Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

juliakocka
16. nov 2010

@avaka a zábaly si skúšala? a nie je príliš naobliekaný, aby sa ti neprehrieval....daj mu len bodynko a nič viac, prípadne skús vreckovku na čielko......naša až tak neteplotuje, tak neriešim pohotovosť, aj ked v noci sa z tých hlienov tak rozkašľala, až sa povracala chudatko ☹ ...no a este jej davam na tie hlieny mucosolvan na vykaslanie..a nurofen a panadol kludne kombinuj na preskačku....raz napriklad capik a potom sirup

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blumka
16. nov 2010

@juliakocka ak uz mate zelene sople tak to uz pravdepodobne zo zubov nebude a to co opisujes, teda ze ma sklenene oci a tecie z nosa atd to je skor chorobny stav ako zuby..ale nie som lekar....radsej skocte na pohotovost..
a netreba odsavat kazdu hodinu, teda ak sa mala nedusi zo soplami, ak jej len vytekaju ale hra sa normalne tak nechaj ta, odsaj len napr. pred spanim aby sa jej dobre dychalo a pred papanim aby mohla vklude papat a nie sa dusit soplami. pri castom odsavani sa drazdi sliznica a este viac sa robia sople
@avaka @rivatha ja vam len poviem svoju skusenost s cipkami a so sirupom, cipky su isto lepsie lebo nezatazia zaludok ale mojim detom nezaberali, zato nurofen takmer okamzite

@avaka nurofen a paralen mozes striedat po troch hodinach nie skor...ale ked mas len jedno tak az po 6 hodinach

blumka
16. nov 2010

@avaka este jedna rada..diazepam niektori odporucaju davat preventivne nad 39 ale ini povedia ze sa preventivne davat nema, ze len ked sa krce objavia...
kolko mate teraz teplotu?

juliakocka
16. nov 2010

@blumka ...no tiez sa mi zda, že asi je to prehnana reakcia na zuby, asi sa to všetko skombinovalo......no odsavat sople jej musim často, lebo kašle z toho, dusi sa a nemoze dychat, stale sa jej tvoria.........ale na pohotovosť, neviem čo tam budem ako stresovať, ked antibiotika jej nepredpišu, až na zaklade vyteru, a teploty nema vobec dneska....tak si myslim, že kludne počkame až do štvrtka, možno to prejde.........a keby dačo v noci, tak pohotovosť mám rovno pri bytovke, takže 3 minuty pešo, to aj v noci zvladnem.........ale s teplotami ozaj nie sú žarty, tie treba zbíjať ....ja lucii meriam stale pre istotu

avaka
16. nov 2010

@blumka
@juliakocka
@rivatha ,davam nurofen cipky,ale hrozne pri tom vyvadza,ju to bolelo,ked mala tvrde kako,davala som jej o pol 1 tusim......diazepan nemam
,ten je na predpis

teraz som merala na cele,38,4
idem jej dat mm,,mozno zdriemne chvili,kym pojdeme...
dakujem

blumka
16. nov 2010

@juliakocka tak jasne toj e ine ked sa dusi 😉 na predpisanie atb nemusi byt vyter, staci urobit CRP mal by to uz mat kazdy pediater, behom par sekund ukaze ci treba alebo nie, ale jasne naco zbytocne...
a ked mas pohotovost blizko tak v pohode...
@avaka skus jej dat sirup nie cipok... a neboj, bude dobre 😉 telo sa pasuje s chorobou, preto je taka ze kde ju polozis tam je... moje deti ked su chore tak vela spia a su malatne tak len vela oddychuju...energia ide do boja s chorobou 😉 drzte sa 😉

zucana
16. nov 2010

jaj baby dietky chorucke...to tym pocasim jak sa stale teploty menia.... 🙄 skore uzdravnie
my spime od 15.20 😅
inak #olifcek bola som v tom obchode ale uz tam ziadne pekne 18,19 nemaju.....ale vo februari by mohli byt vypredaje 😉

zucana
16. nov 2010

spime takto a ten vankus som akoze ja 😀
a este par foto z dneska

zucana
16. nov 2010

to tricko mame od @olifcek 😉

zucana
16. nov 2010

alebo nie? letne mame 😅 teraz si nepamatam 😔

olifcek
16. nov 2010

jeeejda, nestiham docitavat, cio nove?

prekvapko vyslo, stiahnem foto a dam sem x;O)

konecne sme doma... s Oliv sme odisli o 9.20 a prisli az pred par minutami x;oD super dnik za nami... zajtra este dam mm darcek, ten teda, ktory sa spapat neda ;o)

olifcek
16. nov 2010

@zucana toto asi nem odomna ale nevadi, ja sdom rada, ze si si na mna spomenulaaaa 😵 😵

blumka
16. nov 2010

@olifcek kukala si tie kase?

olifcek
16. nov 2010

@blumka nem 😅 bo som mala fofry zase... ale zajtra ideme do galerky, tak kuknem... teda kukala som, ale v sekcii, kde maju plienky, vyzivky a tie kase boli len s unarek a pod., take urcit enekupim... jutre kuknem pri chlebe, jak mi radili.. aspon tusim, ze tam mam hladat, ci?

olifcek
16. nov 2010

ale vcera mi oliv zaspala o 21, ci 21.30? a tahala az do rana, do 8:00, jasne, s par cucnutiami ale menej ako predtym, takze super 😉 a bolo evidentne, ze je vyhajana, lebo hned usmev, tapi tapi, rehot a taaaak

svetlankat
16. nov 2010

@jja ja som mala taku masticku co mi laktacna namiesala a ta pomahala takmer okamzite, fakt odbra mast, skus sa na nu opytat annagona bude vediet.

svetlankat
16. nov 2010

@zucana krasne fotos

svetlankat
16. nov 2010

@rivatha @avaka @juliakocka detickam skore uzdravenie, teplotky sa nebojte jasne pokial to nie su horucky brutalne, to je znak ze telicko bojuje.

svetlankat
16. nov 2010

baby skuste pozriet aj toto, je to celkompekne napisane http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=397

olifcek
16. nov 2010

fotky z navstevy

Oliv sa vyhrala fajne s touto hrackou z FP.. a paq vybeala hracky z boxu, chlapcek ich vracal spat... paq uz oliv i davala dnu a paq vyberala... 😉

svetlankat
16. nov 2010

@olifcek sikela mala

olifcek
16. nov 2010

@svetlankat dakujem 😉

svetlankat
16. nov 2010

@olifcek ze sikela, malo byt sikula

olifcek
16. nov 2010

tortickaaa
a gratulanti 😉

4ty pinguinik bol zozadu, ten, ktory akoze sedi a tuka cosi do notacika, ten podopiera monitor notaku x;o)

to cierne, vpravo od torty je myska... nedobre som nafotila, co uz

zucana
16. nov 2010

jeeeej krasne fotky 😵 my sme do 19.45 same ☹
no co uz
vcera bol zas mm na fotbale....
a to som si chcela umyt vlasy ....no idem umyt riad vika je v boxe a hrajka sa doteraz sme sa hrali spolu...prsi tu tak sme ani vonku neboli
@olifcek uz viem od koho je 😉

lenica81
16. nov 2010

@olifcek pri susenom ovoci a tak... 😉

svetlankat
16. nov 2010

@olifcek uzasna torka, akabola chutovo? A pacila sa? verim ze ano, aj mne by sa taka krasna pacila

olifcek
16. nov 2010

@zucana uz len 15 minuuuuuut
@lenica81 co pri susenom ovoci? aaaaa ako Ti je? uz lepsie?
@svetlankat ja na torty niesom, mne moc nechutila, ale chlapi si pochvalovali, az na ten vrch, to akozemarxcipan, pani vravela, ze to nie je marcipan, ale cukrarske cosi... no to moc nechutilo, ale to neva 🙂

olifcek
16. nov 2010

@lenica81 jaj, ze tam kasu hladat... okiiii... a ako sa dnes citis?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre