• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Mamičky. Február 2010

30. októbra 2013 
Ahojte, babuchy!
My uz celkom dobre, vcera sme nedavali sirupcek, uz bola len zvysena mierne teplotka. Nam lekarka kazala este neist von, @lenica81 . Ale ta chapem, lebo uz mi tu zasibava doma :sweat_smile: Aspon, ze sme na tej kontrole a v obchode cestou vcera boli. Dneska uvidime, este sa mi David nepozdava a vela mrnci. Plus ma byt skaredo, tak pockam radsej do zajtra, nech sme z toho uplne vonku :slight_smile:
@avaka Tie keksiky maju v DM. Je tam vela druhov, tieto su bez sacharozy, ale ine sacharidy a mlieko obsahuju aj tak :wink: Ja len raz za cas spravim Davidovi zmenu a pomrvim do jablcka napriklad, inak skor chrumky rozne :slight_smile:
@laxity Dobre, ze ste v poriadku :slight_smile: Normalne som cumela ako puk, ze co to :fearful:
@zucana a @olifcek Pekne vymesacinky, najstarsie z nas :slight_smile: Ochvilku mate rocik. Ani sa mi nechce verit, ja si stale myslim, ze mam babatko doma :sweat_smile: :grinning: A pritom mi tu prave krici take rozne zmesi hlasok od vcera, ze ziram :confused:
@garonka Juj, co to? Mozno to zmizne, nemoze? Potom uz jedine s pediatrickou sa poradit alebo zubarom :confused:
19. nov 2010 o 10:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja tie hero davam pravidelne do ovocia... obsahuju dost mineralov
19. nov 2010 o 10:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mne nie...iba jej dam ja kefku a ona si tam spara.....
@maculik Nasmu Davidovi sa to paci, aj sam si uz chce umyvat. Sice aj umyvadlo by obcas rad umyl, ale na to som tam :sunglasses: No aj lyzicku mi uz isty cas berie. Cely vyteseny je, ked trafime spolu alebo sam jedielko do pusy :dizzy_face: Nahlas sa smeje :sweat_smile:
mam tie next teniskyyy, su uzasneeeeeeeeeeeee, len velike, ale to neva, dorastiemeeeee....zvonku kozene, vnutro biele, su krasne, fakt :dizzy_face: :dizzy_face:
19. nov 2010 o 10:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja olivke chvilu prechadzam zubky kefkou, potom si uz sama umyva :wink:
19. nov 2010 o 10:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rivatha hm, tak hadam aj Petika to zacne bavit, lebo zubky mat treba ciste...
a ked sa Davidko krmi, davas mu nejaky vacsi podbradnika alebo ako? Lebo Petrik ked mi zacne do poharika pchat prsty a potom tym vsetko stihat, tak to fakt aby som davala prsiplast :sweat_smile: :grinning:
19. nov 2010 o 10:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aj ja dávam kefku do ruky a on si ju kúše a tak si tie zúbky umyje.
19. nov 2010 o 10:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dorotka2 na tych capackach hnedych, co mate, je ta kozusinka ruzova ci biela? Lebo by som ich do kocika objednala Petrikovi, len sa mi zda, ze ta kozusina je ruzova...
19. nov 2010 o 10:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maculik Hihi, nie. To ked mam slabu chvilku a chce sa mi upratovat po nom :grinning: Ale uz robi ovela menej neporiadok :grinning:

@olifcek Vapnik, jod a zelezo maju, viem :slight_smile: Ja beriem vitaminy a mineraly, tak v mliecku isto ma dostatok vsetkeho a najma z jeho stravy vyzivnej :wink: Ale ved to uz si kazda maminka sama robi jedalnicek pre babo :slight_smile:
A tie tenisocky boli na fotke pekne :slight_smile: To si uz aj na chodenie myslela?
19. nov 2010 o 10:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
19. nov 2010 o 10:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maculik :grinning:
To ja mu ale naberiem na lyzicku a spolu ideme do pusy, niekedy sam - to mu dam este menej :grinning: Ale zatial sa nechava casto obsluhovat este :sweat_smile: Nastastie :grinning:
Kedy inak papaju v priemere uz deticky same?
19. nov 2010 o 11:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maculik nas celkom bavilo umyvanie zubkov ale teraz ked sa tlacia dalsie neotvori pusinku ani za svet
19. nov 2010 o 11:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rivatha ja neviem okolo roka, ci??? ani len netusim
19. nov 2010 o 11:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rivatha jasne, na chodenie, take aktivne, uplne samostatne. V mm je vitaminov dost, ale zeleza minimum, preto deticky, kt.sa narodia s nizsim zelezom, ho musia brat extra
19. nov 2010 o 11:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@olifcek Aj v masku je zeleza celkom dost, vsak? Aj v niektorej zeleninke je cosi.
Hm, a Next ma vhodnu obuv na prve krociky? Ja ako neprovokujem, len sa pytam. Aby to nevyznelo hlupo. Lebo som uz somar z tych topanok :grinning: My mame jedny Nike, ale to skor na paradu este :sweat_smile: Aj ked ich kupuju aj na chodenie. My daco schvalene ortopedmi kupime.
19. nov 2010 o 11:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rivatha no uz pomaly budu chciet papat same, ale velmi sa este nenapapaju, stale to bude na nas :slight_smile:
huste uz potom postupne budu papat lepsie a lepsie, ale napr.ja riedku polievku Adelke stale pomaham papat, lebo keby ju necham samu, tak papa pol dna :grinning: Takze ona papa jednou lyzickou a ja jej davam druhou.
19. nov 2010 o 11:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maculik To je mudre :slight_smile: Mne sa riedkym zle krmi tiez, castejsie robim trosku hustejsie preto :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. nov 2010 o 11:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rivatha v brokolici je vela zeleza :wink:
19. nov 2010 o 11:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rivatha ako som pisala, tieto su vacsie, to uz oliv bude vediet krasne chodit i sama... vela zeleza je v brokolici a hovadzom masku... no ked je zeleza naozaj malo, je nutne i kvapky brat.

ale tie topanky su vhodne i na prve krociky
19. nov 2010 o 11:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rivatha aj ja robim Petrikovi zatial len kasicky, ale Adelka uz papa s nami, ma napr.rada nedelnu polievku (vyvar, zelenina, rezance) alebo take rozne zeleninove s vlockami alebo struhancekmi, no a s tym jej pomaham :slight_smile:
akurat rozmyslam, ze kedy zacnem Petikovi delit jedlo. Lebo s Adelkou mi to vyriesili v jasliach, ona chodila od 9mes a vlastne tam aj zacala papat vacsie kusky, aj delene jedlo, ze nie uz kasicky, no a teraz ja neviem, kedy to zaviest aj malemu.
vy tiez zatial vsetko miesate dokopy?
ja uvarim zeleninu, pomackam a pridam nakrajane masko, zamiesam, pridam trosku oleja a papame.
19. nov 2010 o 11:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jej, to som nevedela, ze v brokolici je vela zeleza. Adelka potrebuje papat, mala totiz brat tie kvapky, ale to ju hrozne zapekalo, tak sme to vysadili a snazim sa jej dodavat zelezo v strave. Pridavam jej do polievok susenu petrzl.vnat, ta ma vela zeleza, ale brokolicu len niekedy, budem teda viac :slight_smile:
19. nov 2010 o 11:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zucana @olifcek Dik, baby. Ano, citam o tom aj kvoli sebe prave. Lebo ja som mavala casto nedostatok. Ale teraz sa citim dobre, tak snad je to ok. David mal normalne hladiny, tak mu verim postacuje to Fe zo stravy :wink:
@olifcek No ved ja rozumiem, ze bude chodit sama :wink: Ale potom sa tiez asi odporucaju este nejake odbornikmi schvalene topanocky kvoli podrazke, pate, spevnenemu clenku, ci nie? Ci odkedy mozu mat "obycajnu" obuv? Ako to je, kurnik :confused: @blumka , @maculik, @maminnka (ta tu inak dlho nebola :confused: ) poradte, kym je cas na to vsetko :sweat_smile: Mozno je to aj tak opat na rodicoch, co kupia dietatku :slight_smile:
19. nov 2010 o 11:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maculik jj i pertzlenova vnat... len my ju este nemozeme... po roku pridam x;o) 09.12. ideme na kontrolu, opat budu z prsteka krvicku brat, tak duuufam, ze to uz bude ok, nechcem uz ten maltofer.. i ked nezapeka, ani zubky zatial nezltnu, al eitak...
19. nov 2010 o 11:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@olifcek Aha, citam. Si doplnila, ze su vhodne na prve krociky, tak potom uz len otazka na baby plati :sweat_smile:
19. nov 2010 o 11:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rivatha toto nie je obycajna obuc, toto je obu pre deticky... normam vyhovuje, uz som kukala , ale este si to itak necham neurologickou odobrit, ona sa super vyzna x;o) mam v nej doveru
19. nov 2010 o 11:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maculik ja stale mixujem x;o) ale sem tam i dam do rucky kusok, a krasne papa x;o)

oliv by uz i lyzickou sama chcela... no necitim sa na velke upratovanie :wink:
@rivatha my sme mali malo zelez kvoli predcasnemu porodu a cisarskemu rezu... ale uz je to par mesiacov ok, len hemato chce aby to bolo excelentne.. a vravela, ZE TYM, ZE MAME predcasniatko, tak mame vyhodu, ze odchylka zeleza je podchytena, ze inak deticky nekontroluju na hladinu zeleza a zistia to, ujz ked je nizka, lebo dieta sa tak i sprava
19. nov 2010 o 11:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rivatha obycajnu obuv myslis taku, ze nie tu ortopedicku?
neviem, ako je to so zimnymi, kedze toto som u Adelky prvu zimu riesit nemusela a druhu zimu uz mala 1,5r, tak to uz mala normalne cizmicky. Ja kupujem v Daichmane od firiem Elefanten alebo Bären-Schuhe, to su kvalitne a cenovo prijatelne topanocky, tu to aj dr odporucaju.Ty uz asi v zime budes Davidkovi musiet aj na chodenie kupit cizmicky, on je dost rychly a asi ti uz bude chodit, tak ja myslim, ze ked nekupis nejake cinanske za 10€, ale kupis v kvalitnom detskom obchode, tak tie cizmicky su tiez garantovane ako zddrava obuv. Aj ked uz nie su nejake specialne ortopedicke, to ani neviem, ci sa cizmy take vyrabaju.
No a na jar ja kupim take clenkove, snurovacie alebo na suchy zips a na leto tiez clenkove sandalky. Ale uz nie ortopedicke, kupim zase od tych znaciek, co som spomenula vyssie, s tymi mam dobru skusenost.
Napr.aj Adelka mala este toto leto tie clenkove sandalky (myslim take tie s tou vyssou pätou, nie tie ploche, nizke), ja si myslim, ze do tych 2r urcite take treba.

19. nov 2010 o 11:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@olifcek veru, to je pravda, ze priebezne nekontroluju zelezo, aspon tu v Nemecku nie, Adelke to zistila nahodou nasa dr na Sk min.december, ked na Sk dostala 6.chorobu, mala horucky a vtedy som nevedela este, ze to je ono, tak sme isli k nasej dr, ona tiez nevedela, co by to mohlo byt, tak vzala krv a okrem ineho jej zistili, ze ma malo zeleza. Ktovie, dokedy by s tym bola neliecena.
Teraz ju chcem poprosit, aby aj P.vzala krv a spravila mu rozbor, pre istotu. Tu mu to nespravia len na moju ziadost.

idem papat, dobru chut :slight_smile:
19. nov 2010 o 11:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dokelu, isla som z Dracika objednat tu Noemovu archu a uz ju nemaju :frowning2: A neviem ju na nete uz najst :frowning2:
19. nov 2010 o 11:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok