Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
22. nov 2010

@zucana chicco ale su krajsie x;o) teda, aspon tie, co si Ty kupila sa mi nesmierne pacia, uplne som sa do nich zamilovala, ako som uz pisala v minule x;o)

olifcek
22. nov 2010

@selyma i ja klikneeeeem, idem kuk link, asi na inej stranke je, ze?

olifcek
22. nov 2010

@selyma nemam tam moznost oznacit, ze sa mi to paci...hmmm

svetlankat
22. nov 2010

@olifcek braskovi drzim palce

@katka888 ja tiez periem vsetko spolu, ale len v lovele

svetlankat
22. nov 2010

@olifcek @selyna ani ja nie

olifcek
22. nov 2010

@svetlankat sveti daj link na tie rakyyyy... inak, tam je vnutro rovne?

olifcek
22. nov 2010

@svetlankat dakujem... ten kontakt co si dala, sa im maju este ozvat... ale pochybujem... nechcu tam moc rodinku s detmi, ze ked nikoho nenajdu, ozvu sa im...

svetlankat
22. nov 2010

@rivatha este som nekukala tie ryby, ale uz by bolo na case, no nie?

svetlankat
22. nov 2010

@olifcek to je mi luto,nie je tam klemba

svetlankat
22. nov 2010

@olifcek http://www.rak-obuv.sk/ take nejake, len vzor mame maleho cervika

svetlankat
22. nov 2010

@olifcek tie topanocky sa povazuju za domacu obuv, na prve krociky,

svetlankat
22. nov 2010

dobru baby

dorotka2
22. nov 2010

@katka888 ved daj nejaku sensitive a pokial nebude reakcia,mozespouzivat neustale.Kamoska dava malemu avivaz od narodenia tusim a nema problem.lenmoja Viki ma asi pokozku po mamine, takze smola, ja som tiez taka citlivka.

@loginka My mame na puske tiez, vraj to od dudlika moze byt, nieco ako lisaje. V lekarni mi poradili holtov krem, no strasne smrdiiiiii a malej sanepaci. ☹

@matesl, @laxity vsetucko naj krpatkam, teda uz nie az takym krpatkam. 🙂

maculik
22. nov 2010

ahojte kocky,
ja som dnes mala doma mm, rano dosiel z toho koncertu a brnkol do prace, ze sa neciti dobre a prvykrat v tomto roku ostal doma len tak, kvoli tomu, aby bol s nami. Takze doobeda sme si po ani neviem akom dlhom case pozreli asi hodku film, kym P.spal, potom varil, hrali sme sa, ja som isla s Adelkou kupit cizmy (kupila som nakoniec dvoje, nech ma na prezutie) a vecer sme dopozerali ten film z rana. Pekny rodinny den sme mali, akurat ze kvoli tomu, ze mm sa rozhodol varit, som zabudla pouzit maso, co som vcera vecer vytiahla z mraznicky, tak som este teraz vecer ho robila, nech sa nepokazi. Uz som totiz spala, ale P.sa zobudil a kym som ho uspala, nevedela som potom asi pol hodku zaspat, tak som od pol11 hore a varila som. Aspon si doobeda mozem pospat s nim 🙂

@svetlankat @olifcek najprv musite kliknut na samotnu stranku, ze sa vam paci, a potom sa vam uz aj pri fotkach objavi to Paci sa mi.

@garonka skusim to najst rano na nete a dam sem link, dobre?

@zucana ak by si mala cestu, mohla by si mi to kupit a poslat, mozno by to doslo k nam na Sk, kym tam budem (do konca bud.tyzdna), peniazky by som ti poslala na ucet, hm? mozno pomoze, mozno nie, ale skusit chcem.

tak dobru noc, zajtra tu hadam budem trosku viac, aj ked ma caka balenie, kedze v stredu 07,20 rano uz letime 😵

maculik
22. nov 2010

@garonka na stranke to nemaju, ale zajtra odfotim a pridam foto, jo?

dobru noc, uz je dovarene, Petik cerstvo nakojeny, tak dufam, ze vydrzi aspon 2h, idem buvat.

laxity
23. nov 2010

Dobré ránko

@svetlankat a tie topánočky si objednávala priamo cez stránku? Bo ja rozmýšľam nad týmito http://www.rak-obuv.sk/products.php?gr=1&mat=0 po behaní po byte alebo teda tie čo si ty poslala link...len neviem ako objednať 😕

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olifcek
23. nov 2010

@svetlankat aha. Raky sa mi tiez moc nelubia, tak ale su na ucel ako pises, tak asi kupime jedny, ale my este mame kus casu, i ked stale viac a viac chodime. Kolko Ta vysli? Som zmatena, niektori radia od zaciatku s klenbou, ini nie. Klenba mi pride logicka, tak ale raky ju nemaju, @laxity tie elefanty ako?

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olifcek
23. nov 2010

my este v posteli, oliv sme museli jemnulinko zobudit, lebo ideme plavat. Tuto noc dost casto mrncala, tak som otvorila vacsiu vetracku, tak sme vkuse 2hodky pospali. Paq ale bola kosa, mm po usi prikrity, ja tiez, mala odkryta. Zatvorila som ho, a uz sme kazdu hodku morfovali, chi

olifcek
23. nov 2010

@rivatha stale viac uvazujem nad protetikami

laxity
23. nov 2010

http://www.deichmann-obuv.sk/site/sk/3530.php

tu píšu o Elefant obuvi

@rivatha my sme prišli do obchodu, predavačka zobrala malej nôžku a nasadila jej ju na také merítko a ukázalo 18 ale vraj sa kupujú o číslo väčšie takže máme 19-tku...a myslím, že jej pekne vydržia 🙂

takže tie Rak papučky sú neni odporúčané? fúha tak ja už ozaj neviem...tak na doma kúpim tie prvé čo aj @svetlankat posielala a aj @blumka odporúčala 🙂

a tu píše jedna holka na koňovi: Predovšetkým by mala mať priestornú, guľatú špičku. Nebezpečné je nosenie špicatej obuvi. Palec, ale aj malíček sa vtedy nachádzajú v neprirodzenej polohe, pritláčajú sa k ostatným prstom. Vhodný strih zvršku obuvi zabezpečuje dobrú fixáciu nohy. V najmenších veľkostných skupinách by dojčatá a batoľatá mali nosiť výlučne členkovú obuv, a myslia sa tým aj sandáliky.Napokon, podľa Slovenskej technickej normy platnej pre obuv môže byť detská obuv s dĺžkou chodidla od 105 do 140 mm vyhotovená len ako členková alebo vyšších strihov. „Mnoho detských pacientov, ktorí ku mne prichádzajú, má znížený vnútorný členok a z toho vyplývajúcu akoby tuleniu chôdzu,“ konštatuje MUDr. Jurinová. Akoby im od členkov išli nohy do iks. Lekárka si nevie vysvetliť, čím to je, že členky týchto detí sú príliš labilné. „Ak dieťa nemá v priveľkej alebo nedostatočne vysokej topánke dôkladne fixovanú pätu a spevnený členok, zákonite sa hmotnosť tela prenáša na kolená, ktoré sa potom preťažujú. Deti k nám potom prichádzajú s bolesťami kolien.“

Zostaňme ešte stále pri vonkajšej časti nami ospevovanej, optimálnej topánočky. Na rade je spôsob zapínania. Rozhodnúť sa radšej pre šnurovanie alebo topánky na remienky? „Šnurovacia topánka je ako korzet, ktorý pozdĺžne spevní celú nožičku,“ uľahčuje nám rozhodovanie odborníčka. To je dôležité najmä pre dojčatá či batoľatá, ktorých chôdza je ešte neistá. Dobre však poslúžia aj členkové sandáliky s troma remienkami. Tie môže malé dieťa bezpečne nosiť aj ako prezuvky. A čo zapínanie na suchý zips? Výhodné je v tom, že dieťa sa ho naučí ľahko otvárať a zatvárať. Rodič však musí vopred zvážiť, či si malý človiečik vďaka takejto ľahkej manipulácii s obuvou nezačne svoje „črievičky“ vyzúvať v tých najnevhodnejších okamihoch.

Prizrime sa lepšie na tú časť topánky, ktorá sa stretáva so zemou. Podošva, a či ľudovejšie povedané podrážka, chráni nohu pred nerovnosťami terénu. „Flexibilný spodok obuvi znižuje námahu svalov pri odvíjaní chodidla,“ vysvetľuje MUDr. Jurinová. Uvedomme si, že naše nohy navyše neustále ohrozuje nepružný dopad na tvrdé povrchy, ako sú asfalt, betón, drevená podlaha či dlažba. Najmä malé deti v začiatkoch chodenia doslova „capkajú“. Nepodceňme teda podošvy s dobrými tlmiacimi vlastnosťami (českí odborníci odporúčajú polyuretán - PUR, etylénvinylacetát - EVAC a gumu). Ozaj, vhodná je navyše protišmyková úprava! Ktosi vypočítal, že malé dieťa urobí za deň osemnásťtisíc až dvadsaťtisíc krokov! Povedali by ste to?

Čo sa týka podpätka, ktorý sa, mimochodom, objavil už okolo roku 1500, netreba hádam priveľmi zdôrazňovať, že v prípade detskej obuvi by mal byť čo najnižší. Pre najmenšie deti maximálne 5 mm (detská obuv s dĺžkou chodidla od 105 do 140 mm - pozn. aut.), starším sa povoľuje podpätok 25 mm (obuv s dĺžkou chodidla od 145 do 230 mm). Nášľapná plocha podpätku by mala byť čo najväčšia. „Vysoké podpätky vo všeobecnosti preťažujú prednožie, spôsobujú priečnu plochú nohu, deformity prstov, skracujú Achillovu šľachu a lýtkový sval. A majú neblahý účinok aj na chrbticu,“ neodpustí si zdupľovať výstrahu doktorka Jurinová.

A teraz nazrime dovnútra zázraku, ktorý by mal chrániť chodidlá. Áno, chrániť, pretože to je úlohou topánok. Chôdzu predsa umožňujú svaly, nie topánky.

Podšívka a stielka by mali byť dostatočne savé. Najmä stielka, pretože najväčším zdrojom vlhkosti je tá časť nohy, ktorá sa stretáva so zemou. Pružná stielka navyše, podobne ako podošva, dokáže tlmiť prudké nárazy nôh pri chôdzi po tvrdých povrchoch. Mnohí rodičia si kladú otázku, či je potrebné, aby malé deti mali v topánke anatomickú vložku - onen známy „hrboľček“. Odborníci tvrdia, že do štyroch rokov sú v podstate tieto komponenty pre podporu klenby zbytočné. Detská nožička aj preto v útlom veku pôsobí dojmom, že je plochá, pretože v mieste klenby má tukové vankúšiky, ktorých cieľom je nohu chrániť pred preťažením. Viaceré detské topánky však majú poddajnú anatomickú vložku. Nikdy neobúvajme dieťaťu na chodenie „capačky“. Vhodné sú výlučne na ochranu nožičiek dojčiat pred chladom!

olifcek
23. nov 2010

tak ja kupim protetiky. A paq chicco cez @zucana. Lekari mi tvrdili, ze to, kedy babo zacne chodit, neovplyvnuje fakt, kedy sa 1x.same postavia. Takze mozno naozaj koncom decembra, ci v priebehu januara uz chodit budeme x;o)

olifcek
23. nov 2010

no nic, ideme pomalicky z domu, pa

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
laxity
23. nov 2010

@rivatha Natáločku keď chytím za ruky, tak krásne chodí...nerobím to často ale robím, takže viem na čo má nohy 🙂 , tak som jej ich kúpila schválne, aby mala pevne nožičku 🙂

svetlankat
23. nov 2010

@olifcek @laxity @rivatha caute baby, na prve krociky sa odporucaju kozene, pevne topanocky, ja som ich kupovala u batu za 15,99 eur, cez stranku vyjdu lacnejsie, ale doporucujem skusat, maju dost nizky nart aspon sa mi zda. Aspon ten prvy par niekde vyskusat a ked budu sediet tak kludne mozte aj objednat.
@olifcek je to na kazdej ake kupi, ja nejak nepreferujem imidz, ale to som uz pisala, mne je to v podstate jedno, tie raky su mekucke lahucke. A tiez som ti uz pisala maju malu klembu, nie su uplne rovne.

laxity
23. nov 2010

@svetlankat tak presne také som kúpila 🙂

svetlankat
23. nov 2010

@laxity papucky by som kupila az neskor, tie kozene su pevnejsie na kotnicku a maju dierocky takze vetraju, oni sa povazuju za papucky, domacu obov, aj u batu nam to tak vravela, nedoporucu sa na vonku, kedze nie su teple.

svetlankat
23. nov 2010

@laxity ake??? nie som v obraze

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre