Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
15. nov 2010

@zucana su nadherneeee, boze, take cosi i ja chcem pre Oliv... len u nas neviem ci mame akcie na chicco x;o((( pokukam 😉

zucana
15. nov 2010

@olifcek mozem kupit...ale tieto uz nemaju to len vzdy po jdenom kuse...a musis dat cislo 😉

olifcek
15. nov 2010

@zucana ja som sa zamilovala do oboch topanociek... ale Ty isto len tie najkrajsie vzdy najdes... mam premerat chodidielko?

zucana
15. nov 2010

mozes...maju este take podobne modre...len neviem kedy sa dostanem tam....kazdopadne ked podjem a uvidim nejake pekne mozem kupit...zvacsa sa berie o cislo vacsie....aspon co ja viem 🤐

cukruska1920
15. nov 2010

@olifcek uz som jej napisala...nechcem prestat kojit....s umelym je ostara a okrem toho neni to taky dobry kontakt ako pri kojeni

olifcek
15. nov 2010

@zucana jj, urcite bych chcela kusok vacsie x;o) nech mame na dlhsie x;o)

olifcek
15. nov 2010

@cukruska1920 toto je zaklad, chciet kojit, uspech je zarucenyyyy

olifcek
15. nov 2010

@zucana vyzera to tak, ze mame 11cm x;o) len rozmyslam, ci netreba skusat topanocky... Ty skusas zakazdym?

lenica81
15. nov 2010

@cukruska1920 drzim palce... netreba to vzdavat, lebo je to super pocit... uz teraz mi to pride luto, ked uz to nepojde, alebo ma nebude chciet... 😀 😔

lenica81
15. nov 2010

my mame chicco topanocky na prve krocky... len ci nebudu uz potom male... 😅 tak odlozim pre druhe... hadam sikovnejsie... 😀

cukruska1920
15. nov 2010

@olifcek no len ako sa to da ovplyvnit... akurat pijem litrove mlieko..neviem co mam este urobit....

svetlankat
15. nov 2010

@cukruska1920 prikladat prikladat prikladat, chciet a hlavne spravne prikladat, dolezite je aby sa Simonko spravne prisal, mliecko bude, je to v hlave. hlavne neboj a ver si. A deticky placu, urcite to nie je od hladu, mate pravidelne popisane plienky??? kolko ste pribrali od porodu???

jja
15. nov 2010

@zucana tie botky su uuuuzasne 😉 😉

olifcek
15. nov 2010

@cukruska1920 kup si caje na kojenie, zarucene pomahaju, vineu si kup, bielu a vybublinkuj, funguje okamzite x;o) mliecko sa moc na zaciatku neodporuca, vraj naduva babo, no ja som o tom nevedela,mlieko som piila na litre a oliv nenaduvalo 😉 je zrejme pravdou, ze len ubohe jedno percento sa dostava do mm 😵

a prikladat ako @svetlankat pise

jja
15. nov 2010

@cukruska1920 ja som v troch mesiacoch tiez skoro presla na UM, ale najprv som skusila z posledneho zabojovat a vyslo to.... teraz mozem kojit este aj susedove..tolko mam mlieka...ja som zaclaa jedavat vajickove polievky a malu prikladat nonstop...a pomohlo...skus este aj ty....uvidis ze to vyjde 🙂 a v 9 mesiacoch budes nosit 12 kil 🙂 🙂 🙂
a ano, pomaha aj vinea..a to hned

jja
15. nov 2010

@olifcek moju malu naduvali caje na kojenie 🙂 a mlieko nie 🙂 kazde babo je ine,.... 😎

svetlankat
15. nov 2010

@jja tak tak kazde babo je ine, ja som tiez pila mlieko na litre, ale u nas nebol problem v mlieku ale v prikladani, respektive v prisavani.
@cukruska1920 nie je vsetka chyba len v tvorbe mliecka, aj neefektivne prikladanie spomaluje laktaciu, ja si nemyslim, ze v tom je problem, ak priberate a mate pocikane plienky tak problem len je u teba, v hlavicke, myslim tym psychika. neboj bude dobre, teraz sa nam dobre radi, co? ale ver mi zazivali sme presne to co ty.

svetlankat
15. nov 2010

@cukruska1920 uz len jedna vec ak priberate a mate tie pocikane plienky, vobec kojenie neries, potom chyba vobec nie je v kojeni, kojte sa ako doposial. mozno placka lebo ma koliky, prdiky, prosto sa mu len chce plackat, chce ti nieco povedat a to je jeho forma prejavu.

lenica81
15. nov 2010

@cukruska1920 ja som brala homeo ricinus comunis 5 CH... pozor na to davkovanie... a pila som meltu... 😀 s mliekom... a tie caje na podporu... ale zas to netreba prehanat, ani to nie je dobre... max do 3-3,5 litra tekutin... aj s polievkami... 😉

zoska
15. nov 2010

ahojte
@cukruska1920 ja som mala tiez taky problem, najskor mlieka ako pre trojcata a ked mala asi mesiac tak zrazu prazdne prsia, mala plakala...ale, pitny rezim, caj na kojenie, vinea a hlavne mne pomohlo homeoptikum RICINUS COMMUNIS 5CH - su to gulicky, uziva sa 5 guliciek rano a vecer rozpustit pod jazyk- 30minut predtym a potom by si nemala jest a pit, ucinok sa dostavil do 12hodin...tiez som chcela kuovat sunar, keby nieco, ale nakoniec nebolo treba 😉 takze sup, nech mm ide do lekarne, vyskusaj, pripadne este caje zo senovky a benedikta- budes jak pamela 😉

@maculik ja uzivam cerazzete, netreba prestavku, ked nebudes kojit, tak chod k dr. nech ti da inu 😉
inak Nelka sa zo sobotu na nedelu zobudila12krat dobre nie? uz som zrela na psychiatriu.... a teraz!!! od 7mej spi a bola hore 4krat, zufalstvo...mm je v Helsinkach do stvrtka a bud. tyzden zasa 4 dni v keli
a k tomu padaniu- my stojime od 7. meho mesiaca, teraz uz si je istejsia uz zacina chodit okolo nabytku a po novom sa pusti opboma rukami ostane stat na mieste par sekund kuka na mna a podom capne na zadok... s tym padanim na hlavu sme to aj my mali, trvalo to asi 3 tyzdne ako zacala stat, zachytavala som ju a davala do sedu alebo na kolienka, po case sa sama spusti alebo ked pada tak drzi hlavu hore a netresne , myslim ze to ti aj @zucana pisala 😉

idem kuk panelak a idem si lahnut, lebo neviem co ma caka, ale ak mi dr. bud. tyzden na poradni povie ze je tzo normalne a mam vydrzat, tak jej asi pekne od pluc nieco poviem....

lenica81
15. nov 2010

@cukruska1920 ja som aj den, dva bola z toho v slzavom udoli, ale potom som este aj naodsavala... aj odsavacka mi pomohla... hlavne treba byt v pohode a pozitivne naladena... zvladnes to...

lenica81
15. nov 2010

@zoska boze zosi, tak nech sa ti to uz polepsi, musis byt riadne vycerpana... 😔 u nas teraz tuk tuk celkom v pohode...

lenica81
15. nov 2010

idem i ja... este chcem zmyt podlahu... a kupala som plastove hracky, tak ich musim osusit... 😅 si robim robotu na vecer... 🙄 😀

dobru noc vsetkym...

svetlankat
15. nov 2010

no baby a my sme dnes boli na navsteve u @lienka2, maju krasny utulny bytik, Lukasko uzasne sikovny a Lienka velmi milaosobka. @olifcek tiez uzasne sikovna. Deticky sa pohrali, my sme si dali cajik, pokecali sme si, bolo to velmi prijemne popoludnie.

svetlankat
15. nov 2010

@lenica81 tak pekne susenie, dobru noc
@zoska fakt ot je o drzku, my vstavame ta 3x a to som vycerpana, keby to malo byt 12x tak to neprezijem, mas moj obdiv.

zucana
15. nov 2010

@olifcek ja som prvykrat neskusala....ale omerala v obchode....no ale take malicke veru nemaju najmensie 18tky alebo 17tky...
baby nasla som novinku od hipp kekse bez mlieka a vajec (tie talianky @lolka tu normalne neni zohnat) ale maju vanilkovu aromu v zlozeni...to moze?

jja
15. nov 2010

baby to sme tu jedine ktore este nestoja? ☹ co nestoja...my ani nesedime ☹ teda ked ju dam sadnut tak sa udrzi, ale to som iba vyskusaala, to nerobim, ale sama si nesadne ☹ ☹ 😨

garonka
15. nov 2010

@jja ani my sami nesedíme a ani nevyzerame aby sme sadli 😉 my tak skôr sa oprieme o bok a držíme si stehno aby sme nepadli 😅
a takisto nestojíme len kľačime v postieľke
nezufaj ešte si odychneme kym začnu nam deti behať 😉

avaka
15. nov 2010

ahojte 😎 ,tak co zavazne sa tu v case mojej nepritomnosti udialo??? 😕 😎 keby sa niekomu chcelo zhrnut,kym Vas na etapy docitam... 🙂
takze my doma,ja este viac znicena ako pred odchodom... 😅 este mam aj svalovicu,co som stale lietala po schodoch pozerat malu...kedze dolu bola bujara zabava,tak som ani vysielacku chvilami nepocula..
pocasie nam vyslo pekne,ale s kocikom sme toho vela nenachodili a manducu sme ani nakoniec nepouzili ale hlavne,ze sme sa pre nu vracali,lebo sme ju zabudli doma...
ale bolo tam krasne aj ubytko sme mali pekne,take utulne...
,..no a poslednu noc som skoro vobec nespala,Ela ma teploty,chudatko... ☹ ,tak ja som sa bala zaspat,ze jej este viac stupne,dala som cipok a cakala,ci zaberie..tak som isla spat o 3-ej a vstavala o 6-tej,medzitym cuc..len dufam,ze su to zubky a nie nieco ine,lebo skoro vsetky decka tam boli nachrchlane..ale zatial ine nic okrem teploty nebadam...
teraz stale meriam teplotu,ma v zadku 38,5,tak uz davam cipky,ked som jej dala prvy,tak som jej tu tvrdu kaku tak zatlacila,tak plakala hrozne.... ☹ ,a uz kaka zase casto,ako pri prvych zubkoch,nechce sa prebalovat,sa boji cipku pritom doteraz prebalovanie bola pohoda...,

svetlankat
15. nov 2010

@avaka cize po odcitani mate 37,8? ja by som cipok este nedavala, ako dlho uz ma teplotku, niekedy je dobre nech sa organizmus s teplotkou popasuje sam, nedavat hned cipok, ale neviem ako dlho ju uz mate.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre