac se.. zacala som pit sladku gebuzinu namiesto vody, to je fakt humus, musim ti zmenit, Ale ked ta gebuzina mi tak stranse chuti, cappy multivitamin vo slaske 1,5l taky dzusik.

svetlankat
15. nov 2010

@olifcek 🙂

svetlankat
15. nov 2010

jej baby v stredu volno, to budeme mat tatka opat doma, sa tesim

olifcek
15. nov 2010

jaj, a papala nie mrkvu a masko, ale mrkvu, zemiak masko...

olifcek
15. nov 2010

@svetlankat nooo a my ideme do mesta, nas tatko bude mat vtedy 29 rockov 😉

svetlankat
15. nov 2010

@olifcek ja som si myslela ze zemiak si vynechala...

svetlankat
15. nov 2010

@olifcek jej presne v stredu??? tak si to poriadne uzite. Taky mladas, och joj, ja uz ani nepamatam

laxity
15. nov 2010

@blumka to som si ja už veľa krát povedala..ono sa to určite podarí, že to chce čas a hlavne vôlu 😅

@svetlankat hej zvládame aj bez neho samozrejme...má ho medzi hračkami tak sem-tam sa s ním pohrá 😵

maculik
15. nov 2010

ahojte 🙂
my noc klasika, casto hore, plus sme este isli neskoro spat, lebo mm si zmyslel romantikus vecer (jasne, ze potom aj s tym, co k tomu patri 😅 , ja by som bola najradsej odpadla do postele, ale co mu mam povedat, ze nemam chut? 🤐 😅
Teraz Petrik spi a ja idem konecne ranajkovat. Dnes nevarim, polievku mam od vcera a druhe mi donesie mm.

@garonka no nemam slov, co este aj toto za teba ta vasa raketa riesi.... Tobi podla fotiek vobec nie je tucny, ved drobci sa teraz vela hybu, tak potrebuju papat, nie? Mm akurat minule podotkol, ked sa Petrik plazil za nami cez cely byt, ze nech skusi nejaky dospely takto sa plazit a preliezat a stavat sa a pod.cely den a bude hotovy. Skus tak svokre povedat, mozno pochopi, preco tak vela papa 😀

a podla mna ta baculatost nie je az tak o jedle. Adelka do roka jedla fakt velmi malicko, vlastne az okolo 10-11mes sa trosku rozpapala medzi detmi v jasliach, a bola aj tak baculata, stehienka mala teda riadne, a z coho? Z tych odrobiniek, co pojedla? Tak potom neviem.

blumka
15. nov 2010

@svetlankat...vcera sme boli na nakup a bolo treba kupit nejaku vodu, tak sme nabrali nejake mineralky a uz som pokukovala po sladkych vodach ale mi mm zdrhol s kosikom a som ho sla hladat a ked som ho nasla uz sa mi nechcelo tam vracat, takze chvalabohu som to nekupila..ale niekedy mam aj ja obrovsku chut na tie sladke vody ale tie su najhorsie 😝
a mna teda ked kontroluje mm aby som nezrala tak si dam povedat, prave preto ze som mu to sama dovolila..lebo on uz sa vyjadril, ze ked nebudem pocuvat tak ma zhodi pred ludmi 😀 😅 raz tak urobil neteri, tiez mu kazala aby ju drzal a neudrzala sa na nejakej oslave a ladovala do seba jeden kolac za druhym, tak ju mierne zhodil pred vsetkymi (len rodina, takze ok) ze sa zahanbila a prestala...ale tak ja nechcem aby ma zhadzoval 😀 a zas ja mam pevnu volu, ja mu nedam ani zamienku aby ma musel pred niekym zhodit alebo aby ma vobec musel drzat...on je len taka moja poistka 😉
a my v stredu ideme na koncert 😵 terezka sa uz tesi ze tu bude mat frajera, no som zvedava na juli ako to zvladne..este ju nik iny neuspaval len ja a kedysi pred 3 mesiacmi mm...no ved jeden vecer prezije 😅 🤐

svetlankat
15. nov 2010

@maculik 😅 😅 😅

maculik
15. nov 2010

kocky, a s tym padanim mi neporadite, ako mam maleho naucit ist zo stoja na zem? Lebo on sa teraz vsade stavia a bud po chvili zacne mrncat, lebo nevie ist dolu, ale v tom horsom pripade sa pusti oboma rukami a tresne dozadu rovno na temeno a to sa bojim. Viem, ze ho nemam chytat, ale vcera takto v priebehu hodky padol 3x a vzdy na hlavu, len niekedy sa mu podari hlavu zdvihnut, to vacsinou ked nepada dozadu ale nabok, a nie tak prudko.
Ako ste ich to ucili vy?
lebo Adel bola opatrnejsia, ona takto nepadala.

blumka
15. nov 2010

@maculik to by zaujimalo aj mna, aj ked juli nepada ale postavi sa a po chvili mrnci ze nevie zist dolu...ale dnes som si vsimla ze akosi sa sama dala na kolienka...
mozno im to treba ukazat parkrat, proste ist s nimi dolu, tak akoby mali ist oni sami...

svetlankat
15. nov 2010

@blumka tu es petrus??? no ja pevnu volu teda nemam, ani som nikdy nemala och joj, co by som za to dala.

blumka
15. nov 2010

@svetlankat jj tu es petrus 😉

svetlankat
15. nov 2010

@maculik
@blumka ja som Misku vzdy nechala, akurat ked padala som nastavila ruku na hlavicku, par krat sa tresla aj ona, ale naucila sa to uplne sama, bud sa pusti na zadocek alebo opatrne ruckami sa spusti, samozrejme ze este sa jej podari aj sklatit. Podla mna si tym musia prejst aj tymi buchnatmi aj ked je to niekdy fakt sila. ☹

svetlankat
15. nov 2010

@blumka tak si to uzite, aj kamoska ide, ja by som sla ale nemam s kym nechat Misu.

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olifcek
15. nov 2010

@maculik moja oliv sa ousti pomalicky na zadok alebo na kolienka.. nejak sama na to prisla...hmmm... asi bych jej to ukazala, kebyze to tak nerobi.. x;o)

olifcek
15. nov 2010

@rivatha vcera som jej 1.x dala tak neskoro papat, pytala a mm jej nestacilo... x;o) ale jo, dnes to poriesim inak, len ked zase po veceri bude hore este sedem hodin, istotne jej vyhladne...

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
svetlankat
15. nov 2010

@rivatha mne jedna znama vravela, ze jej svagrina dava malej UM ma 4. mesiace a stazuje sa, ze mala si pyta papat kazdu hodinku, a pritom jej dava ze 60 ml. A ked sa jej pytali, ze preco len 60 ml tak ze aby nebola tucna. Ale pritom sa fakt stazuje ze mala len place a pyta si jest kazdu hodinu. Ja sa nestotoznujem ani s tym ze deti nemaju mierku, mozno su take ale neviem. Ja ked som odsavala na zaciatku, vzdy som Miske dala viac a ona mi vo flaske nechala, Aj teraz z prikrmami, ked uz nechce necha.

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre