Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

garonka
18. nov 2010

baby ake topanočky na zimu kupujete? my nechodíme a tak skoro chodiť nebudeme takže ratam, že prezimujeme vo fusaku
čo kupiť? kapce ? 😅 neviem fakt neviem 😢

olifcek
18. nov 2010

@lienka2 mne sa nechce take clanky citat, pretoze ja bych oliv na nic nepreucala, viem, ze vsetko same pride... ale ako Ta citam, tak asi nie je skutocne nic zle na tom, ze je Oliv take lepidielko, ze? ci ine pisu?

@blumka pocuvam na youtube Piotr Rubik super to je fakt, ze wow

olifcek
18. nov 2010

@blumka toto mam pusete cez domace kino, wooow

https://www.youtube.com/watch?v=NYJgkpFJyqk
blumka
18. nov 2010

@olifcek, ked som ja prvykrat pocula na youtube jeho pesnicky tak akoze fakt wau..ale to co bolo vcera to sa neda opisat...ono vzdy na zivo je to 100x lepsie, a toto bolo asi aj 1000x lepsie...ten orchester, 50 ludi v zbore, 6 solistov a tie silne texty, predtym recnik, ktory vzdy uviedol pesnicku nejakym citatom..malo to velmi silny emocionalny naboj...priznam sa, pri niektorych piesnach mi vyhrkli slzy 😔

olifcek
18. nov 2010

@garonka ja som kupila capacky yettyovky z nextu, a paq budeme mat botasky z nextiku x;o) ked zacne skutocne chodit a bude este kosa, kupime zimne cizmicky nejake x;o) a vlastne nie, v manduce bude v tych yettyovkach a paq ju prezujem, ale ak by chcela chodi a bude sneh, kupime este ine topanocky x;o)

blumka
18. nov 2010

@olifcek toto hrali vcera aj v pridavku, zozalo to najvacsiu aplauz... piotr vravel, ze vraj tu pesnicku napisal pre nejaku polsku hviezdu, ktora to odmietla ze to nie je dobra pesnicka..a myslim teda ze ludom sa asi pacila najviac...ja som tam mala viac favoritov a toto je jedna z nich...
na mojom fb som dala nejake odkazy

olifcek
18. nov 2010

@blumka Ty si im rozumela o com spievaju, ci to ten recnik vzdy povedal? levo rozumiem, ale jasne, nie vsetko

olifcek
18. nov 2010

no nic, plavanie asi ukoncime uz buduci tyzden, skusim sa dohodnut, ze pojdeme v utorok a este v iny den... lebo naposledy by sme mali ist 30.11. \fuu a ked sa potvrdi kosa... tak to teda ee

blumka
18. nov 2010

@olifcek ja rozumiem po polsky 😉 ale sli titulky na platnach

olifcek
18. nov 2010

@blumka ja tiez, ale nie komplet vsetko... mm je v tomto na tlmocnickej urovni x;o) bol tam i na stazi.. ovlada to perfektne slovom i pismom x;o) som rada, ze ziadnej polke nepodlahol, inak by sme sa asi neboli stretli 😅

olifcek
18. nov 2010

@blumka mne polstina ale nerobi nejak moc problem, teda pisat nou samozrejme neviem, ale ked hovoria.. je mi to lahsie ako rustina, hehe... a najleposie polske slovo je ,,šukať,, 😀

garonka
18. nov 2010

@olifcek jaj no ja zhaňam na zimu niečo, asi vytiahnem mm a pôjdeme do obchodov 😅 len či čižmičky či capačky ale ja by take zateplene chcela

olifcek
18. nov 2010

alebo piosenka.. uzasny to jazyk 😉

olifcek
18. nov 2010

@garonka my mame zateplene tie capacky, yettyovky z HaM 😉

olifcek
18. nov 2010

@garonka kedy prides k nam i s tobim na navstevu?

olifcek
18. nov 2010

@svetlankat je mozne teda stretko zajtra, ci uz mas iny program?

asi si vezmem ibu.. citim sa divne a hlava mi fakt praskne..

blumka
18. nov 2010

@olifcek, no maju niektore take "perlicky" slova 😀 ja rozumiem da sa povedat vsetko...teda hovorovu rec samozrejme, nie nejake vedecke texty alebo tak...v podstate som v tom vyrastala...ked uz by bolo velmi treba tak aj nieco poviem, ale ja vseobecne jazyky ovladam asi tak ze rozumiem velmi vela a problem je v rozpravani. Mm tiez keca ako rodeny poliak, v usa sa najrpv naucil po polsky az potom anglictinu 😉 a urcite je to lahsie na porozumenie ako rustina...

maculik
18. nov 2010

@lienka2 a tebe sa v noci maly nebudi? Ci ako ho mamina nakrmi, ked nebudete doma?

mne Petrik spi po dlhom case uz skoro 2,5h, musel byt riadne unaveny, lebo vstaval o 6, inokedy este na pol hodku zaspi nieco po 7,ale dnes som ho zaniesla mm a ja som si lahla do postele sama, a potom chcel zaspat v kociku, ked sme isli na prechadzku cestou zo skolky, ale kedze to uz bolo len asi 2min od domu, tak som mu nedovolila, no a doma sa napapal, pohral a o 10 zalomil.

mne je tiez velmi na spanie, keby viem, ze takto dlho bude spat, tak sa vykaslem na upratovanie a pranie a spim s nim 😝

maculik
18. nov 2010

@garonka toto by aj mna zaujimalo, lebo tiez pochybujem, ze bude v zime chodit po zemi, a do fusaku ozaj cizmy kupovat nebudem.

olifcek
18. nov 2010

@blumka no ja to mam v angline i nemcine, dost rozumiem, ale hovorit? bojim sa, mam blok... to preto, ze nemcinu som uz zbudla a anglicky som sa len nedavno ucila, no v praxi nepouzivala, takze nemam odvahu? prave ju mam inak otvorenu a ucim sa... mam dva roky na to, aby som sa oc to naucila, mm ma poskusa, paq skoim do jazykovky, urobim skusky zaradia ma do skupiny a dostanem i papier.. i ked ten nie je dolezity, pdostatne je vediet x;o)

moj mm ma uzansy sluch... vie hrat na klaviri, na gitaru a este par... rodicia ho k tomu viedli... tak si myslim, ze to je super zakl;ad na jazyky... preto ich tolko ovlada 😵 len ja nie, do kelu, ja s dokonalym hluchom... ale lepsi sa to 😀 😀

olifcek
18. nov 2010

vlastne.. nemcinu uz tolko nerozumiem ako kedysi.. ja mam hroznu pamat... to, co dlhsie nepouzivam, zabudam.. 😖

blumka
18. nov 2010

@olifcek no ja nejak tak podobne co sa angliny tyka...rozumiem, viem aj gramatiku ale ked mam nieco rozpravat tak blok...akoze v usa som rozpravala lebo som musela..podla mna to je najlepsie na ucenie jazykov, ist niekde kde musis bo ti nik nerozumie.. 😉 .

olifcek
18. nov 2010

@blumka jj, moj mm velmi chcel ist niekam, ked osm chodila na anglinu, chcel ma vziat na vylet do anglicka s tym, ze by som ja nakupovala a komunikovala... jasne, super napad, ale tolko som to dementovala, az sa nikam neslo, paq som suhlasila s babom a uz sme to nesplnili... ja som sa bala, vravela som, ze nebudem hovorit, ze ja na to nemaaam.. teraz by som to inak vnimala, ved tam by ma nik nepoznal a hodne by mi to pomohlo... ja gramatiku ovladam zatial tu lahsiu, nenaucila som sa zdaleka vsetko... tak ale anglina je uzasne lahka oproti nemcine, ktoru som krasne ovladala, kukala som v pohode filmy, v pohode som v nej kecala.. len.. po skonceni strednej skoly som nou uz moc nehovorila az uz vobec a dnes? prdlajs viem... i ked mam certifikat, ktory som dostala pred troma rokmi? ze mierne pokrocili /je to v plurale/, no ale necitim sa tak... asi si len neverim... tak ci onak som klesla, lebo som bola v nej skutocne dobra... len... prestala som pouzivat, zabuydla som... snad to nie je zle a neznamena to, ze mi v buducnosti hrozi ,,choroba zo skla,, 😒

olifcek
18. nov 2010

neviem sa dockat chaty.. pride i @maculik @zucana @raa2 a dalsie ,,cezpolne,,?

lienka2
18. nov 2010

@maculik my spime celu noc .. uz par mesiacov.. len je problem so zaspavanim, teda ja uz to ako problem ani nevnimam.. ale tak hadam zaspi aj pri mamine.. a nekojim ☹ takze mozno budeme mat stastie a zaspi aj pri flasi 😅

@olifcek, ten clanok je praveze o tom, ze dieta nemas nechavat vyplakat, mas k nemu ist a dat mu najavo ze mama je tu.. v skratke 🙂 a ze sa taky maly cloviecik ani neda rozmaznat..

lenica81
18. nov 2010

@olifcek co je choroba zo skla...

ja cakam dnes opravara a k tomu ta teplota... furt je zvysena - cca 37,6-7... mam zajtra skocit k doc... do pusy ma nepusti... inak nic ine sa mi nezda ine... trosku redsie kaka, ale nie vodove, alebo tak... 😔 vcera vecer som dala cipok, to mal po odratani 38,2...

garonka
18. nov 2010

@maculik no tak to bude fuška pozhaňať nejake zateplene capačky ale asi kuknem v h & m tam zvyknu take niečo mať lebo čižmičky sa asi neoplati

garonka
18. nov 2010

@olifcek kuknem dnes v h & m ak nič tak kupime kapce 😅

prídeme k vam prídeme, zajtra mame už program ale možno na buduci tyždeň by sa dalo 😵

olifcek
18. nov 2010

@lienka2 tak paq som spokojna..x;o) a gratulujem ku dobrym vysledkom 😵 😵
@lenica81 skleroza 😉
@garonka mozno 😝 😉 kapce je co?

maculik
18. nov 2010

@olifcek ja urcite hej, uz aj segra slubila, ze pojde so mnou, ak mm nepojde. Ved tam v kuse v tej teme popohanam kocky, nech uz to uzavrieme a nieco rezervujeme, aby vobec bolo tolko miesta volne.

Petrik nakoniec spal do 12,35, super, to by mohol kazdy den tak 🙂

@lienka2 zaaaavidim 🙂

@garonka aj ja dnes idem do H&M, tak pozriem, prinajhorsom poprosim svokru, nech ustrikuje 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre