Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olifcek
19. nov 2010

ja tie hero davam pravidelne do ovocia... obsahuju dost mineralov

zucana
19. nov 2010

mne nie...iba jej dam ja kefku a ona si tam spara.....

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olifcek
19. nov 2010

mam tie next teniskyyy, su uzasneeeeeeeeeeeee, len velike, ale to neva, dorastiemeeeee....zvonku kozene, vnutro biele, su krasne, fakt 😵 😵

olifcek
19. nov 2010

ja olivke chvilu prechadzam zubky kefkou, potom si uz sama umyva 😉

maculik
19. nov 2010

@rivatha hm, tak hadam aj Petika to zacne bavit, lebo zubky mat treba ciste...
a ked sa Davidko krmi, davas mu nejaky vacsi podbradnika alebo ako? Lebo Petrik ked mi zacne do poharika pchat prsty a potom tym vsetko stihat, tak to fakt aby som davala prsiplast 😅 😀

alex
19. nov 2010

Aj ja dávam kefku do ruky a on si ju kúše a tak si tie zúbky umyje.

maculik
19. nov 2010

@dorotka2 na tych capackach hnedych, co mate, je ta kozusinka ruzova ci biela? Lebo by som ich do kocika objednala Petrikovi, len sa mi zda, ze ta kozusina je ruzova...

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maculik
19. nov 2010

@rivatha 😀

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
svetlankat
19. nov 2010

@maculik nas celkom bavilo umyvanie zubkov ale teraz ked sa tlacia dalsie neotvori pusinku ani za svet

svetlankat
19. nov 2010

@rivatha ja neviem okolo roka, ci??? ani len netusim

olifcek
19. nov 2010

@rivatha jasne, na chodenie, take aktivne, uplne samostatne. V mm je vitaminov dost, ale zeleza minimum, preto deticky, kt.sa narodia s nizsim zelezom, ho musia brat extra

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maculik
19. nov 2010

@rivatha no uz pomaly budu chciet papat same, ale velmi sa este nenapapaju, stale to bude na nas 🙂
huste uz potom postupne budu papat lepsie a lepsie, ale napr.ja riedku polievku Adelke stale pomaham papat, lebo keby ju necham samu, tak papa pol dna 😀 Takze ona papa jednou lyzickou a ja jej davam druhou.

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zucana
19. nov 2010

@rivatha v brokolici je vela zeleza 😉

olifcek
19. nov 2010

@rivatha ako som pisala, tieto su vacsie, to uz oliv bude vediet krasne chodit i sama... vela zeleza je v brokolici a hovadzom masku... no ked je zeleza naozaj malo, je nutne i kvapky brat.

ale tie topanky su vhodne i na prve krociky

maculik
19. nov 2010

@rivatha aj ja robim Petrikovi zatial len kasicky, ale Adelka uz papa s nami, ma napr.rada nedelnu polievku (vyvar, zelenina, rezance) alebo take rozne zeleninove s vlockami alebo struhancekmi, no a s tym jej pomaham 🙂
akurat rozmyslam, ze kedy zacnem Petikovi delit jedlo. Lebo s Adelkou mi to vyriesili v jasliach, ona chodila od 9mes a vlastne tam aj zacala papat vacsie kusky, aj delene jedlo, ze nie uz kasicky, no a teraz ja neviem, kedy to zaviest aj malemu.
vy tiez zatial vsetko miesate dokopy?
ja uvarim zeleninu, pomackam a pridam nakrajane masko, zamiesam, pridam trosku oleja a papame.

maculik
19. nov 2010

jej, to som nevedela, ze v brokolici je vela zeleza. Adelka potrebuje papat, mala totiz brat tie kvapky, ale to ju hrozne zapekalo, tak sme to vysadili a snazim sa jej dodavat zelezo v strave. Pridavam jej do polievok susenu petrzl.vnat, ta ma vela zeleza, ale brokolicu len niekedy, budem teda viac 🙂

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olifcek
19. nov 2010

@maculik jj i pertzlenova vnat... len my ju este nemozeme... po roku pridam x;o) 09.12. ideme na kontrolu, opat budu z prsteka krvicku brat, tak duuufam, ze to uz bude ok, nechcem uz ten maltofer.. i ked nezapeka, ani zubky zatial nezltnu, al eitak...

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olifcek
19. nov 2010

@rivatha toto nie je obycajna obuc, toto je obu pre deticky... normam vyhovuje, uz som kukala , ale este si to itak necham neurologickou odobrit, ona sa super vyzna x;o) mam v nej doveru

olifcek
19. nov 2010

@maculik ja stale mixujem x;o) ale sem tam i dam do rucky kusok, a krasne papa x;o)

oliv by uz i lyzickou sama chcela... no necitim sa na velke upratovanie 😉
@rivatha my sme mali malo zelez kvoli predcasnemu porodu a cisarskemu rezu... ale uz je to par mesiacov ok, len hemato chce aby to bolo excelentne.. a vravela, ZE TYM, ZE MAME predcasniatko, tak mame vyhodu, ze odchylka zeleza je podchytena, ze inak deticky nekontroluju na hladinu zeleza a zistia to, ujz ked je nizka, lebo dieta sa tak i sprava

maculik
19. nov 2010

@rivatha obycajnu obuv myslis taku, ze nie tu ortopedicku?
neviem, ako je to so zimnymi, kedze toto som u Adelky prvu zimu riesit nemusela a druhu zimu uz mala 1,5r, tak to uz mala normalne cizmicky. Ja kupujem v Daichmane od firiem Elefanten alebo Bären-Schuhe, to su kvalitne a cenovo prijatelne topanocky, tu to aj dr odporucaju.Ty uz asi v zime budes Davidkovi musiet aj na chodenie kupit cizmicky, on je dost rychly a asi ti uz bude chodit, tak ja myslim, ze ked nekupis nejake cinanske za 10€, ale kupis v kvalitnom detskom obchode, tak tie cizmicky su tiez garantovane ako zddrava obuv. Aj ked uz nie su nejake specialne ortopedicke, to ani neviem, ci sa cizmy take vyrabaju.
No a na jar ja kupim take clenkove, snurovacie alebo na suchy zips a na leto tiez clenkove sandalky. Ale uz nie ortopedicke, kupim zase od tych znaciek, co som spomenula vyssie, s tymi mam dobru skusenost.
Napr.aj Adelka mala este toto leto tie clenkove sandalky (myslim take tie s tou vyssou pätou, nie tie ploche, nizke), ja si myslim, ze do tych 2r urcite take treba.

maculik
19. nov 2010

@olifcek veru, to je pravda, ze priebezne nekontroluju zelezo, aspon tu v Nemecku nie, Adelke to zistila nahodou nasa dr na Sk min.december, ked na Sk dostala 6.chorobu, mala horucky a vtedy som nevedela este, ze to je ono, tak sme isli k nasej dr, ona tiez nevedela, co by to mohlo byt, tak vzala krv a okrem ineho jej zistili, ze ma malo zeleza. Ktovie, dokedy by s tym bola neliecena.
Teraz ju chcem poprosit, aby aj P.vzala krv a spravila mu rozbor, pre istotu. Tu mu to nespravia len na moju ziadost.

idem papat, dobru chut 🙂

maculik
19. nov 2010

dokelu, isla som z Dracika objednat tu Noemovu archu a uz ju nemaju ☹ A neviem ju na nete uz najst ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre