Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
23. nov 2010

zajtra musim na socialku.. ja nemam porieseny II.pilier x;( mm si nepamata, ze to riesil, tak idem tam zajtra poriesit to... skoda tych stratenych mesiacov... co uz, ze jo? spatne to nik neurobi...

zoska
23. nov 2010

ahojte,
no poradna.... takze Nelka je vraj velmi pevna, ma silne svaly, na svoj vek dobre vyvinuta motoricky aj psychicky....takze o.k.
@maculik k tomu spaniu... vraj sa jej velmi vela mamiciek stazuje na to na co ja...ze velmi vela deti ma teraz taky lahky spanok...ked som jej povedala ze je to uz 4 mesiace VKUSE tak povedala ze ma proste potrebuje citit, ze sa to isto zmeni ked odstavim....a ked som spomenula ze nechce pit, ani z naustku ani z flase, tak povedala ze mam pockat kym nebude vediet pit z obycajneho poharika.... takze som v podstate nevyriesila nic
ked malej chcela pozriet do ust na zuby tak Nelka hysacila ako nikdy 😔
no inak vaha 9150g a dlzka 78cm
homeo na zuby mam davat ked budem mat pocit ze jej idu zuby, lebo na klud nezabera...no a homeopaticka v lekarni mi poradila sirup SEDALIA je na nekludny spanok, ale az od roka, ale vraj mozem dat uz teraz a aj take davkovanie ako je v navode...a popripade este cipky VIBURCOL
no sirup mala vypluva, place zatina pery.... a viburcol mam este od kolikoveho obdobia, tak vecer skusim...
uz nicomu neverim 😔

@lenica81 vankusik na MC nemame
@olifcek aj my mame yettovky biele- svokor doniesol v nedelu 😉

zoska
23. nov 2010

@lenica81 nasa uz tyzden bojkotuje jedenie...dnes papala o 10tej jogurt a o jednej som jej isla dat obed- robila som telacie, cestoviny, kalerab, pastrnak a dala jednu lyzicku, vyplula a zatala pery...potom revala ako o zivot tak som ju nakojila, pritom mi zaspala a spala hodinu, zobudila sa o 14.10 a doteraz do nej nemozem nic dostat...asi dietuje 😒

olifcek
23. nov 2010

@zoska my mame vyhodu, ze oliv mi aspon zo zvedavosti spapa vsetko... ja bych skusila na spanok, ale... bojim sa dat homeo, ked je taka malicka este.. ale super vediet 😵 😵

nam su kus velke tie yettyovky, ale tak to neva 😉 ja bych si dala obed Nelky,mnam 😉

olifcek
23. nov 2010

@zoska a maju i cervenu maslicku, ze? utesene suuuu

olifcek
23. nov 2010

zabavka Olivky uz dlhsie chyti ma za hlavu hryzxie ma do nosa akebo do brady, ked hryzne moc, zjojknem, a oliv na mna polozi hlavku a objime ma, he he... hryzt prsty ju uz omrzelo zjavne i ked niekedy neodola 😀

zoska
23. nov 2010

@olifcek ano s cervenou maslickou, mame na 12mesiacov, su nm tiez kusocek vacsie 😉

maculik
23. nov 2010

@zoska hm, tak nie bohvieake spravy, co sa tyka toho spanku... 😒
nam Viburcol nezabera, ale ten sirup mozno vyskusam, ved ked ti povedali, ze mozes uz teraz skusit, tak asi vedia, co hovorili, hm? a nam sa dari davat sirup pomocou toho davkovaca napr.zo sirupu Nurofen, taky ten piestik alebo ako to mam nazvat, proste na principe striekacky. To mu dam dozadu nie uplne do hrdla, ale tak medzi lice a jazyk dozadu a pomaly tlacim a jeho to nuti prehltat. Vyskusaj, mozno aj s Nelkou to tak pojde.
a to s odstavenim mas cakat, kym ti zacne pit z normalneho poharika, ci ako?

@olifcek praveze sa vobec neboj dat homeo, tie su aj pre babatka, pri nich sa fakt netreba bat. Ja som Adelke vo veku Olivky uz davala tie na zubky, u nej bolo stastie, ze jej zaberali, ale P.nezaberaju ☹
skus sa poradit v lekarni alebo mozno annag bude vediet a ak nie, mozno pozna nejaku dr homeopaticku.

no nic, idem sa hrat s Adelkou, Petrik zaspal, tak sa chvilu chcem venovat len jej.

zoska
23. nov 2010

@maculik ved mozno tebe cosi poradia tu na SK a das mi potom vediet... a ten sirup davam presne tym davkovacom od Nurofenu, ale Neli zatne pery a reveee a ked jej nasilu otvorim pusu a streknem tak to vypluje a pritom je to sladke 😠 😒

zoska
23. nov 2010

@maculik no a ten sirup je ze od 30mesiacov a skor od 12 mesiacov na doporucenie lekara...ale lekarnicka ze je to ok, ze mozem uz aj teraz, este som volala jdnej co sa s kamoskou pozna a je odbornicka na homeo, tk tiez potvrdila ze mozem uz teraz...dava sa rano a vecer.... ved skuste mozno vam pomoze a mne s mozno podari Neli nejak oklamat a dostat to do nej 😅

andrea2603
23. nov 2010

ahojte 🙂
@zoska SEDALIU som dávala Lenke, keď mala1,5 rok, tiež kvôli častému cecnutiu v noci, ale nezabrala. Jediné v čom to malo úspech, že mi pekne - kľudne večer zaspala, lebo u nej bol aj ten problém, že večer sa v posteli mrvila, krútila, cecnúť si chcela, znovu krútila a to vždy trvalo aj hodinu kým zaspala a ako brala Sedaliu, tak sa to zaspávanie pekne upravilo, jednoducho kľudne ležkala, hladkala som ju a ona zaspala 🙂

nestihla som čítať všetko, ale k tým topánočkám, Liv má také béžové koženné s dierkami od Raka, ale dávam len keď niekam ideme, doma topánky nenosí.
... a ešte sa pochválime, dnes Liv začala liezť, ale prejde 2-3 metre a už nevládze, normálne ju to unavuje, ale veď sa vytrénuje 😉 a dnes máme aj 4.zub 😵 . Inak tie horné jednotky vyzerajú, že riadne lopaty to budú 😅 , dole má také drobnučké a hore 😅

zoska
23. nov 2010

@andrea2603 no snad ked Nelka nebude uz kojena tak aj mne sa podari ju potom tak pekne uspat, ze len hladkanim...ja mam z toho hrozu, ze ako ju uspim, ked ju odstavim ☹ este sa na to nechystam sice, kedze ani pit mi nechce z flase...
a gratulka k zubkom, no lopaty nelopaty hlavne nech su zdrave, a trvale budu dolezitejsie 😉
my sme stale dvojzubec, uz 3 mesiace, tym hornym sa nejako nechce...

olifcek
23. nov 2010

@maculik popytam sa kamosa lekarnika... on sa v homeo velmi dobre vyzna, je ich fanusikom 😅
@zoska daj to nelke v jedle, ked uz nijak inak... a ked budes pit z poharika, nebude chciet i ona? nemas plastovy, alebo avent pohariky, ci ine do chladnicky na prikrmy? mozno Ta bude chciet napodobnit a vypije, hm? Oliv podla mna preto zacala pytat vodu, lebo i ona musi pit, kedze i my pijeme 😀
@andrea2603 sedalia? my dve i viac hodin zaspavame,Oliv s anechce, a musi sa unavit cucanim, salenim a poprit om cucanim, ako opisujes, hehe... i ked podla lekarov je Oliv v poriadku, je len duracelkou, ma to po mm, hech...

podla mna u vacsiny babatiek tie horne, ked zacinaju rast vyzeraju byt lopaty.... ci nie? ako to bolo predtym? hehe... my zatial stale len spodne jednotky ale uz hodne sa tlacia par dni...

olifcek
23. nov 2010

he he, tri dni, ked Oliv pocuje no no no, da rucku na pusu, robi sssss, a diva sa na nas a caka, ci sa usmejeme.. no mm nesmie no no no , bo Oliv sa i rozplace a krici mamaaaa mamaaaa, he he

lolka
23. nov 2010

caute kocky,
dufam, ze sa mate dobre.....citat nestiham,klasika 😖 Viki je na mna coraz viac viazana, ked s nou nie som v izbe, hned sa zacne za mnou plazit a krici MA-MA. v kuchyni mame dlazbu, tak nechcem aby mi lezala na studenom pri nohach.....takze doma uz neurobim vobec nist. cez den sa bud hrajkame spolu alebo sme vonku. alebo ju strazim aby nesla psovi do pelechu pripadne mu netahala usi 😅 @zoska ja tiez uspavam malu kojenim a ked spinkame doma,tak vlastne lezimeobe a zasa nemam volno 😅 neviem ako ju uspat,aby spinkala sama, ale zatial to ani nejako neriesim.
my sa este plazime, ale si to je aj tym, ze sa jej podlaha smyka. ale kupili sme koberec, mame ho 2 dni a uz vidim ako sa postavi na 4 a urobi 2-3kroky 😵 taksa to hadam rozbehne.
dnes som stretlav Eurovea @njoja aj s malym, je to riadny chlapisko oproti Viki

drzte sa a vecer snad nieco pocitam................a ked budete planovat stretko, dajte vediet, radi dojdeme 😉

garonka
23. nov 2010

@olifcek oli nemaju nič nič nič 😠 😠 😠

olifcek
23. nov 2010

@lolka oliv tiez pri mne musi byt, ale teraz mi napriklad z kuchyne zdrha, he he.. na chodbe mame tiez dlazbu, tak ale ma teple teplacky na sebe...snad neprechladneme...

my tiez len na prse zaspavame, vecer i cez den, cez den haja len, ked som pri nej, v noci sa da zdrhnut, ale nie, ked nam zubky rastu, to som ostro strazena 24hodin, chi

olifcek
23. nov 2010

@garonka 😀 si predstavujem ako to vravis, he he

lenica81
23. nov 2010

@garonka ty si davala tie cestoviny s karfiolom... fajne su... 😵 pekne ten karfiol chrusta pod zubami...

lolka
23. nov 2010

@olifcek ked odo mna Viki zdrha,tak viem, ze ide niekam kam nemoze 😅

garonka
23. nov 2010

@olifcek a obehla som H & M nič nič nič tak som letela do C & A a tam už vôbec nič nič nič 😠 😠 ešte som zašla do takko no tam vôbec nič, tak u Baťu maju topanočky ale nam je škoda take kupiť aaaele sme kupili toto 😀

to dostane na prvy rôčik

garonka
23. nov 2010

@lenica81 jej si ich varila? Fajny recept my už nemame som všetko zjedla ja 😅 len mm cestoviny rozvaril lebo podľa mňa ich trebalo len predvariť nie uvariť do mäkka ale šak som čo mudrujem už ich niet 😅

garonka
23. nov 2010

boli sme na nefrologii, všetko v pořadku vapnika mame menej, a tie škrvny na zubkoch maju suvis s vitamínom D a my sme ešte mesiac mali pauzu, tak že neva no ale hlavne, že je všetko oki, na kontrolu ideme až v juli sa teším 🙂

olifcek
23. nov 2010

@garonka super ste kupiliiii...i ja som mala tatrovkuuuu, a yjedla som z nej vlosku, z kolesa 😀

garonka
23. nov 2010

@olifcek ty si nebola nejaky hladoš v detstve? 😀 😀 😀

no z toho auta mam skôr radosť ja 😀 😀 😀 mali aj smetiarske auto to sa mi tak ľubilo ale mm, že radšej tatrovku lebo on taku nemal 😅

olifcek
23. nov 2010

baby, vy fakt spenat neohrievate? urpbila som Olivke, no ostalo nam, lebo som urobila trosku moc...dva zemiacky, zltko a slzicka spenatu... mixla som to s vodickou... @annag pise, ze kedysi citala u bukovskeho, ze sa smie...

olifcek
23. nov 2010

@garonka ne ne, vraj som to chcela mat v puse, aby sa to nestratilo 😀

olifcek
23. nov 2010

@garonka gratulujem k nefro! ja si tak moc zelam, aby sme mali s hemato pokoj uz

garonka
23. nov 2010

@olifcek ďakujem 😵 neboj aj vy už budete mať pokoj s lekarmi 😵 ja nemam rada lekarov

olifcek
23. nov 2010

@garonka neuro oliv len chvali,ze je super, preto tam nemusime kazdy mesiac, ale kazde dva a pol 😵 ... len ta hemato ma strasi...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre